Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:31:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Октомври 2015-Обичам този месец!  (Прочетена 244226 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: октомври 09, 2015, 14:57:48 »

Миленка, това ако не е съдба, а? Дано всичко е наред и този път стигне до финал със сладко и пухваво бебче  heart

Искам вече да си ходя... Изтеглих си няколко книги за киндъла.. Мисля да се отдам на Умберто Еко.. Такова ми е настроението..  smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: октомври 09, 2015, 15:16:00 »

Днес много пишете, така че може да изпусна нещо smile

Нат, честит рожден ден и тук! Пожелавам ти догодина да си имаш специално гостенче  give_rose

Овча купел и на мен не ми е любимия квартал. Ако автобусите са 83, 73 и 107 направо не се броят. Две години съм живяла в Павлово, което се води доста хубав квартал - да ви кажа в Люлин ми харесва повече. Блоковете са същите, ама има метро.

А и Тони, честит телефон smile

Ина, моя съвет е да ти сложат коронка. Имам познати, на които така по 5 пъти има правят зъб и ги боли и с коронка нямат никакви проблеми. Сестра ми има два зъба дето са и правени и единия така го правиха  много пъти и накрая беше с една коронка и всички други здрави. Ама спря да я боли.

Али, успех!

Cerise, към моите свекъри се обръщам с "Ей, ти ...."



Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: октомври 09, 2015, 15:23:16 »

Автобусите са 102,60,83,11 Wink Бая са си вървежни едни от най-дългите линии на ГТ.. демек стигаш навсякъде  pardon иначе метрото си е удобно, ама на мен ми е задушаващо..  good

Свекърите ми са Гинка и Марин.. Те се опитват да са леля ти Гинка или Чичо ти Марин, като говорят един за друг в разговор с мен, ама лельосвам само лелите ми.. Другите са по име..  pardon
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: октомври 09, 2015, 15:27:53 »

Еее Миленка, честито за братовчедка ти. Стискаме палци за успешен финал.  good

С мойте свекъри е леко смешно, щото на него викам Чичо Ицо, а на нея само Лили, а принципно тя е по-голяма от двама им.

Аз цял живот в Горна баня съм живяла и си го харесвам, много даже.

Иначе сега съм се хванала да правя седмично меню, да видим по-лесно ли ще ни е. Писна ми всеки ден да се чудя какво да готвя. Направо не издържам. Аз по принцип мразя да готвя. Доста ми е досадно и да ям. А най ми е гадно да мисля какво да готвя, какви продукти ми трябват и да ходя по 100 пъти до магазина, щото все забравям нещо.

Давайте идеи за манджи.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: октомври 09, 2015, 15:30:15 »

Чери, и ние така правим.. В неделя или понеделник решаваме, какво да напазаруваме за цялата седмица и повече не ходя до магазина.. Ида ли, заплесвам се.. отивам за 1 купувам 10.. Изхарчвам много пари за нищо, а загубвам време и наркая вече не и се готви.. Днес нямам идея какво ще ядем.. Може би ще направя някакви картофи с бекон и кашкавал отгоре за по-бързо, защото имам да оправям доста, че е разхвърляно  sad
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: октомври 09, 2015, 15:35:28 »

Аз толкова съм загубила навик да съм на работа и да се грижа за къщата, че даже съм го отписала като опция. Сега не си представям да съм на работа до цял ден, да се бутам в трафика и накрая да се прибера и да се метна на манежа пак. И направо си се чудя как съм го правила преди.  crazy
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #246 -: октомври 09, 2015, 16:18:41 »

Ние сега покрай малката ядем доста добре, все има какво да се готви вкъщи. Wink Веднъж на 2 седмици пускам един огромен шопинг доставка за вкъщи и през останалото време пазарим разни плодове и зеленчуци основно, които се развалят и няма как да купиш количество за 2 седмици.

Снищи правихме телешки кюфтенца с доматен сос и зеленчуци. Днес ще правя пилешки хапки с гъби и сметана. Утре ще правя пилешка супа за всички и така всеки ден по нещо. smile

Бавачката вчера ми спретна един номер и супер много се ядосах, адски се дразня като ми въртят някакви тъпи номера. Трябваше да сготви на малката тиква. Прибирам се - тиквата цяла (тиквата е супер мъничка, не е голяма тиква) и питам какво е яла малката и тя взе да срича, как не видяла, ама не можела да я нареже?!?! И викам ся последно не си видяла или не ти се реже?! Накрая едва ли не изкара  мен виновна, аз и казах, че уикенда сама ще си сготвя тиквата. Днес сутринта я гледам наредила тиквата да я реже - викам й за какво ще я режеш? Първо днес малката има ядене и после нали уж не можеше, само ще я хаби!!! Абе, шантава история.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: октомври 09, 2015, 17:39:13 »

Както подобава първо да поздравя прекрасната Нат, за прекрасния повод!
Нат, честит рожден ден! Пожелавам ти мнооого здраве, безкрайна, искрена любов, безброй мигове на щастие и разбира се една много спокойна бременност, а на финала най-красивия подарък!  girl_in_love heart
Тортата ти е мноого хубава.

Тони, поздравления за тъй желания телефон. Да си го използваш със здраве.  blum

Инче, мъчно ми е така като не може да се реши проблема с този зъб. Дано не е нещо сериозно и съвсем скоро да се отървеш от тези болежки.  smile

Миленка, добре си се завърнала и ти. smile Много хубава новина за братовчедка ти.  smile

Али, честит празник и на вас!  heart

ПП Оставам с впечатлението, че доста ви натоварвам с моите си работи, така че ще спра да ви занимавам.
Не съм песимист, а реалист.  pardon

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: октомври 09, 2015, 18:53:04 »

Хубава работа, Миме.. Обсъждаме си тук, реалисти, песимисти, оптимисти и си чешим езиците.. Въобще нямах предвид, че ти си песимист  girl_impossible Нали затова сме тук, всеки да си споделя несгодите и да си се оплакваме една на друга.. Аз исках да ти вдъхна кураж, моля ти се.. После вече това за песимистите, реалистите ме отдведе до познатата ми с тези гадни заболявания, която е черногледа и тн.. Въобще нямах за цел да се обиждаш  nea Нямаше нищо общо с теб  NO
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: октомври 09, 2015, 21:43:05 »

Ето ме и мен..
Хванал ме е грип ( не съм била болна от поне 2 години ) Носа ми е запушен, кихам хиляда пъти на ден, температура, болеше ме гърлото и реших да ям лимон със захар.. И накрая цяла нощ с киселини и спане в седнало положение  angry

Нат честит рожден ден, бъди жива и здрава, пожелавам ти всичко най - хубаво..

Честито и на всички други за различните поводи  give_rose

Само малко да ме заболи зъб и съм при зъболекаря.. Ходих да ми вадят и мъдрец, нищо не усетих.. Всичко мина за 10 минути, снимка, упойка и вадене.. После не съм имала болка след упойката.. Като се прибрах и ядох веднага, по течна храна.. Важно е да попаднете на добър зъболекар иначе няма нищо страшно..

Инче според мен е по добре да потърсиш друг зъболекар..
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #250 -: октомври 09, 2015, 22:56:27 »

Миме, никого не си натоварила  good Всички то стискаме палци за истнска работа, която да ти е по сьрце и скоро  Clover

Адски ме боли зьбьт. Вече и парацетамолът не помага. Не знам как и дали ще спя тая нощ. Утре ще ходя тоя дето ми го прави да го отвори. Не исках вьобще да се врьщам принего, но той е заместник на моя зьболекар, който се врьща в понеделник и май няма да изкарам до понеделник. Вече ме боли и отдолу и кьм ухото. Ако ми се наложи да пия антибиотици заради него и недай Боже ми се прецака нещо кьрменето, ще го дам под сьд. Дано само ми изглеждат страшни нещата, защото е вечер!

Болката по оная схема е вече 5  cray
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: октомври 10, 2015, 09:52:02 »

Добро утро!



Тони, не се притеснявай, не си ме обидила.  Wink

Джоси, радвам се, че намина. smile Надявам се скоро да си по-добре. Лекувай се, защото сега има вируси.  blum
И аз преди две седмици бях болна. Добре, че не беше много сериозно и до антибиотик не се стигна. Още обаче ми се запушва носа и от време на време си капвам капки. Знам, че не е хубаво да се използват продължително време, но иначе без тях не мога да дишам. Влади като разбра малко ми се скара. blush

Ина  kiss2
Надявам се вече да си отишла на зъболекар и дано си по-добре.  smile

Днес ще вкарам малко ред в къщата. Ще си сменя лака и разни други процедури. Навън е доста студено и мрачно, не е за разходки.
Довечера ще се събираме в Щаба. Така казваме на необитаваната за момента къща на един приятел. Засега се използва само за сбирки. Ще си правим БГ ретро караоке вечер. Имаме си и дрес код. girl_haha
Освен това всеки ще си носи снимки от бебешките и детските години.  smile

Пожелавам ви много спокоен, релаксиращ уикенд.  Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: октомври 10, 2015, 10:46:56 »

Добро утрооо!! 10x

always_and_forever, благодаря за кафето и закуската, ето така харесвам есента!

nansita, честит рожден ден(с маалко закъснение blush), пожелавам ти здраве и късмет и освен да бъдеш щастлива майка и съпруга(виждам, че доста такива пожелание си получила), никога да не забравяш, че си преди всичко жена!

Огромно благодаря на Тони, Вики,Свекърва,pandapanda,Feribotka, Ина, Али,nansita, за хубавите пожелания, много мило ми стана момичета! give_rose heart

На Али, благодаря специално за милите думи за постовете ми, много приятно ми стана, понеже понякога имам усещането, че си натрапвам мнението. give_rose

Ина, тортата е френска селска, много ми допада като вкус. Правила съм я по ето тази рецепта http://neliyonevakitchen.blogspot.ch/2015/03/blog-post_22.html като й добавям сладко от боровинки между блатовете и понеже я правя по мой вкус с орехи между блатовете. Кремът от декорацията е маслен, не е особено подходящ за тази торта, но понеже точно сега никак не ми вървеше, реших да не рискувам и да не ми се разтичат розите, иначе не бих я правила с точно този крем.


Това е най-скъпият подарък, който получих heart



Малко ще се върна в темата за куклите. Аз също имах кукла донесена от Съюза, голяма колкото мен, тогава бях на 5, която можеше да ходи и да казва мама. Имаше страхотни сини очи, оранжева коса и невероятна рокля. Естествено, беше ми категорично забранено да си играя с нея.... huhhuh.gif Качиха я на един гардероб и имах удоволствието веднъж годишно да й се порадвам в присъствието на някой, който да я пази angry
Сега куклата си е здрава и цяла, с избеляла рокля и коса, стои си още на гардероба.....
Голяма мания е имало за пазене на играчките навремето явно...
Имах и още една много хубава кукла, с гумено лице, крака и ръце, а с пластмасово тяло, с разкошна руса коса, прибрана в мрежичка, много интересни мигли, меки и гъсти, от някакъв специален материал бяха, със страхотна плюшена, тъмно синя рокля с бяла екичка. Бях я кръстила Ана.  На нея пък не можех да си играя с косата й, защото беше в мрежичка. Но имах един палав братовчед, който свали мрежичката и най-накрая можех да си играя с куклата си, както аз искам.

Тези спомени ме връщат на плановете на always_and_forever. Благородно ти завидях да знаеш Wink
И аз искам, но само с близки хора.

Ина, дано се оправи този зъб. Аз бих сменила зъболекаря. Очаквам продължение по темата с г-н П.Не е лошо децата да се информират, но си има и други начини. На мен твоето тълкование ми се вижда напълно реално.

Днес се чувствам по-стара от обикновено...... tease, не знам дали е от рождения ден или от детските спомени.

Тони, честита придобивка и от мен, само положителни емоции да ти "носи".

Аз не го разбирам това с телефоните, но всеки има право на своите радости. good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #253 -: октомври 10, 2015, 10:58:59 »

Брутру,

Прекрасен е подарька  heart heart heart

За играчките е вярно за пазенето, аз точно така сьм вьзпитана сьщо  pardon И вьобще всички неща си пазя много старателно.

Миме, балзе ви за вечеринката. Вчера си говорехме с едни колежки, че не сьм излизала нощем да танцувам от …. не си спомням откога, но има поне 6 години и едната казваше, че не сьм излизала от 1/3 от живота й  girl_haha

Но пьк вечеринки с приятели много обичам и винаги ми е ужасно приятно, нищо че и те са редки. Вашата тематична звучи особено добре  good

В единствената нощ, когато и двете чудовища спаха добре, мен ме боля зьб и пак не спах. Тази сутрин се обадих на зьболекаря и малко се навиках на горката секретарка, но вече не мога. Имам час за 16ч и той реално е прав, че той от самото начало ми каза, че е най-добре да се умьртви и да се сложи корона, аз исках да го запазя жив с пломба и той потвьрди, че засега е вьзможно, но явно не е било доброто решение и сега като говорихме по телефона каза, че явно не е хванало каквото там ми е бил сложил като материал.

Направо ми се иска да си отрежа главата.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #254 -: октомври 10, 2015, 11:05:14 »

Прекрасни госпожи  give_rose Много кофти събота, ама и аз ще я използвам да наваксам с разни задачки  blum

Миме, много хубави планове си имате, егати идейното хаха  Bravo Не ни натоварваш ама изобщо, нали затова сме тук, както казва Тони Wink Всички ти стискаме палци и те гушкаме много  heart heart heart

И ние обичаме да си напазаруваме и сготвим наведнъж няколко неща и после си ги слагаме в  хладилника и си имаме цяла седмица почти ядене, защото вечер все сме нанякъде и късно се прибираме  smile
Аз снощи се виждах с италианската ми група ииииии другата седмица си започваме следващото нови, много съм щастлива  danceg Обожавам го този език, и ще го проговоря та ако ще турско да е  pleasantry ММ днес цял ден ссе занимава с ремонта, а аз съм си при мама, че имам да си сменям гаредроб и да си го приготвя за пренасяне към къщата  pardon

Мари, извинявай ама аз не разбирам много от изкуство...това картина ли трябва да е  blush

И ние днес сме на френска селска, снощи я сглобявахме...ще празнуваме на брат ми РД, той пък си взел  билет за европейското и няма да е цяла вечер с нас, ама това не ни пречи Wink

 Offtopic Някой гледа ли снощи мача? Ех напълниха ми душата нашите момчета..обожавам волейбол! Не знам дали съ ви казвала ама аз дълги години тренирах, после като се отказах не можех да се разделя толкова лесно с тази ми страст и станах съдия...та сезонът вече започна ииии утре имам мачове  heart Май за спорт не сме говорили?  huhhuh.gif

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines