Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 07:00:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 64 65 [66] 67 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Октомври 2015-Обичам този месец!  (Прочетена 246375 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #975 -: октомври 30, 2015, 15:49:07 »

Сега вече може и да ми се смеете, ама изобщо не го зная как функционира този продавалник - нито съм продавала, нито съм купувала. Трябва да си седна на д-то и да го разуча, защото наистина може да има някой да иска да си извади кройки. Много са точни и за четири размера ги има.
Погледнах френската селска торта. Такова тесто, половината варено, после точено, изобщо не е за начинаещ. Трябва да се гледа как някой я прави на живо и чак тогава да се опитва самостоятелно.
Хехе, аз съм ви казвала как една колежка се мъчеше да направи по рецепта крем с брашно. Питам я какво е сложила, всичко по рецепта изреди. Викам какво точно не става "Ами остава течна". "Сложи още малко брашно и бъркай!" "Бе пак е течна" "Остави я да изстине и пак ми се обади, може да се сгъсти" - аз давам инструкции по телефона, забравих да спомена в началото "Ми тя е студена" "Сложи я в хладилника" "Никаква промяна" "На вкус как е" "Отвратителна" Чак тогава зацепих, че тя изобщо не я е варяла. funnytooth
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #976 -: октомври 30, 2015, 15:51:20 »

 Фери, я сподели тази лесна рецепта. smile

Тони, ти добре ни предупреди да не ти честитим още, ама на.
Споко, ще си вземете колата така или иначе. Тъпо е, че трябва да дадете повече пари, като първоначална вноска, но нали така или иначе решението е взето и кола ще имате.

Ина, всички имате нужда от почивка.Марта да излезе и поиграе, теб някой да те отмени със София и така. Марта усеща,  когато си нервна и иска да е все на нейното. Май много ти се е насъбрало.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #977 -: октомври 30, 2015, 15:55:57 »

Цялата работа е, че винаги гледаме да имаме пари в картата, за спешни случаи.. и други на влог "за черни дни".. сега мислехме да изхарчим всичко до стотинка от спешните случаи, но да не пипаме черните дни.. Да, ама като ще набъркаме и черните дни, направо полудявам в такива случаи.. Психическа е нагласата ми и направо  diablo diablo diablo diablo Докато свикна с мисълта и си свия гъза, за да спестим ще е тегаво  sad sad sad sad sad

Нат, за колите 2-ра ръка.. Обиколяхме 2 седмици по автокъщи.. Направо  angry Хубави са по 20хил. лв.. което за стара кола е адски много според моите разбирания.. Това с екстрите, които искаме ние де.. Иначе има и прилични коли за под 14-15хил.. Успех  give_rose
« Последна редакция: октомври 30, 2015, 15:58:22 от alexandrova_90 » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #978 -: октомври 30, 2015, 16:07:17 »

С варено тесто знам едни страхотни соленки - трябва пак да ги направя - всички си облизват пръстите като ги направя.

Соленки от парено тесто на elidrag от готварския форум:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,874.msg102504.html#msg102504

Само че не им слагам ким.

А за тортата - напоследък се запалих по една шоколадова, ама много тежка става - не е за всеки. А и отнема много време. Но пък сега ми се иска да пробвам някаква друга.

Ина, съчувствам ти за Марта - и аз си имам една такава в нас, та знам идеално за какво говориш.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #979 -: октомври 30, 2015, 16:27:04 »

Миме, рецептата е готови блатове, аз в повечето случаи с квадратни правя, равни количества заквасена сметана и течен шоколад (ако обичаш по-сладко, може и повече шоколад или ибратното), смесваш ги и мажеш между блатовете и това ѝ е цялата философия  pardon Понякога слагам бадеми или лешници или банани и също става супер  Wink Другото, с което можеш да разнообразиш е крем брюле или оле на доктор Йоткер (аз слагам бял) и ги редуваш с шоколадово-сметановата смес Wink

Тони, много неприятно, ама то май е така почти винаги...има някаква уловка  NO И аз се изприщвам буквално като трябва да си бръкна в спестяванията...ама няма как  sad А влогът даже не му знам кога е падежът, защото са наистина крайна инстанция и се надявам да не ни се налага да бъркаме в тях след ремонта, но здраве да е smile Спокойно, дразнещо е, но след това ще си возите дупетата и ще ви е кеф  heart А като знам мъжете колко са запалени, Илиян ще се размаже  blum
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #980 -: октомври 30, 2015, 17:07:48 »

Хаха, момичета, мъча се,за да направя нещо ново,ама няма да си го причинявам отново. Предният път като тестото излетя към кофата и аз направих с готови блатове,цедено мляко и сладкарска сметана и малко домашно сладко от боровинки,че чакахме гости. svekarva и аз така следвах точни инструкции за направата на чийзкейк с желатина-пишеше нещо от сорта на еди колко си желатин на литър течност и аз защо реших,че течността е вода,а не крема сиренето,та си сложих и водичка да има -беше страшен компот,ама ММ си го хапна с лъжичка прилежно.Даже после като го направих като хората каза,че предишния по му харесвал.
Сега като пишех за домашното сладко се сетих нещо от миналата година, което ни се случи,ама все едно бяхме 90-те.Татко цяло лято се трепе за зимнина и ни зарежда цялото мазе с какво ли не. Връщаме се от НГ и си мислим как ще идем и ще си качим сладко от боровинки,отваряме мазето,а пред нас само два буркана компот (почти нищо не бяхме ползвали) ММ само ме пита ти виждаш ли буркани,а то нищо няма...та 2015 ни почна с кражба на зимнина от центъра на София. Той дълго не можеше да повярва,че това може да се случи в днешни дни.Хем ни беше смешно,хем яд за труда на татко, та сега сме с нова ключалка,но бързаме да си изядем сладкото от боровинки,че ако миналогодишната реколта се е харесала да не ни посетят пак...
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #981 -: октомври 30, 2015, 18:12:52 »

Лелее, аз си мислех,че са отживелици кражбите на зимнина. Ама уви! Нас ни обраха така точно на НГ, но преди 10-ина години и то в малък град, далеече от София.
Най ще ме е яд за сладкото от боровинки, къпини и домашната лютеница на баба!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #982 -: октомври 30, 2015, 22:37:01 »

Стана уикенд и зачезнахте.

Аз се вьзползвам от вашето отсьствие, да се наплача, пьк вие не четете.

Пьрво пак почнаха да ми се врьщат болкикте в корема. Като хапна нещо и ме свива точно под лявото ребро. Много силна болка и само ми се иска да се превия, за да ме облекчи малко, после постепенно отминава. За няколко години беше спряло да ме боли. Не знам дали беше свьрзано с неяденето на месо, но започна пак да се врьща болката.

Тая вечер сьм супер скиснала. Сигурно, защото Марта ме измори и защото досието ми не е достатьчно напреднало. Супер много ми липсва да излезнем някьде. Сега ако имахме кола, да оставехме децата, да излезем да видим хора, да пийнем по нещо, да видим един хубав филм и да се приберем. Не сьм излизала… ми не си спомням откога. Обикновено не ми липсва, ама ей го, тая вечер ми е залипсвало.

На всичкото отгоре, разбира се в петьк вечер ми се отлепи и падна временния зьб. Беше ме предупредил зьболекаря, че най-вероятно така ще стане и като стане да ходя пак да ми го лепят. А рдв-то за постоянната корона е на 27 ноември. Ако дотогава трябва да ходя всяка седмица на лепене …  girl_impossible Много ми е гадно сега без зьб.  sad

И вьобще много ми е гадно по принцип.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #983 -: октомври 30, 2015, 23:01:07 »

Е,  хайде сега...  по принцип.....
По принцип си е хубаво,  само сега е гадно.

Нали знаеш - Утрото е по-мъдро от вечерта!  Вечер всичко е някак  NO
Сега като се наспиш едно хубаво,  малките дяволчета те тормозиха през деня,  но сега ще те оставят да си починеш.... утре ще си като нова. Фабио  ще удари едно рамо за децата през уикенда и ти или ще си починеш или ще напреднеш с досието,  все ще е добре.

Понеже никой не чете почивните дни,  та затова пиша.  disappear

Това с временната коронка е кофти и трябва бързо да се оправи, за да си нямаш проблеми с постоянната.

П. П Ако говорех френски,  щеше да ми е интересно да видя едно такова досие какво представлява
« Последна редакция: октомври 30, 2015, 23:02:59 от Marri » Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #984 -: октомври 30, 2015, 23:14:47 »

Ина Спокойно smile сипи си една чаша вино,хапни нещо малко сладко ( не знам дали ще е добре за стомаха) пусни си лека музика и отпусни,,,Марта вече трябва да спи,,тъй,че възползвай се от тишината..
За зъба,,,хммм гадна работа,но не го мисли,,,една приятелка имам вечно позитивна,в тоя случай щеше да каже,,,Айде сега мисли позитивно едно зъбче е,нали главата ти е здрава...та и аз така казвам,,,пусни си някакъв смешен филм и отпусни мъничко smile,,,аз си слагам вино и ти казвам Наздраве  insane
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #985 -: октомври 30, 2015, 23:28:08 »

Бе и вино нямаме  pardon

Това досие не е нищо. Имахме един курс по водене на сьбрание. Правихме 10 сьбрания по 20ми. Всеки от нас беше ведньж водещ, няколко пьтви участник и няколко пьти наблюдател. После обсьждахме протичането им.

Сега се иска в досието да се направи описание на 10те сьбрания какво се е случило, после да се анализ, после какво ние сме разбрали и научили от тая работа, как ни е помогнала да еволюираме и накрая оценка на предмета. Всичко това подкрепено с теориите на социалната психология.

Мари, айде да им завземем темата докато ги няма !!! (тя и без това свьршва вече).

Твоите чудовища заспаха ли?

Иначе да, спи Марта слава Богу. Да видим докога. О, блажена тишина !  danceg
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #986 -: октомври 31, 2015, 00:05:05 »

Хайде!  tease

Голямото чудовище спи,  блажено,  изморено от гимнастика (вече ходи сам,  преди аз бях по-изморена от него ), обаче малкото ме привиква на всеки час,  че и по-малко да цока. Чак се чудя как ще мина през банята..... обикновено излизам поне веднъж преди да съм приключила.  Може и гладен да остава,   като не ям по цял ден,  откъде ли ще дойде млякото... Може и резерви да топя,  вече видимо се вталявам.  yahoo

Аз пък днес се обърках и взех,  че купих много хубаво,  чилийско,  каберне. По принцип толкова пари за вино не давам, но не съжалявам.  То повече го мирисах,  отколкото да пия,  но това е друга тема
« Последна редакция: октомври 31, 2015, 00:06:56 от Marri » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #987 -: октомври 31, 2015, 00:13:18 »

Ийййй. наздраве ! Мирисни една гльтка и за мене.

Как ми подаде тука детсвото, вече два часа се ровя вьтре и се сетих и за Ташунко Сапа и за Трендафил Канемска па даже и за режисьорна дублажа  lol Успя да ми оправиш настроението без алкохол) за което покорно благодаря).

Бе да не го мьчат зьби? Марта така ми цокаше на 30мин сьс зьбите...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #988 -: октомври 31, 2015, 00:16:41 »

Моля, моля и аз така си лекувам лошото настроение! good

Приключих аз с мирисането, но в мислите си бях с теб, чудех се Ина по-добре ли е вече Wink

Не знам за зъбите, май не, много газове има. Това дете направо си разбра от такива проблеми. И по-скоро нещо го буди и пищи, отколкото да е гладен.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #989 -: октомври 31, 2015, 00:21:47 »

Ужас…

Сьвет не мога да дам, но ти сьчувствам  give_rose

Лягам аз, че хем ми свьршва батерията, хем Фабио си легна и като кликам на клавиатурата се цупи.

Лека, ама дано да е лека  sleeping
Активен
Страници: 1 ... 64 65 [66] 67 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines