Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:02:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Септември 2015 г.  (Прочетена 167696 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #15 -: септември 01, 2015, 11:56:43 »

Feribotka, аййй дано!!! smile А ти какво работиш? Вземи си сложи една снимка на профила, че така не те запомням. sad

Панделина, готино е, нали... kiss2 Аз с английския съм много зле, на ниво малко над дог и кет съм, едно време в 8 клас, когато учех интензивно английски (то и до там си останах, де) ни даваха книги да четем и резюмираме, ама хич не помня тогава какво сме чели...пък дали съм ги чела или е било през ред...и това не помня...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #16 -: септември 01, 2015, 12:09:44 »

Здравейте, сладурки!
Днес ми е едно слънчево yahoo Тези дни имах доста нерви покрай яслата, записвания, щуротии, кое-как-защо... Нищо няма разписано черно на бяло да четеш и да си направиш сметките. Всичко е на час по лъжичка и сега разбирам защо всички родители треска се тресат около тръгването на детето на ясла. Е, ние ще се гледаме и септември chee
Тази година септември започва сватбения маратон при нас. Още не ми е сватбарско, не знам защо. Иначе доста се радвам на такива събития, сега още не мога да приема, че август приключи, а с него и отпуските, морето...
Вчера късния следобед надзърнах и  shok като видях колко сте изписали. Ще се връщам сега да чета в края на миналия месец. Тази събота и неделя преполових "Джули/ Джулия". Скоро и на Софи-то ще дойде ред. Досега и аз не съм чела нейни книги. Да видим smile
Сега чакам една прекрасна млада дама да идва на фризура Wink Същата, дето баща й учи Мънинка на щуротии.

на ниво малко над дог и кет съм
laugh laugh laugh Това ме разби! Хехе, моят мъж беше втрещен на онзи израз как валяли кучета и котки и заяви, че съм си измисляла.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 01, 2015, 12:55:38 »

Здравейте! Мойто детИ пък ми поднесе ябълка обвита в целофан, докато приспивам другото.  girl_wink
Тук като гледам само бивши и настоящи даскалЯ сме сЪ събрали - аз съм по англ. ез на 8-12 кл. /пак да си кажа, ако някой има още не чул, не разбрал. Покрай следването и после работата имам неостатяващи бисери свързани с Инглийския. Замествам колега в детската градина - даскал на 2 дни буквално. Дори още диплома нямах, далечната 2006. Към 9.15 връхлита Гошко, по реакцията на децата разбирам, че и той е от групата  Всички в хор: Абе, Гоше, що закъсняваш? Гошко обяснява : Мама и тати първо правят с..кс, после пият кафе и чак тогава ме водят на градина!
Френския лаф на мойтИ: One moment само. А майка ми оня ден се изцепва:. Тая вечер ще ядем fish. Ама забравих как беше сьомга на англ.  pardon
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 01, 2015, 13:11:21 »

Ох, Фани, ще ме умориш. Толкова много се смях  funnytooth funnytooth funnytooth Но така е, реакциите на децата са най - искрени и мили biggrin А подаръкът е прекрасен  heart
Моята магистратура също е учител по английски 1-4 клас, да ме пита човек, защо не изкарах още един семестър и да е 1-12, но пък аз си харесвам да работя с мъници, не бих се справила с големи вероятно. smile

Наде, определено съм на мнение, че трябва да има такива специалисти във всяко учебно заведение. Все пак всяко дете, още повече тези със СОП си имат специфични нужди, а учителят с 20 и нагоре деца, трудно може да му осигури нужното, но пак е индивидуално всичко,де. Кога е рожденият ти ден? Аз съм октомври. И стискам палци да предстои най-хубавият подарък  Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 01, 2015, 13:15:43 »

И моята магистратура е работа с предучилищни мъници.  tease

Никаква есен- циганско лято до последно ни обещават.


Поздрав на всички :
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #20 -: септември 01, 2015, 13:17:59 »

Хахаха това с ниво диг и кет  Bravo Или изразът на английски вали като из ведро също - It's raining cats and dogs Wink  good

Фани...ех тази детска откровеност  blum biggrin

Ох за профилната веднага се поправям, че все нещо се отплесвам  NO Иначе аз работя нещо доста монотонно и скучно - в една маркетингова компания, обработвам продажби в сектор мобилни комуникации, устройства, ИТ и тн за магазини в Германия - работа 8 часа на компютър...учи се и се свиква бързо, после става рутина, освен ако не изникне някоя по-завъртяна таблица smile ММ е 2 еатажа над мен и ми е чудесно и прекрасно всеки ден да сме си заедно, противно на хилядите въпроси - не ви ли омръзва, ами не! Супер ми е всеки обяд да си хапваме заедно, да идваме и да си тръгваме заедно, просто не може да ми омръзне  heart

Като сме подхванали темата за магистратури - моята е нищо общо нито с бакалавъра, нито с работата ми - икономическа журналистика, крайно интересна и приятна за учене, но доходоносна с определени връзки...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 01, 2015, 13:22:48 »

Мммм, мерси за поздрава! А Свекс, забравих да кажа - даже бабата на Ананди проговори английски! Чу ли я как казваше : Handsome boy?!  Oh my ... cray  А пък мойте колеги умират от завист по един колега - Каква ли заплата ще да е взимал, че имал пенсия 650 лв. Та се сетих да те питам, че ти е по-прясно сега това.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #22 -: септември 01, 2015, 15:56:19 »

Да се запиша септемврийски и аз. Тук само аз още не сьм магистьр.

Иначе и при нас е ужасна жега, а в Париж било 19 максимална и 8 минимална. Трябва да си вземем якета в рьцете.

Иначе откак научих френски, английския ми закьрня тотално. Горе-долу поразбирвам, но ми е все по-трудно да говоря. Язьк ми за английската паралелка. За сметка на това ставам все по-добра на френски, а италианския го праскам с лекота като роден (иначе пьлен с грешки, но разбираем де). Даже диалекти обичам италиански, те си имат много.

Сикрета е пьрвата дето прочетох на Кинсела и яко й се зарибих. Всичко сьм чела (без последните 2). Тая Беки е голяма кокошка. Хем ме дразни супер много, хем ме забавлява.
Покрай Кинсела открих жанра и изчетох още две авторки. Изабел Уолф ми е любима в тоя стил. А другата е Мариан Keyes не знам как се произнася.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: септември 01, 2015, 16:06:49 »

Да бе, точно това се сетих и аз, Фани. Ама тя и свекървата казва по някоя дума, научи се от Ананди. Изобщо в това училище много напръднаха с английския. Слушам и Джагдиш и Гаури минават често на английски, най- вече, като се обясняват в любов или се извиняват. Затова и ми става криво като вземат нашите младежи да пишат на английски във ФБ. Тези, които живеят в чужбина и искат да се приобщят към местните, или пък имат предимно познати чужденци, иди - дойди. Но за другите ми е все едно сме като индийците, подвластни на Кралицата. Яко ме хваща яд и като видя написани с главни букви имената на месеци, дни от седмицата или в заглавията всяка дума с главна буква.  
Този даскал би трябвало да е имал заплата около 800 лв. /основна/ Много зависи и какво е работил преди 96-та и кои три години е посочил за база, а също и колко му е трудовият стаж /ако е повече от изискуемия, всичко над се изчислява с по- голям коефициент. Няма как да се каже точно Wink, ама не е и кой знае колко много, та да му завиждат.
И аз да се сложа при даскалите - 2 години в последните курсове на техникум и една година в 10 -ти клас в СПТУ в Циганската махала. Изцепки имам много и от моя страна и от страна на учениците, ама съм ги разказвала вече тук.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #24 -: септември 01, 2015, 21:43:09 »

Бреееее, тука само даскаля сме се събрали бе:) и аз съм това завършила, поработих една година след като завърших, но после си смених работата, макар че и сегашната ми включва обучения:)

Момичета, аз ви попрочитам, но просто нр ми остава време да пиша.... дано някофа успея да пиша колко преди...
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 02, 2015, 08:34:54 »

Юхууу, настоящи и бивши булки, потенциални свекърви и тъщи, де сте бе?

Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: септември 02, 2015, 08:45:50 »

Аз съм тук. Тъкмо изчетох вчерашните писания.
Бая се посмях с на Фани бисерите.  funnytooth Сигурно има и още, няма как да няма. В училище водехме една тетрадка с бисери на съученици и учители, ама след завършването й загубих дирите. Бая бяхме изписали в нея.

Can you keep a secret е доста забавна книжка. С някакво списание си купих и "Спомни си слънчогледите". Не е лош жанрът, бързо се четат такива книги и разтоварват. Много ми хареса и "Момиче от двайсетте", макар че в началото е малко тромава.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: септември 02, 2015, 09:16:42 »

Тук съм и аз.  pardon

Да ви кажа, вчера ходих на интервю за работа. Разгеле някой да ми се обади. Подала съм сигурно на 6-7 места. Ама тоя човек като ми заприказва работно време, пък заплащане, пък осигуровки.  shok
Общо взето ще работя 12 часа на ден (6.30-18.30) от понеделник до събота, без обедна почивка, без право да си ползвам отпуската лятото, защото тогава имало най-много работа. В същото време ще работа за 500лв (доколкото е възможно да повярвам) и ще ме осигуряват на минималната ("както е навсякъде"-така се изрази управителя). Освен всичко друго нямам удобен транспорт и всеки ден трябва да ходя с такси. Е, сори, ама се отказах.  blush


Наистина много учителки сте се събрали.  pardon

Я кажете какви са тия книжки, за които говорите?

И аз се посмях с Фаниgirl_haha

Наде... отчет! blush heart Да не кажеш после, че не питаме.  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #28 -: септември 02, 2015, 09:34:23 »

О Миме, това звучи като кошмарно работно място...естествено, че ще се откажеш, няма да се подценяваш  heart Не е вярно, че навсякъде осигуряват на минималната, тоя нещо се е взел много насериозно  crazy

Аз май днес само в моята тема писах - при нас са сватбени вълнения, повече при мен де...нищо ново, чакам си с нетърпение снимките от фотографа blum
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: септември 02, 2015, 09:58:35 »

Миме, да не те отчайвам обаче и в нашия град е така. Щастливка съм, че съм на държавна работа, пак взимам толкова, но работя пол. ден, ползвам отпуск лятото и ме осигуряват на реална заплата, за което много познати ми завиждат. По малките градове е така. Няма ли там някоя международна фирма нещо? При нас поне в тях дават 700-800 лв на счетоводители и служители.
Сетих се и за друг бисер. Колегата по ФВС: Стройте се в две редици, учениците с 2 топки тук и учениците с 1 тук!  pleasantry някой с кафе и закуска?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines