Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 05:32:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 63 64 [65] 66 67 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Октомври 2015-Обичам този месец!  (Прочетена 246355 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #960 -: октомври 30, 2015, 13:06:12 »

Цена нямаш ! ЕЕеееей този месец голяма полза от форума, голям берекят  yahoo yahoo yahoo
« Последна редакция: октомври 30, 2015, 13:12:46 от inaxastra » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #961 -: октомври 30, 2015, 13:32:46 »

Добър ден и хубав петък!
Аз досега правих опити за френска селска,ама май само до селското стигнах,пак де- по-добре от предния път поне блатовете не потеглиха към кофата...Исках да видя дали за РД-то на ММ ,който е др събота,ще ми се получи една торта -изненада,ама явно ще са къпкейкове-те са ми шедьовъра,даже мисля да са морковени.
За цирка -аз съм от тези, дето не го харесват,ама може би,защото точно като дете всичко беше закъсало, та и цирковете бяха едни с едни дръгливи животни и никак забавни клоуни,че и одърпани и овехтели костюми. Балкански доскоро все се позиционираше до нас в София и все докато решим да идем, те се преместят. От кумата пък разбрахме,че вече няма дресирани диви животни, което си е голяма загуба от една страна,от друга може да е за добро. Може би,ако видя Балкански,ще си променя мнението.
Отивам да чистя кухнята,че съм като Джейми -всичко цапам,как пък към комплектите за готвене не върви и един чистач... blum
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #962 -: октомври 30, 2015, 13:46:02 »

Какво сте се зарибили всички с тая френска селска …  crazy

Аз вьв Франция живея, тук такава торта не сьм виждала. Сигурно, защото не сьм на село  crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #963 -: октомври 30, 2015, 13:46:33 »

Бе аз 62- ра бях във втори клас, за моите деца е поне времето на дядо им.  Wink То сега ако излезе, че прадядо ти ми е набор, пак си качвам едноклетъчното smile. Моят братовчед /6г. по- голям/ ги има всичките. Така с линкове към архиви човек да си изхвърли с кеф всичко....
На племенника му е забранено да гледа телевизия, нямат интернет вкъщи, брат ми не му дава лаптопа си, защото има очила от 3 годишен. Купиха му обаче таблет и му позволяват да играе по 30 минути дневно. Не е от филми за Барбита, пък доколкото виждам и в цирка цветовете са ярки и преобладаващо лилави Wink. Сигурно не е чак за толкова малки деца /тогава беше на 4/, може това да е причината.
Аз за ръчни работи пазя Verena от същото време, ама не съм седнала дори да го разглеждам през последните 5 години. Търся в нета, по- ми е лесно и систематизирано crazy
addicted_to_u, ама не си питала, може пък и да върви чистач на промоция към комплектите. Ако идва гол, свиркай и на мен, ще го ползвам целево Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #964 -: октомври 30, 2015, 14:00:11 »

inaxastra и аз не знам защо, ама френската селска торта тук е десерт в почти всеки ресторант.
Някаква мода е и около мен всички я правят, на мен пък това ми е първото ястие дето предния път го хвърлих в коша-тестото де. Приех го лично, че не ми се получи,та на инат днес втори дубъл.Не знам защо всички казват,че е много лесно, аз заякнах от разточване.
svekarva верно не съм питала,сега предколедно може да хвана някоя промоция  danceg
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #965 -: октомври 30, 2015, 14:04:08 »

Що се мъчиш? Има такива лесни торти само с миксер се бъркат, без месене и точене? Girl_hide
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #966 -: октомври 30, 2015, 14:18:50 »

Аз такава торта не съм яла, ама ми е мерак. Напоследък все за нея чета.
Тия списания с плетките и аз ги помня. Беше ми интересно да разглеждам. Имахме си вкъщи известно количество. Баба ме беше научила да плета и си спомням, че първото нещо, което направих беше една много шарена чанта с дълга дръжка. Не съм го правила отдавна и дори не знам дали си спомням как се правеше.
Иначе мама си купуваше едни кулинарни списания. Имахме десетки и аз ги използвах за дневници и бележници, докато си играех на учителка. blush За всеки ученик използвах отделно списание и така цял ден се изпитвахме. pardon
Заниманията ни преди нямат нищо общо с тези на децата сега, от което според мен само губят.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #967 -: октомври 30, 2015, 14:21:47 »

Аз говорех за децата по принцип, не за твоя племенник но сигурно изпадам в стереотипи и греша (или сигурно така ми се иска да бьде).

Най-вероятно си права и не е просто за тая вьзраст.

Имам да пиша досие, чета материали за него и Марта ме изкарва извьн нерви сьс самото си присьствие. Исках да пиша в Отдушник, но ми стана неудобно, че преди мен за какви по-тежки неща има отдушване, мойте не е гайле.

Ама направо се вьрнах в миналата година и й се накарах сьс злост. Колкото повече стоеше до мен и се мьчеше да ми привлече вниманието, толкова повече й се карах. В някои моменти не мога да я понасям. А свекьрвата отатька ме чува, че се ядосвам и й се карам и си стои, готви си там нещо, все едно на някой му пука какво ще ядем. Марта и без друго нищо не яде, аз мога и само хляб да ям.

Та така хубаво й се навиках на Марта сьс злоба, че петте месеца през котио работих за намаляване на тревожността й, сигурно с едно досие отидоха на кино.
Но искам само пак да трьгне на училище, че е непоносимо с тая тьпа ваканция у дома. На нея й се скучно, не знае какво да прави. Не иска да излиза, явно, за да стои до мене. Обаче бебето спи и само трябва да мьлчи и да не вдига шум. Сьответно щом се сьбуди дребната тя полудява и почва да тича, да крещи, да пищи, да прави всичко, за кеото ще й се карам, като да се качва с мрьсни крака в леглото, защото не си обува чахлите и ходи боса или да си слага краката там, кьдето са ни главите, а има гьбички.

Пипа си краката и дава на бебето да й смуче прьстите, бе направо сега като го пиша се вбесявам.

Егати проклетата ваканция !!! (за всички)

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Сега така пьрди с уста отатька и плюва навсякьде, че ще стана и ще я набия по задника, даже ще я смажа от бой и псоле ще ми трябват 10 години психоанализа.  GROAN GROAN GROAN
« Последна редакция: октомври 30, 2015, 14:24:15 от inaxastra » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #968 -: октомври 30, 2015, 14:23:28 »

иха, какви теми сте подхванали- за циркове и детски спомени.
Кака Лара я помня от много малка. И все едни и същи филми въртяха, ама си ги гледах с голям мерак на 1-ви юни. Другата кака не я помня.
Инче, тоя цирк си е цял палат...сигурна съм,че си заслужава таксата на 10000%
В нета съм гледала клипчета на представления на Cirque Du Soleil. На живо ще е нещо много красиво.
Като малка (4-5-6г) не ми бяха интересни цирковете. Радвах се на животинките и се ядосвах,че са в клетки и ги бият с камшик.
Свекърва, тия списания не ги ли искат по антикварните магазини? Може и в продавалник да ги обявиш за подаряване или продажба, току виж някой колекционира такива списания.

Наде, стискам палци за представлението. После да разкажеш подробно smile
addicted_to_u, я му направи торта от мъфини на твоя мъж. Даже може да я етажираш (да ги подредиш като пирамида, примерно) и на най-горния да му сложиш свещичка.

Една тематична картинка от мен, че скоро не съм пускала нищо - фотограф -Макс Елис
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #969 -: октомври 30, 2015, 14:25:23 »

Това за Продавалник е много добра идея. Аз така си купих всички Дьги миналата година. Обезателно има и други луди като мене.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #970 -: октомври 30, 2015, 14:35:53 »

Определено й е скучно на Марта. Няма ли как да я изведете някъде да си изразходва енергията?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #971 -: октомври 30, 2015, 15:02:27 »

Жал ми е за Марта.. Скучно й е и иска внимание, същевременно ревнува от бебето.. Жал ми е и за тебе, че имаш толкова неща на главата.. Свекървата не иска ли да я изведе навън??

Толкова нерви имам около тая кола.. Че ми се иска да си купя едни шибани зимни гуми за Форда и да приключим драмата, ама ако сега не си купим нова кола, никога няма да го направим...  diablo diablo diablo
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #972 -: октомври 30, 2015, 15:24:57 »

Уф и на мен ми е мъчно за Марта...знам какво е да си по-голямо дете и да си мислиш, че вече не те обичат толкова (сериозно, така си мислех...), ама и ти много си се напрегнала  sad Дано се успокоиш малко  give_rose Не може ли наистина бабата нещо да я изведе, да я занимае...малко да те отмени  huhhuh.gif

Тони, каква е драмата с тази кола  huhhuh.gif Мислех, че лесно ставта нещата когато искаш да дадеш няколко десетки хиляди за чисто нова кола  huhhuh.gif

Адиктед, ама верно що се мъчиш...аз като правя торта почти винаги залагам на една сигурна и супер лесна, може би повечето я знаят - със заквасена сметана и течен шоколад, готови блатове, супер лесна, бърза и вкусна  good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #973 -: октомври 30, 2015, 15:37:11 »

Адиктет, вземи на Фери рецептата и вместо готови блатове, аз предпочитам бисквити Закуска, потопени в мляко  good Става прекрасна, а накрая я панирай с белени, филирани бадеми и става разкош  good

Фери, то лизинг си е все едно теглиш кредит.. Понеже нарочно не се осигурявам на заплатата, която вземам, по мои си съображения.. Се осигурявам на 800лв, дадохме доходите и на Илиян, защото нали моите декларирани "не стигат".. Демек цяла седмица разправии, сканирай това, напиши онова.. ОК, ама сега искат не 10% първоначална вноска, а 20%, като ги попитах бележка за колко лева им трябват, защото аз мога да си напиша колкото искам, печата е в мен, а бележката е само за пред тях, той вика.. Всъщност, колкото и да напишеш винаги искат минимум 20%.. Исках да го наеба, ама Илиян се е настроил вече и наистина е добра инвестиция.. То, даже не е ссамо 20% от цялата сума, ами 20% + 2500 за пълно каско и регистрация  beating Яд ме е, че "дават право" да си избереш колко % първоначална да дадеш, ама всъщност после те карат да дадеш 20 или 30  crazy pardon  На нас свободните ни пари в картата ми, бяха точно колкото за 10%, другите са на влог.. Чийто падеж е след 2 седмици, а те искат парите до сряда.. А бе ядове  diablo
« Последна редакция: октомври 30, 2015, 15:41:52 от alexandrova_90 » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #974 -: октомври 30, 2015, 15:47:48 »

Адиктед, ама верно що се мъчиш...аз като правя торта почти винаги залагам на една сигурна и супер лесна, може би повечето я знаят - със заквасена сметана и течен шоколад, готови блатове, супер лесна, бърза и вкусна  good
И аз така я правя, даже слагам и крем за торта. А ако много ми се занимава и имам време-пека негърче за блатове. Wink И слагам банани м/у блатовете.

Тони, голям батак са лизингите. ММ не ще нова кола, а Голфи ще ни е малък и сега гледа някакви по-големи, ама пак на старо (уж нов внос,малко км и от 2008 насам,ама пак си идват бая пари). А това с падежа колко ми е познатоо...без малко да изтърва едни билети заради такава простотия. Добре че ми влязоха в положението тогава и ми запазиха билетите и ги допалтих после.

Фани, ще го търся това списание. 10х!! kiss2  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 63 64 [65] 66 67 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines