Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 23:51:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Форумна библиотека  (Прочетена 38538 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« -: август 19, 2015, 10:01:34 »



Скъпи съфорумки, хайде да си направим библиотека за обмен по куриери  на книги, които сме прочели( или на живо, ако сме от 1 град и имаме тази възможност ).
Правилникът, ако има такъв, разбира се, предлагам да разнищим по-долу.
Включвайте се ! smile

Инак може направо да пуска всяка от нас в пост, снимка или линк към описанието на книгите, които предлага, както и линк, към книгата която търси, и някоя друга от нас може да има, за да й я даде.

Ваш ред е smile
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 19, 2015, 10:13:31 »

Супер  danceg

Аз предлагам едно правило: Книгите да не се подаряват, а да бъдат пътуващи книги.. Така, които прочете дадена книга да я изпрати на друг желаещ smile

По късно ще пусна описание на книгите, които имам smile 
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 19, 2015, 10:14:38 »

Браво, Еми! Инициативата е страхотна - форумът чете smile
Записвам се да следя развитието.

Джоси, съгласна съм с теб. А когато вече няма желаещи да я четат, да се връща при собственика си.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 19, 2015, 10:16:44 »

Нанси, бих предложила видоизменяне на последното ти предложение: Когато няма кой вече да  я чете, да отива в местната библиотека smile

Джози , благодаря за допълнението. чакам и линкчетата ви с нетърпение  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: август 19, 2015, 10:30:05 »

Записвам се и аз да следя. Основно по причина, че ще получавам информация за книгите.
Ако сте съгласни, преди да отпътува към библиотеката дадена книга, нека има възможност тя да остане при човек, който я иска. Аз имам навик да препрочитам неща, които ми харесват.
Добре е още при пускане притежателят да запише желанието си - да получи обратно книгата или тя да бъде безвъзмездно подарена.
Транспортът на книгите да е за сметка на получателя, нали?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 19, 2015, 10:36:55 »

Свекс, идеята не е да се задържа книгата при този който я е прочел, а да обиколи всевъзможно най- много места. Но ако някой толкова държи да си я задържи, нека го направи. smile

По принцип смисълът е да не се връща обратно- едно заради транспортните разходи, второ заради това че пътуващата библиотека трябва да марширува насам натам и да се чете от максимум хора blum

Транспортът на книгите нека бъде според възможностите на пращащия, с уговорка на лично. Аз ги пращам за моя сметка, защото както казва Ваня, когато правя жест, искам да го направя докрай. Но може да има момичета които да нямат таз възможност и тогава подлежи на уговорка smile


Аз да пусна първата книжка, за сефте. Подарявам, пращам за моя сметка:

http://www.helikon.bg/books/76/-%D0%9E%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B6---%D0%A0%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8_190594.html
« Последна редакция: август 19, 2015, 10:38:44 от emmmmmy » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #6 -: август 19, 2015, 10:58:07 »

Ооо Еми, чудесно  give_rose Тази книга съм си я записала в списъка за четене, след като ти я препоръча  blum Аз ще видя какво мога да измисля да пратя на някой, че повечето са ми електронни  nea
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 19, 2015, 11:01:10 »

Фери, пиши ми на лично ако искаш да ти я пратя, адрес на еконт и прочие данни.
А инак, квито хартиени книги имаш, ги обяви тук, пък някой може да си хареса нещо, дори да са една или две smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 19, 2015, 12:08:02 »

Аз предимно ще пращам, че нямам време да чета! Поздравявам ви за идеята. Пращам "Дневника на Бриджит Джоунс" и "Триумф на червилата" на английски - който иска да потренира.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 19, 2015, 12:26:59 »

Мисля, че  е хубаво всеки да каже дали след като няколко хора са прочели неговата книга иска да му я върнат..
Лично аз харесвам любовни,криминални или приключенски романи..
Любимият ми писател е Стивън Кинг, повечето ми книги са негови. Мога да ги пратя, за да ги прочетете, но за тях държа да ми ги върнат, защото са ми за личната колекция..
Тъй като от скоро си правя лична библиотека ( преди нямах възможност да си купувам книги ), нямам много книги тук..
Но ето да ви покажа някой от тях, ако има заинтересовани мога да дам повече инфо за книгите..

http://shop.sbb.bg/product.php?ProductID=261

http://shop.sbb.bg/product.php?ProductID=107

http://shop.sbb.bg/product.php?ProductID=105

http://ciela.bg/books/book/kshtata-na-tajnite/2049

http://shop.woman.bg//djoilend

П.С. Аз съм в чужбина и поемам доставката на книгите, а за да не притеснявам никои ще давам адрес в бг и от там ще ми ги изпратят smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 19, 2015, 12:34:25 »

Джози, кажи някой конкретна книжка, която да искаш от трите жанра, все нещо си си набелязала?
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 25, 2015, 07:36:07 »

Еми благодаря ти  give_rose
Като бях в бг си купих доста книги и от преди имах, та се събраха поне 10 които имам за четене.. За сега ще наблюдавам кой какво пуска може да харесам нещо..
Иначе следващата книга, която ще си купя е втората част на " Къщата на тайните" ( написани са от авторите на Хари Потър )
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 25, 2015, 07:49:13 »

Вчера открих "Грей" на Е.Л. Джеймс. Стори ми се интересна - паралелен разказ от мъжка гледна точка на "50-те нюанса... Не съм стигнала до пикантните подробности още  blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 25, 2015, 08:04:09 »

Записвам се и аз във форумната библиотека... Просто ще ви следя от време на време, но ще пусна списък с книги по-късно, че около сватбата едва ли ще имам време за изпращане/получаване или пък четене като цяло kiss2
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 25, 2015, 11:44:12 »

Прекрасна идея Bravo Bravo Bravo Bravo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #15 -: август 25, 2015, 13:07:32 »

Пускам в обръщение "Вяра имам" на Мадлен Алгафари. Бих искала да ми бъде върната след прочит. Пускам я за моя сметка, предвид желанието ми за връщане.
Състои се от три части - стихове, кратки отговори на въпроси и описание на 4 терапевтични случаи.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 25, 2015, 13:18:56 »

Ali, чудесна книга. Дано някой си я припознае за четене.
 good

Аз почнах Орхан Кемал- първата книга от трилогията- Произшествието. Много е зарибяваща. На една трета съм, скоро ще я пусна за прочит .

Книжката за Оберж още си няма собственик. давайте сигнал, ако някой я иска.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #17 -: август 25, 2015, 13:20:46 »

Еми, аз я искам, ама не знам кога ще стигна до нея да я чета, затова си мълча  blush Че сега съм в сватбени емоции и вихри и поне още месец ще е така blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 25, 2015, 13:30:01 »

Фери, тогава след месец аз или там който я е взел, ако някой я поиска, ще ти я пратим  give_rose
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 25, 2015, 13:35:32 »

Али, искам я обаче не знам кога ще мога да я прочета и върна. Тъй че ако има по-пъргава нека тя да я вземе 1ва. Ако все пак никой не я вземе, ще се радвам да я прочета...  danceg 
Пращам "Мини Беки Б." - каквато майката такава и дъщерята на Софи Кинсела, за моя сметка като искам да се върне, може и след няколкогодишна обиколка!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #20 -: август 25, 2015, 13:39:03 »

Фани, пиши на лични. Утре ще опитам да ти я пусна. Нямам бърза работа Wink Иначе бързо се чете.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 25, 2015, 13:42:48 »

Добре, а ти вземи мойта, ако искаш. Супер лекичка е, точно за млади майки!  tease
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #22 -: август 25, 2015, 13:45:14 »

Благодаря  blum Аз от много скитане нямам време да си прегледам библиотеката за нещо читаво да ви пратя, ама обещавам да се взема в ръце да пратя и аз нещо Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #23 -: август 25, 2015, 14:03:15 »

Еми, това до мен ли беше отпратено? Няма да взимам нищо повече засега, че виж как ме зареди Wink Нека има в обръщение за някой по-сериозен. После ще се добера и до тази книжка, обещавам.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 25, 2015, 19:02:32 »

Еми, това до мен ли беше отпратено? Няма да взимам нищо повече засега, че виж как ме зареди Wink Нека има в обръщение за някой по-сериозен. После ще се добера и до тази книжка, обещавам.

кое бре Али? На Фери нещо говорех, ма си прочела че е за теб ли?
« Последна редакция: август 25, 2015, 19:16:33 от emmmmmy » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 26, 2015, 09:53:29 »

Аз имам само електронни книги, преди четях каквото имат в библиотеката на работа, така че за сега не мога да се включа. Но мога да сложа списък с електронните книги, които имам. mobi формат са, някои ги имам и pdf. Ако някой има epub или txt също ги приемам. На български имам само Война и мир и Ана Каренина, всички други са на английски.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #26 -: август 26, 2015, 12:10:10 »

кое бре Али? На Фери нещо говорех, ма си прочела че е за теб ли?

Съвсем се омотах... blush Постът е бил на Фани. Ама с това рошавото на снимката все си мисля, че си ти, Еми. Стилът е същият tease

Фани, не успях преди обяд да пусна книгата. Следобед мисля, че ще успея. Ще пиша със сигурност на лично, като я пусна.
Панде, ами пусни ги като списък - то не пречи Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 26, 2015, 13:38:46 »

Съвсем се омотах... blush Постът е бил на Фани. Ама с това рошавото на снимката все си мисля, че си ти, Еми. Стилът е същият tease

Фани, не успях преди обяд да пусна книгата. Следобед мисля, че ще успея. Ще пиша със сигурност на лично, като я пусна.

АЗ ДЪРЖА да ти пусна книжката, Али. Ще ти хареса, пък и аз хич не бързам...
А пък хич не го мисли когато успееш, аз и утре съм тук и в петък и другата седмица... И тъй до края на света!!!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: август 26, 2015, 14:46:02 »

Хайде, като я прочете Али, ще я взема от нея Майката и дъщерята.
Аз още не съм седнала да напиша моите книги, нали съм работна тези дни.... blush
Дали има възможност да се качат на списък книгите, кой ги предлага, кой ги иска и къде са в момента? Нещо като списъците, когато разменяме подаръци? Естествено, някой трябва и да актуализира информацията. Не съм сигурна дали ще се справя технически, иначе бих могла да отделя време следващите месеци.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #29 -: август 26, 2015, 14:49:48 »

Аз мога да се заема със списъците, няма никакъв проблем. Като се завърти оборота, ще направя списък и ще го обновяваме. smile Просто имам свободно време на работа и не ми е проблем, ако някой друг иска да го прави, ще отсъпя, тъй като аз и без това мога само с това да се включа, няма как иначе, понеже не съм в страната.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 26, 2015, 14:58:04 »

Виви, добре си дошла
Помощта ти ще е ценна а и предлагаш първа, така че мисля че си "управителят на книгите" от днес  give_rose blum
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #31 -: август 26, 2015, 15:08:21 »

Супер!  good Захващам се веднага. Само е важно или тук или на лично да ми се пише,  някой като изпрати книга, за да мога своевременно да обновявам списъка, както и ако някой предлага нова книга. То е хубаво да са 2 списъка - 1 с всички книги и 1 с "пътуващите".
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #32 -: август 26, 2015, 15:27:50 »

Да, Виви, така би било най-оправно  good
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #33 -: август 28, 2015, 14:55:28 »

Айде на топлите книжки! Wink Ако има нещо сгрешено, моля само да кажете и ще поправям. smile


* Library.png (27.58 KB, 1017x614 - видяно 626 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 28, 2015, 16:03:50 »

Страхотна си , Виви!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #35 -: август 28, 2015, 16:34:38 »

Така, имам една молба. Една съфорумка любезно предлага няколко книжки, от които иска да се раздели в следващите седмици по спешност. Много ще се радвам, ако може да се разпратят, за да могат да започнат своето пътуване. Wink Добавям ги в списъка!


* Library1.png (36.71 KB, 1016x614 - видяно 636 пъти.)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #36 -: септември 29, 2015, 12:08:09 »

Вчера (най-после) успях да дочета една от книгите, които Еми ми прати. Последната глава ме чакаше цяла седмица. Пускам я в обръщение: Джули Пауъл - Джули&Джулия. Мога да я изпратя за моя сметка. Нека бъде от пътуващите книги и после, ако няма повече желаещи, нека бъде дарена на някое читалище/библиотека.
Отдавна вече изчетох "Разкажи за пуйката, Джо", но сега майка я захвана. Ще изчакам да я прочете и ще пиша кога мога да я предам нататък. Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #37 -: април 14, 2016, 22:03:37 »

Здравейте,
аз получих към коледния си подарък от Аличка "Джули и Джулия" и тези дни  blush я прочетох. Не знам точно как действа системата, та книжката е свободна,ако има някоя,която проявява интерес ще я изпратя или пък ако нещо съм объркала моля да ми  разясните как става размяната smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #38 -: август 09, 2016, 12:12:16 »

Момичета, функционира ли все още библиотеката?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 10, 2016, 09:00:03 »

Момичета, функционира ли все още библиотеката?

аз лично функционирам, ако някой му се чете нещо, да ми пише, ще му кажа с какво разполагам към момента довечера smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #40 -: август 10, 2016, 10:55:34 »

аз мога да ви изпратя онлайн книги две : Имам "Аз преди теб " и " Аз след теб" , който ги иска да ми прати мейл на лични smile

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #41 -: август 14, 2016, 09:57:13 »

Тъкмо ги прочетох през ваканцията, че и филма гледах smile

Подарявам Чудото Монтесори на български, ако се интересува някоя мама.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 31, 2016, 14:31:05 »

Подарявам 3 книги на френски, две женски и една готварска.
и една на руски- роман на Ричард Бах
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: септември 07, 2016, 06:58:56 »

Книгата на Аличка - "Вяра имам" на Мадлен Алгафари спешно търси желаещ/а да я чете. Изпращам за моя сметка. Не мога да я взема в чужбина иначе с удоволствие бих я препрочела.  heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: октомври 31, 2016, 09:05:53 »

Подариха ми 4 броя списание Моето бебе и аз. Няма да ги чета, така че ако някой ги иска, да свирка.
3 са от тази година, един от- 2013 г.  smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 21, 2017, 15:28:28 »

Давам, пращам "Беки Б. в Холивуд".

А търся книги на Юнасон, спешно, за лятото. Независимо дали подарък или само за прочит и ще върна по куриер за моя сметка. smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #46 -: април 23, 2017, 12:42:51 »

Еми, имам две, едната на бг, другата на английски. Третата ми е в България... Ако не намериш от друг, мога да пратя smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 23, 2017, 20:05:12 »

Алексче, много мерси, но ми трябват за близкия месец, два, за човек който после си заминава.
Та ще купя в крайна сметка, ако никой не откликне.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 24, 2017, 08:26:03 »

Имам само онлайн .. Нямам хартиен вариант sad
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #49 -: април 24, 2017, 10:49:46 »

А търся книги на Юнасон, спешно, за лятото. Независимо дали подарък или само за прочит и ще върна по куриер за моя сметка. smile

Еми, аз имам "Стогодишният старец, който скочи през прозореца и изчезна" на хартия. Ако ви върши работа, я изпращам или предавам лично, както ви е удобно  girl_wink

ЕДИТ: Мога да предложа и "Тишина през октомври" на Йенс Кристиан Грьондал  girl_wink Другите съм ги раздала и не знам кога ще си ги събера, но като събера някоя мога да ти кажа  Girl_hide
« Последна редакция: април 24, 2017, 10:52:56 от marry_me » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 24, 2017, 15:49:19 »

Мери ми ще ми прати Юнасон и неговия старец  pleasantry .

Аз предлагам за четене и изпращане книгата 10 keys to happy living.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юли 20, 2017, 08:02:42 »

В Мимето  са Беки Б  в холивуд и една за италиански готварски любовни истории ( не помня името ). Ако някой ги иска, след като разбира се тя ги прочете, да знае от кой да ги поиска smile

На Свекс пращам Приказки за Боговете и чакам от нея  ЧАмкория. Ако някой проявява желание и за тях, да знае.

Имам и сборно издание на Руми. Пращам или предавам лично. smile smile smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #52 -: август 08, 2017, 12:48:44 »

Пускам в обръщение Антъни Капела - "Ако искаш да си легнеш с мен... сготви ми". smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: август 14, 2017, 13:33:23 »

Пускам за.връткане доста приятен роман- Котешшката маса на Ондатджи.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 08, 2017, 09:38:21 »

Книгите ми за четене са прочетени, чакат си следващия читател.

Някой със свободни книги, които да ми прати пък на мен?  smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #55 -: октомври 27, 2017, 09:45:55 »

Имам “Момичето, което бях” на Джоджо Мойс, ако ня някой му се чете!
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 30, 2018, 12:55:53 »

Ех, че хубава тема, чак сега я виждам! smile Може да я поизтупаме от праха smile

Засега мога само да препоръчам интересни книги, а вкъщи ще видя какво има (много раздавам и невинаги се връщат).
Любимият ми автор е Кен Фолет - криминални, исторически и шпионски романи.
Най-новия е Устои в пламъци (за френския и англ. кралски двор по времето на кралица Елизабет I, борбата между католици и протестанти и т.н.). Също Устоите на земята, Свят без край, а по-съвременни - трилогията XX век: Крахът на титаните, Зимата на света и Прагът на вечността, която ми е най-любима:https://www.helikon.bg/189486-%D0%A2%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F--XX-%D0%B2%D0%B5%D0%BA-.-%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0-3:-%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B3%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0.html
Пише страшно увлекателно, като приказки, но с исторически факти и хем научаваш, хем ти е кеф.
Мислих си, че подобни за БГ история са може би четирилогията за Асеневци на Фани Попова-Мутафова.

Някой да ми препоръча интересен роман? Купувам много често и български, но рядко попадам на нещо смислено. Най-интересни са ми били: Стъклени съдби на Людмила Филипова (за бебетата ин витро), Ангелски езици на Димитър Динев за две семейства по време на комунизма и др. подобни.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 31, 2018, 13:00:13 »

Момичета, някой да има свободна за завъртане към мен книга на съвременен Бг автор? Мерси
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines