Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:46:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета - 2016 г.  (Прочетена 155790 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: ноември 21, 2015, 11:18:44 »

Какво е Б.? Иначе бебешки дневници прави една мацка във фейсбук й търси ателието - Йоли стил или нещо такова беше. Ще ти пратя линк по-късно за 30-ина лв прави чудни неща. Имаче по книжарниците има дори за 10-ина лв.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: ноември 21, 2015, 11:52:54 »

Вчера на бебемания ми дадоха Дневник на мама, ама не знам дали за след раждането само.  Ама не съм много по писането.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: ноември 21, 2015, 13:51:29 »

Какво е Б.? Иначе бебешки дневници прави една мацка във фейсбук й търси ателието - Йоли стил или нещо такова беше. Ще ти пратя линк по-късно за 30-ина лв прави чудни неща. Имаче по книжарниците има дори за 10-ина лв.
Понеже ме домързя да напиша бременност,съкратих с Б. biggrin
Аз точно някаква такъв дневник си търся. Идеята ми е да записвам по-важни дати- кога направих теста, кога казахме на роднините, първи преглед, първа сонограма, когато ни казаха пола, първо ритниче...ама то може и в един бебешки дневник да се води,като предистория и после да се допълва със снимки на големия човек smile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: ноември 21, 2015, 14:05:27 »

Нати,сега се сетих,че с първата бременност като бях в Англия ми подариха подобно дневниче.Беше си като тефтерче с дати с на всяка страничка.И така си вписвах по-важните за мен събитя,а именно тез,които си споменала.Малко по-късно,ако не забравя ще го снимам и ще ти го покажа.Той си ставаше и за описване на моменти от бременноста и за след това,но както се сещаш след това все по-рядко го попълвах.По-скоро си ползвах вече бебешкия дневник,който ми бяха подарили.
Иначе за сега тези събития си ги вписвам в мобилното приложение,с което си следях Б.
« Последна редакция: ноември 21, 2015, 14:08:03 от rosit@ » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #94 -: ноември 21, 2015, 14:28:22 »

Фани, хич не й е рано на Нанситка! Аз в 16-та седмица си усещах ясно побутванията. Според моя лекар има значение разположението на бебето, ред на бременност, както и килограмите. Нанс хич не е от дебелите, че да не усети нищо. Баш са си ритници, да знаеш Wink
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: ноември 21, 2015, 15:32:50 »

Нати,ето за този ти обяснявах и сега,докато го разлиствах и четях реших,че пак ще си пиша в него.Много мило ми стана. heart
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: ноември 21, 2015, 17:21:56 »

Аз още нищо не усещам. Пък до прегледа има време доста - чак към 10 декември ми е феталната.
Но е факт и че от първата бременност имам излишни килограми, ако това чак толкова се отразява на усещанията. Или пък просто е спокойно бебче като каката heart
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: ноември 23, 2015, 09:34:26 »

Разни побутвания и аз усещам от време на време.Нямам търпение за същинските ритничета вече.

В друга тема започнахме дискутирането на количките.Вие към какви сте се ориентирали?
Аз само си знам,че искам да е маневрена с цяла дръжка,която да може да се регулира,заради височината ми и с голям багажник отдолу.Да е с кош,който става за 0+ и после за 6+,т.е. един и да има кошница за кола.Ааааа и най-вече да не е с космическа цена,колкото за една кола.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: ноември 23, 2015, 11:54:17 »

Аз гледах на изложението едни полски колички- Bexa. Цената е приемлива, но не ми хареса кошът за багаж-стори ми се малък. Доста е олекотена, кошът за новородено тежи 3кг, шасито е около 8,5кг, летния кош не е много тежък, но не го вдигнах. Сгъва се като книга, гумите са големи и изглежда маневрена. Допадна ми, че платовете, от които е ушита, са с ЕКОТЕКС 100 сертификат.
Мутси ме изгубиха заради коша за багаж- не ми изглежда рационално закрепен, но пък всичко останало ми хареса- дръжката се регулира на височина с чупещо рамо, рамата е лека, кошът за новородено на по-евтината серия е 4,5кг, на по-скъпата е 3,5кг. Лятната количка също е лека, маневрена е (имаше едно бебе манекен 10кг в количката, което да тежи). Кошът за багаж е голям.
Исках да огледам и Пег Перего, защото са ми фаворит, въпреки цената, но нямаха представители на изложението и останаха за някой свободен уикенд.
Кош за багаж- голям; шаси-лека (по описание); сгъва се лесно, има пълно легнало и дръжката се регулира.
Според вас има ли смисъл от коша за новородено, ако лятната количка е с пълно легнало и изцяло хоризонтално положение? Единственото предимство, според мен, е височината му. Или може би зависи и от модела на количката...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #99 -: ноември 23, 2015, 13:23:46 »

Нат, Bexa все по-често ги виждам по улиците. Досега не съм се зачитала в характеристиките им. Ако дават поне година гаранция, са good Предния борд разкопчава ли се на летния кош? Питам, защото не на всички колички се разкопчава и отваря настрани. На някои само се повдига нагоре и детето трябва да се промуши отдолу. Това разбира се за по-напреднала възраст.
За коша 0-6 месеца съм твърдо ЗА. Писали сме в темата за покупките много на тая тема. Прочети я Wink Аз лично не виждам нито един минус на този кош. Ползвах го максимално дълго време.
Кой модел на Пег Перего си харесала?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: ноември 23, 2015, 14:39:35 »

Ще се заровя да чета и в тази тема, мерси за инфото.
За bexa мисля, че гаранцията е 1г, но аз гледах и други колички тогава и може да бъркам и да е повече или по-малко.
Бордът се разкопчава, специално питах за това.

На перего съм харесала book plus completo,но още не съм ги виждала на живо как са.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: ноември 23, 2015, 14:43:34 »

Аз пък ще ви кажа, че 2 летни бебета, както се очаква и при Нати всъщност, съм отгледала без отделен кош за новородено. А и някои са супер малки и омаляват далеч преди 6-ия месец. Не си струва по мое мнение, питала съм и лекар неонатолог и той образно казано потвърди тезата ми, че няма такова голямо значение каква е количката. В смисъл разните й там тинтири минтири да се чувствало като в утробата на майка си са малко в сферата на фантасмагориите...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #102 -: ноември 23, 2015, 14:55:41 »

Сещам се още нещо от опит - по-удобно е облегалката да се регулира плавно, а не на зъбци да пада назад. Често се случва да буташ количката и детето да ти заспи, както си е седнало. Има някои колички, които са на позиции и прищраква, когато пускаш облегалката. Това са дреболии като цяло nea , ама пак казвам - неща от опит.
Фани, аз коша го ползвах и като легло, ако ходим на гости през деня. Откачах го и влизаме в стаята с коша, бебето си спи... Отделно - ако е директно бебето върху летния кош, ще му запарва лятото. Материите са изкуствени на количките, не че не можеш да сложиш подложка. "Зимните" кошове (0-6 месеца) са с дюшечета и може да се постели чаршаф. По-хигиенично ми е на мен pardon
Нат, хубаво изглежда. Аз нямам никакви наблюдения върху марката. Никой около мен не си е купувал Пег Перего.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: ноември 23, 2015, 15:57:01 »

Аз също съм твърдо ЗА коша за новородено,а и вече повечето колички са с трите коша.Някак си ми се вижда  доста по-удобен за едно новородено,но това си е лично мое мнение.

Обаче искам,ако е 3в1 количката,то летния кош да е с пълно легнало положение,а не гръбчето и главичката легнали,дупето хлътнало,а крачетата вирнати нагоре.Ама как го обясних и аз само.
Това за платново пускане на коша наистина е много по-удачен вариант,някои се спускат толкова рязко и неудобно. nea
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: ноември 23, 2015, 16:01:24 »

Оооо, аз си имам подложка за количка, Али и все още си подлагам на Кико чаршавчета. Тя мойта си се води комбинирана и коша й се вади точно както описваш за да отиваш на гости. Просто има някакви колани, с които напълно се преобразява количката и става лятна.
За Нати пускам нагледно:
http://moni.bg/products/product_id/2424/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-angie
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines