Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 16:49:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Октомври 2015-Обичам този месец!  (Прочетена 246680 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: октомври 14, 2015, 10:04:40 »

Добро утро, момичета!

И Мари ще "светнем" по въпроса, че и тя с тези две момчета, дето ще и доведат две снахи......


Свекърва, на теб разчитам smile Преди този момент със снахите обаче ще искам съвети как да оцелея..... Честно казано, много често за теб си мисля, как си се справила. На мен и двете щури ми се случиха, вече започна да ми се изяснява преспективата и или трябва да евоюлирам или да изчезна като вид.

Тони, права си за кошницата, ние така ходихме във Варна преди години, само победи имаха националния отбор, на една среща ходихме и имаше загуба sad

Ина, страхотни ателиета имате... искам и аз.
Във Велико Търново като бях със Симеон, бях много активна, там има много хубаво училище за родители със страхотни инициативи. Тук нещата са малко по-различни..., под формата на курсове и всичко е много скъпо естествено.

И на театър ми се ходи, наистина има добри актьори в България, но и на мен ми е противна "задушевната" обстановка.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #376 -: октомври 14, 2015, 10:34:06 »

Хехехехе Тони… Аз хич не сьм по техниката, обаче ми стана хубаво като ти прочетох ентусиазма и се зарадвах за теб. Още повече се зарадвах как мьжа ти е организирал всичко. Много сте ми сладки, а ти си като сльнце.

Много искам да се запозная с вас  give_rose

Свекьрва всеки ти пост е… не знам как да ги охарактеризирам  scratch one-s head Да кажем, че ги чакам с огромно нетьрпение, чета ги с огромна наслада и сьжалявам, че са вьрзани с определен контекст и не могат да бьдат предадени за поколенията всичките. А майка само ме пита: "Кажи, кажи, Свекьрва днеска какво е писала?"
И после двете сме е така:  funnytooth funnytooth funnytooth lol lol lol ROFL

Тези ателиета се организират от една асоциация за превенция и подкрепа на родителството, на която сьм член. Там е и дебата, че аз сьм малко сега ни рак, ни риба, в смисьл родител, ама не баш и професионалист, ама не баш. Хората са професионалисти, които на доброволчески начала "образоват" родителите, защото професията им дьржи на сьрце. Повечето ателиета са безплатни и да, ходят доста майки. Това за четенето даже трябваше да ги разделят на две групи една след друга, за да е по-спокойно.

Аз щото не сьм от техния град, подбирам само това, което наистина ме интересува, но правят и други неща: разходки в парка, предродилно пеене, предродилна йога, следродилна йога за майки с бебенца, разни дебати и конференции, ателиета по носене на бебето (платено), срещи около кьрменето и пр. и пр. Направено е, за да не са изолирани майките и за да им се дава информация едновременно, та децата да се развиват оптимално (а не по-кьсно да се тьрсят решения за проблеми, които е могло да бьдат избегнати). За майките е супер, защото така се завьрзват приятелства по вьзраст на децата и после се виждат и си излизат заедно.

.....вече започна да ми се изяснява преспективата и или трябва да евоюлирам или да изчезна като вид...

 funnytooth funnytooth funnytooth Тази констатация ме скьса от смях. Извинявай, Мари, сигурна сьм, че за да го напишеш, вьобще не ти е смешно и сигурно си изтощена  sad Просто самият начин по който си го казала много ме забавли. Иначе честно, сьчувствам ти от сьрце  Friend

Няма да те питам (както мен ме питат понякога) дали няма начин да си починеш, защото е ясно, че ако е имало, да си си починала досега. Просто имаш моите мисли и морална подкрепа, пьк дано ти се случи и някой по-спокоен ден и да е скоро  good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #377 -: октомври 14, 2015, 10:44:17 »

Юху ето ме smile Тони все едно ме призова  blum

Мари, Свекърва искрено ви се възхищавам с тези щури момчета как се оправяте  give_rose Мъжките майки (изцяло мъжки) трябва да ги категоризират като защитен вид  blush

Тони, не мога да отворя линка, ама предполагам е за телефона, пак браво на Илиян  heart

За сериали нямам време, пък и желание...особено за индийските са ми като бавно-развиващи актьорите pleasantry

Аз чак сега цъфнАх в работата, че имам бая оувъртайм и ходихме с Боби да сменяме адресна регистрация и лични карти smile Е общината ни (Витоша) е супер...ама РПУ-то бая мизерно  NO Както и да е, след месец ще сме чисто нови хехе много беше яко да си попълвам навсякъде новата фамилия и да си се узаконим, и че живеем на едно и също място постоянно  blum

Снощи ходихме в някакъв нов лъскав фитнес, близо до работата, че имаме безплатна тренировка от работата, аз ходих на Пилога (нов стил, смесица между пилатес, йога, балет и още нещо  huhhuh.gif ), а ММ на някаква силова тренировка + бойно изкуство, не знам как се казва...ами аз не съм очарована, ММ е във възторг ама тренировките са по 12 лв! Ами не благодаря, ще си тренирам зумба с ексбокса  pardon

От 12:00 ми стискайте палци  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: октомври 14, 2015, 10:51:41 »

Ина, благодаря ти.. Да ти кажа, постоянно разказвам на Илиян за теб и начина, по който възпитаваш Марта и София и се грижиш за тях.. Той много мрази да му говоря за хора, които не познава.. Обаче, аз все обяснявам за теб и вика.. Скоро организирай пътуване до Париж, че ми писна да се възхищаваш на жена, която не познаваш  funnytooth girl_haha Няма да е скоро, но ще се запознаем  good

Мари, ти нямаш кой да ти помага там, нали?  sad Горката, кураж  heart

Фери, за какво стискаме палци.. 6-то РПУ ли?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #379 -: октомври 14, 2015, 10:59:27 »

Абе какво ми се вьзхищаваш, Илиян е прав, не ме знаеп какво чудовище сьм, само отстрани сьздавам дорбо впечатление.

Ти не обичаш Париж, нали? Ама мнгоо ще се радвам ако се прежалите и дойдете  danceg
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: октомври 14, 2015, 11:04:42 »



Мари, Свекърва искрено ви се възхищавам с тези щури момчета как се оправяте  give_rose Мъжките майки (изцяло мъжки) трябва да ги категоризират като защитен вид  blush


А, не, не! Само Свекърва е за възхищение, аз може да изчезна като вид. funnytooth

Не, Ина, разбирам в какъв смисъл го казваш и няма как да се сърдя. Всъщност аз точно това имах впредвид, както си го разбрала. Човек, ако в такива моменти не се посмее със себе си, то кога?!

Много майки има като мен, не съм единствена, просто съм още не съм се "климатизирала", а и съм доста хормонална.

За индийските сериали забравих да пиша, аз си ги гледам на живо. Не си и помислям да гледам нито такъв сериал, нито такъв филм. girl_wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: октомври 14, 2015, 11:08:57 »

Казвала съм аз за Париж, ходила съм за по няколко дни.. Обиколила съм всички основни забележителности, но бях ученичка.. Все екскурзии от училище.. Според мен не съм била дорасла за Париж.. Не е място, където да си хойкаш, просто така.. Искам с Илиян да отидем, ама се забили над Италия и не мога да се отскубна.. Ето сега искам в района на Пулия.. Искам Флоренция,Пиза.. е няма пари бе  Плачещо момиче

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #382 -: октомври 14, 2015, 11:15:30 »

Еми ако дойдете в Абруцо, може и там да се видим, пьк ще ви поканим на истински италиански обяд и ще избачкаме свекьрвата да го сготви  Wink (или още по-добре свекьра - той е специалист по морските деликатеси)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #383 -: октомври 14, 2015, 11:20:48 »

Marri, Ина и разнодетна Фани, хич не се притеснявайте Wink Сега се морите физически, като дойде психическия тормоз /когато станат зверовете на около 13/, просто ще сте омаломощени и няма да ви пука. Моите като се биеха, големият улучваше малкия по главата, а малкият целеше стомах и полови органи /заради различната височина/, само им казвах: "Бийте се до последно, инвалиди не искам да гледам!"
Специално за Мари малко насоки Wink с отговори на въпроси към мен:
Трудно или лесно се живее с трима мъже (ясно, че вече синовете ти не живеят при теб, но преди)? Нищо по- различно, само дето на простора седмичното пране включва 5*3*2+7*3*2 = броя мъжки чорапи, където първото събираемо е съставено  от броя на дните, през които се спортува, броя на мъжете по съответния брой крака, а второто - от броя на дните в седмицата, по същите показатели. Боят е без крясъци, писъци и ревове, но за сметка на това доста продължителен и безпричинен. Няма мрънкане и хленчене за дрехи, тайни дневници и любовни терзания, охкане и ахкане, целувки и прегръдки. Готвенето е в по- големи тенджери, домашната аптечка трябва винаги да е заредена с превързочни материали, чекмеджетата в началото са пълни с части от конструктори, а после с шишета хранителни добавки, /повечето празни/. Маратонките не се побират в стандартни шкафове, защото са съответно номера 44, 46 и 51, а ароматизаторите трудно замаскират уханието на пот, спортни пособия и мъжки крака. Думите се “вадят с ченгел”, музиката е на мах.....Но пък са толкова мили, чувствителни и раними, макар да се ежат като петли и да се правят на мъжкари. Аз съм доволна, не бих се справяла по- лесно с жени.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #384 -: октомври 14, 2015, 11:23:25 »

Трудно ли се гледа син (като изключим поддръжката, пълния казан с манджа, многото чорапи и т.н.). Как се общува със син? Споделят ли или ги чакаш да са в настроение и тогава пускаш тънки въпросчета? Да имаш син е най- прекрасното нещо, виж двама, малко по- малко   . Сериозно, момчетата са по- прями, не въртят интриги и нещата са ясни и прости. Няма го "мисля едно, казвам друго, сещай се". Моите много споделяха, но и аз се стараех да имаме общи интереси. Малкият обичаше  всичко, свързано със самолети. Колко книги съм изчела заради него.....Големият обичаше история и география, а аз там съм пълна нула - не помня дати и трудно се ориентирам....доста се потрудих. Та така, докато си говорим за интересни за тях неща, получавах и малко друга информация. Държах да водят приятелите си вкъщи, да познавам тях и родителите им. Ама да ти кажа под секрет, мъжете не се усещат, когато ги подпитваш и всичко си казват. Момичетата май са по- трудни....Прочетох книгата на Линда Гудман за слънчевите знаци /за нея става въпрос в горещия стол на Ариел/. В нея има глави за децата, в зависимост от зодиакалния им знак и всички там домове и сложни изчисления, се посочват начините, по които да ги опознаеш и мотивираш.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: октомври 14, 2015, 11:57:04 »

Цоп! Ето ме и днес. Нямате насмогване, ейй!
Аз цяла сутрин се занимавам с несвойнствени дейности, щото си имам шефка и тя така каза. Нещо като на Али лафа "кака така каза". В случая, безсмислени дейности, които ми отнеха целия предиобед.
Тони, голяма шамандура си, да знаеш! Много ти се радвам по снимките, ще ти нащипя бузите другия път.
Индийския сери ял го хванах няколко пъти на гости при мама. Мааааааалко са ми флегматични, ама от скука го гледах. Благодаря за ъпдейтите, че няма как да го гледам иначе.
Пък сега отивам да обядвам, че ме мори един глад.... после ще мина пак да се доизкажа за мъжките майки.  Flower
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #386 -: октомври 14, 2015, 12:02:52 »

Оф, много се смях с вас. Такава светлина сте ми точно в този момент.
Хаха, бийте се до последно. Инвалиди не искам да гледам lol Смях се и на варианта за Шекспировите финали на постановки. На млади хора да им обясняваш как си теглиш ножа през гърлото... Ми то почти като в новините?!
Ние се находихме по любов. Егати студа cold Баш си е за памперс - както излезеш и стискаш колената, да не текне нещо от студ.
Пускам една снимка, да видите как режат глави в Пловдив Wink Това е покрай прословутите велоалеи, дето толкова време не могат да ги направя. Не знам кой е свършил работата по-напред - дали този с шаблона и боята, или онзи с режещите инструменти. Дупката стои така от бая време pardon


* Picture 0011.JPG (42.9 KB, 640x360 - видяно 170 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: октомври 14, 2015, 12:22:49 »

Ох, Свекс, направо се счупих от смях за инвалидите.. Представям си, че в моментите, когато се е налагало да го кажеш, положението е било всичко друго, но не и забавно, ама е типично в твой стил... Много си мечтая да си имаме момченце.. Повечето жени май мечтаят за дъщери, но аз не си представям да връзвам плитки.. Ще го правя, ако стане, но сега си представям само едно малко накипрено красиво момченце.. Именно, заради в пъти по-лесната комуникация с мъжете, винаги ми е било по-лесно да имам приятели мъже, отколкото жени.. Чак след като завърших училище се отворих към приятелството с момичета и то защото в университета се налагаше да съм на квартира с момиченца.. Преди това само две приятелки и всичко друго момчета около нас.. При тях просто "няма драма мама", както се казва в една песен..

Наталке
, нямам търпение да се видим.. Аз като цяло обещах и на Мариолка да организирам една форумска среща, но съм болнава, а вие сте бременни, с деца.. Не е сега момента.. Ще изчакаме.. Иначе Пандето и Рататуй днес са й на гости и ще мачкат малкия Коки, за което адски завиждам и са ми черни пред очите  beating
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: октомври 14, 2015, 12:30:58 »

Тони, аз сигурно съм най-смотаната майка на света. Изобщо не мога да правя прически на Сиана. В старата ясла една от госпожите имаше талант и ѝ правеше всякакви прически, та я виждах разкрасена от време на време, ама аз две опашки не мога да вържа като хората.  blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: октомври 14, 2015, 12:43:11 »

Менианте, споко и моята майка не ми правеше прически.. За сметка на това в училище ставах 2 часа по-рано, за да си изправям косата/къдря и тн.. Все с причОски, както казва баба ми smile Сега пак съм етапа от детската градина.. Прилежно прибрана коса на .. кУкУ..  funnytooth
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines