Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:13:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Октомври 2015-Обичам този месец!  (Прочетена 246712 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #60 -: октомври 02, 2015, 11:44:31 »

И аз съм си набутала по шкафовете какви ли не уреди, съдове и съдчета...имам някаква мания  crazy Ама си ги и използвам де smile Но ако си в малка къща, няма къде да ги сложиш наистина  smile Хлебопекарна само си нямам...ама ще се обзаведем  Wink Тоя нутрибулет ми се струва и на мен страшна простотия  NO

Нат, да ти е жив и здрав дядото да се радва на правнуци  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: октомври 02, 2015, 11:56:22 »

Добър ден!
Гледам за домакински джаджи си говорите. Аз много обичам, ама съм като дете с играчка, радвам им се известно време и после чат-пат ги вадя. А най-лошото е че мястото е малко и няма къде да държа всичките ми тъпотии. Микровълновата, само място заема  и никой не я ползва. Хлебопекарната я ползвам доста, ама сокоизтисквачката /беше голям зор за нея/ остана на доста заден план.
Фани, уби ме с трите си мисли по време на катастрофата. Ние сега като бяхме в Турция и пред последния ден един бакшиш ни засече и го ударихме леко, на нашата кола само козметични дефекти, неговата доста се сгъна. Като видях, че няма как и ще го ударим само си мислех как ще изляза и ще му вдигна луд скандал, ама решех той да почне пръв. А той веднага взе да се извинява и реших да си замълча.
Миленка, какво му и на Боби?
Нат, честит рожден ден на дядо ти, още дълги години да е жив и здрав!
« Последна редакция: октомври 02, 2015, 12:00:47 от ratatui » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: октомври 02, 2015, 11:59:07 »

Нямам място в кухнята да изкарам всички уреди, които имам, но се надявам в другата да квартира да мога да си ги наредя.. Не ме притеснява миенето въобще.. Като готвя е като бомба после, всичко е за миене  girl_haha Имам и робот и хлебопекарна е пак си меся тесто на ръка  pardon Преди малко даже правих мекици с яйца и сирене за мм, че ги обожава..  
Този измислен нутибулет не ми допада въобще, ние си правиме сокове на една ръчна сокоизстисквачка и то от портокали.. Повече предпочитаме да ядеме салати, а не така смляно..
  
Нат да е жив и здрав дядо ти..
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: октомври 02, 2015, 12:00:24 »

Нутрибулет не е ли марка с няколко различни уреда?

Аз пък много искам да имам читав блендер. Купих си миналата година един на Gorenje, с идеята да си правя разни неща, които иначе няма как без блендер - ами той, горкия, не може да се справи с нищо, което не е течно. А по принцип идеята на тези блендери (поне за мен), не е да са само за течни неща - супи, сокове, пюрета и т.н, ами да могат да се ползват и за нарязване на ситно на разни неща. Примерно за ядки - уж има приставка мелничка, ама тя не върши особено голяма работа. Нито ги прави ядките на брашно, нито пък стават за ядково мляко. Изобщо не съм доволна. Опитвах да правя и торта от фурми чрез блендера - доста му беше трудно. А си го купих, точно с такава идея - да мога да си правя ядкови млека, брашна, торти от фурми, други плодове, ядки и семена и т.н. Другото много лесно мога да си го правя и с обикновен пасатор, който е много по-евтин и лесен за миене.

Миялна и аз искам, ама в сегашното жилище е невъзможно, до няколко години по принцип трябва да сме се преместили в ново, че това ще ни отеснее още повече като пораснат децата. Ама дали ще стане, вече е друг въпрос. Та тогава задължително ще си взема и миялна. Ех, мечти.



Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #64 -: октомври 02, 2015, 12:25:39 »

Здравейте!
И мен ме зове днес кухнята - няколко дни само отлагам готвенето или делигирам правата на други хора blum
Като се замисля, ми е по-приятно да се набутам сега там и да направя нещо за вечеря, вместо да се блещя в монитора и да търся теория по математически анализ crazy Ако е за решаване на задачи съм ОК. Ама да пиша теория по математика nea
Панде, я кажи с това чудо освен лук, може ли зеле да се реже? Хахаха, щях да напиша "реше". Аз още си търся такъв уред.
Миялната ми е един от най-любимите уреди, а сушилнята - любимата на ММ girl_haha Това от големите чудовища вкъщи. Малки имам, ама умерено - пасатор, цитруспреса (спечелена от списание и вкарана в употреба 2 години след това), имам и една електрическа тенджера (не знам даже как се казва точно). На тази тенджера картофи само съм правила и стават хем меки отвътре, хем с коричка отвън. То става и за риба, меса и тн. Трябва да пробвам някой път. Миксер също имам, обаче съм го ползвала малко пъти. Мен също ме мързи да мия приставки, та поради тази причина нямам намерение да си взимам цял робот. Свекърва ми има робот (в шкафа). В крайна сметка и тя ползва такива дребни уреди. Даже на плота й стоят машината за рязане на мезета и хлебопекарната като по-използваеми.
Нат, честит празник give_rose Много се радвам, че ти е минал срамът. Ти не се заричай - винаги можеш да получиш уникални pleasantry подаръци. С едни познати се смяхме за най-неподходящите подаръци по поводи. Едното момиче се оплака, че получила за сватбата шалте по-тясно от спалнята, няколко единични юргана, тенджери и тн.
Аз се подсетих за още една годишнина през този месец, ама утре ще ви споделя Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #65 -: октомври 02, 2015, 12:31:04 »

Като заговорихте за неподходящи подаръци, сещам се един приятел ни беше питал какво да ни вземе за сватбата, ние мънкахме, мънкахме и той вика: "Кажете какво искате, че ще ви купя иначе Тостер!" и аз като се замислих му отговорих "Ама ти знаеш ли, че тостер е една прекрасна идея!", купи ни много гъзарски бял тостер за 4 филии - ползваме го доста често и много му се кефя, оказа се много сполучлив подарък. Wink

Нутрибулета просто смила много на ситно, аз предпочитам или да е чист сок или да е салата, това междинно нещо, дето уж се пие, ама е супер гъсто и вътре има всякакви частички, просто не е за мен.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: октомври 02, 2015, 12:32:32 »

А за тенджерите - аз имам една, която си купихме от една промоция в Била с точки (една оранжева), много съм доволна от нея - не залепва, не загаря (е, ако го оставиш цял ден, сигурно ще загори  funnytooth), не изкипява като другата. И по-лесно се мие. А и капака не се чудя къде да го сложа - мога да го закача на тенджерата отстрани, докато добавям нещо или разбърквам.

На нас на сватбата не ни подариха нито един тостер. За сметка на това - 3 скари.  lol

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 02, 2015, 13:07:23 »


Нутрибулета просто смила много на ситно, аз предпочитам или да е чист сок или да е салата, това междинно нещо, дето уж се пие, ама е супер гъсто и вътре има всякакви частички, просто не е за мен.

Абсолютно!!  good

Иначе тостер исках и аз.. Илиян ме разубеди, че за 89лв, щял само да пече филийки, а ние на закусваме вкъщи и сме щели рядко да го използваме... Навила съм си на пръста и ще си го купя тоя тостер... Не че имам къде да го сложа  crazy

И миялната, и сушилната не ги заменяма за нищо... Как съм живяла без тях.. Не знам  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #68 -: октомври 02, 2015, 13:08:50 »

Оооо аз на свтабата изрично бях казала да не ми носят такива неща, ама добре че не всички са слушали, защото ни подариха електрическа кана за вода, електрическа скара и мултикукъра...абе все полезни неща, които си нямахме и много им се израдвахме  smile

Али, от сушилнята не излизат ли много сдъвкани  huhhuh.gif От всички домашни задължения най-много мразя да гладя  angry

Менианте, какво ги правите тези три скари  smile

Търся си тостер с ретро дизайн, друг няма да ми влезе в къщата biggrin
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #69 -: октомври 02, 2015, 13:09:54 »

Добре де, от сушилнята не ви ли за развалят дрехите? Аз суша само кьрпи и чаршафи.
В началото сушах всичко, после видях как ги сьсипва и почнай постепенно да намалявам силата и времето, докато спрях вьобще да пускам дрехи на сушилня.

А у нас толкова трудно сьхне прането заради влагата…
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: октомври 02, 2015, 13:14:43 »

Тони, моят тостер е такъв и съм доволна, а гледам сега е и на промоция:
http://www.emag.bg/toster-bosch-900-w-2-filii-cherven-tat6004/pd/E3HRMBBBM/

Фери, една вече подарихме, а 2 стоят някъде в някой килер. Едната със сигурност знам къде е, ама другата, май не съм сигурна какво се случи с нея.

А за сушилнята - зависи от количеството дрехи, а и от типа на материята. Има едни панталони, които от сушилнята излизат на хармоника и нямат изглаждане - дори и да ги пръскаш с вода с ютията. Накрая изглеждат много по-добре, отколкото в началото все пак, но ако някой не знае как са изглеждали, трудно ще го убедиш, че си ги гладил половин час, с ютия на макс, пара, вода и пр.  funnytooth lol Но извън тези панталони, излизат прилично дрехите. А доколкото знам, отделните сушилни са по-добри от комбинираните (аз съм с комбинирана, поради липса на място за 2 отделни уреда).
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: октомври 02, 2015, 13:23:10 »

Ти не се заричай - винаги можеш да получиш уникални pleasantry подаръци. С едни познати се смяхме за най-неподходящите подаръци по поводи. Едното момиче се оплака, че получила за сватбата шалте по-тясно от спалнята, няколко единични юргана, тенджери и тн.
Ха, подарявали са ни и още как...сега се сетих за 2 ритуални чаши, които ни подариха в деня сватбата. Ние разбрахме какъв е подаръка чак след 2 дни,когато си прегледахме подаръците,де. И други тъпотии има,ама тия 2 чаши са върха smile

Благодаря за пожеланията, момичета! Зарадвах го по телефона днес сутринта и с новината, че ще става още по-голям дядо Wink

От домашните глезотии най-много ползвам съдомиялната. Искам и сушилня,ама първо да решим къде и в какво ще живеем. Аз в щатите имах друг проблем със сушилнята- оставяше ми петна по дрехите. Оказа се, че от вискоата Т копчетата се нагряват много и изгарят плата.  crazy Така имам съсипани немалко дрехи. Ама там имаше дебили,които минаваха и врътваха копчето на сушилнята на най-високи градуси, за да стане по-бързо. Имаше и случай, в който са вадили дрехите мокри и с пяна от пералнята, за да си изперат техните. Дебили всякакви.  crazy angry
Хлебокарна си взехме миналата година ноември и си я използваме редовно. И тесто бъркам там, и кекс съм правила. Но кексът не се получава много добре, понеже не може да се разбият хубаво съставките.
« Последна редакция: октомври 02, 2015, 13:29:26 от nansita » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #72 -: октомври 02, 2015, 13:29:09 »

Ние сме с два отделни уреда - отделно пералня, отделно сушилня. Ами нито ми ги дъвче дрехите, нито ми ги мачка. Оказа се, че сушилнята ни е с много по-голям капацитет от пералнята. По принцип не тъпча и пералнята до горе. Даже събирам две перални и ги суша заедно. Не е проблем за цветовете, защото нямат обща вода, която да ги оцвети. Нашата сушилня е дърта Мийле. Аз не ги суша и на висока температура, а на програма "за шкаф". Иначе имаме "екстра сухи" (там вече са изпечени направо) имаме и "за шкаф +". Тънкостта е, че след като приключи сушенето, е добре дрехите да се извадят и да се намятат по гънките, по кройката им. Оставя ли ги на камара - мачкат се pardon Ама това е нормално - те са още топли, когато ги извадя. Това е като топлата още коса - мажеш лесно да развалиш къдриците, ако ги пипаш. Нашата сушилня, след като приключи програмата, върти барабана. Ако не ги извадим - пищи, пак върти барабана, пак пищи и така докато не я спреш.
Е, сега нали не си мислите, че винаги ми излизат идеално сухи. Дори и да има леко влажно, то е по ръбовете, по коланите на дънките например. Изпръхва много бързо. Имам и дрехи, които не ги пускам на сушилнята, да. good Ако дрехата е от вълна, лен, не бих я пуснала дори на съответните програми.
Аз съм фен на естественото сушене, та сушилнята я ползвам за около 5 месеца в годината най-много. Грехота си е в този топъл град да суша на сушилня лятото. Даже аз простирам на северна тераса и пак ми съхне прането.
Ние тостер нямаме. ММ много искаше парти грил, та миряса, когато купихме. Не че нямам грил на печката, ама цяла фурна да палиш за две филийки nea
Хахаха, нат, то затова има израз, че някой бил "стара къща". такива щуротии се трупат с годините. На татко за ЧРД бяха подарили глинено гърне с дупки колкото левче големи tease funnytooth Идеята - да сушиш лук и прочие в него. Е, пробитото гърне си седи из шкафовете. Ако имах двор, щях да го направя на саксия поне Wink
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: октомври 02, 2015, 13:40:49 »

И ние сме с отдемни пералня и сушилня. Направо се родих. Особено тука, както вали всеки ден по 3 пъти... то няма друг вариант. А в БГ имах съдопиялна - това пък беше другия дрекрасен момент от живота ми на домакиня. Тук просто няма масто, щото кухнята ни е много малка. А ние двамата, успяваме да изцапане съдове като за 6 човека....
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: октомври 02, 2015, 13:43:46 »

Alichka, моето не е достатъчно голямо, въпреки че има малка и голяма кана, реже и мели разни зеленчуци, плодове, ядки, месо. То е и пасатор и има и приставка за миксер, да много си го използвам за всичко.
моето е подобно, ама Браун
http://www.technopolis.bg/bg/Hand-blenders/Hand-blender-PHILIPS-HR1673-90/p/823655

а пък искам и такова подобно
http://www.technopolis.bg/bg/Kitchen-robots/Kitchen-robot-BOSCH-MUM56Z40/p/826654
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines