Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 16:18:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юли 2015  (Прочетена 178643 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #450 -: юли 21, 2015, 13:01:05 »

Привет!
fanimira , да ти е жива и здрава Кари, умна и разумна първокласничка да е heart Хехе, съвсем скоро във Фб се въртеше американска статия за пожелания и разговори с малки момичета, та по този повод доста се замислих какво да напиша. Общо взето, не се препоръчваше да се обръща толкова голямо внимание на външния вид и щуротиите, защото така се "увреждало" желанието на децата за духовно развитие. Примерно вместо да си говорим с някоя госпожица за прекрасната и рокличка, добре е да я попитаме коя приказка харесва и дали си познава буквичката. Wink
 Като си говорим за воденето на деца с родители, да кажа, че преди не можеше да се ходи в хотел и почивна станция с дете под 2 годинки, такива им бяха правилата. Много квартири по морето отказваха да дадат стаи под наем за бебета и единствената възможност бяха къмпингите. Не си спомням точно, но май в по-луксозните хотели не се допускаха даже под 7 години деца. По тези причини /разликата на моите също е 7 години/, нашите семейни екскурзии бяха еднодневни. Когато пък има баби из други краища на страната, ясно е, че пътуването се свежда до гостуване. С две думи, не ние ги взимахме с нас, а ги водехме на разни места. smile Последната семейна почивка на море беше когато големият стана на 16 години и после категорично отказа да се мъкне с нас. Малкият веднага се присъедини към него и известно време ходеха самостоятелно двамата с братовчедите си, а след още някоя година - поединично с приятели. Същата работа беше и с вилата в планината - когато ние сме там, те са другаде и обратно. Като ви чета, май  доста рано са станали самостоятелни...
Имаше един гаден навик на родителите по мое време - да си оставят сами децата, когато излизат вечер. Оставяха ни и нас с брат ми и си спомням, че много мрънках. Вечно ми даваха за пример съседката Кунка, която гледаше и сестричка на 3 месеца, когато беше на 8 години. Ние не отсъствахме, ако нямаше осигурен възрастен с тях във вечерните часове, толкова ужасен ми беше споменът.
Миленка, докато е малък е лесно да го водите навсякъде с вас. Ама като вземе да разбира и да се заслушва в разговорите на компанията и на околните маси, не е работа какви думи и изрази научават. Wink
Feribotka, къде се капи тази термопаста и каква е, че на моя лаптоп яйце можеш да изпържиш след час работа.
Фани, пак добре, че е "бащата на дъщеря ми", при мен беше бащата на /името на детето/, да отхвърля всяка роднинска връзка с въпросния ми съпруг. blum
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: юли 21, 2015, 13:06:34 »

Добро ви утро smile

Аз от снощи се забавлявам със сватбени гафове - https://www.youtube.com/watch?v=o3Jlhrov0Kw

Да ти е здрава и щастлива рожденичката, Фани.  Birthday

А за лаптопите - нищо не разбирам, мъжа ми и свекър ми са по тая част. Доста скъпи купуват. Моя е Packard bell преди около 5 години го купи свекър ми и беше към 2000лв. Ползвам го само за форума, фейса и някое и друго клипче. Та и 200лв. да е пак ще ми е чудесен.
А меналата година по това време някъде, взехме един втора ръка, Samsung от тук и още си го ползваме. Тогава ми трябваше набързо комп. защото щях да прекарам известно време сама и взехме нещо с идеята да се ползва еднократно, той пък се държи много добре и не дава поводи за смяна.
Но сега след сватбата сме решили да си купим нови.


 
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #452 -: юли 21, 2015, 13:10:37 »

Ех, лято, лято Swiming danceg
Аз като дете съм постоянно водена от нашите на най-различни места. Татко по едно време се занимаваше с летни лагери, та тогава прекарвахме семейно по няколко седмици на море, а зимата на планина. Не разбирам това отскачане за уикенда до морето. Хората навремето са го казали - 2 седмици на балкан и 2 седмици на море. Това е и за климат, и за здраве, и за психическа отмора. Жалко, че вече трудно се нагласят отпуски и свободно време.
Иначе татко го даваше ларж. Никога не е юркал учениците да лягат 5 минути по корем и 5 по гръб. Имаше карта за целодневно ползване на водната пързалка и я даваше на всеки от лагера. Не са го и дънили лагерниците - просто взаимно се отнасяха с уважение. Странно е, че някои още го познават по улиците и го поздравяват. Хехе, имаше случай да танцуват по маси и да счупят столове, маси. Плащаха си и казваха "Ние си танцуваме тук, защото ни е кеф, така че ще си платим кефа". blum
При бабите са ме оставяли, но без поводи. Едната ми баба е тук в града и от време на време ме водеха с дядо на село. Там си изкарвах по цяла седмица без проблем. Беше ми интересно и имам хиляди спомени с тях и с прабаба ми и прадядо ми.
Другата ми баба и дядо пък живееха на 300 км. Всяко пътуване си беше приключение. Винаги се е правел предварителен маршрут - къде да се спре, какво да се види. оттам са ми и познанията по география, както някой по-нагоре беше споменал. Оставах в Русе по цели летни ваканции и спомените ми са свързани с патиланското царство с всички братовчеди (4-ма на брой).
За морето също си имаше спирания по план, но тогава се пътуваше и по повече. Нямаше магистрала, нямаше и климатик на колата.
Виж, сега малко съм се разлигавила.  Искам да ходя на почивка с детето ми, но да не слугувам. И ние ще сме на ол инклузив на Албена. Уникално място си е - запазено и не е презастроено. Малката съм склонна след време да я оставям на бабите, да я водят я на плаж, я на вила, я на балкан. Дългите почивки засега си ги искам семейно. Преди 4 години си говорехме с ММ, че като се появи дете, едва ли ще пътуваме, както тогава - тихо, спокойно... Тогава пак бяхме на Албена. Шегувахме се, че ще пускаме децата по куриер до поискване. Пък няколко дни да ни ги гледат и като си починем, да идем да си ги вземем и да довършим отпуската по морето tease
Допълвам, че прочетох поста на Свекърва - и мен са ме влачили по квартири, бунгала и станции. Сега обаче няма и много смисъл - като си направиш сметката излиза по-добре да си спокоен и да ти е уредено всичко. Преди беше много странно да видиш чужденци как са помъкнали цялото семейство, включая и бебе на няколко месеца. Вече и ние го правим това - не ми пречи, не ми тежи... Гледахме как почиват германци - години наред ходехме на станция точно до хотел с немски туристи. Германците мислеха до момент, в който са избрали пакет. Оттам насетне те не правеха нищо затрудняващо - ако се каже, че ще се играе баскетбол, играят всички. Никой не мрънка, никой не роптае.
Фани, честит празник give_rose Бъди горда майка!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: юли 21, 2015, 13:42:15 »

Видях, че ме търсите, тука съм, ама щъкам насам-натам, че много сватби, много нещо.
Още не е минала  тази, на която ще кумуваме, на 31 е.
Гледам снимки от море и септември ми се вижда все по-далече. Вчера се оказа, че местата в хотела, които щяхме да сме са свършили и сега чакам да видим къде ще отидем.
Друго нова май няма покрай мен, обещавам скоро пак да намина. а за сватбата ще разказвам чак август  blum
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #454 -: юли 21, 2015, 13:49:08 »

Имаше една много забавна статия по повод децата и морето хаах смяла съм се с глас
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2198435

еййй много се смях  LAUGHTER funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth

На мен първото ми море сама беше на около 16-17 мисля- все пак съм мома, Мечи от 15годишен е с приятели на моретата... Нашите не са ме оставяли сама като се замисля, но пък и аз адски много боледувах и нямаше как. Но иначе и аз съм виждала такива случаи където вика Свекърва - голямото на 8 малкото на 2 и се гледат сами - от една страна хубаво - учи се на отговорност, ама от друга според мен ако се прекалява по-голямото забравя да се наслаждава на детството си....
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #455 -: юли 21, 2015, 13:49:21 »

Свекърва, термопастата се капе (съвсем малко трябва) върху процесора и видеокартата нооо трябва много внимателно да се разглоби и да се действа, че може да стане голям сакатлък така да се каже. Тя е нещо като проводник на топлината и я извежда към вентилатора, за да не ти загрява Wink Освен това ако го отваряш или някой друг, си го почисти основно отвътре, перката на вентилатора най-вече, че ако е задръстена и трудно върти, пак е причина да загрява smile Друго за което се сещам е да си купиш охлаждаща стойка за лаптоп  good

Аз в Албена не съм ходила защото много семейно ми изглежда, но щом го хвалите толкова, значи има защо, така че като се увеличим с ММ може да го пробваме Wink

Али, германците толкова гледат да си улесняват живота, че може да им завиди човек...аз направо се възхищавам понякога на уредеността и точността им  girl_impossible

Чери, браво че самсунга е ОК, мен ме е много страх да взимам така техника втора ръка или без гаранция, че около мен примери бол на такива сдали набързо багажа устройства и после се ги биеш в главата  angry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #456 -: юли 21, 2015, 13:54:22 »

Да, хич няма аз да го пипам, направо ще дам да го почистят. Не си спомням да е чистен, пък го ползвам втора година и ще кажа за термопастата.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: юли 21, 2015, 13:57:45 »

Фери, ние го взехме с идеята да го ползвам не повече от месец, докато другия ми беше на ремонт, а моя мъж в БГ и така. Та хич не съм му се притеснявала, тука от една заложна къща след работа минахме и го взехме. Ама ей на...късмет.

Абе някоя от вас да играе Тривиадор (бившия Конкестадор?)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #458 -: юли 21, 2015, 14:14:53 »

Али, германците толкова гледат да си улесняват живота, че може да им завиди човек...аз направо се възхищавам понякога на уредеността и точността им  girl_impossible

Да, един приятел е работил много години в Германия, там и учи висше. Та той каза - Почиват, както и работят. Wink Хората не губят нерви и време да мислят за неща, за които трябва да мисли друг.
Feribotka, ние ходихме за първи път малко преди да се сгодим - нито бяхме с дете, нито семейни. Въпросът е какъв тип почивка търсиш. Ако искаш барове и калабалък - не е за теб. Има и значение в кой хотел си, защото Албена е на баир и няма това как да се види на картата. Има едни хотели, от които се слиза по стълби. Има и автобус (безплатен) вътре в курорта, но все пак - стълбите са си стълби pardon Особено след плаж си е размазващо.
Хахаха, подсетихте ме с тия лаптопи за нещо... Преди време стационарът отказа да работи. Занесохме го да го погледнат и се оказа, че вътре има киче. Бяха ни питали този сив мъх от какво е. Ами от котаракът е, от какво друго lol Свекърва ми не е помислила преди време - можеше спокойно дюшеци да си направи, пуловери да изплете...
Отивам да чета статията на Миленка. Имаше постановка (театрална) на тая тема. Моноспектакъл на Карла Рахал - Мартин, Данчо и майка им. Жалко, че актрисата ми е супер антипатична. Направо ми е противна... blush Тематиката е жестока, обаче. Самият режисьор или сценарист (не помня) се е вдъхновил от истински случай на жена, която няколко часа не е спряла да крещи по децата си на плажа.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #459 -: юли 21, 2015, 14:25:56 »

Хахаха така е като се задръстят тия техники какво ли не може да се намери в тях...преди време първият ми смартфон (мн исках бял айфон 4 хихи) ММ го взел от някакъв познат ма нещо не ще да чете сим картата гледахме го въртяхме го, айде на сервиз - та те извадили женски нокът от него, видите ли някоя си решила че с нокът може да извади това което е за сим картата отстрани и затова не иска да чете хахахаха  pleasantry Иначе са ми казвали че са вадили примерно пуканки от жака за слушалките или от тия най тънките златни кръстчета ако се сещате  crazy

Свекърва ако още е в гаранция няма да искат да сложат термопаста май...

Али, аз обичам спокойствието ама не прекалено, така че засега си обикаляме по разни места където има и от двете, но Албена ще се пробва задължително smile а иначе така една година се бяхме забили в Созопол на един баир дето яма вариант да не минеш през стълби за да стигнеш...след плаж или вечер мъкааааааа  NO
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #460 -: юли 21, 2015, 14:31:04 »

Созопол ми е хубав за разходки smile Оказа ми се кошмарен откъм обслужване и плаж. Там почти винаги има мъртво вълнение, има ями. Виж, пловдивчани са го измислили - Приморско и Китен! Уникални плажове, но за съжаление през годините се претрупаха от хора и простотия с плажни чадъри. Хубавото на Албена е точно морето - голяма плажна ивица, полегато (да не кажа плитко), няма щуротиите с платените чадъри, "свободната" плажна ивица и "царрррревица"-та. Ще видим - дано и тази година да сме доволни. pardon Нашите ще ходят за 4-ти път там. тяхното мнение ми е по-показателно, защото са били в 3 различни хотела.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: юли 21, 2015, 14:32:11 »

Хехехе, Миленка, посмях се с тая статия. Сещам се, че и миналата година се въртеше из социалните мрежи и пак ми беше смешна.
Али, сещам се за постановката. И аз не я постеих по същата причина. Обаче на Камен Донев не отказвам да ходя. Там задължително пропускам грима на очите, понеже от много смях започваат да сълзят. То си е цял рев моето....картинката е странна - хората се кискат, аз се смея и току попия с кърпичка 2 реда сълзи, понеже са ми замъглили зрението. 2 пакетчета си заминават от раз. Та тъй.

Чери, има си хора с късмет. Аз не смея да си вземам техника 2-ра ръка, понеже си падам малко карък. Може 1 косъм да има в яденето- аз ще го намеря. Ето днес, например, сядаме на обяд с колежки, аз ям салата (щото е диетично, пък ония 4кг дето ги смъкнах покрай сватбата, са се завърнали от почивка заедно с мен), пия вода (диетична) и някъде към средата на огромната чиния с маруля и други кулинарни съставки (диетични) намирам един връз черен косъм. С корен. Та върнах поръчката (не в преносния смисъл, макар че аха да стигна и до там) и си доизпих диетичната вода. После ядох кроасан от Лидъл (недиетичен) за утеха. Та, представи си с техниката 2ра ръка какъв късмет ще имам. Може някой хамстер да намеря вътре (вероятно нежив или берящ душа).

Feribotka, MM преди години е работил в сервиз и ми е разправял покъртителни случки. Най-любима ми е за една мацка, която отишла с думите "Поставката ми за чаша не се показва" и тръснала един компютър на тезгяха. Под "поставка за чаша" тя разбирала CD-то.  funnytooth funnytooth funnytooth
А моите колежки колко са "боси" на тая тема..."рестартирай си компютъра" = "изключва си монитора" Не знам нашите ИТ специалисти дали водят класация за тъпизми, ама може да им дам идея да започнат.  danceg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #462 -: юли 21, 2015, 14:33:50 »

Хехе, всички забравят да споменат, че почти няма случай детето да не прихване някой местен вирус и тогава става още по- приятно. Изобщо - с деца не е почивка, а създаване на допълнителни неудобства Wink
Фери, то имаше и една приказка, че ако извадиш бутон F8, можеш да събереш семена, с които да засееш един квадратен дециметър. Представям си какви космаци има от котката вътре в лаптопа, не се бях сетила, че имаме животно crazy
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #463 -: юли 21, 2015, 14:56:35 »

Хахахаха поставка за чаша  crazy
Някъде бях мяркала такава класация ама хиииич не помня къде и какво...но има големи идиотизми  pleasantry
Нат, моята леля така не може да яде люто и в 99% от случаите дори и една малка чушка люта да има в ядене тя ще я нацели biggrin
Секърва, в работата като си чистим клавиатурите падат невероятни неща от тях - каквото сме яли предните седмици, някой и друг болт незнайно откъде, та един декар сигурно ще можем да засадим  pleasantry
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #464 -: юли 21, 2015, 15:07:28 »

Миленка, откьде я изкопа тая статия, разбих се от смях просто !!!!  lol lol lol Сврьхчувствителното ми дете реши, че плача и едва го утеших като ревна в един глас с мене  girl_haha

Но всичко, което пише е истина, нали? (почти) се вьрнах в миналото.

Аааа, Нанси сега видях, че и ти си писала сьщото за смеха. Явно сме от една партия  good danceg
« Последна редакция: юли 21, 2015, 15:14:37 от inaxastra » Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines