Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 19:40:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Август 2015 :*  (Прочетена 163874 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 03, 2015, 10:30:21 »

Добро утро, съфорумки и честита нова месечна тема.

Тони, ще намериш обувки някъде. Само да вметна, че обувките не се виждат много много под роклята.
Панди, много хубав уикенд сте имали. Ние съшо се отдадохме на туризъм и ходихме да качим вр. Ком. Преходът не е труден, почти през цялото време се ходи по значително равен терен. Целият преход е около 2ч. Трудната част е в самото начало от старата хижа до Фунията. После става лесно. Видяхме стадо коне, но не разбрахме дали някой ги стопанисва, минахме по билото на Комовете през гъста мъгла, която аз реших да кръстя облак. Така че моята версия е,че бяхме в облаците.  girl_haha Изобщо не ми се слизаше от планината. Ама изобщо.
Еми, ще чакам снимки на новата коса. Полилея ме впечатли. Изглежда много лесен DIY проект.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #16 -: август 03, 2015, 10:42:13 »

Здравейте милички..  give_rose

Тонка ще намериш обувки няма страшно, сега е сезона така че не се притеснявай...

Аз да се оплача - ние сме без колааа sad Онзи ден тръгнахме на разходка в събота за извън София и закъсахме.. Скъсахме ремък ако на някой нещо му говори - добрата новина е че закъсахме преди Бистрица - демек що годе в цивилизацията, та я оставихме в един сервиз там, ама няма да ви описвам колко неприятно беше и ние бяхме и с бебока... шоуто е пълно... Звъняхме на кума за помощ - няма кой да вдигне и даже не ни върна обаждането - красота просто... beating Добре че бяха едни приятели семейни та се отзоваха и ни помогнаха smile Понякога се чудя за какво по дяволите са ни тея кумове като не можеш да разчиташ на тях за нищо.... sad
« Последна редакция: август 03, 2015, 10:43:48 от milenkata » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 03, 2015, 10:48:00 »

Миленка, много кофти това с колата, още повече с бебе. Добре, че все пак сте намерили изход от ситуацията.


Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 03, 2015, 10:50:18 »

Планинарката, браво, да ме вземеш и мен следващия път  Bravo give_rose

Миленка, много неприятно това с колата, а още по-лош привкус му придава и историята с кумовете.. Бая несериозни тия хора, да вдигнат и да кажат, че не могат ОК, но така дори да не счетат за нужно да вдигнат или поне да звъннат.. Аз направо бих откачила..  diablo

Фери, да ти е честит шкафа и със здраве да си го ползвате  blum

Аз от 2 дни карам без колата ми да е минала Технически преглед.. Днес няма да успея да мина отново, но утре е първото нещо, което ще направя.. Дано няма проблем до тогава  huhhuh.gif sad
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 03, 2015, 10:52:44 »

Миленка, ние преди няколко години така скъсахме ремък на път за една сватба. Много кофти ситуация! Дано да попаднете на свестни майстори. За кумовете....поне да бяха върнали обаждането по някое време.  nea
Аз не ви писах,ама и нашата кола отива на доктор утре. Ще чакам да й сложат диагнозата.

Тони, другия път ще ви организирам и вас Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #20 -: август 03, 2015, 11:34:26 »

Мноого отдавна и ние късахме ремък и си спомням, че правихме някаква магия с чорапогащник.
Панди, миналата година ходихме по този маршрут, но не успяхме да стигнем до Деветашката пещера. Зная, че са снимали филм и всичко е достъпно и устроено. Какво ти хареса там?
Ние бяхме в почивен ден и на Крушунските водопади беше лудница - една снимка не може да направи човек без да хване нечий крак или ръка. Ходи ми се пак, но ще гледам да е по есенно време и да има възможност да отскочим до Пещерата. Гномчетата от Троянския манастир ли ги купихте? Миналата година там продаваха даже гащи и бях много възмутена, че троянската керамика беше заменена с китайска стока Wink.
Филмчето на Деничка и аз го гледах, но то е само от подписването. Което пък ми напомня /и пак ме хваща срам/, че обещах да пусна снимки от моята сватба и да покажа как се прави панделка. От 1988г. имам книжка с ритуала /думите, които казва длъжностното лице/. Все си казвам да ги сканирам и да ги пусна в онзи форум, ама все си намирам някакво оправдание да не го направя....Видях, булката целува ръка на свекърите и ми е малко чудно, защото това не се правеше по онова време, особено в градовете. Обаче как хубаво стоят рокли с ръкави и какви са стреснати младоженците blum
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 03, 2015, 11:46:36 »

Здравейте момичета smile

Тони имаш време до сватбата и ще намериш обувки  good

Преди години ходихме с мм в Орешак и беше супер. Троянския балкан е много красив.. Бяхме отседнали в "Каза Арт" едно много интересно хотелче, в което всеки кът беше направен различно. И понеже се падаше за моя рожден ден ни направиха изненада с украсена маса за вечеря..

Еми от къде ги вадиш тези красоти  Girl_hide

Миленка не се притеснявай ще я оправят.. За друг път да знаете, когато си купите нова кола задължително се сменят ремъци, ролки, масла и филтри. В трудни моменти може да разбереш на кого може да разчиташ, но бъди сигурна че ще ти помогне човек които най малко очакваш..

Свекърва виждала съм в една къща точно такива чинии закачени на стената и беше много красиво, като в музей.. Иначе много обичам старинни вещи, имам предвид съдове, които може да се намерят само на село закътани на тавана.. Не обичам да имам чинии, чаши и тем подобни по кашони, всичко е извадено да се ползва, като се счупи на боклука и купувам нови.. Да ви покажа последно какво си намерих на един пазар.. шише за ракия с малки чаши ( аз ракия не пия )


* WP_001384.jpg (27.42 KB, 336x448 - видяно 305 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #22 -: август 03, 2015, 12:03:16 »

Нат, връх Ком нали е до Берковица - на нашите родния град и често ходим на хижата, а вие тази събота и неделя трябва да сте хванали и празника на Балкана, който понякога се получава много сполучлив ако кметицата реши да даде пари за някаква програма smile Камъкът, който е горе на върха с откъс от стихотворението на Вазов моя дядо го е слагал хехе  pleasantry

Миленка, дано няма много големи щети по двигателя  good Но, както каза Джоси - тези консумативи трябва мнооого да се следят...

Тони, спокойно и на катаджиите им е отпускарско лятото Wink


Джоси и Свекърва
, такива чинии и чашки много харесвам също, на село има в изобилиеее, като стигнем до правене на механа (както е тръгнало няма да е скоро) ще си ги накича по стените  blum Това Каза Арт звучи много приятно, може да се пробва като се ходи в този район Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #23 -: август 03, 2015, 12:33:06 »

Ихууу, завърнахме се от моренцето cap Swiming
Беше разкошно! Избягахме и от най-големите жеги тук - по разкази на очевидци.
Само малко да ми улегне и ще мога да дам подробно мнение за Албена. Сега имам да чета края на миналата и началото на сегашната тема. Извинявам се за неадекватното включване...  Wink
Чака ме и малко работа из къщи, че чакаме гости от далеч. Хубавото е, че посвърших основното, а преди да тръгнем за морето си бях оправила доста неща, които не оставих за сега.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 03, 2015, 12:35:34 »

На мен също ми е много приятен маршрутът, който описва Панди. Преди 2 години ходихме, но включихме и Съевата дупка на отиване.. Крошунските водопади са много красиви, имаше доста хора, но не чак толкова, колкото очаквах аз.. Горе беше страхотно, като се изкачихме и засвири гайдарят, беше много емоционално.. Поне за мен...

Тази събота и неделя е имало надсвирване е с. Гела.. И там пропуснахме да отидем.. Много сме скучни тази година, иначе всяка събота и неделя сме някъде.. Сега пестим  sad pardon

Фери, значи и ти си от нашия край  Bravo

Ето, къде си била, Али.. Ние се чудехме, защо изчезна  yahoo


И аз отивам да прочета, написаното от Дени, защото съм изпуснала  blush

Едит: То е клип.. Ще се гледа довечера  huhhuh.gif
« Последна редакция: август 03, 2015, 12:37:37 от alexandrova_90 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 03, 2015, 12:49:49 »

svekarva даже е прекалено достъпно и устроено, чак и входна такса има. Когато за първи път ходих там беше през 2011г, до пещерата се стигаше по пътечка по край реката, която на места изглеждаше така:



и почти нямаше хора. През 2012 пак ходих, имаше вече мост и беше лесно достъпно, но пак беше спокойно и приятно. Този път беше панаир, имаше огради и до някои места, на които сме се снимали преди, сега не можеше да се стигне.

2011


2015


и една дето ми е любима smile



На ми е много интересна пещерата, защото когато отивах за първи път си представях Леденика, Магурата и Бачо Киро (пещерите, които съм посещавала преди това) и останах много впечатлена. Това лято ми се иска и до Проходна да стигнем, преди и там да е станало панаир.

а на водопадите, както винаги имаше много хора, но с повече търпение успях да направя снимки без някой да ми влиза в кадър smile



А фигурките си ги купихме от магазина срещу Панаира на занаятите, защото собствениците на къщата ни казаха, че понякога си купуват от там и че там са от производител, без много надценка. Иначе не обърнах внимание какво продават на манастира. Този път не влизахме, защото отидохме с колела и бяхме по къси гащи и потници.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: август 03, 2015, 12:57:39 »

При нас нямаше гайдар *crazy*Сигурно е бил на обяд Wink или сте ходили на някакъв специален празник?
На мен обаче ми засвириха ушите, бая зор видях докато се изкача най- горе по таз тясна пътека с дървеса и камънаци. Освен това бяхме и след дъжда, та всичко се пързаляше...Затова и винаги разпитвам дали е благоустроено.
Али, дишай сега прашен въздух да ти дойде вдъхновението good
Панди, страхотна е пещерата, ще се ходи heart heart heart Казаха, че сега колите стигали до самия вход. И като ми се запецна кой филм бяха снимали..Спомням си, че имаше дебати и протести заради прилепите, че снимачното скеле и прожекторите ги прокуждали, ама другото не си спомням crazy. Няма да търся в Гугъл, ще си упражнявам неуслужливата памет sad
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 03, 2015, 13:06:03 »

С коли се стига се стига до моста, след него веднага е входът на пещерата. Водопадите по някакъв проект също са по-благоустрени, но главно с нови пейки и беседки. Поне всички перила са ремонтирани.

Филмът е Непобедимите 2
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #28 -: август 03, 2015, 13:19:24 »

Хехе, Панде, уникално е било - сигурна съм. Този маршрут сме го заплюли, но да видим за кога ще бъде. Сетих се нещо по повод Деветашката пещера. Нали много години е ползвана от военните като склад. Та преди години, когато татко бил дете и са обикаляли с кола, решили да спрат в района за тоалетна сред природата. В този момент е изскочил униформен от нищото буквално и само им е махнал с ръка да се махат. Затова леля предполага, че и Крушунските водопади не са много познати на по-старото поколение. Нашумяха напоследък, а когато тя ходи каза "Само стисках очите до горе и чак там видях за какво става дума". Тя се е качвала и на Ивановските скални манастири, но с нас не поиска да се качи Xixixi
Аз също се влюбих в троянския край - бяхме там след сватбата. Нашият хотел беше извън Троян, но всеки ден пътувахме с колата. Там намерихме едно кръчме... Най-вкусните ястия, които някога съм яла! shok Невероятно беше! Артхотелът и на мен ми направи впечатление. То няма как да не го видиш, влизайки в града. Купихме си гювеч от един магазин (смесен) с керамика, тапети, лопати, гумени ботуши, сувенири... Wink
Като говорим за пътувания и се сещам за сватбата на Калина с Китин М. Една баба я дават да се възмущава по телевизията - Е, и какво работил тоя?! Пътешественик! Как се работи това?
И аз така - искам да съм пътешественик, пък някой друг да работи за моя кеф. И без това не стана номерът за онази работа, за която подадох документи pardon

А, да - и пържа чушки! crazy Проза, проза проза...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 03, 2015, 13:29:33 »

Обожавам аромата на пържени чушки, когато сме при мама.. От днес съм на монодиета + liquid off, задържам вода и пръстите ми, които обичай са кебапчета, сега приличат на кебапче с кюфтенце в основата.. Годежният не ми става.. Имам нужда от прочистване преди сватбата  good
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines