Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:32:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юли 2015  (Прочетена 175513 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #90 -: юли 03, 2015, 08:22:26 »

Добрютрооо! Мрачно, влажно, но прохладно и оптимистично, че е петък за вас smile За мен си е все петък, та много ми се иска някога да дойде и понеделник Wink
Чери, нашето животно си има име за чест и слава - Сияйна Жулиета Гагарин /следва фамилното ни/, обаче в разговорите ни е Онази или Котката. И при животните си има традиции при избор на име - първата му буква е буквата на бащата, ако се знае, ако не - на майката. За котките специално четох, че е добре да включват "С", уж я запомняли най- лесно. Нашата обаче се прави, че не си знае името и не идва при викане. Когато реши, тогава. Бащата не се знае кой е, майка и е Сийка, та оттам първото име. После е името на майка ми, че си няма внучка да и го продължи, след това е мястото, от където е "Юрий Гагарин" АД. Та какво пречи и вашата да е с няколко имена, кой каквото си хареса?
Хехе, бъдещите деца често си имат работни названия. При нас бяха за момче ВесНик и за момиче ЖулВаса, комбинации от имената на бабите и дядовците. Когато се кажат гласно, става ясно, че младото семейство мисли /по принцип/ за деца и родата хем е удовлетворена, хем вижда колко абсурдна е ситуацията. Като настъпи моментът, нещата изглеждат различно.
 Ако мислите, че ние ритаме да гледаме внуци, хич не е така Wink. Нашите деца сме си ги отгледали, знаем и меда и жилото и мисля, че само си говорим ей така, да върви приказката. Щото ако ви кажем "...дупе да ви е яко, хич не ви трябва на баир лозе", току виж, пак сте се обидили и то още по- жестоко. Абе,  каквото и да кажем, все лошо. Ако пък не кажем - не се интересуваме diablo. Аз поне съм в патова ситуация от 4 години и непрекъснато се мъча да хвана някакви настроения, че да изразя подкрепа /без значение "за" или "против"/ и много се надявам да не ме изкарат незаинтересувана. Само си казвам дано нещата им се случват както и когато те искат. И за вас да е така good heart
Фани, голям майтап с твоята сватба. Представям си ги какви картинки са били funnytooth На нашата сватба на свекърва ми и свършиха комбинезоните за даряване и хубаво, че едната чина беше магазинерката на селския магазин, та го отключи /в неделя/ и Родният се върна с един чувал долно бельо. Ама там имаше и сутиени и гащи, та много трябваше да внимавам какво хващам. На село е така, каниш всички и който и когато дойде Wink. На сватбата на сина взехме, че загубихме фотото, видеото и младоженеца в центъра на София. Цял час висяхме на снега пред кооперацията на булката и тъкмо да се откажем, сватята се намеси и ги издири. Пък те с цялата техника, без горни дрехи, без пари и документи, почти били готови да го ударят на улична търговия, че да изкарат някой лев funnytooth. Ама бяха с изнесена церемония, почти женени  Wink и всичко мина и замина по вода.
Ами да, три поста....
Ей ги тримата.
 alexandrova_90, честито!


* svatba.JPG (63.73 KB, 270x405 - видяно 1740 пъти.)
« Последна редакция: юли 03, 2015, 08:38:52 от svekarva » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юли 03, 2015, 08:30:21 »

Тони, честита ви годишнина!  give_rose Пожелавам ви все толкова да се обичате, та дори и повече! Бъдете много щастливи, радвайте се един на друг и винаги се подкрепяйте! Пожелавам ти приказна сватба и безоблачен семеен живот!  heart

Аз изчезвам да си взема кръвните резултати, след това имам среща с флористката.  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юли 03, 2015, 08:51:37 »

Ех, как обичам тоя ПЕТЪК! За понеделник съм си подготвила една картинка за мотивация и дано не забравя да ви я кача. Преди редовно я пращах на колегите в понеделник, за да ги разведря малко. Нали бях офисния шут...

Миме, мерси за кафенцето. При мен е голяма боза, вече няма с кого да си споделяме една кутия мляко, пък ме дразнят как всички ми го изпиват. Не ми е за тия 2лв, ама не съм им длъжна! И когато ми се пие кафе (покрай сватбата започнах да пия кафе пак), ходя да си купувам от близкия магазин.
Успех с флористката!

Фериботка, как тъй в 7! Че те не спят ли по това време?!  Oh my ... shok На моя близка кумът й има фирма за дограми и като ми е разправял колко ги мързи всичките му разбойници (работници), чак ми е чудно, че в 7ч е имало будни.

Тони, честита ви годишнина! Пожелавам ви да се обичате страстно още поне 100 години! И да тренирате редовно за човечета.  girl_wink

Свекърва, аз като млада снаха да кажа: едва ли умишлено те изолират. Ама като не сте им близо, сякаш е нормално. Аз на моите родители много, много не се обяснявам и понякога чак гузнея, че уж съм им казала някакво наше решение, пък всъщност само съм си мислела. Така ни е завъртял живота, че....абе не си е оправдание и това! Истината е, че нямам навика да споделям много за решенията си, а и ММ действа по същия начин. И отстрани изглежда, че умишлено изолираме родителите и не търсим съвети от тях. А като гледам, и те не се натискат да споделят много  с нас.  pleasantry
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #93 -: юли 03, 2015, 09:03:15 »

Тони, честита ви годишнина give_rose
Свекърва, пак уби змея с фунийка tease ВесНик и на мен ми хареса. Ще си го запазя като вариант за внуче. Виж само колко съм ларж - мисля за мъжо, не за мен!
Нашият котарак на времето (сиамец) се казваше Мърчо. Беше голям, здрав, силен мъжкар, ама мнооого мързелив. Може само по свое желание да направи каквото и да било. Когато правеше бели, беше прекръщаван на Мърльо. Виж, майка му беше с прозаичното заглавие Маца, та явно на нея подсъзнателно сме го кръстили.
Фани, знаех си, че има още от твоя разказ за сватбата funnytooth
Нансита, права си, че често ежедневието те завърта. Последно време се усещам, че не се чувам със свекърва ми. Просто и тя се беше побъркала от работа, а аз си имам моя си график на поредица от петъчни дни. Не че не споделяме. Наскоро даже се скарах с една баба. Долу ми прави сметка как малката била кръстена на свекърва ми, а свекърва ми не идвала. Бабата не я била виждала. Като скочих diablo Първо откъде на къде ще държи сметка. Особено без да познава свекърва ми като човек. Това, че нейните снахи не я поглеждат, не означава, че аз не си общувам с моята свекърва. Понякога е каквото повикало - такова се обадило. Говорим си с комшийка (по-голяма от майка) и тя казва "Аз чак такива близки отношения не държа да имам със снахата. Снахата не е като дъщерята...". Е, а как снахата да е предразположена и да иска близки отношения с нея?! Да не е улава? Мога дипломна работа да напиша на тая тема laugh Затова и не я захващам в темата за разбирателството със свекървата, че ще задръстя форума. Моята свекърва си е заслужила обръщенията "мамо, майко...", свекърът неговото "татко" heart
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юли 03, 2015, 09:16:39 »

Али, много си права! Каквото почукало е при общуването със свекърите, а и не само! Аз за моите свекъри не мога да кажа нищо лошо - уважаваме се, не ни се месят и дават съвети, ако ги питаме. За обръщенията - ние сме на малки имена. Аз имам проблем с думата "татко". Просто така се случиха нещата, че аз до 10 годишна растях без баща. Родителите ми са разведени, биологичния ми баща е починал и не го познавам. А и не ме е търсил никога, докато е бил жив. Ама не ми се говори по тая тема, понеже нямам информация от двете страни, за да си съставя обективно мнение. След това майка ми се събра със сегашния ми баща, когото не наричма "тате", а "пуфи". Това си е нашето обърщение и той знае, че го приемам като баща, но не мога да каже тате. Не мога да мина тая психологическа граница. Луда съм и това е.  crazy  Аз и на неговите родители не казвам "бабо и дядо", а баба М и дядо Т. Та по тая причина със свекърите се разбрахме да сме на малки имена. Те нямат против и сякаш го предпочитат. 

Едно време и ние имахме котка- Динушка. Но не го помня тоя котарак...вуйчо ми ми е разказвал, че е бил много умен, но на няколко пъти е падал от терасата и последния път е скочил от по-високата страна към пътя и си е счупил лапата. После някаква кола не го видяла...тъжна история.

Да се похваля - колежката ми е донесла стръкче лавандула от градината си и нашата стая мирише приказнооооо!  heart heart heart
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юли 03, 2015, 09:38:23 »

svekarva името на котката е един път, много ме кефи  blum На моя приятелка сиямецът беше Максимилиан IV с още някаква титла, а защо чак четвърти един бог знае, за благозвучие  funnytooth

Тони, честита годишнина! Бъдете много щастливи заедно и винаги влюбени  twohearts

Ох, и аз за свекървите мога да изпиша цял роман, даже с моята почти 3 години не си говорех, при което установих, че трябва все пак да поддържаме някакви отношения в името на ММ, да не се чувства между чука и наковалнята.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юли 03, 2015, 09:44:39 »

Аз пък всичко споделям с майка ми.... Иска ми се да я щадя.. Защото обикновено моите "проблеми" са пълни глупости, но аз им придавам ужасна тежест и тя се тормози, а на мен след 5 минути ми е минало и съм намерила решение.. Тя също ми споделя.. Винаги сме били ужасно близки.. Както и всичките ми приятелки с нея, те не можеха да споделят със собствените си майки, а споделяха и искаха съвети от моята.. Не можех да ги разбера преди, но сега ми е ясно.. Искам един ден, ако имам дете просто да ме чувства близка и да може да ми казва всичко...

Виж с родителите на Илиян не е така.. Като питат постоянно се изнервям, като не питат пак се изнервям, че пък не са заинтересовани.. Май проблема е в мен... Лоша снаха ще бъда  blush Но ще свикна.. Иначе се обръщам към тях на имена.. Никога няма да им кажа майко и тате или тн  bad

Какво ще кажете по въпроса с радиацията? Снощи се обадих на най-добрия приятел на Илиян, който е морски, следи за вражески кораби, системите и като цяло наблюдава от компютър морската ни граница.. Каза, че мерят на всеки час извънредно, но няма проблеми за сега.. Вика, все пак очакваме да вали и не излизайте да ви морки дъжда.. Ние сме далече, ама веднага се обадих на кумовете и сестрана на Илиян  pardon

Нов отговор.. Така ви искам момичета kiss2 kiss2 kiss2


Едит: Моя приятелка си кръсти Йоркширският териер - Chewbacca von Maximilian  shok Голям е сладур  girl_haha
« Последна редакция: юли 03, 2015, 09:46:25 от alexandrova_90 » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #97 -: юли 03, 2015, 09:57:31 »

Нат, тия с дограмата имаха авария в цеха и сега са с удължено работно време сутрин от 7 вечер докато е светло, за да няма големи драми с клиентите Wink

Тони, честита годишнина и от мен  give_rose Радиацията...според мен излишно напрежение се създава и няма място за притеснения Wink

Гледам сте подхванали темата със свекървите, аз понеже си нямам не съм много компетентна, но лелята на ММ си я броя за такава, а тя е супер готина и нямам проблеми засега, но виж мама цял живот е в драма с нейната  angry

Аз също гледам да споделя всичко с мама, но някои неща просто трябва да си останат само между нас с ММ в името на добрите отношения, защото като всяка майка и моята е много чувствителна по отношение проблемите на децата си smile

Нашата зайка също е аристократка - Клеопатра  pardon Кучето го кръстихме Джаро (точно тогава бяхме запалени по "Под прикритие" и той понеже е синеок го оприличихме на главния мафиот  pleasantry)

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юли 03, 2015, 10:36:39 »

Аз съм имала няколко котки, всичките ненормални. Намирали сме се явно точно.  pardon
Едната ми триеше сълзите, другата скачаше редовно от третия етаж, третата ядеше гъби за миене на чинии
 beating

Аз не споделям почти нищо с роднини, натоварват ме с реакциите си- или са драма, или някакво неадекватно включване правят. Имам си приятелки за тази цел, поне са що годе обективни smile

Откритието ми за деня:

https://www.facebook.com/pages/Matthieu-Venot/291214087712677?fref=photo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #99 -: юли 03, 2015, 12:14:30 »

О, със сигурност не трябва всичко да се казва на родители и роднини. Има си неща за в семейството. Просто не трябва единият или другият от двойката да е боксова круша между половинката и родителите.
По този повод - гледах как са снимали "Всички обичат Реймънд". Беше ми много интересно, че коментираха за самите образи - как са измислени, как са надграждани. Историите били на истинска основа, но естествено доукрасени и доизкривени tease Коментираха за Дебра, че никога не е жертва. Попада в абсурдни ситуации, уж не трябва да взима страна, а накрая няма начин. Много хора пък не можели да гледат сериала, защото Мари им приличала на тяхната майка, свекърва, тъща, леля... Хареса ми и един лаф на Дебра, нещо от сорта на "Когато се ожених за теб, получих бонус от цял цирк, който си разпъна шатрата точно срещу нас".
За китките - цъфна ми най-после и последната теменужка. Бяла е yahoo
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юли 03, 2015, 12:49:55 »

Добро утроооо  danceg

Днеска пак е лятно, та ви черпя едно айс кафенце smile


Седя с мойта приятелка на двора и се лакираме. Те снощи спаха унас, днес ще си чакат новия компютър, че го поръчахме на нашия адрес, ние пък си чакаме халките и подскачаме при всеки шум от вратата.  tease

Тони, честит празник на любовта ви!  twohearts

Ние с родителите имаме лека ситуация, защото аз на нашите казвам абсолютно всичко, а на техните почти нищо. И си беше чудесно, само дето сега почнаха по-често да се чуват и поставих нашите в неловката ситуация да "внимават какво говорят", защото свекърите са истерици. А на наште им казвам, защото си заслужават. Никога не питат, имат си техен живот и ако им кажа нещо - ок, ако не им, даже няма и да разберат. А свекърите така се хващат за думата буквално, че пишман ставам, че съм ползвала тоя израз примерно.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #101 -: юли 03, 2015, 13:14:19 »

Хехе, Чери, то винаги ще има разбрали и недоразбрали.
Според мен отношенията снаха - свекърва не са чисти. В смисъл винаги има намесени 3-ти и 10-ти лица, с които трябва да се съобразяват, за да няма жертви на отношенията. Много зависи и свекърът дали е човек на място или него вятърът го вее на бяла кобила и е супер дистанциран. Да, дразгите най-често стават с помощта на жени. Но не е задължително. За близост ми се струва, че първата стъпка трябва да се направи от по-възрастните (разбирайте свекървите). Предполага се, че те са по-улегнали, с по-богат житейски поглед, вече са извървели сходен път... Един път си говорим с моята свекърва на тая тема и тя ми споделя нейното виждане. Тя можела да даде мнение, да даде съвет, но не можела да вземе решение. Решението е на синовете й. Така, както го обясняваше, каза, че би приела например, ако приятелката на един от синовете й има дете от предишна връзка/брак. Щях да падна shok Толкова малко хора биха го казали в прав текст това! Никой от синовете й не е стигал то толкова сложни отношения (с децата нещата винаги са сложни). Факт е, че биха получили обаче подкрепа от майка си. Това няма начин и на тях да не им влияе добре, да им даде някакво спокойствие и увереност, а в същото време създава някаква интимна близост в семейството.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юли 03, 2015, 13:52:53 »

Приказваме, какво приказваме и пак за секс или свекърви стигаме  funnytooth

Довечера ще ходим в един любим гръцки ресторант.. Две години подред сме там, мислех да ходим до Саса, ама на Илиян не му се ядат азиатски измишльотини.. Каза друг път...  pardon Сега трябва да запазя места, че той имал много работа и ми се примоли... От мен да мине  huhhuh.gif

ЕДИТ: Току що прекрасният ми мъж ми писа, че е запазил маса, да отменям всички планове   shok
« Последна редакция: юли 03, 2015, 13:59:43 от alexandrova_90 » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юли 03, 2015, 13:59:56 »

Абе момичета, в София едно време имаше един Бар Ко, на ъгъла на Никола Вапцаров и Черни връх, срещу Кошарите. Дали съществува още това местенце?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юли 03, 2015, 14:08:24 »

Има си бар там, казва се The Corner. Нали за високия бар горе на покрива говориш?
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines