Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 18:00:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета - 2016 г.  (Прочетена 156253 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: ноември 27, 2015, 18:08:32 »

Аз също не исках от рано да ми подаряват неща, но моята приятелка ходи на екскурзия и ми донесе дрънкалка, дрешки от едно момченце ми подариха, от изложението и училищата събирам неща, та реших и аз да се разпиша, и бебчо да усети черен петък хихихи
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: ноември 27, 2015, 23:12:26 »

Ходиш редовно значи на лекциите. Аз с предишната бременност отидох 1-2 пъти, май по-скоро не се наканвах, не че съм била против smile
Ето сега, се каня за утре да ходя, мъжа ми вика, че не е зле да отида наистина, защото е за емоционалните състояния след бременността. Явно ми прави намеци, че нещо не съм в ред tease
На лекциите какво раздават при вас? Аз досега не съм забеляза нещо съществено. Утре мостри на Мустела щели да са...Аз съм много скептична към Мустела-та обаче и ще заложа пак на козметиката, която ползвах с Ели, на Weleda.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: ноември 27, 2015, 23:43:43 »

Да, аз ходя редовно, защото съм на работа след обед и имам възможност, а и тези, които ходя са в Мега Мол, който ми е на 10 мин пеша и няма много хора.

Аз основно на 9 месеца съм ходила и ми е интересно. Винаги има около 30-35 бременни и с малки бебета, чат пат по някой татко. Винаги има подарък лигавник и мостра на Bepanthen,  някой стар брой на списанието и разни брошури. Мострите са в зависимост от това кой има презентация, имам на Здраве Бебе, Себамед, Авент и от днес на Мустела (лосион, крем за лице и крем против подсичане).

Днес основната лекция беше много интересна - ДВИГАТЕЛНО РАЗВИТИЕ НА КЪРМАЧЕТО И .....как да не му пречим !!!  от доц. Иван Чавдаров. Може да се свали от тук презентацията (кликва се върху снимката с бебето)
http://www.cpcentresof-bg.com/?cid=71

Най-скучното са стволовите клетки, те са неизменни и някой вече ми се повтарят. Ако някой има въпроси, вече мога да отговарям. Само се притеснявам да не ми промият мозък, че ММ е против.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: ноември 28, 2015, 02:52:24 »

И по точно защо е против? Аз съм се чудила - все пак не са малко пари  crazy но пък уж казват, че е много полезно...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: ноември 28, 2015, 08:29:36 »

Не знам защо. Не ми се чете за болести и го питах не иска ли той да проучи. Той не беше чувал за какво става дума, аз му казах и той каза по-скоро не. После пак го питах, той само дето не се разсърди, че повдигам въпроса.  На скоро се видяхме с негов приятел, който се е интересувал и е много за, ама не сме говорили след това.

Аз съм чувала, че са полезни и за случай, когато от сестриче са взети стволови клетки за лечение на по-голямото братче, но около съхранението има си въпросителни. Разминават по лекциите различните банки и малко става на кой да вярваш. А и ако по-късно се пояеи генетичен проблем не може са се използва.
Чудя се за даряването на кръв от пъпна връв за публичната банка, надявам се да не е против това. Нищо няма да ни струва, пък може да помогне на някой.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: ноември 28, 2015, 13:13:09 »

 Offtopic Това е един от недостатъците да раждаш в малък град. Бих искала и аз да се възползвам от тая банка  huhhuh.gif да не дава Господ да ни потрябва някой ден.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #156 -: ноември 28, 2015, 14:08:51 »

Offtopic Това е един от недостатъците да раждаш в малък град.

Фани, тук е голям град и е пълна мъгла по този въпрос. Отделно пък много малко хора могат да си позволят да съхранят стволови клетки, ако живеят извън София. Говоря по чисто финансови съображения, отделно е цялата организация sad Идеята е, че няма гаранция дали могат да помогнат тези клетки. Никой не ти дава 100% сигурност.
Нат, купува се първо шапка, за да е леко раждането (да излиза бебето напред с главата).
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: ноември 28, 2015, 18:53:34 »

Още не съм се интересувала по въпроса със стволовите клетки, но из други форуми попадам на разнородни мнения. На изложението имаше представител на такава банка, но беше зает с други хора, а на мен не ми се чакаше, после забравих.
Голям мерак имам да посетя някое училище за родители, но все са през седмицата. Може би по-натам,като спра да работя окончателно.Само списание 9 месеца ли организира такива?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: ноември 28, 2015, 19:11:57 »

И "Моето дете" също!  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: ноември 28, 2015, 20:44:31 »

Тези съм открила аз:

9 месеца организират в Мега Мол, Дъ Мол и един Дон Домат. Още не са качили за декември календара.

http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5

Чакам Бебе в CCS

http://www.deteto.info/news.aspx?id=626

МА-МА в Лабиринт

http://www.ma-mabg.com/home.php?page=fs

Бебе в Мола на Стамболийски

http://www.bebeto.org/

Моето дете в Дъ мол

http://www.moetodete.bg/uchilishte-za-roditeli/Sofia.html

И за мама в Скай Сити

http://www.izamama.com/index.php?page=school-sofia


Аз съм ходила на 9 месеца и в Лабиринт, че са ми най-близо.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: ноември 29, 2015, 11:51:38 »

Здравейте, момичета smile
Отдавна не съм се включвала. Вече съм в 45 дневния болничен преди раждане. Смятах, че като си остана вкъщи ще е голямо залежаване, но се оказа, че не е така. Все си има задачки за вършене, а и малко ми трябва и се уморявам sad С анемия съм.
Да споделя, тези дни си чакам комплектчето за изписване и сме готови с всички покупки, нужни за началото  yahoo. От вчера сме и с количка!!!
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: ноември 29, 2015, 13:19:23 »

Еха, Фели, малко остана! Аз от другата седмица ще съм вкъщи и не знам как ще издържа, че има още бая до май..
На коя количка се спряхте?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: ноември 30, 2015, 01:46:04 »

nansita, възползвай се на макс от свободното време, после много ще ти липсва.
Чети си книжки, излизай всеки ден по разходки или с приятелки. Отдай се на хобито си.
После има един известен период, който при всеки е различно дълъг, при мен беше дълъг smile когато не успявах, а и не исках, да правя нещо различно от това да се отдам на детето си heart

Аз съм вкъщи от края на септември и не ми е скучно, но пък си и имам вече едно детенце, та това би било невъзможно blum
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: ноември 30, 2015, 20:10:08 »

sunray, за сега само с лежане и книжки ще мина. Още 3 дни...малко съм със смесени чувства,чак ми е странно!  crazy Само да ми дадат зелена светлина за разходки и съм първа на вратата! Дпбре че ММ има право на работа от вкъщи,когато поиска,че иначе съвсем ще изперкам.  blush
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #164 -: ноември 30, 2015, 23:09:53 »

Nansita, наистина ли ти се ходи толкова на работа  smile За мен бременност и стоене в офис по цял ден са две взаимноизключващи се неща. Почивай сега и се отдай на приятни занимания Yes

Feli, малко остана при вас. Какво бебе очаквате, как са емоциите при теб и таткото?

Панда, браво за лекциите. При втората бременност ще си с усещането, че всичко си знаеш girl_wink Аз нямам мерак да слушам за бебешки въпроси, за стволовите клетки е полезна информация обаче.

Сънрей, как си ти? Усети ли вече бебето? Каката как е, ще посети ли с вас доктора пак?  give_rose

Дрешки още не съм купувала, но ще имам от каката и племенницата, то почти няма какво да се взима. Накрая сигурно ще купим някой спален комплект и малко дрешки  Girl_hide С първата нямах търпение и купих още в третия месец няколко дрешки, от рано гледахме за количка, просто си ми беше мерак.
Минах ФМ, всичко е наред с бебето, няколко пъти огледа доктора всеки един орган, бебето се криеше с ръчички, но все пак му видяхме лицето, докторката каза много хубав профил с чипо носле, 360 грама е бебето. За сега не е по-едро, понеже ми откриха гестационен диабет, има такива опасения. Малко нерви ми се събраха около всички изследвания и тичания по доктори, но... Сега съм на строга диета,поставена от ендокринолог- никакъв хляб, ориз, картофи, месо 1-2 пъти седмично, позволено ми е само млечни, постни ястия, питах я за плодове, може една ябълка или половин банан на ден  pardon Казах на мъжа ми, че ако изкарам наистина това, ще съм поне 10 кг отдолу докрая, до сега съм плюс два.. Никога не съм подлагала организма си на такова изтезание, ще се опитам до колкото мога да го спазвам все пак.
Забравих, чакаме пак момиченце  Girl_hide Докторът ни попита искаме ли да знаем полът и веднага го видя  Yes  И каза третото ще е момче.. И аз така се зарадвах, понеже имам една неуспешна бременност и помислих за това  blush Но радостта пак е голяма, разбира се  heart Видя си се много ясно, каза ето му к**тора , броихме пръстчета и така.

Забравих нещо да спомена за диабета, добре е по последни данни всяка бременна да се подлага на тест за гестационен диабет, понеже стойностите на гладно да са в норма,4-5, но да развие бременната диабет. Тестът е натоварване с глюкоза, измерва се на гладно, един час след изпиване на 75 г глюкоза и третото измерване на втория час след приема.

С риск да стане постът ми дълъг и досаден, да ви попитам какво разбирате под контракции през бременността, вчера имах няколко прещраквания долу ниско за секунда и после спира.. Но така е като не се спирам по цял ден и имам сигурно 200 клякания на ден. Днес нямам, само веднъж мисля в банята пак така за секунда.. Чудих се дали да ходя до доктора, даже с мъжа ми... На седмица ми се събра поне 1-2 ходения по прегледи на седмица, искам вече да се отпусна и да се наслаждавам на спокойствие!
« Последна редакция: ноември 30, 2015, 23:17:31 от uliaulia » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines