Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 00:15:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Август 2015 :*  (Прочетена 164650 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 04, 2015, 09:10:08 »

Здравейте smile

Тони, всички сме казвали на svekarva за блог, ама аз я разбирам (или поне така си мисля). Блогът си е монолог, а според мен нейните бисери се раждат в диалога  Girl_hide

Созопол и на мен ми е любим, едно лято бях един месец там и се занимавах с керамиката в музея. Хубави времена, когато ми беше приятно да съм по цял ден с научната ми ръководителка. Сега не съм я виждала 3 месеца, а тя не ми отоговаря не имейлите, къде ли ще му излезе края на това. Та, от тогава ми е много любим Созопол. Преди държах всяко лято поне за 3-4 дена да ходим и на Созопол, но послено преди две години толкова не ми хареса, че за сега съм оставила българското черноморие в спомените от детството. А на ол инклузив никога не съм била, но съм чувала, че си струва ако си на Анталия примерно. Всъщност като малки ходехме с наште на разни станции и там си имаше стол и ядене, така си го представям ол инклузив. Ама така или иначе за мен вече е вариант само място, където мога да си готвя аз.

Малко спомени от Созопол

Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: август 04, 2015, 09:31:14 »

Здравейте  smile

Днес не ми се ставаше от леглото, така хубаво си лежах, но гладът ме надви и станах да закуся пържени филийки с яйца.. Понякога още докато спя започвам да си мисля какво ще закусвам  crazy

Свекърва ти си жена с такъв житейски опит, че си ни като учител за много неща.. Дали смешни или сериозни случки винаги има какво да се научи от човек като теб  give_rose Възхищавам ти се на спокойствието, което показваш в дадени моменти  Bravo

Миме да работя в хотел, тук повечето работа за жени е сезонно.. Аз работя всеки ден без почивка по няколко часа.. Но пък ми харесва, работата ми е на 5 минути от нас, срещам се с различни хора..
И тъй като днес няма да имам много работа, може и да ме огрее да ме закарат на морето  Swiming
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 04, 2015, 10:38:03 »

Джоси, не ви ли е студено морето? Или сте близо до Испания? Щото Английското хич не става за къпане. Много студена водата и така дърпа навътре.  crazy Ол инклузива специално в БГ - мнооооого трябва да се внимава в подбора, че като им знам хигиената са мани, мани. Кума ни работеше в такъв хотел на Златни Пясъци. Е па редовно си ходеше "разстроен"  pleasantry обаче в Турция си е друга работа - наша роднина с 3 деца 2 от които близнаци обожава хотелите там. Че както са й ящни, не мой ги изхрани по ресторантите на свободна консумация pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: август 04, 2015, 10:55:13 »

Панде, благодаря ти за снимката от Созопол.  give_rose

Джоси, важното е, че си харесваш работата. Май това все по-рядко се случва.  nea

И аз съм далеч от мисълта, че ол инклузивът тук е това, което трябва да бъде. Работила съм в кухня и знам за какво става въпрос, пък си представям като говорим за такова групово хранене под час.  nea blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 04, 2015, 11:36:40 »

Момичета, мерси за отзивите за косата. Следващия път, Пандич ме е предизвикала да е зелена. Да видим pardon.

Джози, искрено ти завиждам за типа работа и мястото дето си, ама ти си го знаеш insane Love girl

Свекс е извор на всякакви полезни информацийки, в блог също би била интересна.

Поздрав на всички :

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #50 -: август 04, 2015, 11:48:35 »

Само диагонално ви хвърлям по един поглед и отговарям набързо, дано не изпусна много  blum

Тони, дааааа нашите са от Берковица, имаме роднини във Враца, на ММ двамата дядовци са от Бяла Слатина и Три Кладенци и се бъзикахме че може да сме далечни братовчеди хихи smile

Нат, ние не оставаме мн мн на хижа, щото си имаме къде в града, но старата (разбирах по-обновената мъничката, дето е най-високо) повече ни харесва, иначе на другата са много полеви условията и като изключим храната не ни харесва хихи. Иначе сте хванали празника на Балкана - голямо лятно събитие в малкия град, което събира много хора на поляните под Ком smile

Еми, много ти е екстравагантна прическата, аз нямам подобна смелост да се наклепам така  good

Али, браво вече си малко рефреш и ще те държи влага морско настроение  blum Искам и аз отзиви за Албена smile

Миме, Созопол е много добър избор, както вече коментирахме, но в последните години много пренаселени, така че както те е посъветвала Тони - ходете на къмпингите на плаж, може и Смокиня  smile Иначе и аз за ол инкузив мисля същото като теб и Нат - по семейно ми е и не ме кефи да ям под час каквото ми дадат  NO Така че и ние така почиваме smile малката текила ако не ме лъже паметта  е зад централния плаж, иначе има още една, пак по спомен - на пристанището на една лодка (най-бруталното ми напиване с текила беше там в ученическите години  blush), която те клатушка и в комплект с алкохола става много забавно biggrin

Джоси, като гледам хич не ти е зле на работното място, за разлика от нашите затворени офиси NO Така че си гледай кефа докато можеш  girl_wink

Бтв и на мен ми се смеят със сватбения форум  pleasantry
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: август 04, 2015, 13:17:11 »

Майка ми има рожден ден в петък ще идват при нас.. Ще й направя някаква красива торта, мисля да запазя ресторант, където да отидем.. Идеи? Мислех си за Щастливеца София, така и не съм ходила още.. Видях, че са изнесли и отвън на Витошка маси.. Някаква идея, ако не там къде да запазя.. 6 човека ще бъдем и не искам мястото да е безкрайно претенциозно, по-скоро да е хубава обстановка с добра кухня  smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #52 -: август 04, 2015, 13:36:25 »

Ще ти кажа ние последно къде ходихме и ни хареса - петлето ама това в центъра до Витошка  blum Друго любимо ни е Естерхази, не спада много в глава непретенциозни, но много ни хареса smile Успех Wink

И аз да питам за съвет - някой да има отзиви/опит с матраците на Икеа, че сме се огледали в тях, струват ни се много удобни smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #53 -: август 04, 2015, 14:02:35 »

Така съм се напълнила с енергия, че е необяснимо! Леко съм crazy Сега ще се опитам подред да разказвам...
Снощи дойде единия ми братовчед (4-ма са иначе, все мъжкари) и съм толкова щастлива покрай тях. Жена му е уникално слънчев човек. Малката моментално ги прие с усмивка. Едва ли ги помни от есента, когато ходихме на тяхната сватба в Русе. Направихме разходка из Градската градина butterfly Снощи направихме и хубава приказка вкъщи, тази вечер пак са тук, а утре ги пращаме на море.
Вчера ми звъни телефона - една приятелка от София. Една година бяхме колежки с нея, но сме се срещали май във всички животи назад. Може с нея да се чуем веднъж на 3-4 месеца, но все едно вчера сме се видели. Те бяха на нашата сватба - подариха ни и сватбеното пътешествие. Обажда ми се - щели да се женят. Наострям уши - дано не е септември-октомври, че няма да сколасаме. Не! Догодина ще са по жегите. По-готиното... Покани ни за кумове yahoo yahoo yahoo Леле, летя! Уникално се чувствам. Още го обмисляме с ММ, че той се притеснява, че ни ги познава чак толкова добре. Толкова ме зарежда тази мисъл... Оставам във форума, нищо, че и на мен ми се смеят хората Xixixi
След малко може да пусна мнението за нашата почивка. Нека е в отделен пост, че на когото не му е интересно, да може да го прескочи Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: август 04, 2015, 14:15:01 »

Добър ден и от мен. Сколасах и аз да изчета писанията, че и 2 реда да драсна.

Али, честиооо за хубавите новини! Много е хубаво, когато се чуеш с близки приятели и ти съобщят толкова хубава новина. Аз им пожелавам да са много щастливи и вечно влюбени!  heart

Фериботка, имаше бая народ на палатки около новата хижа. Иначе старата ми харесва повече как изглежда, ама не съм отсядала ни в нея, ни в новата. Само в Бобиком (тя е по пътя м/у двете хижи).

Еми, аз мислех да ти предложа да направиш едно омбре синьо и зелено, че ме кефи максимално как се получава, ама и на зелено ще се радвам! Браво на Панда! Wink  Offtopic книгата, която ми изпрати пролетта е супер интересна! Тая сдедмица съм с авобуса и ще имам повече време да чета!  yahoo

А Свекърва я карам откакто съм във форума да си събере историите на едно място, ама се дърпа нещо.
И да ви покажа на какво попаднах, докато се ровех из нета - Валенсия, Испания
« Последна редакция: август 04, 2015, 14:19:55 от nansita » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: август 04, 2015, 14:39:43 »

Фери, ще видя Петлето.. Етера не е за мама, хврълили сме му око, но определено не е за този повод  good

Браво, Али.. Наистина е прекрасно, когато те поканят да кумуваш... Толкова отговорно, но толкова сантиментално и значимо.. Чувството е страхотно  good

Наталияяя...Толкова прекрасна снимка.. Размечтах се... Много ни се ходеше на нас до Валенсия.. Севиля.. И да отскокнем до Португалия.. но имаме само 7 дни след сватбата.. Друг път ще е  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #56 -: август 04, 2015, 14:42:26 »

Ето малко отзиви за Албена! smile
Ние с ММ бяхме там за втори път. Нашите са там за четвърти път, като са били в 3 различни хотела. ММ беше човекът, който страшно много хареса този хотел и затова пак искахме да сме там. Нашите май повече им се искаше на първа линия.
Хотелът е много раздвижен. Състои се от няколко крила. Стаите са малки, ако си с две деца. На нас с едно дете ни беше що годе добре.
Ако се изкачиш нагоре от хотела, стигаш до басейните. Има един голям басейн с двойна водна пързалка. Има джакузи, което не работеше този път, но функционираше просто като басейнче. От джакузито се прелива вода към по-малък детски басейн, а той от своя страна прелива в големия детски. Основният и големият детски басейн са на различни нива и от единия край е дълбоко, а от другия – доста по-плитко, че даже излиза и на равно.
До басейните се намират игрището за волейбол, барбекюто и основният ресторант с различни тераси.
Ако се спуснеш надолу от хотела, стигаш до амфитеатъра. Направили са 10-тина реда седалки, разледени на 3 сектора. Има голяма сцена с прожектори. Там всяка вечер по един час правеха детска дискотека с аниматори. Пускаха песнички на английски, немски, испански, български, както и танца на пингвините, онзи безумен корейски хит и тн...
Между амфитеатъра и басейните са направили стена за катерене, детски катерушки, люлки, маса за тенис, фитнес, както и детска зала за игри.
Всичко останало е със зелени площи на различни нива. Като цяло не са подредени цветя по конец, но си личи, че поддържат градинките. Много простор, много място за тичане и игра.
Както бяхме по-отдалечени от морето, това по никакъв начин не ни пречеше. В рамките на комплекса има безплатни рейсове от 15 до 30 мин. Качваш си се и за 3-4 минути си на плажа, където си имаш включен чадър с два шезлонга. Даже си беше атракция, че разглеждаш Балтата отвътре. Пътят минава  през гората, покрай блатото.
По-отдалечените хотели имат на плажа дублирано хранене. Т.е. имаше барче, където безплатно можехме да консумираме напитки и храна. Под напитки имам предвид вода, безалкохолни, бира (без твърд алкохол). За храната на барчето не мога да кажа нищо, защото сме яли само сладолед. Ние обядвахме в хотела, но и долу имаше обяд под формата на ястия, а не само суха храна.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #57 -: август 04, 2015, 14:43:06 »

Продължение...
Този път храната в хотела ме изненада! good Предния път се изумих от разнообразие. Сега беше и уникално вкусно. Наистина уникално! Само на закуска редовно имаше: купи с няколко вида мюсли, плодове, мляко, яйца (варени, бъркани, на очи), наденички, салати, кашкавали, хлебчета, кроасани, сладки, палачинки, пържени филии, баница и още, и още... Оказа се, че тази година ресторантът е с нов главен готвач. Каквото и месо да опитах – то се топеше. Аз нито съм по яденето, нито по месото! Няма как обаче да не ти падне шапката! Главният готвач често излизаше отпред, за да гледа кой какво си взима, приемаше мнения и даваше мнение кое с кое да си го комбинираш, например. Едната вечер ряза джолан пред хората. Друга вечер сервираха един огромен толстолоб. Кеф ми правеше, че всяка тава е подредена, украсена. Един да бръкне и може да замине украсата, но въпреки това се стараеха. Храна има по всяко време – закуската прелива в късна закуска около басейна, а после в обяд...
За да не си мислите, че всичко е прекрасно! Имаше не малко простотия. Преди 4 години видях огромни количества храна, които заминаваха в коша. Хората трупаха чинии, а после дори не опитваха това, което сами са си сервирали. Сега пак се изхвърляше храна, но като че ли една идея по-малко. Албена си произвеждат сами някои от храните и тока. Затова май не им пука колко храна ще се изхвърли – отива за прасетата или за ток. Простотия имаше и с алкохола. Един си направи устата на бармана да му даде бутилката, а момчето така го отряза, че имат камери и не може.
Последният ден направихме плаж преди тръгване. В един момент в басейна ММ усети, че има нещо. Вдига – чаша! Занесох я на сервитьорите и те ме гледаха с такива очи shok След малко пак ММ усети нещо – пак чаша! Този път счупена. Викнахме спасителите, веднага отидоха да търсят парчетии. Оказа се, че предната вечер някой си решил да вдига купон около басейна. Иначе пияни, заляни и търкалящи се не видяхме.
Това, което ми направи впечатление. Преди 4 години руснаци и румънци бяха 50/50. Имаше българи и македонци. Това бяха масовите туристи. Македонците мога да кажа, че бяха няколко класи над тези преди години. Преди те правеха най-големите мизерии в ресторанта. Сега това нещо не го видях, по-скоро го видях, но от румънците. Сега руснаците ги нямаше.
В този хотел по принцип отсядат по-младежки компании. Имало е много партита с ди джеи, игри, занимания от аниматорите. Сега това беше драстично в по-малки мащаби. Само една вечер хванахме парти до басейна. ММ спечели в игра коктейл с моя помощ Wink А преди това се оплака, че се представил зле на първата игра – гребане на бира с лъжица.
Нямаше и павилиона за рисуване на керамични фигурки. Преди на барбекюто се извиваха опашки и се чакаше по много. Сега определено потокът беше по-малък. Не че руснаците са мечтаните туристи, но отливът им се усещаше и чак е жалко, че такъв курорт не работи на максимум. Не всички хотели ги пускат за българи.
И последно. Албена е прекрасна за семеен тип почивка. Ако очаквате барове, дискотеки, чалготеки... Това не е вашето място. Интернетът беше ужасно бавен, та затова го игнорирах тотално. Телевизиите бяха основно на неговорими за мен езици, но и това не ми е приоритет. Забавлявах се със семейството и не мога да кажа, че нещо ми е липсвало или ми е било прекалено. Почивах си!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 04, 2015, 14:55:06 »

Радвам се, че сте си изкарали хубаво, Али  give_rose
Бих добавила само.. Безкрайната ивица плажове и възможността да легнеш, без да се буташ за шезлонг или празно място, където да си забиеш чадъра.. Алебена=ползотворна почивка  good

Колкото до изхвърлянето на храна.. Работех в ресторанта на хотел първбата година.. Стотици килограми пропиляна храна и то за няколко дни или седмица.. Ужасно е.. Румънците си спомнях.. Вземаха си от блок-масата платото с колбаси и си го слагаха на тяхната маса...  crazy и куп други глупости.. Германците са най-прекрасни.. вземат точно толкова, колкото могат да изядат! Трошичка повече не.. мечтани туристи ми бяха..
« Последна редакция: август 04, 2015, 14:57:18 от alexandrova_90 » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 04, 2015, 15:25:55 »

Али, честито за поканата ви.  give_rose smile
Радвам се, че сте си изкарали приятно почивката. Поне от това, което прочетох разбрах, че сте останали доволни.  smile И аз постоянно чета за прословутите руснаци по нашите курорти, които се държат идиотски.
Това ме подсеща, че снощи с Влади попаднахме на една поредица от няколко части за почивка на едни англичани във Слънчев бряг. Направо се отвратих от тях, пък не знам за родителите им.  bad crazy
Не съм ходила в Слънчев бряг, но и да имам възможност мисля да пропусна.  nea

Нат, страшно красива снимка.  butterfly
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines