Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:23:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юли 2015  (Прочетена 176951 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #585 -: юли 29, 2015, 10:56:17 »

„Ако не успея да изпълня големия си план-блян за околосветско пътешествие, тогава ще се задоволя с едно пътуване по билото на нашата дивна Стара планина, на величествения Балкан, от единия до другия й край" – казвал Щастливеца.
И аз го казвам. Даже го декларирам.
Ако се разровите малко повече из блога, ще попаднете и на статията за лавандуловите поля.
А това семейство определено може да вдъхнови читателите за един пикник.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #586 -: юли 29, 2015, 11:05:00 »

Нати, статията за лавандуловите поля и после лагеруването на Копринка.. Просто божествено..  heart

Трябва да се намеря приятели, които да обичат да ходят на палатка, че винаги сме сами.. В малкото пъти, в които сме ходили до сега  sad Във Варна ходехме с бъдещите ни кумове, но тук  pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #587 -: юли 29, 2015, 12:27:22 »

Добър деееен! Тъкмо се прибирам от разходка. Беше страхотно - напук на жегата. Ходихме до банката, после да купим хавлии за новата баня и кухня на баба, а те еднакви и в кутия, толкова гоялама, че не се побра под количкята, едвам ги докарахме. А и за десерт видяхме моя доки със сина си. Е няма такива откачалки ви казвам -ядяха сладолед толкова вкусно и изглеждаха като някои прасенца, и двамата. Обожавам непринудените хора - не му пука, че го знае целия град, когато е със свалена престилка нищо не може да го спре да се забавлява като децата. Направо усмихнаха деня ми!
Виждам и вие сте така! Обожавам пикниците. В събота Кико за първи път ще си ходи на село. Представям си как ще седнем на беседката и ще ядем студена диня, мама ще направи домашна лимонада и пресни картофки на тиган.... Охххх, трябва да обядвам!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #588 -: юли 29, 2015, 12:35:34 »

Здравейте smile

Днес ми е най-мързеливият от мързеливите дни. Чак ми е виновно едно такова. Ама не много Wink


Мен обаче тия нагласени, все едно излезли от списание тип наш дом, снимки ама хич не ме вдъхновява за пикник. Защото пикник не изглежда така. Къде ще мия после тия чаши и чинии и само да ги крепя да не се счупят. Само метални и пласт масови. А относно палатките ...



Иначе снимките са хубави, ама човека е фотограф все пак.
Сега погледнах снимките ни от последното ни ходени на пикник - било е преди три години wow.
Но пък този уикенд пак ме очакват барбекюта  danceg danceg даже още утре  danceg danceg


svekarva, баба ми също ми даваше подобни съвети и аз все и отговарях с:"Няма пък!" и тя казваше: "Никой няма да те вземе такава". Ние с нея сме си два остри камъка. Преди 3-4 години миеше прозорци и ми каза да гледам да се уча. Аз и казах, че няма снимсъл да се мъчи с тия вестници, аз ще я науча как се мият прозорци  с инструмент за миене на стъкла.
Като цяло нямам нерви нито да плета, нито да бродирам. Преди обичах да си шия дрехи, но отдавна не съм.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: юли 29, 2015, 12:50:31 »

Панде, мият се правили сме си мивки и душове дори от минерални туби вода по 11л... Мразя да ям от пластмасови чинии, чашите мога да ги преживея някак, но чиниите ги свързвам винаги с погребения и помени...  nea Иначе пластмасовите чаши не е задължително да изглеждат като еднократни .. Последният ни пикник във Велико Търново беше с пластмасови чаши, но доста красиви и със столче  Wink

Обожавам подобни постановки за снимки, след като направя нещо такова, това е по-голямата част от удоволствието ми.. Самото подреждане, мисълта къде, как да се сложат чиниите, чашите, виличките.. Мразя разхвърляността на масата, колкото и да е вкусна храната, не е ли сервирана по красив начин, не представлява особен интерес за мен,.. Разбира се и другото, ако е прекалено натруфено, а е кофти на вкус, не е ОК, но предпочитам баланса  pardon

Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #590 -: юли 29, 2015, 17:47:26 »

Здравейте, здравейте. Ние се завърнахме към горещините на града. В Трявна също не беше кой знае колко по- студено, но все пак имаше някой друг градус надолу.
Включвам се по темата за пикниците. Не знам от кога не съм ходила, но мисля скоро да организираме.
Тони, разбирам те за подредбата. Наскоро видях едни страхотни кошници за пикник с много красиви чаши, чинии, салфетки от плат и общо взето с всичко, което ти е необходимо. Но бяха доста скъпи, но знае ли се пък, може и да отделим. smile Иначе това семейство наистина може да те накара да се замислиш колко хубаво всъщност е да пътуваш и да опознаваш различни кътчета. smile

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #591 -: юли 29, 2015, 19:32:49 »

Не мога да си представя ядене сред природата. Много сме ходили по планини, езера и изобщо красиви места, но в раниците носим сандвич, ябълка и най- много пълнена чушка със сирене. И вода. Как пък не да помъкна кошници и покривки, печива, вина и разни изискани съдове...Просто нямаме потребност от изобилно ядене и пиене. Наслаждаваме се на гледки и дишаме въздух.
Виж на веранда или в двор, на маса, нямам против да се постарая за красива подредба и разни вкусотии. Ама да си има тоалетна, течаща вода, да не ме кацат мухи и да не ми се пълнят гащите с буци пръст и осили.
Иначе снимките са красиви, нагласени и ....обработени. Хубаво, че са си хапнали кьополу с хляб и мръсотията е останала в колата.
Като деца с брат ми ни мъкнеха по палатки и сигурно съм се накъмпингувала. Сега си търся удобствата и се радвам, ако някой друг ми готви и чисти. Имам голямо желание да видя Рилските езера, но се страхувам, че краката ще ми погодят някой номер и май ще си остане само мечта.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #592 -: юли 29, 2015, 20:48:56 »

И аз пикника го свързвам с нещо по-лесно за носене, нареждане и хапване. Иначе обожавам красиво подредени маси и на моята винаги паля малка свещичка и става по-уютно и изкушаващо за Симеон (6 год.) да я духне smile

Свекърва, Рилските езера само през седмицата, защото почивни или празнични дни има толкова народ, че все едно си на стадион и всякакво хубаво усещане се убива. Видях ги, много е красиво, но предпочитам някоя пуста еко пътека с поточе. И също имай предвид, че е няколко часа вървене и няма едно храстче, ако ме разбираш  blush трябва да е поне края на септ.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #593 -: юли 30, 2015, 07:44:20 »

Добро утро smile

Пак съм мечтателка днес..



Снощи дегустирахме менюто в ресторанта и сме готови, като леко се колебаем за основното (пилешко или свинско и двете бяха супер)..

Ние понеже оглеждаме да си купим нова кола.. Най-вероятно ще е след сватбата, но Илиян гледа от сега  crazy И сме в голям спор, защото той харесва комбита, като ми обяснява, колко много място има и тн, но аз карам колата през по-голямата част, защото той шофира служебната си и не ми се разкарва с комби, пък било то и хубаво! Аз предлагам мини джип, той е на мнение, че нито е кола, нито е джип..  pardon Вие какви коли карате (семейните, не личните женски,  имам предвид)

Днес най-после съм на мникюр, положението е трагично, безбожно дълги са и от нерви изядох половината гел  crazy blush
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #594 -: юли 30, 2015, 08:00:11 »

Добро утроооо  smile По въпроса с пикниците - и аз ги обичам ама някой друг да се постарае да ми спретне трапезата или барбекюто, иначе мойта представа стига до набързо изяден сандвич и после да се плюсна на одеалото да чета или някоя настолна да цъкнем smile

Тони и ние сме в размисли за месото - според мен за лятото е по-хубаво и леко пилешкото ама ММ само на свинско налита  NO Аз съм твърдо против комбитата граааааам не ми харесват и ММ се е примирил, че ще е седан, че и ние се оглеждаме за нова живот и здраве след сватбата, въпреки че и тази си ни върши прекрасна работа nea

Рилските езера и аз съм им мераклийка ама всяка година се каним, каним и то свърши сезонът докато се натутаме   pardon

Уф писна ми от тия жеги, в офиса е 20 градуса, като изляза навън преживявам температурен шок и все едно е не 40 а 60 градуса  NO

Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #595 -: юли 30, 2015, 08:27:39 »

Добро утро smile

Много обичам природата, да се разхождам, да похапваме на някоя дебела сянка.. Веднъж мм и брат ми трябваше да почистят едно място обрасло в много трева, дървета ( хората искаха да си възстановят къщата след сигурно 30 години занемарено ), направо си беше в гората. Ние с приятелката на брат ми приготвихме салати, пържоли, вода, безалкохолни, масата за пикник, една малка скара и отидохме при тях. Бяха запалили голям огън, за да изгорят ненужното и така на въглените си опекохме месото, слагахме и картофи във жаравата.. Беше много хубаво хем им помогнахме да изчистят, хем си направихме малък пикник..

Тони в нашето меню имаше свинско месо, нищо че беше топло. Вие си познавате хората и знаете какво предпочитат.. Може да ги съчетаете и двете..
А за кола, ние сме с комби и събира страшно много багаж.. Като тръгнем на някъде и взимаме всичко да има.. Дори като ходиме на плаж, носиме хавлии, чадъри, надуваеми възглавници, принадлежностите за риболов, хладилна чанта.. Кой каквото се сети товари в багажника.. Хубавото на голямата кола е, че се возиш комфортно.. И седан е удобна кола с разликата, че има по малък багажник..

При нас поне малко се захлади и има вятър.. Кофти е че веднага се отрази на морето водата е ледена, казаха по новините, че има забрана за къпане на континента, заради вълните..

Хайде да пийнем едно кафе и да се захващам за работа..



* 624-300-chaj-kafe-napitka.jpg (57.48 KB, 448x215 - видяно 198 пъти.)
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #596 -: юли 30, 2015, 08:43:45 »

Добро утро!
Няма ли да свършват вече тия горещини...feribotka, и при мен е същата история - в офиса е 20 градуса, понякога се намятам с едно яке, а навън е 40 градуса. И се чудя защо ми е лошо няколко дни?! Как няма, с тоя температурен шок всеки ден!

Тони, много хубава закуска, че и гледка си има! Аз гледам една бамбукова гора, за да не се размечтавам много, много.

По въпроса за пикниците - ние никога не сме ходили на пикник с ММ.Голям пропуск,според мен. Едно време летните ваканции ги изкарвах на село при баба и дядо. С тях редовно ходехме на нивата и там за обяд си правехме пикник. На мен не ми пречат тревичките и клечките, стига да избягам от града, шума и прахоляка.

Отивам да си взема едно кафе, че току виж подпра чело в някоя буква....
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #597 -: юли 30, 2015, 09:01:57 »

Добро утро!

Nansita, като каза, че не сте ходили на пикник и се сетих за ММ как изглежда в такъв момент ... Той е скаран с планината, обича само море и на пикник изглежда нелепо  blum Винаги му убива на земята, кацат го мухите и не знае накъде да се завърти, много е смешен. Запечатала ми се е една картина как е седнал до едно поточе на нещо средно между камъни и шума на тънко одеалце, хрупа чипс със скръбна физиономия и чака да стане време да си ходим. Но аз и детето се кефим, така че гледаме да се абстрахираме. Иначе с приятели ако ходим по-леко го понася smile

В тази жега много ми се ходи на планина, но няма да ме огрее, най-много някоя екопътека наесен. Едно време като ученици много ходихме по хижи и беше страхотно, но като си ученик/студент условията почти не ти правят впечатление, а вече сме много по-претенциозни и изискващи.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #598 -: юли 30, 2015, 09:57:34 »

 maya_bunny, така хубаво си го описала, че чак си го представих! LAUGHTER ММ не е ходил по излети и преходи, обаче има голям ентусиазъм. Веднъж го помъкнахме на преход от Владая към Чудните мостове и много му хареса. Пътеката върви покрай рекичка и спирахме да се разхлаждаме.От тогава се е запалил и все ми разправя как ще ходим по планините. Да,ама така се случиха нещата, че миналото лято не беше в БГ, а това лято покрай сватбата не можахме да се организираме за един пролетен преход някъде. А сега са големи горещини и не става.  sad
По-следващия уикенд сме на яз. Доспат и ще го помъкна с мен до Ягодинската пещера и Дяволското гърло (може и само последната).
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #599 -: юли 30, 2015, 10:04:52 »

Не мога да си представя ядене сред природата. Много сме ходили по планини, езера и изобщо красиви места, но в раниците носим сандвич, ябълка и най- много пълнена чушка със сирене. И вода.

Е аз така си представям пикника. За  кошници и покривки, печива, вина и разни изискани съдове ако трябва да чакам, ще се пенсионирам сигурно. Пьк и нямаме кола. Ние правим пикник и по два пьти в седмицата, ама явно влагаме различен смисьл в тая дума.

Правим си или сандвичи или студена паста, малко други работи и хайде на тревата до нас в парка. Децата тичат, бебетата спят, а ние си лафиме  good

За пластмасовите чинии сьм сьгласна и на мен ми навяват сьщата асоциация. Но има картонени в чудесни свежи цветове, даже с чаши които вьрвят кьм тях. По финансови сьображения в последно време се отказахме от тях, но имаме пластмасови не от погребалните, а цветни от Икеа (забранила сьм вкьщи да се яде в тях и ги крия), но за пикник са супер. Та тьй то…

А тази картинка ме накара и мен да мечтая и ме вдьхнови  heart heart heart
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines