Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:29:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета - 2016 г.  (Прочетена 155819 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: януари 11, 2016, 16:54:06 »

Ами главно трябва да се избягват меки сирена,сушито-заради суровата риба в него,не добре сварени яйца(рохки),колбаси-заради всички вредни оцветители,овкусители и консерванти,които съдържат,пушените меса,ананас.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: януари 11, 2016, 16:57:39 »

Пастет, май само такъв дето е като саламче не може, от консерва май можеше. Аз много мразя по принцип.

Ами сурови меса и сирена не може (заради токсоплазмоза), някои риби (които имат много живак) (пъстърва може), някои чайове (по различни причини) (липа, шипка и джинджифил може). Зеленчуците трябва да са много добре измити  (пак заради токсоплазмоза и листериза). Доста неща може и не може, приятелката ти може да намери информация от книги, от интернет, от приложения за телефона. Аз на примависта това се сетих. Но много бременни си ядат луканки и пастърми например. Аз, както знаете, така или иначе съм ограничена от към храни и това не ме бърка.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: януари 11, 2016, 17:05:51 »

Ааа Росит, не бъди толкова стеснителна. Дай да видим и твойта пупа.  blum


На първия ми преглед гинеколожката ми каза да избягвам пържено, кафе, безалкохолни напитки и алкохол, колбаси,  да ям плодове и зеленчуци, риба, мляко и млечни продукти или изобщо да гледам да се храня разнообразно. Да ям толкова, колкото ми се яде, а не да вярвам на глупости, като "яж като за двама". Да избягвам да се натоварвам, да не вдигам тежко, да си почивам.
Пастет много обичам и ядох. Честно казано е трудно да се отсее това, което наистина трябва и не трябва да се прави. В интернет е пълно с всякаква информация. Всеки вярва в нещо и се придържа към него.
Например в нета на едно място четох, че не трябва да се ядат фъстъци, а на друго ги препоръчват.  nea И така за още хиляди неща.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #408 -: януари 11, 2016, 17:15:06 »

Аз засега не съм си променяла съществено хранителните навици...гледам повече зеленчуци и плодове и супи/манджи. Колбаси така или иначе отдавна не ям, безалкохолни и вафли/бисквити и тн не помня от кога не съм яла... от сирената главно чисто бг сирене и кашкавал, че са ми най на сърце и повече бобови неща. За пастет не съм се и сещала...обичам ама ако си взимам си взимам насипен от тези на кг, че ми изглеждат най-читави smile Иначе мама и баба са ме снабдили с домашни лютеници, туршии и сладка да не ям консерванти  blum И аз знам за рибите, тия по-завъртяните - треска, чук и нз си какви не smile Да си изтегли едно приложение pregnancy +, аз от там доста неща понаучих Wink
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: януари 11, 2016, 17:18:47 »

Да, да. Това го знаем. Ама с пастета ме изненада. И реших, че може да има и друго, което пропускаме.
Мерси, момичета  give_rose
Ми тя милата от 11 дни знае за бебето и се е същисала. Чете постоянно ама за какво ли не. И стана каша, та реших да и помогна с по-синтезирана информация.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #410 -: януари 11, 2016, 17:29:45 »

Пандето много е писала и обяснила. И понеже знаем къде живееш, да ти кажа... В Англия (нали си я дъвчем постоянно blum ) на не малко храни го пишеше преди време (сега не знам), че не трябва да се ядат от бременни. Така моята комшийка категорично беше отказала преди 5 години да яде яйца, дробчета и всякакви други дреболии. Според мен чак в тази крайност няма нужда да се изпада. Да, силни храни са, да, алергени са... Ама чак пък толкоз nea
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: януари 11, 2016, 17:44:21 »

Ами като знам от какво се правят пастетите и какви глупости се слагат по колбасите....понеже съм го виждала в производство, такова нещо в устата си НЕ СЛАГАМ. Кой каквото иска да ми обяснява. smile
Ако някой си прави домашен пастет от проверени продукти- ок, но тия боклуци по магазините- не.

Чери, по-добре й кажи да не чете всяка статия в нета. Wink


Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: януари 11, 2016, 19:12:03 »

От всичко в умерени количества съм си позволявала. Колбасите наистина са големи ментета. Ние си правим домашен суджук и колбаси не ядем, във Франция бях пробвала разни полусурови френски нещица, но по мен недейте се ръководи, защото съм мега-спокойна понякога, а човек трябва да е малко по-взискателен към храната, особено във вашето състояние.
Пандич, много си сладка, като те гледам ти самата си бебе още, а ще ставаш мама.  give_rose
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #413 -: януари 12, 2016, 10:11:12 »

Да се разпиша след днешния преглед  Girl_hide Много ми е спокойно! Записах се за ЖК, пуснаха ми всички възможни изследвания (около 5 контейнерчета с кръв източиха, ама ми нямаше нищо), лекарката отново много ме успокои. Видяхме буболечката  heart Мама беше с нас, милата се разплака, а Боби направо щеше да литне...да ви кажа само 4 см е някъде, отговаря си на седмиците ама вече си има почти всичко, много се изненадах  smile През цялото време се въртеше и наместваше, махаше ни, по едно време си завря ръката в устата, после се плесна по челото  pardon Накрая вече реши, че ни стига представлението и ни обърна гръб  girl_haha И така, каза, че всичко е наред, развива се нормално, следващият ми преглед е на 9ти февруари. Разпитах я обстойно за ФМ и БХС, каза че и двете не са задължителни, но е хубаво да се направят...противно на всички мнения в интернет ми каза, че резултатите от БХС са доста точни и не ми пречи да си го пусна, дори и само за успокоение, тъй като ФМ и БХС са доста различни изследвания и едното не изключва другото smile Другата седмица си взимам резултатите от изследванията и ми минава ФМ и вече ще съм съвсем chill надявам се  girl_wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: януари 12, 2016, 10:24:49 »

Хаха, Фери, надявай се, мина ти вече chill времето. От тук на там нали цял живот ще го мислиш.
Ама много са ви емоционални мъжете. Моят само на втората ФМ дойде, каза, че се радва, че всичко е наред и че не всичко е разбрал и толкова. Той все още си ме мисли мен много повече от бебето, все пак аз съм му пред очите.


Фани  heart аз не съм от малките тук, мерси за комплимента.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #415 -: януари 12, 2016, 10:37:18 »

Хаха Панди, имах предвид, че няма да му се плаша толкова добре ли е зле ли е, поне до следващия преглед  blum Не си от малките ама младееш много  heart
В тази връзка се сещам, возим се с ММ в метрото и се качва семейство с малко дете, ама те си изглеждат по-възрастни и сериозни баш като родители и ММ ми вика, виж ги тия си изглеждат като родители, а ние с теб ще сме като някакви пикльовци  funnytooth
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 12, 2016, 10:46:18 »

 Offtopic Не знам за Пандето и Фери, ама Мимето и Влади са си деца.. Младеят е меко казано, те си изглеждат малки  Girl_hide
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #417 -: януари 12, 2016, 10:50:04 »

Хихи, представям си я Мимето особено smile Ще ги видим пролетта, надявам се  heart

А, да, каза ни и термин - 28.07, чист лъв, ако не реши да ни изненада на рд на баща си по-рано  blum
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: януари 12, 2016, 11:11:00 »

Фери, много се радвам, че всичко е наред и вече си по-спокойна. air_kiss Аз пък много се кефя на такива емоционални мъже.  pardon И майка ми беше с нас на ФМ, само че остана отвън, досрамя я да пита дали може да влезе с нас, защото докторът нещо не изглеждаше да е на кеф. Е, после разбрахме, че той си е такъв.  nea Хайде и до ФМ не остана много време.  smile
Я кажи сега, все пак ти пуснаха цитонамазка и микробиология, така ли? blush
Аз следобед отивам на преглед. Дори и да ми назначи изследванията няма да мога да ги направя днес, защото нали трябва на гладно. 5 контейнерчета звучат доста. angry

Тони, хаха много ще зарадвам Влади като му кажа, че според теб младее. Айде за мен е ясно, защото постоянно познати и непознати ми го казват, което ме изнервя, но той ще литне от щастие.  pleasantry
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #419 -: януари 12, 2016, 11:32:51 »

Миме, на гладно трябва да са да, и си занеси първата сутрешна урина за най-точни резултати smile Само микробиология ми взе, за цитонамазка, каза, че няма нужда  Wink Това пък твойто мамче защо е толкова срамежливо  pardon Много щеше да се изкефи, мама я е яд, че няма да може да дойде на ФМ (понеже са в Италия) ама нали днес го видя и само за това ми говори вече няколко пъти като звъня  blum Благодаря  heart
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines