Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:32:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 65 66 [67] 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Октомври 2015-Обичам този месец!  (Прочетена 244233 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #990 -: октомври 31, 2015, 05:19:40 »

Абе тръгнах и аз да ви се оплаквам, ама де ли се слагам и аз - Кикимора заспа в 19:30, кака му в 20:30  Girl_hide После вино и тинтири минтири с баща им. Тамън да си помисля, че им поникват крилца на домашните и нашия като се ококори в 4:15 - ядене, хилене, пак ядене, пак хилене. Сега уж затвори очите, да видим.  blum
А и нищо, че е уйкенд, аз все си чИта - странно нали чИтанка идва от чета, що не е чЕтанка.
Свекс, егати сватбата напраиха на тая АнИндийка - досега я гледах в 3-4 епизода и още продължава. Пърото сари ми беше харесало, ама туй чеВрено зИленото - не. Много страМно нещо има и на главата - като къщичка  blum Според тебе ше си консумират ли брака веднага на 1-вата брачна нощ или ше я чакаме половин година да го обиква. То туй на нищо не мяза. Пък Джагдиш добАр ли стана вече?
М/у другото гледах реклама на интервю с кака Лили, ама забравих по кой канал и в колко часа ще я дават. Сетих се за нея аз, поименно не бях ама по физиономия веднага ми светна. Тя вече е леля Лили де  Wink сега и ако кажете, че е дъщеря на професор Вучков ще убиете всичко детско в мен...
Само аз ли помня мечето Ръкспин?! Хихихи, Инче и аз го помня Ташунко , беше ми много любимо име и много често го употребявах заради явната прилика с една забранена турска дума.
Ще ходя на село да си подкрепя братчедката. Стария кмет + местния крупен бизнесмен тръгнали да агитират мургавите събратя, че "само да не спечеля, няма да разчистваме пътя към махалата през зимата, даже и за погребение, няма да ви дават помощи, ще ви спират тока и т.н. Що ли не се учудвам? Политиците отдавна са забравили значението на думата "достойнство". Може би нямаше да гласувам, но сега ще ида напук. Това е втория път когато ще упражня наказателен вот - не за да спечели някой, а за да загуби опонента... Их, че се ядосах сабалем рано рано...
Дано уйкенда ни да е приятен и слънчев, момичета!
А и Мари, исках да ти кажа пиши по-често тук - имам някакъв необясним drive към твоите постове. Даже си ги препрочитам като не си писала известно време.
« Последна редакция: октомври 31, 2015, 05:47:24 от fanimira » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #991 -: октомври 31, 2015, 08:58:59 »

[quote author=fanimira link=topic=37295.msg688636#msg688636 date=1446261580
Само аз ли помня мечето Ръкспин?!

А и Мари, исках да ти кажа пиши по-често тук - имам някакъв необясним drive към твоите постове. Даже си ги препрочитам като не си писала известно време.
[/quote]

Добро утро!!!

Ей,  Фани,  мед ми капе на сърцето ще знаеш Bravo
Много голям комплимент,  благодаря!  give_rose

Този месец ми беше много интересно в темата.
Още от малка съм си дървен философ, както ме наричаха,  все не ми даваха думата.
Оттогава някой като ми каже,  че твърде много разсъждавам и...,  просто се чувствам неприятно,  хубаво ми е да разсъждавам,  какво да направя.

Та и сега така се получи,  задейства  се ръчната спирачка.

Ще се опитам да пиша,  но е малко трудно,  все от телефона,  децата си искат тяхното и така...

Живот си живееш ти като те чета blum

Аз помня Ръкспин е ми е любим,  както и "Милион и едно желания " с кака Лили, кака Лара не я харесвах/м.


Сега малкото чудовище иска внимание  Wink

П. П Ти имаш заслуга да пиша в месечната тема,  много радушно ме прие от първи пост.
Така,  че ти си "виновника"
« Последна редакция: октомври 31, 2015, 09:11:32 от Marri » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #992 -: октомври 31, 2015, 09:18:14 »

Айде, минахме без кайве crazy
И ние сме без кола...Моят мъж никога не е имал желание /или понеже не сме имали финансова възможност/нито за книжка, нито за кола. Аз имам книжка, неподновена и неопетнена с каране sad. Едно време не беше проблем, имаше достатъчно рейсове, ама сега...Пълни простаци сме. Зависим от приятелите и чакаме някой да ни предложи да идем някъде. Те пък се радват да ходим с тях, че си делим пътните. Ама не е работа sad
Фани, много ми бяха интересни обичаите им по сватбата на Андинитата. Ще взема да ги напиша, докато ги помня.
1. Мъже и жени се нареждат в редица един срещу друг. Очите на мъжете се завързват и те по пипане на ръцете трябва да познаят жените си.
2. Тъщите въвеждат зетьовете в мястото за бракосъчетание като ги дърпат за носовете- да ги изпитат за търпеливост.
3. Снахите от двете семейства показват, че ще се грижат за връзката между двете семейства и извършват следните ритуали: /става въпрос за двете майки и двете лели/
- всяка държи свещ и я допира до свещта на другата, да обединят двата пламъка
- всяка прелива от съд със зелено листо вода в съда на другата
- всяка слага гривна от цветя на ръката на другата
4. Младоженката слага венец на врата на младоженеца. Мъжът символично трябва да сведе глава, за да покаже, че ще я слуша. После младоженецът трябва да сложи венец на съпругата си. Приятелките я дърпат и крият за да усложнят работата.
5. Ритуалът на свещените кръгове представлява обикаляне на двамата с вързани с червена кърпа ръце горящ огън. Всеки кръг е даване на обет от единия и после от другия- да приемат и да се грижат за семейството на другия, да се борят за щастието на другия, да работят за здрава връзка в семейството, мъжът да се моли за здрави деца, а жената да ги отглежда. /това в общи линии, сигурно някъде ги има из нета описани/
6. Свекървата слага златен накит на бъдещата снаха и златни гривни на краката на снахата.
Сега Ананди ще се прощава с родата си, после свекърва и ще я посреща в новия дом.
Хехе, поне което си спомням от сагата Ананди - Джагдиш, когато я върнаха от тригодишна раздяла да не я нападне момчето и забремени в ранна възраст, бабата чакаше да минат някакви дни, че да събере двамата в една спалня. От онова време са и кадрите, когато Джагдиш я гони между шалове и дъжд на терасата и я люлее на люлка, пък тя се прави на недостъпна. После ги пратиха да се онодят на една екскурзия. Та сега също ще трябва да се въздържат.
7. Мъжът слага синдур /някакъв червен прах/ на пътя на главата на жена си и после го покрива с бижу.
Хехе, Фани, да видим колко още тоалета ще сменят на булката. Определено червено и зелено им са цветовете, така беше украсена и къщата. Мен онова като къща с пречупен кръст на главата и не ме смущава, ама веригата от носа до ухото ми навява чувство за слон в цирк Wink
Тази сутрин ще е кака Лили на интервю. Аз ще дебна Кабината по Нова, че има филм с живота на българи в Чикаго и в анонса видях съученик на големия.
Хубав и ползотворен последен ден от месеца на всички "виновници" и "причини" да си разменяме комплименти и да пишем тук! heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #993 -: октомври 31, 2015, 10:04:09 »

Добро утро!
Уж да се опитам да поспя до по-късно, ама само с опита си останах.  nea

Хайде от мен едно топло есенно чайче в последни октомврийски ден. И този месец се изниза по терлички.



Тука е такъв стууууд.  cold Излязох на терасата да се лакирам и направо ми замръзна сопола. Мислех и да излизам, но се отказах. Не се бях лакирала с черен лак от години и сега ми е много странно.
Довечера ни е Хелоуинското парти. Ще видим какво ще излезе от цялата работа.

Ина, няма ли как да оставяте децата на някой за няколко часа? Нали при вас все има по някоя баба?
За виното подкрепям. Онази вечер си отворихме една бутилка червено вино с Влади и си я изпихме. Приказки, приказки и неусетно я пресушихме. Добре отпуска.  pardon

За режисьорна доблажа и всички подобни и ние скоро се сещахме и се смяхме.  funnytooth

За Джагдиш и аз се интересувам. Стана ли по-добър? И с оная Гаури какво стана?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #994 -: октомври 31, 2015, 10:25:18 »

Брутру и от мен smile

Пак съм на работа.. Имам да проведа едно интервю с работеща, която няма как да дойде в друг ден.. И понеже шефа е на СПА, което ние му подарихме за рождения ден (по моя инициатива) на ми сега.. В събота идвам н работа.. Утре пак.. Не мога да се оплача, обаче отстътвам когато и за колкото си поискам, та ще трябва да се оставя и да разчита на мене  pardon Но ми е криво, защото седмицата беше адски напрегната, заради колата.. Другата се очертава още по-гадна, хем приключвам месеца, хем ще имам ревизия на един обект, който никога не му излизат ревизиите и трябва да се разправям с тъпи продавачки.. Драмата с колата ще продължим, защото докато не дадем парите в петък, няма да се успокоя.. Добре, че поне кумата е тук и ще излизаме вечер и ще се забавляваме, коеето неминуемо ще ме измори физически при 12 работни поредни дни  sad Добре, че съм кораво копе**  tease girl_haha Ashamed witch

Писали сте много и ми беше удоволствие да ви чета.. Радвам се на изтрещяването ви, защото си се представям точно така, като майка.. От супер любвеобилна, до адски раздразнена, а повечето хора представят майчинството като едва ли не безкраен розов етап от живота.. То, си има и - страни, колкото и малки да са те  give_rose give_rose give_rose

Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #995 -: октомври 31, 2015, 10:43:01 »

Айде не се жалвай...Сега ще кажеш...то после ДДС идва, годината свърши...Аман от счетоводители blum

Ама това в кръга на майтапа, щоТ аз след 10 години счетоводстване се махнах, за да стана консултант...на счетоводители tease И честно - иде ми да се самообеся...

Абе...тая индийка не се ли казва АнАндин хахаха. Аз туй не го гледам, майка и баба са по- вещи.

Снощи ходихме с майка на една работилкичка, сега си имаме 2 картини с "художествен декупаж". Нейната е по- хубава...няма как - на мен се е метнала хахаха
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #996 -: октомври 31, 2015, 11:59:26 »

skylife, Ананди е.  Wink
То и аз не го гледам вече, ама преди го следях от нямане какво да се гледа. blush Засичам го на няколко пъти и видях, че се омъжва отново.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #997 -: октомври 31, 2015, 12:47:25 »

Хихихи, Скай ние си я кръщаваме както ни дойде индийката, да й се не знае...  Повечето я гледаме като научнопопулярен филм за Индия иначе няма да имаш нерви да ги дочакаш да дойдат до happy end
Към Временните и майките с деца до 5 г.:
Излезли са сп. Кенгуру и 9 Месеца.
Аз чакам Моето бебе и аз, че са ми обещали да ми публикуват Убавеца.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #998 -: октомври 31, 2015, 12:54:50 »

Скоро гледах една карикатура и идеята беше да се направи сравнение между латино, турските и индийските сериали.  Латино сериалите винаги са с щастлив край,  турските винаги с тъжен,  а индийските просто нямат край.....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #999 -: октомври 31, 2015, 13:33:25 »

Хаххха, яко  good

Днес сьм по-добре (нищо, че всичко ме боли и разбира се час за зьболекар има чак в понеделник).

Семейството отиде на пазар, а аз останах да пиша досието. Изпих на свято спокойствие едно кафе, изцедих 200мл мляко за черни дни и ми е хубаво.

Фабио тая сутрин много бьрзо намери решение за Мартиното безкрайно дразнещо пьрдене с уста, на което се наслушах вчера. Само я погледна и каза: "Яяя, лицето ти прилича на задник с това пьрдене. Сигурно някоя вещица ти е направил магия и ти е лепнала дупе на мястото на уста!"  lol lol lol

Дотам беше.  pardon

Миме, ние можем да ги оставим, но без кола няма кьде да отидем. В нашия град няма абсолютно нищо в абсолютно буквалния смисьл на думата. Нищо. А последният рейс за прибираме от кьдето има барове или каквото и да било друго, е в 21:45. Като се има предивид, че преди 21 не можем да излезем  pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #1000 -: октомври 31, 2015, 13:40:11 »

Обяснението на Фабио е  funnytooth funnytooth funnytooth
Ами сега май много добре те разбрах. Много тъпо. Освен да вземете да се преместите.  pardon
Шегувам се разбира се.  blum
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #1001 -: октомври 31, 2015, 13:54:16 »



Цюрих  heart

 judges за Фабио!

То това и ти можеш да го измислиш,  обаче да си извън картинката...
Ако и той беше изгледал цирка вчера и това да е за финал,  плюс да го притиска времето..
Обаче за това за уикендите и вечерите,  татковците да въдворят ред и да разрешават "неразрешимите" проблеми.  Wink
Ина ще отбелязвате ли Хелоуин по някакъв начин?


Аз пък тъкмо се похвалих,  че Сами си хапва и тези дни... ц. Много се притеснявам така.
« Последна редакция: октомври 31, 2015, 13:57:20 от Marri » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1002 -: октомври 31, 2015, 14:20:38 »

Бе не му се коси, досега не сьм чула дете да е умряло от глад, защото не е искало да поеме храна. Периоди минават всякакви. Като огладнее наистина ще яде.

Снимката е ТОП !!  Ако ми кажеш сега, че е oт вашия прозорец…

Миме, то и без това ще ни се наложи да се преместим, ама по-близо до нещата не вярвам да отидем. Разходите ни стават все по-големи, така че за в бьдеще вероятно само ще се отдалечаваме все-повече  GROAN

Щях друго да ви казвам, ама какво беше…  ohah

Едит: ааа да, за Хелоуин. Марта ме питаше дали може да й направя хелоуинска вана като преди години (как си спомня не знам, но помни всички детайли), та сигурно това ще правя довечера. Ние вече празнувахме с приятели миналата седмица, защото те тогава бяха свободни.
Мен много ми се искаше да се организираме сьс сьседката да ги пратим в двата наши входа, нейните гангстери и моята хубавица, дегизирани да тьрсят бонбони, ама нещо така и не я видях, за да й говоря за това. Пьк и не знам как ще се приеме от бабите тук…. crazy
« Последна редакция: октомври 31, 2015, 14:24:04 от inaxastra » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #1003 -: октомври 31, 2015, 14:59:33 »

Мари, много красива снимка.  girl_in_love От вашия прозорец ли е наистина?

Ина, ще намерите решение, пък и никога не се знае дали един ден няма да сте по-близо до забавленията. Wink
Поне заведения и кино няма ли наблизо?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #1004 -: октомври 31, 2015, 15:05:03 »

Днес и аз надничам тук Wink
нещо ми е криво и на мен. Ходихме да направим изследванията на малката, ММ дава кръв за васермана. Аз не исках да ме дупчат angry Ей, взе ми се здравето! Много ме ядоса това дребното... После уж ходихме на нещо интересно, ама го прекратихме предварително. Няма да се ядосвам тук. В нашата тема ще си лея нещата.
Аз нещо се отпуснах - не ми е добре angry Имам чувство, че се разболявам, а сега е най-неподходящия момент. Трябва да се стегна!
Мари, снимката не я виждам huhhuh.gif
Режисьорна дублажа си е класика funnytooth Другите имена не ги разбирам. pardon
Свекърва, това с колата винаги ми е било странно. Сега ще ти кажа защо. Ти сама си казвала как са те възпитавали, да си независима, самостоятелна и тн. По презумция мислех, че имаш книжка и че си карала. Затова ми е странно не че нямате кола, а че ти нямаш кола. Имах така две шефки, близки приятелки са си, много щури и двете. Баби на по 70+ години, ама караха ежедневно.
Филмът на Миролюба Бенатова определено изглежда интересен поне на рекламата.
Активен
Страници: 1 ... 65 66 [67] 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines