Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 14:42:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Октомври 2015-Обичам този месец!  (Прочетена 246291 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: октомври 02, 2015, 08:27:16 »

Фани, посмях се с написаното от теб, макар като цяло случката въобще да не е смешна...

Я кажете някоя интересна книга за четене, моооля ? sad
Фери, на мен също ми се стори бавно готвенето на яхнията.. Въпреки, че го отдавам на месото, в което имаше много вода.. Ти с какъв мултикукър си? Има ли книжка с рецепти, аз от там я взех пилешката яхния?

Оф да ви кажа загубила съм си книжката с рецептите на пекарната.. ООбаче попаднах на една рецепта за френски хляб в интернет и просто си я пускам на програмата за френски хляб.. Божествен става, даже аз, която не обичам хляб.. Го ям с охота.. Днес Илиян ми направи един любовен сандвич за обяд.. С рукола, домат, сиренце.. мммм blush Колегите ще ми завидят  girl_haha Torte
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #46 -: октомври 02, 2015, 08:39:12 »

Каква е разликата между този мултикукьр и обикновената тенждера?  crazy  blush
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #47 -: октомври 02, 2015, 09:00:21 »

Тони изскочи ми от главата марката, ама не е на тефал или нещо подобно...само това мога да ти кажа хаха  pardon Иначе е 5 литра, предполагам стандартен...аз тази рецепта от интернет я взех, иначе в книжката има доста мисля следващия път от тях да пробвам smile При мен стана бавно защото всичко се готви поотделно според рецептата ама следвщаият път просто ще набутам всичко заедно, че снощи цяла вечер се въртях покрай това чудо  pardon

Ина, може би няма чак такава разлика, просто на мен ми се стори по-вкусно, особено зеленчуците бяха станали едни такива хем непържени, хем хрупкат...не знам, може и да си въобразявам Wink Иначе почти никаква мазнина не съм използвала, освен малко масло, което за мен също е +  smile То цялата работа е, че кухнята ни още не е готова, нямаме фурна и котлони и затова тази джаджа ни идва толкова добре...иначе може и да не я ползвам толкова често като си направим удобства smile

Фани, много философски си се настроила от сутринта  blum
« Последна редакция: октомври 02, 2015, 09:05:37 от Feribotka » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 02, 2015, 09:03:17 »

Здравейте момичета..

Вече не съм на работа и съм много щастлива  yahoo изморих се доста и имам нужда от почивка..

Вики понякога се случват и такива неща, но нали си добре и всичко е наред.. Да е жив и здрав баща ти още дълги години..

Ина мултиукър е тенджера на ток, аз така го описвам.. С тази разлика, че яденето не залепва заради поkритието.. Предостатъчно е да готвиш в него за 6-ма. Но става и 2 или 4 порции.
Мощността е под 1000 Вт, което ще рече - един котлон на средна степен. Доста е по-икономичен като разход на енергия. Няма опасност да го забравих и да загори нещо в тенджерата. Таймера го изключва и толкова. Може няколко часа да ги държи храната топла.

Харесвам уредите за готвене на пара, вие какво мислите за тях.?

Тони да споделиш после каква лютеница сте направили smile

Хубав петъчен ден на всички  give_rose


« Последна редакция: октомври 02, 2015, 09:15:01 от djosi » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #49 -: октомври 02, 2015, 09:07:45 »

А да, Джоси ме подсети - после много лесно се изми съдът от мултикукъра  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #50 -: октомври 02, 2015, 09:12:23 »

Ясно, поредното нещо, което не е за нас  good

Гледах тази статия и се посмях

http://www.collective-evolution.com/2015/09/18/the-truth-behind-those-perfect-instagram-pictures/

И аз като Джоси сьм супер уморена и днес до 14ч нямам нищо спешно за правене, та си легнах пак и казах на майка "до весны не будить"  girl_haha Coffe sleeping
« Последна редакция: октомври 02, 2015, 09:14:50 от inaxastra » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 02, 2015, 10:54:36 »

Здравейте smile

Ина, и моята кума е на 13 октомври. Тя ми е приятелка от детските години още. Другата ми приятелка е родена три дни преди мен. Съвпадат ни зодии, асцеденти и разни други планети (тя се интересува от такива неща), с изключение на една и аз затова все казвам, че заради тази една планета, аз все пак съм нормална, а тя си е пълно ку-ку.

А това с разхвърляното легло е истината за много снимките ми в инстаграм lol

djosi аз също имам уред за готвене на пара. не го използвам за кой знае колко много неща, но предпочитам картофи и тиквички на пара, пред варени, та си ми влиза в употреба доста.
Обичам всякакви кухненски джаджи и уреди. За сега нямам особено място, но някой ден ще имам миялна, голяма фурна, голям кухненски робот като на Джейми Оливър като готви за 15-30 мин (въпреки, че пасатора ми е като неговия в едно от другите предавания Wink ), може и мултикукър smile Това са си инвестиции, не покупки. Да знаете, че си обещавам  good
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #52 -: октомври 02, 2015, 10:56:26 »

кога иписахте 4 страници бре девойки.... girl_impossible почвам да чета smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #53 -: октомври 02, 2015, 11:06:22 »

Не знам за какво ти е кухненкси робот…

Аз имам страшен Кенууд, купен преди 6 години (вече са станали, сега си давам сметка) и го използвах за пьрви пьт онзи ден като стьргахме дюлите за сладкото.

Заема супер много място, а ако готвиш за семейство от 4 човека, не си струва времето, което ще отиде за миене на джаджите му. Виж ако човек готви системно за 12 си има смисьл  good

Като се замисля се сещам, че на Фабио майка му има всякакви уреди, та който не го мьрзи да мие приставки и има голям килер вкьщи, ще му подхожда да прави такива инвестиции  pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: октомври 02, 2015, 11:14:43 »

Аз нали споменах и миялна  girl_wink Много се изнервям да режа ситно. Аз и сеха имам един блендер и един морков или една глава лук да е - на блендера, предпочитам миенето. Сестра ми не ползва нито пасатора, нито блендера, нито уреда за готвене на пара, явно така предпочита. Ама после като мрънка от лука съм и казала да не ме занимава  blum
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #55 -: октомври 02, 2015, 11:21:59 »

Абе и аз уж не си падах по кухненски неща, ама сега покрай малката накупих някои неща за пюретата й и започнах полека лека да ги ползвам за наши неща, ами супер полезни са! Взехме комбиниран блендер на Бош с чопър и го ползвам за лук, чесън и ядки, с пасатора си правя доматки за сосче, изобщо е полезно. Има някои джаджи, които са си безумни. За Колега ни подариха тоя нутрибулет, стои си някъде в България, то странна идея на хора, дето живеят в чужбина да им подариш обемен и тежък подарък, но и ми е супер непрактичен, какво да си правим полезни напитки? Дрън, дрън, не мога да си направя една салатка с цвекло и моркови, ами ще правя глупости. Wink Та за някои уреди съм съгласна, че само събират прах, други са полезни. smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: октомври 02, 2015, 11:30:40 »

Ха добър ден и от мен.
Черпя за рождения ден на моя дядо.  heart


Миленка, добре ли е малчо?
Панде, и аз така процедирах. Ама ми изгоря уреда и още не съм си купила нов. Мисля да взема някакъв по-мултифункционален, че да влизва в употреба и после. Ама от друга страна, много мразя да имам 1000 уреда по шкафовете, та може и един обикновен чопър за рязане да взема.
Джоси, добре дошла пак. Да си починеш добре.
Тони, весело беше вчера. Само да не трябваше да пътувам 100 часа. Малкия е голям бонбон и много се радвам, че го нагушках.  yahoo
Фани, голям филм си вкарала. Иначе мъдра мисъл.
Виви, точно моята мисъл за нутри булета.  crazy Добре че никой не се е сещал да ни подарява такива глупости.

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #57 -: октомври 02, 2015, 11:32:59 »

Сега като каза за малката, аз единственото, което ползвам реално е един бейбикук, на който кука не му работи, та си го ползвам за нас за пасиране. Еееей, извадих му душата. КАкво ли не сьм мляла и пасирала в него, но е лесен за миене, де факто има само една каничка малка и лека и едно ножче.

Днес не ми вьрви доенето  sad Няма капка мляко и това е. А довечера сьм на лекция, преди това на рехабилитаци и трябва да оставя нещо иначе няма как да стане.

Сега си сварих овесени ядки с млякенце и шоколад, че нали не само с кафе ще живее човек, но умората и настинката зле ми се отразяват на млекодобива.

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: октомври 02, 2015, 11:37:55 »

Да, аз наистина забравих да питам за малчо.. Нали се разкиха накрая sad ...

Имам хлебопекарна, мултикукър (от мин седмица), блендер, пасатор, миксер.. Ползвам всичко.. Най-малко ползвам блендера, особено откакто имаме нови ножове.. Направо ми е кеф да режа наситно... И да се правя на Джейми..  pardon  funnytooth

Тоя нутрибулет.. съм на същото мнение за него, а моята приятелка видиш ли ми обяснява, как било върха на сладоледа.. Как правела на бебка всякакви вкусни пюрета и то магически ги правело най-послезните на света  crazy Пълен шит ми се струва.. Да не говорим, колко е малко купичката му...  nea

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.


ЕДИТ: Честит рожден ден на дядо ти, Нат.. Да ви е жив и здрав, дълги години да се радва на пра-внучето  heart
Ина, дано се оправиш и пак има кърма, за да има какво да папка бузанка kiss2
« Последна редакция: октомври 02, 2015, 11:42:04 от alexandrova_90 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #59 -: октомври 02, 2015, 11:40:04 »

Вьобще не го бях чула това чудо на техниката, я сега ще го погледна в нета какво е  scratch one-s head

Да вдиях го, то като част от приставките на моя Кенууд… Ама като видях с каква зеленикаво-кафява течност го рекламират  bad Не е за мен  badgirl

Честит рожден ден на дядо ти, Нат  heart heart heart Да ти е жив и здрав и още дьлго да му се радваш !
« Последна редакция: октомври 02, 2015, 11:43:03 от inaxastra » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines