Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:51:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета - 2016 г.  (Прочетена 155797 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: януари 08, 2016, 15:05:28 »

Стискам палци да има часове.  Wink После да се похвалиш.  Wink Ако не там, пък на друго място, не се притеснявай.  blum
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #346 -: януари 08, 2016, 15:10:57 »

Така, записах си за 21 при доктор Славкова във Фемина. Тогава ще съм края на 12, май даже първият ден на 13 седмица...казаха, че не е късно  huhhuh.gif
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #347 -: януари 08, 2016, 16:12:10 »

Фери, за биохимичния е важно до дни, защото там се следи ниво на определени хормони. ФМ може да има и +/-. Така например втората ми фетална я правих в 19-та седмица, което на мен ми се струваше супер рано предвид четенето на информация по темата.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #348 -: януари 08, 2016, 16:25:40 »

Ми втората гледах, че я дават 15-20...защо да е рано  huhhuh.gif Аз май пак ще съм към краят ѝ, че първата като почти в крайния срок ще я правя да не е толкова скоро втората smile Поразгледах и се успокоих, че е навреме  Wink Благодаря  heart

Да отговоря на Маги - да, чаках да ме насочи АГ, ама няма да стане  pardon

Миме, какво си ми сладко, няма защо да те е страх  heart
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: януари 08, 2016, 16:39:06 »

Аз снимки си правя от края на 4м, когато започна да ми се пооформя "бирено коремче" и се снимам през седмица- две. Като си гледам снимките, не е имало много смисъл от първите 2, понеже приличам на препила с газирано. Някъде до към 20г.с си спях по корем, после изведнъж ми порасна коремче. Ще ви ги кача някой ден. smile

На мен ФМ ми ги записва АГ в клиниката обикновено няколко седмици по-рано. Едиснтвено ФЕхокардио си я записах сама след втората ФМ, тъй като вече ми беше минала ЖК. Сега на тази ЖК би трябвало да ми запише час и за 3 последна ФМ.

За първата ФМ е важно да си влзязла в седмиците, за да бъде бебето над определени размери, иначе самият преглед е почти невъзможен и ще ви разходят пак.
А за БХС е важно да се определи точна седмица+ дни, за да са верни резултатите. Ако ще го правите,де.



Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: януари 08, 2016, 17:00:53 »

Фери, за биохимичния е важно до дни, защото там се следи ниво на определени хормони. ФМ може да има и +/-.

Аличка, какви хормони се следят за БХС? За първи път чувам. Мен не са ми изследвали хормони нито с първата, нито сега с втората бременност заради БХС.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: януари 08, 2016, 17:08:34 »

Фери, браво. good СЕГА ще броиш дните до тогава.  smile

Така...и да питам за БХС, кога точно се прави след ФМ?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: януари 08, 2016, 17:16:30 »

Събрай, ще цитирам извадка от сайта на Щерев:

"Тестът в първи триместър (или познат още като “биохимичен скрининг”)  включва ултразвуково изследване на плода  – „измерване на течността зад вратлето на бебето” или нухална гънка, на назалната кост, изследване на дясната сърдечна клапа и малък съд в черния дроб (дуктус венозус) и кръв от бременната за измерване на две субстанции на бременността, продукти на плацентата (free β-hCG и PAPP-A). Изследванията от ултразвука и майчината кръв се комбинират в софтуерна програма и се изчислява риска за тризомия 21, 18, 13."

Фери, 2-3 дни най-късно се дава кръв. (http://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3/)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #353 -: януари 08, 2016, 17:48:42 »

Вече ми е много далечно като спомен кои хормони се изследваха. Трябва да се поровя в документите ми, за да ги напиша. Те не ги изследват заради БХС, а чрез БХС на база кръвта, която дава бременната.
Да, 2 до 3 дни след ФМ се дава кръв. Това го помня, че беше голямо тичане тогава.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #354 -: януари 08, 2016, 17:54:45 »

А то това май само в Майчин дом се прави  huhhuh.gif Аз все още имам колебания...като видя резултатите от ФМ ще реша smile Само ме притеснява, че няма записване на часове а отиваш там и когато стане  pardon А само не е написано събота и неделя дали може  huhhuh.gif

Миме, броя аз още от миналия преглед  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #355 -: януари 08, 2016, 18:03:30 »

Фери, звънни им един телефон предварително и ги разпитай.
Тук в Пловдив с първата ми бременност ходих на ФМ за мерките и след това на БХС. БХС го правих в бившия ВМИ или сегашен Медицински университет. Не знам дали вече може и другаде или само там. Трябваше да се ходи до обяд да се даде кръв. Часове не даваха, защото то става за 3 минути. Влизаш, даваш кръв и документи и ти казват кога да отидеш за резултатите. Не е нужно на гладно и жадно да е даването на кръв. Вече "разчитането" на резултатите отнемаше около 15 минути, в които ти обясняват кое какво значи по един хвърчащ лист. За мен беше повече от пренебрежително самото отношение, защото не се ангажират с мнение, а само обясняват кое какво значи. Тука това, тука онова, айде довиждане!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: януари 08, 2016, 18:09:47 »

БХС се прави само в Майчин дом.Кръв могат да ти вземат навсякъде и да ти я пратят за изследване пак там .Първата ФМ е преди даването на кръв за БХС.Вземат се параметрите и от двете .ФМ не се прави повече от 2-3 дни преди кръвните,за да няма разлики.Фм могат д ати направят и в Майчин дом ,на място.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: януари 08, 2016, 18:22:45 »

Благодаря за информацията.  give_rose
И аз ще реша за БХС след като видя какво ще стане на ФМ.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: януари 08, 2016, 22:09:02 »

Да, за близките дати между ФМ и БХС знам. Това е заради замерванията, които са необходими при прогнозирането.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: януари 08, 2016, 23:14:05 »

Вече и в други лаборатории се прави БХС. Аз поне си правих в Пловдив в Писанец и двата пъти. Със сигурност обаче трябва да кажете на лекаря , че ще си правите БХС защото трябва да попълни специална бланка.най точно е в същия или следващиия ден. Иначе дава отклонения.
Специално за ФМ в 20 , 22 седмица най-добре в София , като за мен специалистите са трима. Марков, Димитрова и Томова. А две ръце препоръчвам Марков , освен че е наистина много добър е и любезен и много обяснява. Но час се записва поне 2 месеца по рано.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines