Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 08:57:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юли 2015  (Прочетена 175975 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #600 -: юли 30, 2015, 11:59:30 »

Аз по обяд се включвам, че сутринта ходих на кафе с една приятелка и чак сега се прибрах. Тук е мно0ого топло и нямах търпение да се прибера, поне на малко по-хладно.  pardon

Пикниците ние ги обичаме. Тази година все още не сме се разписвали само двамата, а ходихме с компания. За мен обаче тези изискани истории са ми малко далечни. Ние обичаме да си вземем доматчета, краставички, сиренце - ей такива неща. Опъваме си едно одеало, цопва ме се върху него и се наслаждаваме на хубавата ни природа. Единственото нещо, което винаги ме е ужасявало е да не видя змия.  angry Също така мразя всякакви лазещи и хвърчащи буболечки.  angry
Също обичам красиво подредени маси, но за пикник сред природата не ми се връзва.  smile
Иначе спор няма, че снимките са много красиви.  good

maya_bunny, и аз обичам малките и не толкова малки, сладки, в различни цветове свещички. Придават една романтика  heart

Тони, според мен за сезона е по-подходящо пилешкото.  smile
За колата - нашата е Ситроен С4, седан. Ноо досега всичките коли, които сме имали са били комбита или миниван. Влади много си харесва комбитата, защото били големи, събирали много багаж и т.н.
Аз обаче винаги съм мрънкала за седан, защото според мен комбито разваля цялата кола. Загрозява с една дума. Е, най-после си имаме седан и съм доволна.  pardon Спор няма обаче, че комбитата са много удобни.  good Иначе имаме и джип, с който се движи зимата.  smile

Нат, страхотен уикенд ще си имате.  blum
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #601 -: юли 30, 2015, 12:15:45 »

Аз съм си харесала bmw x3, може накрая да е компромисен вариант  pardon Или Ситроен C5 от новите, мисля че, докато са го мислили дизайна, все моята представа са гледали  blush girl_haha

Обожавам района на Яз. Доспат.. Не съм ходила от поне 5 години, истинска срамота  sad sad
Рилските езера са една от най-красивите дестинации за посещение според мен, но си има вървене.. В тая жега, никога не бих се качила обаче... В училище си имахме клуб по туризъм "Планински дух" и девиза ни беше "Щом сме с раници - няма граници", водеше ни преподавателката по немски език.. Всяка събота и неделя се мъкнехме по планини и чукари.. Беше прекрасно, а през лятото организираше екскурзионни летувания.. Да, както казва Мая, спяхме в ужасни хижи, по палатки.. Сега в хижите едва ли бих се върнала, но палатките и до ден днешен си ги обичам.. Родителите ми никога не са ме водели на палатка, все ми се е искало.. Добре, че поне в гимназията понатрупах опит  pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #602 -: юли 30, 2015, 12:24:39 »

Добър ден! За пикниците - всякак ми харесват. Лятото ходим на поне 3-4 агнета в гората. Стрсстахотни пикници стават, но си е майсторлък да си направиш агнето на шиш. Тая година не ме е огряло  girl_impossible Колко жалко!
Мая, беше ми зачезнала, а се появи със страхотни новини. Честито! Ходиш ли на работа? Добре ли се чувстваш?
Тони, бих заложила на пилешко, но аз като цяло го предпочитам и зимата.
Колата ни е седан. Вече сдава багажа и ни е тясна с двете столчета отзад, почти няма място за мен. Мобе би есента ще си купим по-голяма, милото си харесва Опел Мерива, а аз Мокка. Откак във Франция се возих на такава съм се Флюбила. Хем компактна, хем голяма и вози добре. Аз не съм шофьор и нямам мерак хич.
А пък сутринта като се намърда една бабка до нас с Кико и докато седне се почнаха наставления, мълчах траях и най-накрая като изцепи: "Щото си млада майка, може да не знаеш" и не издържах и изтърсих: Че съм млада, млада съм, ама имам дъщеря на 7 години, бабе!... Та такива ми ти работи. И да нямаш свеки на главата все ше намериш кой да ти дава акъли! sad
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #603 -: юли 30, 2015, 12:32:41 »

Ситроен С5 беше предишната ни кола. Возеше много хубаво и беше на едни свери, които се спускаха много ниско, когато колата е в покой.  pardon
До Рилските езера не сме ходили, ама ни е голям мерак. Не в тези жеги, разбира се.  good
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #604 -: юли 30, 2015, 13:05:24 »

И ММ постоянно говори, че трябва да смени колата със "семейна". Въпреки, че ние сме със Сеат Ибиза и си има достатъчно място, но мъже...
Рилските езера ги гледам само на снимки. Страхотно красиво изглежда и се надявам един ден да стигнем и до там. Иначе миналата година ходихме до Хотнишкия водопад. Близо до Велико Търново е, много е красиво и не е толкова известен както Крушунските водопади. Има и екопътека, която те води до началото на водопада.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #605 -: юли 30, 2015, 13:16:29 »

Nansita, и сега става за разходка из Витоша, но след 17ч., даже е разкошно. Наскоро ходихме до Дендрариума (доста мръсно за съжаление) и беше дори хладно към 19ч., завидях на тези с връхни дрехи, а в града не се живее.

Ягодинската пещера е върховна, помня че бях много впечатлена преди време като я посетих. Много уредена, с хубави пътечки и красоти. На Дяволското гърло не съм била, някой да разкаже ако е ходил.

Александрова, хижите наистина бяха мизерни (някои още са), но в спомените ми е една голяма обща стая за десетина маймуни (сега убий ме, няма как да спя в такава), учителят по Физическо, който ни водеше свири на китара и пее мръсни песни, а ние се заливаме от смях. Безгрижни години, тогава и акъла ти е толкова и наистина се наслаждаваш на всичко от сърце smile

Фани, мерси за топлото посрещане smile Не ходя на работа сега, достатъчно нерви и стрес натрупах, всичко за веднага и работа за 5 човека, а ние 2 ... Като цяло съм добре, кръвното пада от жегите, но това е нормално.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #606 -: юли 30, 2015, 13:36:11 »

Добро утро smile

По ред започвам:

1. Пикниците ги обичам, обичам и да мъкна всичко, най-вече барбекю, в БГ си палехме огън, но тук е забранено.
2. Не Рилските езера и на Доспат не съм ходила.  blush Все ни е в Топ листите, ама от Шумен до Доспат си е пътуване и все не остава време.
3. Тони, ние ще имаме свинско като основно и пилешко като предястие.
4. Колите ни са били винаги големи. и немски. Задължително условие на баща ми, на свекър ми и на ММ.
Аз съм фен на AUDI, Теодор също и предната ни беше ретро - AUDI 100 негов набор.  pardon Сега караме BMW 525, което аз изобщо не харесвам като дизайн, но пък е достатъчно голяма и става за семейна кола.
След сватбата обмисляме и ние нова кола, за сега сме се ориентирали към AUDI A6, 2006г. 4F.
Аз също не съм фен на комбитата, дори си спомням навремето тате беше харесал едно черно AUDI комби и мама не се съгласи да го купят, защото било като катафалка.  pleasantry
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #607 -: юли 30, 2015, 13:41:26 »

Била съм и на Дяволското гърло и на Ягодинската..Много е интересно гърлото, въпреки че не е като стандартните пещери, няма скални образувания, сталактити, сталагмини и сталактони.... Хубаво ще си изкарате  good

Илиян ме убеждава, че Ситроена е за пенсионери  shok На мен много ми харесва и като визия и като екстри, а и като пари.. И аз искам Range rover Evogue, но не можем да си го позволим  sad pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #608 -: юли 30, 2015, 13:59:54 »

Привет, вдъхновени и мечтателки,
Накарахте ме да търся какво точно е пикник. Ако е това, което е и на картината, вече със сигурност не го харесвам и никога не сме го правили. С две думи - не сме ходили сред природата с цел ядене и забавление. На тази полянка до езерото лично аз само бих седяла и мълчала. Ядящите ми загрозяват естествената красота. Всеки си е башка луд, та и аз така. Ама явно съм намерила сродни души в семейството и приятелите, защото в гората ходим целево: за съчки, за гъби, за горски плодове, за билки, да минем разстоянието от т.А до т.Б и все такива, а ако междувременно дойде време за ядене, то това е сандвичът в раницата. Кой каквото си носи, без да се прави обща трапеза. По полето пак се ходи с някаква цел, без да се включва ядене по специален начин. Може и да съм увредена от бригадите, знам ли Wink. Не съм се замисляла за парк, но тук тази култура я нямаме...Представям си какво ще оставим след нас, какви боклуци ще са...
Из района на Ягодинската пещера ходихме преди 3 години, ходила съм и когато беше дива. Европейските фондове и там са си казали думата. Бях много впечатлена от вътрешността на пещерата, каквато е сега. Обаче....миналата година бяхме в Гиблартар и като влезнахме в тамошната пещера, та същата работа - Снежанка и джуджетата, сватби и разводи, мечтата на жената, осветени пътечки и натъкмени сталактити и сталагмити, дискове и сувенири, същите думи от екскурзовода...Стана ми жално и горчиво. Виж, Ждрелото и останалата част от природата са друга работа....


* 800px-Thomas_Cole's_'The_Picnic',_Brooklyn_Museum_IMG_3787.JPG (55.87 KB, 392x294 - видяно 1874 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #609 -: юли 30, 2015, 14:16:15 »

Върнах се да поправя Гибралтар /сменила съм мястото на буквите/, ама се сетих за нещо от тази сутрин Wink
Заради жегите реших да си направя обиколките в парка по- ранко. Откраднах си турти от една градинка, че бяха много на гъсто садени и докато ги прочиствах, те ми "останаха" в ръцете.  blush Седнах на пейка да си подредя букета и при мен се намърда....охажьор. Един такъв смушен, хилав, по джапанки и къси панталони, брадясал с кепе и разгащена риза. Предложи ми да си пийна от биричката му Oh my .... Да си призная, скапа ми се самочувствието. Явно ми върви на добри мъже, състрадателни, непретенциозни, ама чак пък толкоз....Като се прибрах, щракнах си едно селфи. Ами дип сме си били лика и прилика. Тениската ми беше мокра от пот, сигурно съм пухтяла като парен локомотив, пък и романтичка, с цветенца...Как да ми се хване някой с яхта или Мерцедес на въдицата? То и други мацки имаше в парка, ама нагласени, с маратонки и екипчета в тон, с голи кръстчета....


* IMG_4324.JPG (67.86 KB, 276x584 - видяно 182 пъти.)
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #610 -: юли 30, 2015, 14:49:44 »

Оооо не....Свекърва просто ме довършваш biggrin Твоите случки край нямат! (и добре че)
 biggrin

Аз пък да се отчета - таткото на моя мъж днес става на 50. В момента е в Испания, вчера са стигнали до Сантяго Де Компостела, движили са се много бързо и са стигнали един ден по-рано от предвиденото, та днес ще може да си направи рождения ден съвсем на спокойствие където реши, защото вече се разхождат извън маршрут. Страхотни снимки ни показа, нямам търпение да се върне вече с разказ.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #611 -: юли 30, 2015, 15:08:33 »

Свекърва, ти наистина ме уби  funnytooth Романтичната ти е визията, потвърждавам.. Мъжете с Мерцедеси, рядко са романтици  pardon

Да ти в жив и здрав свекъра, Чери  give_rose
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #612 -: юли 30, 2015, 15:35:34 »

Свекърва, да си знаеш за другия път - със спортно екипче в тон! И слушалки, иначе няма да тичаш в такт.

Чери, да ти е жив и здрав свекъра! Моя баща има юбилей в началото на август и сега съм се запънала да мисля "оригинален и функционален" подарък, ама " да не са рибарски принадлежности, щото иначе ще ми се оправдава,че трябва да ги ползва" - цитирам мама.  girl_haha

Тони, ние сме с голф 4. За сега е ОК, а и багажника не е малък. Ама може и по-голям. Мислим да вземем по-голяма кола (мини джип някакъв заради багажника, харесал си е тойота някаква), но след като се разрастнем числено в нашето домакинство. Аз допълвам и след като решим къде ще живеем и имаме собствено жилище. Ама това допълнение не го чува...
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #613 -: юли 30, 2015, 15:41:16 »

Мили, момичета, Моля препоръчайте ми някоя книга. Сега прочетох "Север и юг" на Елизабет Гаскел и съм тъжна, че свърши. sad Скоро не си бях откривала такъв приятен стил, напомнящ на Джейн Остин.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #614 -: юли 30, 2015, 16:04:08 »

Roxanne_,в някоя от темите момичетата бяха писали за Софи Кинсела "Можеш ли да пазиш тайна", мен ме заинтригува и я прочетох. Не е натоварваща, приятно четиво за плажа е.
Какви книги харесваш?
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines