Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 20:26:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Октомври 2015-Обичам този месец!  (Прочетена 246692 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: октомври 08, 2015, 11:53:30 »

Marri, честит рожден ден  give_rose Пожелавам ти здраве и само положителни емоции heart

Яки са тези мъфини smile Аз съм празнувала Хелоуин само веднъж. Нещо се ентусиазирахме с приятелката ми и украсихме у нас. Аз, сестра ми и приятелката ми бяхме Дракулаура, Клео и Клоудийн. Тогава с колекционирахме тези кукли. Миналата година пък приятелката ми си направи страхотен костюм на котката от Алиса. Беше много готина и зловеща.

Междудругото много ми хареса казаното за куклите от свекърва. Знам, че тук много майки не обичате Барби, но аз много си обичах моите, правех им къщи, дрехи и най-вече прически. Имах и кукли бебета, ама на майки с деца е една игра, на Барби беше съвсем друго, там си разигравахме цял сериал. Обаче не харесвах мъжете на Барби и за мъже ползвахме едни плюшени мечоци с вратовръзка и папионка.Винаги ми е било странно, като се каже, че създавали грешни представи за красота или нещо подобно. На мен винаги ми е било ясно, че това са играчки, не са хора. Те и количките за момчета тогава създават грешни представи - скъсват се да ги блъскат и нищо им няма. А пък не съм чула да има момченце, на което да не му купуват колички. Ще видим като имам деца как ще мисля. Аз имам и порцеланова кукла. Подариха и я 11-12 клас и за мен е най-красивата кукла на света. Жалко, че не мога да и измисля място в София и стой във Враца, в кутията си, за да не се повреди нещо.

Feribotka и аз те поздравявам. Ако имах права коса не бих се замислила, но моята като е къса приличам на облак.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #181 -: октомври 08, 2015, 11:56:15 »

Добър ден и от мен  give_rose Аз цяла сутрин обучавах новата колежка, направо щях да припадна като ми каза, че идея си няма от технологии, устройства, аксесоари и тн...демек всичко, което работим...ами много е сладка и добричка ама как ги избират, не мога да си обясня  crazy Както и да е...поне изглежда схватлива, дано да е така  blum

Нямам много време, затова ви черпя набързо и аз една френска селска (с мама се специализирахме вече в нея и други торти почти не правим  blum) за здравето на братчето ми, днес ми е рожденник амааааааа много кисел от сутринта  NO Все пак да ми е жив и здрав и да си намери работа, която му харесва, че се оказа голям проблем и сигурно затова е кисел  pardon

Мари, честит рожден ден, като гледам добре си развиваш кулинарните способности, доста е красива тортата за аматьор  give_rose Менианте, да има орехи Wink

Хелоуийн не признавам и аз...ама мъфините са супер заразителни  heart

Днес някои колеги бяха ужасени от промяната  pardon Едно момиче от другата став ме пита: Ама ти работиш в нашата фирма нали biggrin Иначе и аз много си се харесвам, благодаря ви  give_rose Пак бих си я пуснала за даряване, много е хубаво чувството smile Вики, Менианте, успех с вашите коси Wink

Нат, зимата пак е много благоприятна за бремемни - клин с туника ми е много любимо или зимна рокля (рокли нося понякога повече отколкото лятото) smile Всякак ще си прекрасна  heart

Тони, не знаех за сладкишката ама слава Богу че е добре  Bravo А за другата жена, много тъжно...на Боби вуйчо му е със същият вид рак, доста тежко протича, въпреки че няма разсейки  NO Дано е от добрия вид  good

Фани, чакаме те  girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #182 -: октомври 08, 2015, 12:00:38 »

Ина, какво щеше да ме правиш, ако ти бях дете?  Wink Да ми пускаш филми, че да не си тормозя куклите или да ми викаш funnytooth

Не, да ходя на психоаналитик, за да НЕ ти правя такива работи и да орева форума с моето нещастие  pardon  blum

Мари, честит рожден ден. Освен здраве, през тази още една година, която следва ти пожелавам една сбьдната мечта !!
Според мен сьщо тортата е много хубаво декорирана. Как се прави тази торта, дай рецептата.

Фери, много си хубава с такава прическа, отива ти много  give_rose

Мен още ме боли оня зьб ако си спомняте. Три месеца станаха вече и три пьти го оправяха. Пфу !

При вас вали, при нас е сльнчево. Цяла сутрин се чудихме с майка какво да сготвим и накрая нищо. Дайте ми идеи, които да отговарят на следните изисквания: да е сравнително бьрзо (час или по-малко) и да няма сметана и масло.

Много яки снимки сет постанали, вдьхновиха ме  SERENADE

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше. Бре !

Едит: може и да си права, Панде, не знам… Марта сега ме врьнка за Барбита… Ама като знам , че след барбитата ще са брац, после ония вампирите… не знам направо  girl_impossible
« Последна редакция: октомври 08, 2015, 12:07:37 от inaxastra » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #183 -: октомври 08, 2015, 12:20:32 »

Днес е мрачно и дъждовно, обаче това не ни спря - ходихме на не малка разходка. Беше ми добре, че нямаше много хора, та можех да си вървя и да си се вглъбя в себе си. Понякога човек се уморява от лудницата и глъчката pardon
Мари, честит празник! Винаги ми е интересно да чета постовете ти и се радвам, че последно време се навърташ повечко тук.
Миме, така, така - приемаш го и знаеш, че не ти е последната работа. Аз също съм на този етап. Нали от няколко дни събирам сили да говоря с шефа huhhuh.gif Хич не ми се обяснява...
Фери, Bravo Страхотно е, че има хора като теб. Чувството ми е познато - когато дарих кръв се чувствах така леко. Минаваш на едно друго духовно ниво. Трябва пак да направя един ударен курс от храни, за да ида след месец-два пак да дам кръв. Тъкмо около празниците си мисля, че ще ми дойде добре.
Нат, не се заричай - може доста дрешки да ти стават. И аз самата се изненадах от тялото ми. Кофтито е с връхните дрехи, ама тъкмо ще мине зимата и тогава коремчето ще фръкне повечко.
Панде, напълно те подкрепям за казаното. good Май тук ключовото е това, че е имало кой да ни обясни разликите между играта и действителността. Имало е кой да обърне внимание и да каже, е е опасно така и така да се кара кола или че да станеш анорексичка не е най-красивото нещо.
Аз и друг път съм казвала за оригиналното ми Барби - бая балдъресто си беше. Трябва да го изровя от село и да го снимам, да видите. Китайските варианти бяха по-слаби. Много обичах да им правя мебели danceg на село намирах дъски и пирони и голямо коване падаше с едно чукче, което ползваха за орехите. Трябва да ви снимам и куклата с леко избелялата от времето рокля. Скоро на село не съм ходила и не знам кога ли ще ида. huhhuh.gif
Сега да ви кажа - снощи гледахме Титаник... funnytooth Хванах го от началото и просто го пуснах докато се приготвям да полегна. ММ ме скастри "Ти това ли намериш да пуснеш?". После се загледахме в нещо друго и на рекламите - хоп, ММ пусна пак Титаник. Бая погледахме, а той само ме подпитваше - Няма ли да спиш, че да превключа? Казах му, че нямам претенции, да си пуска предаването. pardon Е, да ама не... Оставихме филма, аз заспах, а ММ го догледал. На сутринта правихме анализ - разбрах, че Лео пак е замръзнал. А ММ само коментираше колко романтично било, като било тъжно, че намираш любовта на живота си и я губиш толкова жестоко heart Това още на закуска, представяте ли си funnytooth Пускам в следващия момент ТВ-то и хоп - повтарят Титаник funnytooth
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #184 -: октомври 08, 2015, 12:28:07 »

И нов пост, намерих се и със снимка на парцалената. Хич не се задържаше на количката, та съм я метнала на облегалката. Бялото на главата ми е панделка. Не съм забравила, че трябва да дам схемата blush
Леле, какви мъфини heart. покрай споровете за и против Хелоуин, аз реших, че няма нищо лошо да се украсявам есенно. Имам си подходяща свещ, на вратата направих венец от листа и съм готова. Още не е дошла модата тук да ходят деца и да искат сладки. Ще раздавам ябълки, да си нямам после разправии с майките, какво бива и не бива да ядат Wink
Как ми се прияде хубава тиква...Предпочитам я само варена, ама да е сладка и месеста, с канела и орехи heart Нанситка, не чети, че да не ти се прияде.../да не имбриндисаш/.
Ина, сигурно щях да те притесня, да heart. Моята майка тъкмо ми пасва. Съгласно онази теория, че децата си избират родителите, аз съм маркетолог от класа  smile.
Панди, хич и не се бях замисляла за количките, много си права good Зависи от детето, всяко е различно. Има чувствителни, с нежна психика и аз страшно се радвам, че не ми се е паднало такова. Сигурно тогава пък аз щях да тръгна на психолог или по- вероятно него да помъкна smile. Между другото, ревях, когато брат ми бесеше моите и на приятелките куклите, ама не от мъка, а че пречеше на играта smile
Аз пък в неделя гледах "Брачен обет" за първи път. Хем ревах, хем виждах, че е малко тъпичък, хем и аз после му гледах повторението.


* IMG_4555-001.JPG (64.98 KB, 309x526 - видяно 273 пъти.)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #185 -: октомври 08, 2015, 12:35:20 »

Хич не се задържаше на количката, та съм я метнала на облегалката.

Ще раздавам ябълки, да си нямам после разправии с майките, какво бива и не бива да ядат Wink

Между другото, ревях, когато брат ми бесеше моите и на приятелките куклите, ама не от мъка, а че пречеше на играта smile

 funnytooth funnytooth funnytooth Типичен овен с мисъл за практическата страна на нещата!
И на мен ми се яде тиква, ама печена, като на Душко Добродушко. Преди време баба гледаше кратунки - мънички, идеални за декорации. Трябва да видя дали има още такива.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #186 -: октомври 08, 2015, 12:43:28 »

Ох Али и на мен ми се дояде тиква като каза сега  Eeager

Получих си електрическата помпа за кьрма. Яката работа. Направена си е за носене на стаж - има си голяма чанта (като за компютьр) с всички джаджи вьтре, джобове много, малка чантичка хладилна за млякото, шишенца и пр. Само кабел не видях и се замислих сега дали не работи само на батерии. Я да проверя …  crazy

Аааа, да бе имала си адаптор. Егати яката работа - има цяло досие с обяснение за кьрменето, структура на гьрдата, позиции, ролята на бащата и пр. Мостри от чай за лактация… Лукс  heart heart heart
« Последна редакция: октомври 08, 2015, 12:46:02 от inaxastra » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: октомври 08, 2015, 12:54:10 »

Нашите имаха една огромна кукла с коса, точно каквато обяснява Свекърва, сигурно е същата де.. Поне в представите ми.. Много страшна, подарили им я на годежа.. Нямам идея къде е сега, ама изпитвах тих ужас от нея и не я докосвах... Като цял май не съм харесвала особено куклите, защото исках за подаръци все пожарникарски коли, полицейски.. Билярд, лего  crazy Имала съм и някакви барбита и тн, подаръци от хора, които не ме познават особено явно, но интереса ми беше нулев. Като станах 9-ти клас исках от майка ми да ми купи кукла от плат, която да имам, за да показвам на децата си, защото ще ме питат имала ли съм детство изобщо.. Тя ми каза, че ще имам много книги за показване, факт, ама ми купи и куклата.. Сега е на село и ме подсетихте, колко мното си я искам, защото след като баба почина, може да ми я откраднат циганетата...  girl_impossible  sad Иначе, имах и една кукла, която имаше огромна рокля, въртеше се и свиреше.. Нея също нямам идея, къде са я сложили след преместването.. Беше много модерна по едно време и се тръшках доста да я имам.. Тя не беше за игра, а за хубост..  Wink

Баща ми пътуваше много и носеше всякакви конюшната на Барби, перални, печки и тн.. Които с радост подарявах на децата на неговите приятели.. Не ги харесвах и не ми беше интересно да си играя с тях  nea
За дрехите, които ми носеше, обаче бях ужасна.. Дори да ми умалееше, не позволявах да се подаряват.. Веднъж мама подари любимия ми сукман без да ме пита и като видях детето на най-добрия му приятел, облечено в него, толкова силно се разплаках и развиках, че и детето се разплака и поиска да се съблече.. Въобще не ми стана неудобно  lacnl8

ЕДИТ: И до днес, обаче си спя с един голям, колкото възглавницата ми - Йори, плюшен и любвеобилен... За нищо на света не го заменям.. Илиян много ревнува.. Подарък ми е от мама, когато бях в 10клас... ОБОЖАВАМ ГО! Където и да съм живяла, Йори е важен, колкото четката ми за зъби.. Понякога, ако ходим някъде за повече от 4-5 дни и няма проблем с килограмите на багажа, го нося със себе си.. Той си е част от семейството ни.. Аз, Йори и Илиян heart heart heart
« Последна редакция: октомври 08, 2015, 12:56:43 от alexandrova_90 » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: октомври 08, 2015, 12:56:24 »

 inaxastra, то манджи колкото искаш могат да се направят без сметана и масло. Ама ти кажи с какво да е. Че да не ти измисля рецепта с авокадо и годжи бери, да се чудиш къде да ги търсиш?  funnytooth Шегувам се.

Онзи ден правих печени картофи - много обичам, по-лесно от това - здраве му кажи! Белиш картофите, нарязваш на кръгчета, слагаш в една тава, солиш всеки ред (ако не е незалепваща, малко олио на дъното), слагаш им една чаша вода и бам във фурната за около 40 минути.

Другото са най-различни зеленчукови супи - слагаш всичко, което намериш, вариш половин час, слагаш малко подправки, сол, пасираш и сервираш с крутони и сирене (по желание).

А днес попаднах и на тази рецепта - бих пробвала да направя нещо подобно, само че не пържено и без шунка:
http://mall359.com/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BE%D1%84%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0-2660-obiavi.html
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #189 -: октомври 08, 2015, 13:06:03 »

Ммм, да зеленчукови супи и картофи правя редовно, както и всички видове паста…

Днес сьм намислила да правя тарта с домати и горчица, ама много просто ми се струва та затуй се чудехме нещо по-разработено, но което да не отнема все пак 3 часа.

Обаче те са все едни рецепти с гьби, сметана и топено сирене. А Фабио такива "тежки" храни не яде  sad
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #190 -: октомври 08, 2015, 13:29:03 »

Ох ама сте изписали егати ферманите  blum

Али, не знаех, че трябва специално да се храниш, за да дариш кръв...аз не съм го правила, защото съм една от най-разпространените 0+, ама ако се реша, какво трябва да ям?  huhhuh.gif

Ина, аз обожавам паста и тестени изделия във всичките им форми...така че нещо такова (като тартата например, само че с кашкавал, ако не спада към сметаната и маслото) винаги е на дневен ред при нас  good Последното много вкусно нещо, е едно като пица с много лук (за готвене), подправки и кашкавал отгоре...е страшно вкусно нещо! Картофи и ориз мога само на тях да живея също Wink Тия картофдени бомбички ми се струват доста тежки  huhhuh.gif

Барбита имах много и вскяакви, заедно с всичките им принадлежности - спалня, кухня, баня и тн, бяха ми любими! Добре че беше леля ми от Италия да ми ги носи, че тук нашите не можехда си ги позволят, бяха доста скъпи  NO Кен-овете и на мен ми бяха грозни и по-ниски от барбито...ужас! Аз използвах за мъже на брат ми роботите и фигурките - доста по-мъжествени ми бяха Wink С колички не съм си играла, бях си типично момиченце smile Панди, споделям мнението ти, много добре казано  give_rose

Аз си имам един слон, с който спя хаха, ама катъо се запознахме с ММ той ми подари един мравояд много готин и сега съм с него Wink Иначе последното плюшено нещо то него е такъв еднорог като на Нансита на снимката и го обожавам, само дето е мн космат и не ми харесва да спя с него  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #191 -: октомври 08, 2015, 13:42:53 »

Фери, то идеята е да си вдигнеш хемоглобина, за да имаш поне минимума. Има минимум за хемоглобин и за телесно тегло. Аз съм с ниско кръвно, почти съм на границата на килограмите, обаче когато ходих, се оказа, че съм с много висок хемоглобин. При 155 ме пуснаха с малко уговорки - да не ставам рязко, да пия течности, да се наям със сладко и тн. Хахаха, имах неблагоразумието да се нацедя в едни ластични дънки и да обуя високи обувки, та три медицински лица ме питаха за килата и дали съм сигурна в тях laugh Другият път ще сложа нещо, да мясам на дебелана. Иначе преди това се подготвях като ядях спанак, лапад, дробчета и прочие храни. Най-добре желязото се усвоява с витамин С, плодовете и зеленчуците са добре дошли.
Аз като запецна на тема готвене и надничам във "Веселият готвач". Ям разделно и затова си нагласям после по мой си начин рецептите. Иначе идеите са ми добре дошли.
Тези картофени бомбички ще дойдат тежки, ако се изпържат. Печени върху хартия ще е по-добре. Аз бих ги напълнила с различни зеленчуци.
По повод играчките - най-съкровеното нещо ми е един мишок около 80 см. Добре, че е кльощав, и го сгъвах лесно. Аз съм го носила къде ли не. Подарен ми е от приятел на нашите още, когато съм била на месец. Израснах с мишока и затова ми е много мил. ММ му се подиграва, че е типична комунистическа играчка - изчистена от излишни форми и цветове blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: октомври 08, 2015, 13:47:53 »

Реших да ви покажа няколко снимки от единствения ми Хелоуин, като ме подсетихте за него.













Тони, и ние спим с една плюшена Панда от ИКЕА. Милата, много се е разпарцаливила. Тя е едната от трите дето често писъстват в моя инстаграм. Другите две ММ ги допуска само ако съм болна или тъжна нещо, че едната е Пандунда и много място заема.

Това е новата лесна рецепта, която пробвах, само че за мен е с обезсолено сирене.

http://www.bonapeti.bg/recepti/Pileshko-kordon-blyo-na-furna/


Едит: Снимките са от 2013, когато все още си ядях всичко.
« Последна редакция: октомври 08, 2015, 13:49:45 от pandapanda » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: октомври 08, 2015, 13:49:10 »

Рецептата много ми допада, но като си ги представям печени.. Освен пържени картофи, нищо друго пържено не обичам и не ям.. Свива ме корема и сега като си помисля..  blush pardon

Али, знаем те, че обичаш мишлета, ето от къде е заложено.. Още откакто си била едномесечно бебе  Wink

Обичам, когато имам време да чета и пишете по много.. Не е като да нямам работа, просто ме мързи  NO Girl_hide
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #194 -: октомври 08, 2015, 13:53:05 »

Забравих да допиша за куклите - аз си спомням тая мода да се слагат кукли на спалнята, както и на булченските коли, помните ли? Ей, колко кеф ми е било да мине булка по нашата улица само заради куклата.

Аз имах една руска голяма, баба и дядо ми бяха донесли от Сьюза, ако ми е добьр спомена и една друга с много яка бяла рокля и тьмно синьо коланче - куклата Мая.

Бяхме вчера с Марта в библиотеката. Записах я и с картата доста материали могат да се взимат. На едно взимане имаме право на 3 двд, 5 cd, 5 книги, 5 списания и 5 албума. Та взехме филмчета и 3 книги за нея, 2 за София.

Постояхме и доста време в читалнята за малките. Беше много хубаво и малко странно. Малко странно защото някои илюстрации ме оставиха в недоумение, като тази например (обьрнете внимание на декора)


Марта галеше главата на еднорога и викаше "горката ликорна", а мен лично Сталин и калашниковия ме разбиха  Oh my ...

А една книга направо ме скандализира. Четохме книга за господин Пишка. В нея се разказва как господин Пишка е мил, вечер е силен, но сутрин е още по-силен (??), понякога много му се иска…  crazy crazy crazy shok shok shok

Илюстрациите:








Ясно, че има и културни особености, но мен това ме шокира. Аз го виждам като отворена врата за педофилията. Утре ще го хване детето някой мил чичко на улицата и ще му предложи да му покаже да си поиграе с господин Пишка, който е толкова мил и да му покаже колко е силен.  bad bad bad Подвигна ми се като го пиша. Доста се чудих дали да говоря с персонала, но пьрво ще се консултирам с някой французин.

Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines