Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 12:18:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Септември 2015 г.  (Прочетена 168025 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #90 -: септември 03, 2015, 22:58:15 »

Много обичам поезия. Имам си един тефтер, наизуст ги знаех преди повечето (сега само няколко). Някои са смешни пубертетски, други стоиностни…

Ще погледна тези автори, за които говорите.

Явно всички сме писали стихотворения като млади  biggrin
За най-пьрвата ми любов бях написала цяла тетрадка (в 6ти клас) и после му ги дадох. Тьпо, защото сега ги нямам, а той вероятно ги е затрил. Спомням си само, че едно от тях в акроним образуваше:
"Венци, обичам те, а ти не ме обичаш и не след мен, след друга тичаш" (представете си колко дьлго е било)

 funnytooth funnytooth funnytooth
 pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: септември 04, 2015, 06:39:28 »

Добро утро! Аз мисля да се насоча към поп-фолк жанра. Смятам, че имам страшен талант за чалгописец. Все колкото Сийке, комшийке, моя, Сийке, седни на...  И т.н. ще го измъдря. Оооо, да как не се сетих досега!  tease
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: септември 04, 2015, 09:12:30 »

Цяла седмица не спряха да ми пробиват на главата. Пак, отново. Чудя се как блокът все още е цял. В този блок съм от 5-6 години и сигурно поне през 3 от тях нон-стоп се пробива, кърти, чука и какво ли не още. Имаше период от около година и половина, в който сигурно нямаше 3 дена последователни, в които да няма такъв шум. Вече ми иде да пусна обява, че си заменям апартамента за къща.  nea Ама едва ли някой ще се върже.  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #93 -: септември 04, 2015, 09:24:17 »

Хаха Фани, дерзай  blum Току виж натрупаш състояние ама няма да ти остава време да влизаш да ни ръсиш смешки  blush

Ина, голям талант си пропиляла lol

Менианте, ама целогодишно ли е така...при нашите само лятото много къртят и се тресе всичко, иначе зимата е спокойно  huhhuh.gif Спокойно, ще им свършат парите и ще се кротнат  smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: септември 04, 2015, 09:43:19 »

Здравейте smile

Аз винаги съм скептична към поезията, именно защото прекалено много хора смятат римуването на думи вече за поезия. И затова съвременна поезия не я приемам на сериозно. Но Ботев, Гео Милев, Пенчо Славейков много ги уважавам. Яворов  ми е малко  NO

Аз съм писала стихотворения само, когато са ни карали в училище. Даже имам и награда  crazy

Вчера пак бях на Back to School Night в училището на децата. Жалко, че нашите училища не правя такива неща, хубаво е да познаваш учителите на децата. А най-якото беше, че при учителя по история нямаше други хора и добре си побъбрихме  danceg
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: септември 04, 2015, 09:44:09 »

Вече се чудя кога ще стане това. Кофтито е, че сме в блок, много апартаменти, и се чува много. За тази година и половина, си беше целогодишно - дори по празниците. 6 месеца беше абсолютно нон-стоп апартамента над нас - правеха му цялостен ремонт. Тогава работех нощни смени в една банка - наложи се всеки път да ходя при майка ми да спя, защото иначе беше ад.  blush

За стиховете - едно време и аз пишех, даже и на английски, пък ги изпращах на един сайт poetry.com, пък те ги публикуваха в разни стихосбирки (сигурно за тяхна изгода, ама го представяха все едно си най-големият поет  girl_wink). Ама вече нямам такива желания.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: септември 04, 2015, 09:44:58 »

Добро утро! Аз мисля да се насоча към поп-фолк жанра. Смятам, че имам страшен талант за чалгописец. Все колкото Сийке, комшийке, моя, Сийке, седни на...  И т.н. ще го измъдря. Оооо, да как не се сетих досега!  tease
И за да се потопя в атмосферата на чалгауърлда напълно ходих на селския празник - Битака, за 9 години за първи и последен път ще ми е...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: септември 04, 2015, 10:01:34 »

Здравейте

И аз обичам поезията, даже доста. Не, че ще се учудите де.  pardon Особено любовната, лиричната... абе все по моята част.  heart

Писала съм като малка стихове. Имам цяла тетрадка, ама като ги чета  angry Божеее, колко мъка има.  girl_haha


Днес май ще е последният летен ден.  cray
След малко отивам на гости на приятелка, защото иска да гледа снимки и видео от сватбата. Ох, ще е тежък ден.  blush

Първо ме чака цяла пералня за простиране.  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #98 -: септември 04, 2015, 11:01:28 »

Хаха, Фани *THUMBS*
За там трябват връзки, не се става лесно текстописец на чалга. Даже самите Диви /така май им викат на фолк певиците/ показват неизброимите си таланти и си къдрят рими. Wink
Аз не изтрайвам на любовни сонети и душеизлияния, независимо дали са бели стихове, рими или проза. С изключение разбира се на майсторите Далчев, Лилиев, В. Ханчев /понеже ми е любим от ученическите години/, Славейков, Яворов, преводите на Гео Милев, Недялко Йорданов от новите, старите детски поети /да не ги изброявам, че са много/, определени на Банев. Сигурно има и други, но в момента не се сещам. Едно време знаех и аз доста, сега - цитати само.
В предишната фирма правеха големи фирмени събирания и аз имах "честта" да се занимавам с покани, забавления, игри и разни други, та се налагаше да римувам. Казвала съм тук как запецнах за продължаване на:
"Всички заедно събрани
.................................."
при положение, че се римува със засмяни , на мен ми идваше втори ред само като:
Всички заедно събрани,
гледаме като н.срани, или в краен случай като е..ни. blush
Обаче, има посветени на мен стихове от един колега от университета, който после издаде стихосбирка и се подвизаваше из пловдивските вестници smile
Аз докато се наканя да го пусна и виждам, че и Панди си пада по българската класика поети.
И в нашите училища се запознават с учителите, но предимно в началното училище. За по- големите има родителски срещи. Всеки родител може да отиде в училище и да се срещне с учител по всяко време, само да има желание.
Хехе, едно време учителите ходеха по къщите да гледат при какви условия живеят учениците. Прави ли се още?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: септември 04, 2015, 11:47:26 »

И да и не! Ходим на агитация ние, да събираме ученици. Ама не се котираме твърде, щото всички са се вече записали в О-хранителното, че поне да се охранят. А при нас сме зле - не сме измислили болтове и гайки, които да се ядат още .... Голям пропуск!  crazy
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: септември 04, 2015, 11:50:06 »

Е, разбира се, че родителите могат при желание да отидат и да се запознаят с учителите, но това си е събитие, отиваш в стаята на всеки учител и там той представя себе си, изискванията и какво ще учат децата през годината. А и родистелските срещи ми харесват повече, защото всеки родител се среща с всеки учител и получава информация как се справя детето, а не както майка ми и баща ми ходеха и слушаха по един час, че еди-кой-си нарушавал дисциплината.
Спомних си една моя родителска среща, когато бях 6-7 клас, на която присъствахме и учениците. Класната ни не знам защо се опитваше да оправдава съучениците ми, като каза, че нямало дисциплина в час, защото учителката по български не можела да се справи с тях. Аз нещо им се бях изнервила и станах и казах, че това не е вярно, просто те са невъзпитани и тя не е звероукротител. Баща ми много се изкефи, ама каза, че няколко майки са ме гледали на кръв. Ама гузен негонен бяга.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #101 -: септември 04, 2015, 12:29:20 »

Хахахах, Фани, моля те - орк. Варненци са един път Bravo Симсонът е голяма машина, та и песен си заслужава.
Имах познат, който доста пращаше текстове към Дивите. Не знам дали нещо негово се изпя. Покрай Шоуто на Слави се осведомих, че най-често се пише първо музиката, а после текст към нея. Това ми е леееко странно, ама щом им е по-удобно на хората - да дерзаят! pardon
Мен поезията ме натоварва. Пусто, когато не трябва да помня нещо, го помня до откат. Телефонни номера, адреси, рождени дати, пароли, ЕГН-та... crazy Да не говоря колко тестове и имена на песни помня. Затова и не чета поезия, че хардът ще се препълни с тези рими и ритмики. Е, чела съм през годините. Не е хептен зле положението! Далчев на мен ми е идвал в повече покрай училище. Нас учителката по български много ни караше да учим негови неща и GROAN За сметка на това като учихме стихотворните стъпки, бях номер едно в класа. Вече съм ги забравила кое как беше, само като имена - за кръстословиците останаха.
Хахаха, нашата класна в 8-ми клас ахна, че не бягаме от час. "Не бягат, нямам такива проблеми, влизат си в час, всичко е точно". Ама с такава млада класна (тогава навърши 30 г) да ти е кеф. Голям купон ставаше в часовете, хем и нещо се научаваше. Една година по-късно... Песента се смени! При нея влизахме, ама при разни други странни индивиди - не. Е, аз си имах интелигентен начин да бягам. Измислях си задачи и официално се извинявах.
Казвала ли съм ви за "Компютърното счетоводство"?! Пълен абсурд - преподаваше ни жена, дето компютърът е монитор за нея. Та там измислих къде ще ходя на английски pleasantry , а в същото време си чупех краката от бързане за аеробика.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #102 -: септември 04, 2015, 21:26:39 »

Всички са писали поезия ааааааааааа Wink И аз пишех на времето стихове, баща ми поет и аз от възхищение по него съм си мислела, че и на мен ми се отдава, пълни тъпотии са, аз си ги пазя всичките тетрадки, даже като се преместихме в новия апартамент си ги взех, та да не ми ги изхвърли майка ми. По-късно вече осъзнах, че за стихове не ме бива. Пак пиша, ама вече не и стихове. Имам си мечта някой ден роман да напиша и да се прочуя повече от Коелю хахахахах Wink
Утре чакаме да дойде колата, която чакаме вече повече от месец, след като ни  убедиха, че е тоооочно за нас и нямам търпение да дойде утре, да я видим, да я харесаме, да я купим и най-накрая да се науча да карам!!!!!  danceg
Лудост е разбъркването на хормоните ми от тези хапчета, още не ми е дошло, а не съм бременна.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: септември 05, 2015, 11:15:33 »

Само си спомням, че беше казала, че 19-ти му е последният работен ден /август/, та нещо не ми се връзва и не мога да ти дам точен съвет. Разбери какво  се е случило и ще измислим варианти.
Не, 19 септ. е последния ден. А тия седем дни са 7 работни или календарни?
Извинявам се, че занимавам всички, просто с тия неща около сватбата въобще нямам време да седна да ровя Кодекса на труда.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #104 -: септември 05, 2015, 11:20:23 »

Панда, забрави Вапцаров.

"Понякога ще идвам вьв сьня ти…"  heart heart heart

Като каза награда се сетих, че и аз сьм печелила награда-стихосбирка "Змей на вратата" от Андрей Германов, за най-дибри стихотворени на тема "Зима" пише на корицата, а реално беше за другата ми прочута творба: "Тая пуста мода си е гола вода!"  lol  blush  pardon
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines