Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:04:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Септември 2015 г.  (Прочетена 169099 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #60 -: септември 03, 2015, 08:32:11 »

Миме, аз ще ти принтна всичко, цветно. Обади ми се само.

С удоволствие бих се включила по темата за работата, вече и като работодател, но търча по задачки сега, по-късно. Във Враца е пълен ужас. В София пък са глезени кандидатите, не е лесно и да си намериш човек, не съм очаквала просто.

Приятен ден, дами.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #61 -: септември 03, 2015, 08:33:59 »

Добру утро сладурки  heart

Аз разни такива и в Ориндж понякога ги разпечатвам Wink Най-евтино в Студентски biggrin

Наде, това кафе ми напомня за една супа в Дивака, която се сервира в хлебче - много вкусно нещо  heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: септември 03, 2015, 08:49:52 »

Добро утро!

Ех, много ранобудни сте всички днес.  blum

Наде, благодаря ти за кафето и закуската.   smile
Ние искахме да ходим на мача, но може би ако не беше в този ден. Влади е на работа, няма как.  smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: септември 03, 2015, 09:01:45 »

Аз пък даже не знам за какъв мач говорите biggrin

Я да питам - дайте идея от къде мога да купя златен спрей?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #64 -: септември 03, 2015, 09:13:57 »

Пфу и аз нещо съм изостанала на спортна тематика и нямам идея за какво говорите  blush

Вики, в някой Куку магазин, аз май съм взимала от един някъде на ул. Борис или около Екзарх Йосиф ама ще те излъжа...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: септември 03, 2015, 10:59:29 »

Здравейте smile

Аз обожавам моя Киндъл. Навсякъде е с мен. Всеки ден пътувам по 30 мин с метрото и не го усещам така. Моят е PaperWhite и свети в тъмното и така мога да чета преди да заспя, без да преча на ММ. Той има wifi, но той е само за да се свалят книги от amazon (което за сега не ми се е случвало). Не е като таблет, да си отваряш разни сайтове (поне на моя). Препоръчвам го на всеки, според мен си заслужава инвестицията. Моят е от amazon, ама миналата година ММ си купи от OLX и му излезе по евтино.

За принтиране няма как да не препоръчам The Net http://www.thenet.bg/
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: септември 03, 2015, 11:23:39 »

Дени, много ти благодаря за офертата! Но не би ми било удобно да се възползвам така - все пак консумативите струват пари.

Като гледах в единия сайт - искат около 40лв за една книжка формат А4.  crazy Не мога да си позволя толкова, а и в по-малък формат - пак е около 15лв книжката. Освен да си потърся хубава хартия и да видя как може да се съединят после книжките. В манията само принтирането ще ми излезе общо около 45лв. В друг център гледах, че ще ми излезе малко по-малко - около 35лв, та май ще потърся още и ще правя някакви упражнения по труд и творчество - дано ми се получи.  blush
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: септември 03, 2015, 11:42:21 »

Аз мога да те посъветвам да отидеш на място до Манията и да ги разпиташ хубаво. Първоначално мислех там да си печатам поканите за сватбата, дадоха ми много прилична цена предвид цената на перления картон. В последствие установих, че и вкъщи на домашния принтер става и се отказах. Смятаха ми печат на 1 лист. Ти в какъв формат искаш да е книжката?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #68 -: септември 03, 2015, 11:42:51 »

Привет!
Тази кафекуска я коментирахме тук преди три години от какво тесто би могла да се направи. Мисля, стигнахме до извода, че задължително трябва да има "облицовка" от фондан, да не прокапе.
Дени, хайде да се освобождаваш малко и да разказваш за кооператива. Нали съм бивш кооперативен работник, темата ме вълнува покрай младите колежки.
Да ви кажа, единият ми кошмар от сънищата е класна по математик а аз не съм подготвена, другият - че си търся работа. За мен беше много важно да имам доходи blush. Сакън, да не съм в тежест на някого и като остарея да съм относително независима smile. Минало, заминало, но сигурно и в следващия ми живот ще ме преследва чувството, че трябва да чета обяви, да ходя по интервюта и да стискам зъби. Разправяла съм за тези интересни моменти от живота ми. Би трябвало вече да се тревожа, че ще ми се гътне пенсионният фонд, или банката /със скромни спестявания/ ще фалира, но явно не ми пука, щом не е още кошмар Wink. Хехе, като казах спестявания, снощи се смях на детската Евровизия на лафа "само в България белите пари за черни дни се използват за сватба"
Роман мога да напиша и аз за кандидати и интервюиращи за работа...От голямо село, съвсем близко до Пловдив, не можем да намерим продавач- консултант за 420лв. начална заплата, пълна осигуровка, и бонуси при продажби над плана. Да, работи се и в събота, но само 40 часа седмично. Преглътнали сме факта, че 90% от младите нямат завършено средно образование, че цепят минутата в края на работния ден, че дават вересии, но няма кандидати. Ако пък някой се излъже, не иска и месец да работи - много отговорности, малко пари. Еми, ходи на магистралата или на пилона, ама и там няма гаранция, че ще изкараш толкова, най- много да те набият.
Уф, тежък разговор. Дайте пак за снахи и свекърви, там поне е весело Wink
menyanthe, наистина, направи го ти като книжка. Ако идеята ти е да го подаряваш на роднинското тяло, те ще му се радват всякак. Като не е и много страници, може и в рамки да сложиш всяка една, за окачване на стена. heart
« Последна редакция: септември 03, 2015, 11:44:50 от svekarva » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: септември 03, 2015, 11:49:10 »

Аз пак се включвам ни в клин- ни в ръкав, ама брат ми ще напуска работа и сега ми дойде на акъла, че може да се запише на борсата. Някой да знае какъв е регламента? До сега не ми се е налагало и някой с думи прости ако може да ме светне.  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #70 -: септември 03, 2015, 11:57:50 »

Ами ти беше казала, че е в предизвестие. Предполагам, напуска по взаимно съгласие. Обезщетението е само 4 месеца и много ниско, ако от последните 15 месеца има 9 месеца работни. Редът е, че седем работни дни след прекратяване максимум трябва да се регистрира в БТ по местоживеене. Носи трудова книжка, заповед за прекратяване, диплома за последното образование и лични документи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #71 -: септември 03, 2015, 12:05:44 »

Свекърва ме е изпреварила. Има една врътка - назначават брат ти за 7 дни на договор за извършване на определена работа. После го прекратяват лесно този договор, а брат ти отива на Бюрото и получава по-голямо обезщетение на база трудов стаж (общ, няма значение дали има прекъсвания), а сумата е процент от осигуровките. По взаимно съгласие е един минимум - последно знам, че беше нещо от сорта на 7,2 лв на работен ден, може и да са го увеличили. pardon
Ха, добър ден! Ние се върнахме от голяяяма разходка, съчетана с вършене на работа от моя страна. Отмятам задачки, докато съм в майчинство, че после ще е ужас. Сега ме чакат закони и закончета - готвя се за изпит. sad Дано нещата там се понагласят.
Събота и неделя ще решаваме задачи с ММ. Мислех, че ще ходим до роднини на село - Малката да потича из двора, да се нарадва на животинки (все домашни, без добитък, че и по селата граждани станаха), ама не... Висша математика! Да взема и аз да стана един инженерин с него blum
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: септември 03, 2015, 12:06:56 »

nansita, иска ми се А4, но може и А5. Но така или иначе центровете не предлагат цена за принтиране А5, а с рязането никаква ме няма.  pardon

svekarva, то лошото е, че роднините никак не са малко - ще трябва да правя 7 отделни книжки. Общо 56 страници. Ако ги направя като книжка, може да е двустранен печат, по 4 листа книжка (иска ми се някаква по-плътна хартия), само трябва да измисля хубав начин за подвързване - спиралите, които слагат, не ми харесват.  nea

Преди и аз имах цветен принтер (от тези мултифункционалните устройства), но се развали, та в момента нямам такова устройство. Ама като знам, че има такива за около 100-тина лева - то накрая ще ми е по-изгодно да си купя директно.  girl_wink Ама не е на преден план това в момента.

Cerise, аз знам, че трябва да се ходи първо до БТ (в срок от 3 дни) и след това до НОИ (в срок от 7 дни), за да може да получава обезщетение. Аз лично не ходих - не успях да се пречупя да ходя до 2 институции да подавам документи, при положение, че това би трябвало да става автоматично и всичко да е синхронизирано по някакъв начин. Все пак работодателят вече подава документи, че договорът е прекратен, а вероятно и на какво основание. А на всичкото отгоре, като изтекат тези 4 месеца, трябва да се ходи да се подава декларация и в НАП (трета институция), за да може да си плащаш задължителните здравни осигуровки (срокът е до 25-то число на месеца, следващ този, за който трябва да започнеш да плащаш осигуровки). Пълно безумие за мен.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: септември 03, 2015, 12:08:52 »

Да, точно така. Ааа супер, чудесно. Благодаря за информацията. Тия 9 може да са разпокъсани или трябва да се само от едно работно място?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #74 -: септември 03, 2015, 12:51:35 »

Може да са  различни места, може и с прекъсване. Важното е да са 9 от последните 15 месеца. Не вярвам да направят "врътка", щом той иска да напусне. Ако е в срок на изпитване биха могли да го прекратят по чл.71, тогава пак е по- изгодно от взаимното съгласие за обезщетението. Може другаде да го назначат за няколко дни, както е писала Аличка, на срочен трудов договор и тогава да отива в бюрото. Като стигнете до там и имате яснота, пиши. Само си спомням, че беше казала, че 19-ти му е последният работен ден /август/, та нещо не ми се връзва и не мога да ти дам точен съвет. Разбери какво  се е случило и ще измислим варианти.
Али, висшата е много по- лесна от другата. Повече е теория, та ще се налага и да зубри. Wink Виж, дескриптивната геометрия втората година е доста трудна, ако нямаш пространствено виждане, ама и там ако си седнеш на д- то, няма страшно. За мен беше песен в сравнение с математиката в гимназията /и то езикова/ и не съм се явявала на изпити, защото нямах по- ниска оценка от 6 и бях освободена.
« Последна редакция: септември 03, 2015, 12:59:00 от svekarva » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines