Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 11:21:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юли 2015  (Прочетена 176112 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #615 -: юли 30, 2015, 17:01:46 »

Относно колата - преди бяхме със Ситроен С3, но го ъпгрейднахме до Пежо 307 (и двете - хечбек). Доволна съм от количеството багаж, което може да побере.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #616 -: юли 30, 2015, 18:19:05 »

Roxanne, много любими книги са ми следните:

1. Трилогията на Кен Фолет (страшно увлекателно пише) - Крахът на Титаните, Зимата на света и Прагът на вечността (тази третата е върховна); отделно Устоите на земята и Свят без край, Ключът към Ребека е по-лека - трилър
2. Хиляда сияйни слънца, Ловецът на хвърчила на Халед Хосейни - разказва се за нормалните хора в Афганистан

Има и чудни БГ автори:
1. Земя за прицел, Свобода Бъчварова за банкера Борис Скарлатов (прототип на Буров) от времето на цар Фердинанд и цар Борис
2. Солунският чудотворец за цар Калоян, Дъщерята на Калояна и останалите на Фани Попова Мутафова

по-нови:

1. Стъклени съдби, Людмила Филипова за бебетата ин витро, малко е като фантастика, но повечето неща се случват вече, много интересна, чак разтърсваща
2. Ангелски езици, Димитър Динев за две семейства по времето на комунизма, забавна

Другите са ми изскочили от ума. Ако някой може и на мен да ми препоръча увлекателен и смислен роман, ще съм много благодарна, че скоро оставам без книга. Скоро рових из Хеликон, ама такива глупости ...
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #617 -: юли 30, 2015, 23:09:46 »

Благодаря момичета. give_rose Хубави идеи. Някои съм чела и ми допадат. Любими автори са ми Арчибалд Кронин, Стайнбек,  П.Г.Удхаус, но ми се четеше нещо от рода на " Гордост и предразсъдъци " Преди време бяхте коментирали някакъв английски сериал по роман от тази епоха- Викторианска или там, както се води, но вероятно  няма да успея да изровя.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #618 -: юли 30, 2015, 23:40:21 »

О, аз ги изгледах всичките. Влизаш вьв вбокс и тьрсиш потребител Фиорем тя е качила много, много амглеийски сериали от тази епоха  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #619 -: юли 31, 2015, 07:11:48 »

http://vbox7.com/play:b815e543b3
Аз нали подреждам и бърша прах, та "преоткривам" старата класика - Стефан Цвайг "Новели" и всичко останало от него, Хайнрих Бьол, О Хенри, Куприн - разкази предимно, Чехов - разкази и пиеси. Съвсем различно ми изглеждаше преди години и Анна Каренина и Война и Мир /тук пропусках войната, тегава ми е/, естествено Джером К. Джером...В момента чета за първи път Хрониките на Стефан Цанев /сраммм  blush/ и виждам какви пропуски по история имам.
Стайнбек, Кронин и Удхаус и на мен са ми "на сърце". Едва ли си пропуснала горните автори, но в момента не ми идва нищо друго на ума...
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #620 -: юли 31, 2015, 07:13:35 »

Ето едно дъждовно кафе от мен:

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #621 -: юли 31, 2015, 07:43:18 »

Добро утроооо! При нас още е слънчево, а и на село дори където вали най-рядко от цялата България валяло, много страМно! Готвя малкия за консултация и говоря с голямата по тел. Любимата ми реплика на гордата кака напоследък: "Дай да го чуя" хиххихих, е слагам тел. пред устата му, ама той си мълчи като комунист на разпит. И така 15 мин... Какво да правиш и двамата са раци?! Свеки, да взема да ти пусна селфитата на Кари, без да се обиждаш, нейните са по-сполучливи. Ама мисля, че и при теб щяха да се получат нещата, ако беше избрала тоалетната на някое заведение, у дома селфита не се правят  girl_wink
Кой ще ходи на плувния маратон във Варна?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #622 -: юли 31, 2015, 07:46:32 »

Добро утроо.. Страаашни гръмотевици и светкавици.. Поотихна.. Винаги като гърми вече си представям, някакви сцени от Тор, как на небето има война с чукове и се бия великани  funnytooth  blush

Менианте, благодаря за прекрасното кафенце.. Исках да се обадя и да кажа, че днес няма да идвам на работа и цял ден да прекарам с Киндъла  heart

Илиян вчера си е изкълчил/навехнал крака и се е прибрал по обяд, че бая му е бил подут.. Лед, повдигане на високо и уж е спаднал оттока, но едва стъпва.. Страх го е от болница и ако не го замъкна аз, едва ли ще отиде, но дано се оправи и не е сериозно  huhhuh.gif sad

Хубав петък smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #623 -: юли 31, 2015, 08:14:07 »

Хехе, тази френска преса за кафе ще излезе наистина доста ползваема в момента Wink
Тук само е намръщено, ей сега пак пекна. Топло и задушно е. Аз пак се готвя за обиколки в парка и мисля този път да си взема една биричка, в случай че отново срещна въпросния "момък" за компания.
Фани, то селфито е само за да ми покаже окаяния вид. blush. Иначе зная, че се прави предимно в тоалетни на заведения smile. В "Йегерхаус" - бирария в Пловдив, има огромно огледало и кушетка, финтифлюшки и разни аксесоари тъкмо за тази цел, та ако река да си търся някой с яхта и Мерцедес, натам се запътвам. Между другото, "моите мечти" в последно време са по археологически места и като нищо да отскоча до Античния smile
Приятен и ползотворен петък на всички и до срещи в августовската тема.
Аличка, Еми и Рататуй как са?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #624 -: юли 31, 2015, 09:08:15 »

Здравейте. smile

Аз съм друг странен вид човек, който възприема пикника по различен начин от всеки от вас. Тук в планината Беласица има много места, на които са направени масички и пейки и са обособени за правени на пикник (а ние реално си живеем в планината). Там отиваме и печем пържоли, носим всякакви други твърди храни (който каквото намерил в хладилника или мазето) и прекарваме цял ден там. smile

Вие говорите за гръмотевици и дъжд, а тук няма нито един облак и пукам от жега още от 9 часа сутринта (от момента на събуждането ми!).

Последен ден от месеца. И седмицата! Желая ви приятен уикенд - аз ще поработя на склада утре, от там ще се включа от рано.

svekarva, супер история за охажора хахахаххахахахх kiss2
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #625 -: юли 31, 2015, 09:28:26 »

Добро утроо  Girl_hide

Аз станах и реших първо да изчистя в нас докато не е станало адска жега. То пък навън е супер време. Сега няма слънце и е много приятно, прохладно.  pardon
Сега си хапвам и си почивам.  blum

Тони, тия мъже са много вироглави. Ако не ги замъкнем ние до болницата, сами няма да се сетят, ей.  beating

И тук има едно заведение, в което беше много модерно да се снимат в тоалетната и после да се тагнат във фейса.  girl_haha

Аличка и на мен ми се губи тези дни....  huhhuh.gif
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #626 -: юли 31, 2015, 09:36:55 »

Привет!
Присъединявам се към умиращите от жега. Цяла вечер се въртях, а в момента продължава да си напича стабилно.
Вчера се занимавахме цяла вечер със сглобяване на новата ни секция, но остана работа и за днес.

Но искам да се похваля колко съм щастлива. По - късно ще ходим да вземем най-накрая снимките и двд-то от сватбата. Нямам търпение да го видя  yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo

Тони, дано да не е нищо сериозно, но по-добре го заведи на сила, за да сте си спокойни, че всичко е нормално.

svekarva, мисля, че селфито ти е съвсем нормално и няма нищо окаяно във вида ти. smile А за ухажора - хора всякакви има по този свят biggrin
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #627 -: юли 31, 2015, 09:47:02 »

Много ми е интересно, какво работиш Сиску, може и да си казвала  huhhuh.gif

Свекърва, Еми се вихри в Троянския Балкан и затова не пише според мен.. Но Рататуй, тотално се изгуби  sad
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #628 -: юли 31, 2015, 10:03:45 »

Добро утро и от мен  heart

Свекърва, направо ме разби с този ухаор  Bravo Много си си добре даже, радвай се че все още хващаш окото  blum

Сиску, мноооого хубаво за снимките и секцията, изобщо са ти се събрали вълнения, да покажеш какво се е получило smile

За колите - ние в момента сме с опел вектра хеджбек, много стабилна кола, достатъчно голяма, багажникът ни побира всичките простотии и сме си много доволни, но ММ нали с коли работи, все не му е достатъчно, та ще я сменяме и ние, но може би след сватбата Wink Иначе и аз съм фен на Опел Мока, простоооо все едно за мен е правена, ма скоро няма да стигнем до нея  blush

Мая, много добро включване с тези заглавия, и аз мнооого харесвам Джейн Остин, но някои от тези не съм ги чела, та ще трябва да се поправя  smile Иначе сега чета Джек Лондон - Малката стопанка на голямата къща ама нещоооооо много тегаво ми върви, пък и тоя много ги прехвалява тия герои, супер лиготия, ама почти я измъчих де  NO Хрониките на Стефан Цанев мама много ми ги хвали, но и до тях не съм стигнала, абе изобщо има си много книжки, които ме чакат smile

И аз да се похваля - днес след около година мотане и чудене и разправии с майстори, най-после ще ни монтират шкафа за баня и почти приключваме с нея, че стана егати сагата  danceg
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #629 -: юли 31, 2015, 10:16:58 »

Свекс, чета ви , но имам доста работа, та само чета...

за книжките - руските автори ги открих на 10 годинки, на село и оттогава не съм спряла да ги харесвам.
Сега съм на вълна леки романи летни, с действие развиващо се в Италия, Франция, скоро Аличка ще ги намаже, щото ги попрочетох .

Аз си направих много прочистващо пътуване, много добре ми дойде на душата. smile И на тялото. Спират ми всякакви болежки когато пътувам.

Снимката ми за деня, поздрави на всички :
Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines