Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:30:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на liolio 22.08.2015  (Прочетена 12564 пъти)
 
liolio
Новак
*
Публикации: 17


« -: август 24, 2015, 18:43:39 »

Понеже никой не отваря тема за мен, ще си отворя сам :Р
Та събитието мина и искам само да изкажа моето мнение и моито впечатления:
Ресторант - Вега:
Вега ни накараха да се радваме на факта, че Берлин ни прецекаха.
Ресторанта, обслужването и атмосферата са безупречни.
Ще се върна малко назад и встрани и ще разказа цялата история. Берлин ни прее***а. Капарирахме Вега, но се замислихме и за Земята и Хората. Ресторанта на Земята и Хората е страхотен (с изключение на две много неприятни колони пред масата на младоженците). ДЖ-я ни сподели, че самият той не е бил в Земята и Хората, но ме реферира към Анелия, от агенция Шейла, която е имала сватби там. Обадих ѝ се и коментарите и за двата ресторанта бяха доста ласкави. Но за Вега се изказа като "добре смазана машина за сватби". На този етап вече търсехме нещо стабилно и непоклатимо и затова избрахме Вега. Ако сватбата ви е до 70 (максимум 80 човека) това е мястото, към което трябва да се стремите!!! Доста хора са говорили за този ресторант и е истинско щастие, че успяхме да го вземем за една толкова търсена дата.

DJ - Емил Алексиев (ако вече не сте се досетили smile )
Няма грешка! Емо е истински професионалист и определено си заслужава реномето! Връчихме му списък с песни, които искаме да чуем и наистина чухме повечето от тях. Освен това идеално усети какво искаме да звучи и сам избра много точни парчета, с които да поддържа перфектното настроение. Раздавахме се до три часа само благодарение на него lol)

Украса - агенция Шейла
Агенцията избрахме доста накрая. Искам да уточня, че това се случи доста след разговора с ресторанта. Според жената се справиха перфектно. Като мъж аз се доверявам изцяло на нейната оценка.

Гримьор - Иво Андреев
Отново тук мнението, което има значение е това на жената. Според нея се е справил повече от перфектно.

Фотограф - Жоро Манолов
Жоро ми се стори много приятен и много голям професионалист. Както се сещате ще мога да коментирам как се е справил едва след като видя снимките.

Бижутер (халки) - Duo
Очаровани сме! Страхотен бижутер. Обясни ни всичко от - до няколко пъти. Изключително търпелив и клиентски ориентиран.

Оператор - Явор (не знам фамилия)
Все още чакаме за да видим резултат.

Сладкарница - Лагуна
Това е единственото място, от което не сме доволни. След изрични указания как да изглежда тортата и какво да представлява, бяха направили нещо доста различно от инструкциите. Тъй като тортата е това, което повечето двойки не виждат преди да бъде изнесена на сватбата, изненадата не беше особено приятна. Иначе беше вкусна...
« Последна редакция: август 24, 2015, 18:49:15 от liolio » Активен
liolio
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #1 -: август 24, 2015, 18:44:15 »

Tips and tricks
Надявам се следващите няколко сватбени хака да помогнат на бъдещите младоженци. Не помня дали са от този форум или от другаде:
- Ако организирате сватбата си по-дълго време можете да купувате алкохола на части от различните промоционални оферти. Като цяло магазини Аванти са с най-ниски цени. Промоциите в Кф също не са лоши. Не че ще спестите толкова от цените, но няма да го усетите като разход;
- Направете карти с маршрута на своите гости.
Ние разпечатахме цветно карти от бгмапс на обредния дом и на хотела. Добре е да включите и адреса на булката (ако имате взимане на булка). Въпреки картите не забравяйте и да напишете адреса! Дори можете да включите и GPS координати :Р ;
- Ако ще имате "кутия за финансови пожелания" трябва да го включите в поканата. Ние не го направихме и после DJ-я ни светна за пропуска;
- Задължително си вземете дрехи за преобличане!ю
На повечето от вас може да звучи като нещо напълно естествено. При нас управителя на ресторанта във Вега ни разказа като шега история, в която младоженците са забравили да си вземат допълнителен комплект дрехи и се наложило булката да слиза на закуска със рокля. В този момент с булята се спогледахме и осъзнахме, че през ум не ни е минавало да си вземем дрехи за следващия ден biggrin ;
- Отново на пръв поглед очевидна подсказка - не чакайте до последния момент! Мислите си, че имате време? Не нямате!!! Организирайте си нещата и си запазете ресторант/DJ/гримьор и т.н. мксимално рано! Ние все си мислехме, че всичко сме организирали достатъчно добре и отново имахме чувството, че правим всичко в последния момент;
- Ако DJ-я ви казва да ядете - яжте! biggrin Повярвайте ми, ще имате много малко моменти, в които ще можете да седнете за повече от 2 минути между всички поздрави от роднини, ритуали и т.н.;
- Платете всичко предварително!
Ако имате финансовата възможност платете всичко предварително или си подгответе основните разходи в пликове. Много по-лесно е да не мъкнете и мислите излишно парите. Така или иначе ще платите за фотограф и оператор преди да видите крайния продукт.

Надявам се на поне една бедна душа да съм помогнал с тези коментари и това описание smile Ако някой има допълнително въпроси нека ми пише на лично.

П.С.: Ако модераторите сметнат за необходимо нека преместят поста/темата smile
П.П.С.: Простете правописните грешки, но съм на достатъчно алкохол с кума в момента smile
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 24, 2015, 20:09:58 »

Честита сватба.. Много семейно щастие ви желая..

Все пак започнала си темата си,поне я разкажи от начало ако имаш желание утре сутрин  Wink

П.С. Няма защо да се сърдиш, че не ти е пусната сватбена тема преди.. Включвай се повече в темите, за да те опознаят и другите от форума..
Активен
liolio
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #3 -: август 24, 2015, 21:53:14 »

Мерси djosi. Аз обаче съм младоженеца и честно казано не знам какво повече да добавя. Пак казвам - ако темата помогне на някого бих се радвал много smile
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 24, 2015, 22:05:32 »

Извинявай не знаех.. Не е нарочно  smile

Ами ще е доста интересно един младоженец да разкаже запознанството, предложението за сватба, подготовката, за самата сватба.. Мисля, че е добре да се види и прочете през очите на младоженеца  Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 25, 2015, 01:50:03 »

Честита сватба! Обичайте се и бъдете мнооооого щастливи.  heart heart heart И аз като Джоси, мисля, че трябва да споделиш още - на момичетата тук ще им е интересно да прочетат за мъжкия поглед върху сватбата. Пусни и някоя друга снимка. Пък току-виж си повлякъл крак и повече мъже се престрашат да пишат във форума. Както и сам виждаш, нито боли, нито хапем!  tease
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 25, 2015, 07:57:04 »

Честита сватба smile Обичайте се и бъдете щастливи  heart Наистина и аз бих искала да разкажеш по-подробно  blush
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #7 -: август 25, 2015, 08:42:26 »

Честито smile Много полезни съвети, Вега и на мен ми беше от фаворитите Wink Ще е добре да разкажеш повече, наистина  blum
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #8 -: август 26, 2015, 20:01:57 »

 Честита сватба! Дълъг семеен живот, изпълнен с много любов и щастие ви желая... heart
Благодаря за изчерпателния разказ и за практичните съвети, които си дал. Аз като бъдеща булка, бих искала да те попитам кога направихте първата резервация за ресторант? Тоест кога тръгнахте по ресторантите, искахте оферти и т.н.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines