Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 16:15:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Септември 2015 г.  (Прочетена 168981 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #75 -: септември 03, 2015, 13:15:29 »

О, той ММ е със средно-специално и математика не е учил от мнооого години. Малко е изтървал края. При мен (пък със средно-специално) не знам как ни бяха оставили математиката до 12-ти клас. Даже сме учили и основите на висшата математика, ако мога така да се изразя. Помня много неща, но си има логика и иска тренинг, та трябва да седнем да решаваме. Дупе да ми е яко следващите 5 години funnytooth Ще има да пиша курсови, да смятам, да меря... После ще дойде ред на А, Б, В и 1,2,3 с Мънинка.
Брех, вместо инженер да взема и аз даскал да стана. Хем тук тематично това е най-масовата професия. Wink
menyanthe, защо не пробиеш страничките и да ги вържеш с панделка? Със сигурност спиралата е грозноват вариант.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #76 -: септември 03, 2015, 13:18:23 »

menyanthe, ако имаш да правиш толкова много и ти се струва скъпо, защо не го отложиш за Коледа и не го направиш като Коледен подарък с един календар на малките и роднините ще са много щастливи. Wink

На мен висшата ми математиката в унито беше много лесна, защото съм завършила МГ, учих 1-2 дни и то покрай съквартирантката, на нея докато й обяснявах нещата и си научих. Wink Но виж тия дескриптивни геометрии биха ми дошли в множко. Wink

И аз много я обичам темата за снахи и свекърви, ахахаха, винаги има пикантерии там. Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #77 -: септември 03, 2015, 13:31:10 »

Менианте, и аз съм за панделка и някаква по-евтина хартия, не е нужно да е на картон smile

Висша математика слава Богу не съм учила, тази в училище ми беше достатъчна, едвам я изкарах  blush Това беше и една от главните причини да търся специалност, в която не се учи математика, признавам много ми е кошмарна  pardon

Вики, и аз знам за тая врътка със срочния трудов договор и борсата Wink Успех на братчето ти и пиши после какви ги е свършил  good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: септември 03, 2015, 13:53:53 »

От математиката бъкел не вдявам. Бях се осведомила, че единствено във филологиите не се учи висша математика, та много ми повлия за избора на специалност.  crazy дано децата да приличат на баща си - умния инжИнерИН!
Благодаря много за отзивите за ибуука, а сега съм в чудене това или таблет? Накрая май ще се снабдя и с 2те ама втора ръка  Wink
Ходих до работа днес - викаха ме като шеф на проекта да им оценя програмата за предстоящата транснационална среща. Хихихо, пак съм се надула, че нали на нещо съм и аз шефка  danceg Ще се ходи през ноември в Италия. Отстъпих на колегите, че ми се ходеше, но не на всяка цена. За единия гъз път да види не ми се ще да отбивам... Все пак веднъж на 13 г. раждам син...  И друг няма и да имам girl_wink
После видях, че са ми привели майчинството, имайки предвид, че ми е внесен миналия четвъртък болничния, направо си е скоро. Та исках да успокоя Миленка, че може и по скоро да й се случат нещата. Ма тя като гледам си е спокойна. Сигурно се пече на някое прохладно плажче или пие коктейче на сенчица.
Ходих до Лидл, страОтни цветни чаршафчета има на прилични цени. Малко и за 1вия уч. ден напазарувах. Довечера мъжо е на родителска. Да видим колко ще ни одрускат?!
Али, давай момиче, ти педагогика нямаш ли? Сега пак щели да ги дигат заплатките от октомври. Последно май беше 550 началната даскалска. Ако си в голямо даскало с лекторски едно друго връзваш хубави парички. Пък и вече трябва свежа кръв в сферата. - fresh flesh както се казва.
Свеки, тия ще ме изненадат ако омъжат Ананди за областния... Ама тоя е по-хубав от меката Мара Джагдиш...
« Последна редакция: септември 03, 2015, 13:55:45 от fanimira » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: септември 03, 2015, 14:04:06 »

Мисля, че намерих къде да ми го напечатат. По 0,40ст на страница, плюс 0.10/0.15 на лист картон полугланц (зависи дали е 160 или 220г - ще ги видя първо на място и ще преценя). Което в най-лошия случай излиза 26,60лв (27лв с пробната страница).

Предпочитам да е на картон - по-здраво е и издържливо във времето, а и по-хубаво изглежда.

За панделката - и аз си го мислех, но може да се разходя и до Слънчоглед - да разгледам там какво има - току-виж ме осени вдъхновение.  girl_wink

А до Коледа - не ми се чака.  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #80 -: септември 03, 2015, 14:13:12 »

Хаха, Фани, натам вървят нещата....Обаче всичко може да се завърти така, че Джаго да се осъзнае и пак да си я поиска. Така и той ще е кръшнал, и тя ще се е заплеснала по областния, та да се знае, че едно е забежка, друго - голяма либоф Wink. В рекламата на един друг индийски видях пораснала първата Ананди, много красива е станала артистката.
Али, каква специалност е колегата и къде?
menyanthe, тук, в темата за дреболийки, имаше постнати събрани поздравителни картички - пробита е само една дупка и са захванати с декоративна халка. За мъжки дневник е по- добре от панделка Wink Аз използвах общата идея и закачих така едни снимки на ключодържател, хем и висулка си има.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #81 -: септември 03, 2015, 14:17:36 »

Хаха, Фани, то знам ли какво ще ми дойде до главата! Нямам педагогика. Учила съм 1 г. по специалност за работа в МВР - детските педагогически стаи. Това обаче не е за мен! То не е и много работа за жена, че сме по-уязвими психически. Смених после специалността, хем да ми е по-близо и до икономическото средно. Едва ли чак мен ще вземат по училищата при толкова много млади хора, завършващи от българска филология до... нещо си, свързано пак с учението. Леле, в ПУ какви специалности има - изсмукани от пръстите... Не че в СУ е по-различно huhhuh.gif
Вики, сега нещо пак се присетих, че нали чета Кодекса за социалното осигуряване... Брат ти не трябва да е взимал пари от Бюрото (образно казано) последните три години. Иначе има право да се регистрира, но няма право на помощи. Ходи се от Бюрото по труда до НОИ с идеята, че няма как да предоставиш иначе банкова сметка за превода на парите. Тук вече се намесват лични данни, обхват на работата на дадена институция и една камара още подробности.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #82 -: септември 03, 2015, 14:23:38 »

Фани и моята Политология нямаше математика, не са само педагогическите  blum И аз съм им хвърлила очо на тия чаршафчета, че още си издирвам мойте дето си ги купих 3 комплекта чисто нови, дадох ги на ММ да ги носи в къщата, ей в земята потънаха тия чаршафи!  crazy

Менианте, ето, има и евтини варианти, след половин ден ровене се стига и до тях  pleasantry

А така да вдигнат заплатите на тия хора, че чак е смешно...малко да се вдигне престижа на учителската професия, че и без това ставаме все по-неграмотни  nea
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: септември 03, 2015, 14:28:53 »

Feribotka, да, много се радвам, че намерих.

svekarva, това с халкичките не е лоша идея. Ще помисля.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #84 -: септември 03, 2015, 14:32:03 »

Сега ме подкукуросахте да гледам какви са чаршафите blum Единични са и не ме устройват. Аз си имам новички (подарък) на турската фирма Тач. Много съм щастлива heart Не съм ги ползвала още, само ги изпрах, че много ми миришеха на бои.
Като стана въпрос за завивки, та се сетих, че не съм показвала тук. Това е подарък за бебето на наша любима бивша (за съжаление) съфорумка. Голям зор ми даде одеялото, че е доста плътно и пухкаво.


* Picture 0011.JPG (28.05 KB, 360x640 - видяно 145 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #85 -: септември 03, 2015, 16:06:18 »

Я да сменя малко темата аз - за проза разбрахме горе долу кой какво чете, ама поезия харесвате ли? На мен като че ли не ми особено любима, че я свързвам с тегавите съчинения - разсъждения от училище, ама сега една колежка ме открехна за едн бг автор - Добромир Банев, има страааашно хубави неща  heart Половин час работно време изгубих да го чета  blush Мисля даже да се обзаведа с някое негово книжле  girl_wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: септември 03, 2015, 16:11:19 »

МНого е добър Банев.
И пиша и чета поезия, даже сме си направили с шефа ми страничка за наша "поезия" в ФБ, че и той пише.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: септември 03, 2015, 16:22:27 »

Аз свързвам поезията с тежките напъни на едно бивше гадже. Трябваше с часове да седим и да разсъждаваме над умотворенията му. Всъщност, за мен беше доста посредствен и крайно бездарен, но нямах сърце да му го кажа. То пък сега излезе, че аз съм една Деса-Поетеса и велик литературен критик, който не разбира душевните терзания на младия творец. Поне вече не ми се налага да чета подобни писания.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #88 -: септември 03, 2015, 16:36:22 »

Аххахахха Нат  funnytooth Аз такива философчета не мога да ги търпя...
Еми, мен като малка ме беше ударила поезията един следобед писах, писах, нашите бяха излезли и като се прибраха тати беше много горд...сега къде заминаха тия стихотворения изобщо не знам. Виж сега подобна муза едва ли ще ме сполети  blush
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: септември 03, 2015, 17:02:36 »

хихихих, Нат, голям смях!!! Брояхте ли звездите? Имам една съгражданка - Лора Лазар, страхотен стил има...
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines