Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:42:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета - 2016 г.  (Прочетена 155791 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: ноември 24, 2015, 12:03:33 »

Юле,добре дошла сред нас.Дано ти е много лека бременноста и със пухкав финал. give_rose
Как си?Как я караш тази бременност?Каката радва ли се за бебчето?Пола узнахте ли го?
И тук да ти кажа,адски се радвам,че отново ще си бременеем заедно...нищо,че си с един месец преди мен. give_rose
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #121 -: ноември 24, 2015, 12:04:06 »

Относно количките хубаво е да си има зимен кош заради грчъбчето, да е удобно, да предпазва от студ и вятър и т.н. Аз ще съм си със моята колчка Chico Trio Enjoy, единственият недостатък е неголемия багажник, но то не е и казано, че трябва да се носи една камара багаж. Има напълно легнало положение на летния вариант, малката спеше до късно в нея. Крачетата се повдигат с една подложка да не висят. На мен ми е по-удобно с две дръжки, а колко километраж е навъртяла...моето дете е отгледано почти в нея, освен зимата smile
Понеже цветът е червен, баща ми нещо го е прихванало, че ако е момче, ще купувал нова синя, как така момченце в червена количка   crazy За мен червеното си е универсален цвят. Както и да е, но по-добре да ми ги даде тези пари да му купя нещо друго. girl_wink
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #122 -: ноември 24, 2015, 12:29:35 »

Мерси Роси!  smile Много хубаво наистина ни съвпаднаха бременностите. Добре съм, в началото много повръщах, наистина много зле бях, добре че имаше кой да ми помага и мина този период. Каката се радва, повтаря на всички, че имам бебе в корема, щели сме да го разхождаме и т.н. Но си мисля, че не осъзнава какво ни чака в действителност  smile Сега е на тема бебета, има едно любимо и е неразделна, къпе го,приспива го, излизаме навсякъде с него. Дано се поукроти малко, че е много палава без да преувеличавам и се плаша понякога как ще се оправям с двете.
Полът не е ясен още,на последния преглед пъпната връв беше между крачетата, но докторът каза, че клони към момиче.
Разкажи за вас как сте, как е Дени?
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: ноември 24, 2015, 13:32:37 »

Ами какво да кажа за нас,освен че и Дени е адски палав и като теб много се плаша дали и как ще се оправям и с двете.Но общо взето се радвам,че е будно дете.
Бременноста ми като цяло е много спокойна,не съм имала някакви особенни неразположения като гадене,повръщане и други разни лошо работи да пази Господ.Бяхме преди месец на първата ФМ+БХС,слава Богу всичко е наред,но за сега пол все още незнаем. pardon
Иначе и Дени повтаря,че в корема ми има бебе,той щял да го разхожда.Щял да има и братче и сестриче,а в началото твърдеше,че ще има само "стиче",както го произнасяша по едно време.Иначе постоянно да ми милва корема,да го целува,говори...абе не ни е скучно.

Юле,а ти усещаш ли вече бебчето?
« Последна редакция: ноември 24, 2015, 13:42:30 от rosit@ » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #124 -: ноември 24, 2015, 13:33:50 »

Влизам пак в темата ви, за да се доизкажа за количките.
Моя приятелка беше с Кенгуру Виктория. Бута тя една година количката и едното колело се чупи. Поръчаха те и се оказа, че трябва да изчакат около седмица, защото за тази има-няма година количките са с нови колела. Самата конструкция е друга, по-укрепена и здрава. Тогава разбрах, че нейната количка е била с 6 мес. гаранция, а не с 1 година, както моята. В последствие обърнах внимание, че колкото по-висок клас е количката, толкова е по-голяма гаранцията.
Комшийката ми пък е с Хаук Малибу, уж като моето, ама не съвсем. От предните модели е. При нейната няма допълнителното изтегляне на сенника на коша 6+ месеца. Аз не съм купувала чадърче, защото просто не ми е трябвало. Сенникът се спуска достатъчно надолу.
3-4 месеца след като ние купихме количката, излезе моделът на Хаук XL. Сега за две години фирмите са наизвадили страшно много нови модели. Уж на пръв поглед са същите като дизайн, ама ако човек се задълбае в детайлите, вижда, че има доста промени.
Мисълта ми е, ако някой ви каже, че е доволен/недоволен от количката си, вижте дали става дума за абсолютно същата количка от същото поколение в производството. Ако има и минимална промяна, може  разликите да са съществени в техническо отношение.

А да, не знам дали ви е направило впечатление - на снимките и по рекламите сгъват само шаситата на количките, за да изглеждат максимално прибрани. Ако обаче гледате на живо и държите да са минимални размерите в сгънато състояние, вижте как се сгъва с коша 6+ месеца. Платът се надипля и малко или много пречи да стане "като книга" Wink

uliaulia, честита бременност и красив финал!
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: ноември 24, 2015, 14:35:42 »

Аз за Малибу XL малко се колебая, въпреки че преди много ги храсвех. Спрях в парка преди няколко седмици една мама с такава количка. Бебчо на 3-4м вътре. Попитах я може ли да огледам количката, понеже ми предстои да купувам и ми даде.
Като минус видях следното: кошчето за багаж е високо поставено и е недостъпно с кош за новородено;
кошът за новородено беше леко виснал напред към майката и вътре тапицерията беше бая износена за 3м ползване на нова количка- самият плат беше леко надърпан. Пък не обърнах внимание на Миленка количката има ли такъв проблем.
Аз задължително гледам отзиви за конкретната серия, иначе има голяма разлика.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #126 -: ноември 24, 2015, 14:44:55 »

кошчето за багаж е високо поставено и е недостъпно с кош за новородено;

Да, това е може би най-големият недостатък за в началото. good Няма как да натикаш пакет памперси, ако минеш през магазина. После вече кошът е достъпен.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #127 -: ноември 24, 2015, 14:56:36 »

Възможно е да има промени, затова е добре всеки да види и да прецени, дали ще пътува повече с кола или ще се движи пеша. На сестра ми багажника на колата беше малък и се налагаше да я разглабя. То винаги има по- по варианти, зависи кой какви критерии има и колко може да отдели. Също както Аличка е казала за дълбокия сенник, за да не се налага чадърче да се слага,че си е допълнителна тежест.
Да, Роси, усещам ги от 19-20 седмица някъде, най-вече вечер преди сън  smile Ще се справим някакси, но с по-малка разлика щеше да е много зор поне в моя случай!
Как са ви, момичета, коремите, аз за по-малко от седми месец не минавам, а имам още четири месеца... Не знам. Като гледам преди каква елегантна бременна бях, нищо общо със сега.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: ноември 24, 2015, 15:13:11 »

Юле, радвай му се на коремчето! Аз на моя тумбак,колкото и да е малък, все му говоря нещо, галя си го. Таткото вечер се залепя за корема и си бръмчи разни глупости, пък бебо от време на време помръдва.
Имам снимка от вчера сутринта и от вечерта- осезаема разлика и се задържа. Днес си го виждам по-голям корема и не си внушавам. Мога да мина за бременна, като знам преди каква дъска бях..
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: ноември 24, 2015, 15:33:25 »

И моя тумбак върви по-голям в сравнение с първата бременност...сега,ако съм с прилепнала блуза минавам за 5-6 месец.Незнам до края каква ще стане.
Иначе и аз си го галя и му говоря...вечер или сутрин усещам побутванията,иначе през деня почти нищо. nea
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: ноември 24, 2015, 21:19:52 »

Моят последната седмица има напредък според мен, поопънал се е не ми се напипват сланинките много, много вече.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: ноември 24, 2015, 23:57:54 »

Пандичка, количката ми се струва доста разумен избор smile Сумирах теглото от рамата и коша/ седалката - около 10 кг. Ако ти е ок като тегло, друг проблем не виждам от описанието и характеристиките. Гумите са големи, дръжката е цяла.
Аз съм също твърдо за кош за новородено. Съвсем друго си е - плътно, равно дъно, закътано му е на буболечето. Добре е защитено, ако е ветровито.
Някой беше споменал Лорели - не съм чувала никак хубави отзиви за тях.

Юле, добре дошла и от мены Лека бременност ти пожелавам smile Аз съм с близък до твоя термин - 16 април по МЦ и 13 април по ехограф.

Иначе, ние ще си караме с нашето возилце от първото дете. Много съм си я пазила и е почти като нова. Цветовете са унисекс - оранжево, тъмно кафяво и бежово.  smile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: ноември 25, 2015, 09:14:17 »

Аз бях споменала за Лорели.В нашето малко градче си е масово използвана количка и чувам майките са доволни.Аз все още не съм решила каква ще взема,може и такава да е,може Кангаро или някоя друга,но на по-сносна цена.

Вашите бебешоци как са разположени?Ниско долу или си ги носите по-високо?Моето си стои много ниско долу. pardon
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #133 -: ноември 25, 2015, 10:25:28 »

Sunray, Честитооооооо!   yahoo

Желая ти лека бременност и едно силно и здраво бебе на финала. heart heart
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: ноември 25, 2015, 11:54:09 »

Аз пък след вчерашната консултация съм на магнерот, още повече фолиева и ограничено пипане на коремчето. Скъсена шийка и леки контракции по време на прегледа. Пък не ги усещам грам! Основно било от стреса и от тъпата ми кашлица, която е от влага и студ. След голям мрънкане убедих АГ да ме остави още 2 седмици на работа,поне да си приключа проектите (доколкото мога) и тогава да си седя вкъщи. Усещам, че ще откача по цял ден вкъщи.  cray

Иначе Малчо е 190гр и 19,5см, много шавлив и си отговаря на седмицата (даже върви напред с 3 дни), пък аз съм с 4,5 кила нагоре. Добре че поне 1 е на бюста-имам какво да показвам и ММ се кефи!
« Последна редакция: ноември 25, 2015, 11:55:59 от nansita » Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines