Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:28:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юли 2015  (Прочетена 176944 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #570 -: юли 28, 2015, 13:34:28 »

Здравейте smile

Да се изкажа и аз за матраците и леглата smile Нашият е Нани. Ние искахме Магнифлекс, търкаляхме се по доста матраци, най-различни и накрая се спряхме на Нани. Аз много исках матрак без пружини, защото понякога усещах все едно ме подпират ребрата и си мислех, че е от пружините, а то се оказа, че имам вродено прегъната жлъчка. Ама се радвам, че си измрънках матрака.
Feribotka да ти кажа, каквото и легло да искаш, най-добре си вземи такова, което е с ракла/шкаф/чекмеджета отдолу. Иначе само събира прах отдолу, а и винаги има неща, на които мястото им е под леглото.

Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #571 -: юли 28, 2015, 13:46:46 »

Размерите са ни 144/190 на леглото и не стават стандартните топ матраци... sad
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #572 -: юли 28, 2015, 13:52:45 »

Поддържам мнението на Панди, под леглото в чекмеджетата имаме доста неща и не си представям, ако ги нямаше  nea  good

Миленка, наистина е бая нестандартно  sad

Ето, какво се случва всъщност край Созопол, където шибания кмет слага оградата на пътя... То си имало причина...


Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #573 -: юли 28, 2015, 14:05:05 »

Здравейте за днес и от мен.

Ние сме във вечната драма с леглата, защото са ни винаги къси. Последната ни спалня и матрак ги правихме по поръчка, излязоха златни, просто...  girl_impossible

А аз пък да си изазя възмущението от рождения ден на онзи в Античния театър в Пловдив. Пощурях като прочетох.
  Oh my ... hunter
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #574 -: юли 28, 2015, 14:47:58 »

Не мога да насмогна днес да чета....
За леглата- подкрепям мнението на Тони и другите момичета. В момента под спалнята ни няма шкф/ракла/чекмедже и ни спасява само огромният вграден гардероб в спалнята. Иначе ние сме с матрак Нани и съм супер доволна от него. Бая време търсихме, накрая на Нани един ни беше еднакво удобен и на двамата и направо го взехме. А сплнята ни е със стандартен размер 160/190см. pardon

Ха, това за Созопол съм го изпуснала явно. Това свлачище ли е или поредния строеж край морето?

На мен ми е лошо от тия горещини...и не знам как ще се прибирам довечера с колата. Май ще викам ММ да ме извози.  angry
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #575 -: юли 28, 2015, 14:58:18 »

Благодаря ви за съветите момичета smile Както каза Тони консумативите за легло 220 ще ни дойдат в повече, така че около 200 ще ни свърши работа ако няма долна табла, планираме да резнем едно и да го заварим после ама ще видим  biggrin Иначе вкъщи (при нашите) всички легла са ни с повдигащ механизъм ииии няма по-удобно нещо, та ако не постигнем консенсус за таблата може и на такъв вариант да минем, иначе мисля да сложа кутии отдолу ако няма чекмеджета или не е с механизъм smile

Много ми е мъчно за Созопол че го превръщат в някакво много пренаселено и презастроено място, а е толкова красив град  sad

Чери, аз спрях да се възмущавам вече от подобни прояви  NO
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #576 -: юли 28, 2015, 15:31:53 »

Има едни специални меки куфари с цип, които се слагат под леглата и могат да се дърпат. За мен е по. важно да има достъп от двете страни и да може да се чисти лесно. Много прахоляци се събират и като взема да лазя, дяволите ме хващат.
За високи хора, няма проблем да е 200, за да е стандартно. Малкият е 213 с маратонки и няма оплаквания. Спи леко по диагонал или по корем. По- важно е завивката да е минимум 240, че има гадни навици да се завива през глава. sad.
Чери, то дано си е платил въпросният бос за Античния. Верно се чуваше чак до нас /в Кършака/, ама то се чува и когато празнуват в Новотела. Вече нищо не ме изненадва, суета човешка....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #577 -: юли 28, 2015, 22:35:56 »

Какво е топматрак?

Блазе на който има 160. Ние сме сьс 140 и като ни се кльопне Марта и ни разрита, а сега плюс дребната и се гьрчим на по диагонал, а не знам направо...

Свекьрва, оказа се че майка го има това за кравите, носи си го от Бг. С камфор и салицил, нали? Вчера пробвах гела на Фани и рькавици. Пак ме боляха, но малко по-малко втвьрдени бяха.

Бадемов аперитив и аз обичам.

А тук е адски студ. Не знам дали има 16 градуса, днес се вкочанихме, та Свекс, утре пиши "и замрьзнали"  lol
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #578 -: юли 29, 2015, 04:09:56 »

Топматрак е нещо от материята на матрака, обаче тънко няколко см. Слага се върху твоя си матрак. Удобно е, защото може да се прегъва и евентуално по-лесно се пренася. По-късно ще ти пусна линк. Съответно е и по-евтиничък. На промоция са около 100-150 лв, а често имат промоции.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #579 -: юли 29, 2015, 07:37:36 »

Здравейте кърмещи по нощите, прегряти, наспани, млади и красиви и....замръзнали,
Инка, точно това е мазилото. Но повече е за колене, пък и бая намирисва. И крема на Фани го имам, не се сетих, защото кодовото му название вкъщи е "Арниката". При промяна на времето оплакванията се засилват, нищо чудно да е от това, щом при вас са такива студове. Не зная да ти завиждам ли, да те съжалявам ли, че то и нашето не е работа - днес ще надскочим 40, даже сега вече е задушно и топло.
Омръзна ми да бездействам, днес се захващам с шев и кройка. Подготвила съм и материали за българска бродерия, но може и само да ги гледам. Много ми дребнеят, а и не съм правила подобни неща повече от 40 години. Видях на масата на позната в Германия едно каренце и нещо ме жегна, че точно този вид ръкоделие ще се затрие с времето, или в момента е "ниша" и може да се използва. В разните ателиета има всякакви приложни изкуства, само на бродиране и плетене не ги учат децата. Не че е нещо необходимо, но е хубаво хоби smile.
В този ред на мисли, спомних си за летата в Хасково преди да тръгна в първи клас. Момиченцата от махалата сядахме на столове пред къщите и бродирахме или плетяхме заедно с бабите. Тогава получавахме и ценни съвети за поведение и отношение към мъжете. Хихи, примерно винаги да сме с красиви нощници, в тон с чаршафите blum, да не си мажем лицата и тялото с лепкави кремове, да не спим с ролки и да ставаме преди мъжете си, защото никой мъж не иска да гледа подпухнала от сън жена. Също първо от домакинската работа през лятото е да се измете и полее двора и тротоара. Явно за да има материал за клюки кой кога и какво от съседите Wink


* Morning+coffee+outside.jpg (42.74 KB, 325x325 - видяно 2026 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #580 -: юли 29, 2015, 07:52:33 »

Добро утро и от мен smile



Такова ми е настроението днес... Закуска с кроасан имах, но ви черпя с това smile

Довечера сме на дегустация в ресторанта на меню... Дано да изберем оптималния вариант. Вчера след едночасов разговор по скайп разказахмена свекитата на дълго и широко, кое, как си представяме да се случи, че нали все всички казват, че са в неведение.. Да ви се похваля, свекърва ми си е купила рокля за подписването, на което си представях, че всички ще са по дънки  yahoo Показа ми плата за другата си рокля, синьо, но прекрасно синьо  Yes Олекна ми на половина.. Остават сестра му и мъжете  blush

Свеки, като малка и аз се опитвах да бродирам.. Не ми се получаваше.. Уших 2 малки гоблена и останах с възхищението си към леля ми, която шиеше нон стоп  pardon
Егати жегата е направо не ми се мислиии  crazy
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #581 -: юли 29, 2015, 08:06:00 »

Здравейте! smile

Благодаря за кафетата, свекърва и Тони. Аз излязох отвън на двора да си пия кафето, ама интернета ми беше супер слаб и само спираше и така и не го допих сама с мислите си.

Ние в училище бродирахме, имаше си в комплектите по Труд и Техника различни рисунки за бродиране. И тъчехме (как се пише това време) на малки станчета.

Миналата година много се бях навила за матрак Дормео, ама много пари ми се виждаше. Гледах в нета за матраци с мемори пяна и ми попадна на Тед в промоция, която свършваше до броени часове на Митко на рождения ден. Приех го като знак от съдбата, а и нямах много време за мислене - поръчах го! Сега сме доволни от него. От едната страна е с мемори пяна, за експеримента го обръщахме 3-4 пъти, ама така и не разбрахме от коя - и от двете е еднакво удобен и приятен хахахха.

Лек ден ви желая, който е достатъчно слънчев, за да радва, но не за да дразни! kiss2
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #582 -: юли 29, 2015, 09:04:58 »

Добро утро и от мен smile Благодаря за закуската и кефето. Аз похапвам нектарини.
Аз вчера изработих света....че и от трудова медицина ме занимаваха с глупости- цял ден ме подлудиха! Днес се очертава да е мирно и тихо при нас, та ще се посветя на форума smile, понеже ми направиха забележка, че "никва ме няма".  tease

И аз съм бродирала в училище, а мама едно време много се е занимавала. Тя и на една кука плетеше и после продаваше каретата, покривки и тем подобни (имаше някаква схме към средата на '90). Скоро гледах, че се мотае някакъв гоблен на 150 години - започнат и недовършен "Благородица с младенеца". Остава му само фона, ама е суууушер скучен и е едно гадно кафяво стил "мацано дупе с тиквички" pardon Разбирам я жената, ще умре от скука.

Наде, ние имахме подобно изживяване с матрака. Само че нашия е летен и зимен. То си е посочено с картинка, ама кой да види....

Тони, споко! Аз до последно не знаех свеки с каква рокля ще е. Даже подозирах, че ще е с туника и панталон, понеже не съм я виждала в рокля. Ама останах приятно изненадана. За сметка на това пък имахме 1-2 госта с тениски..не можеш да спреш гората да се разлиства. Открих това чак на снимките, в деня изоооообщо не ми направи впечатление. Подозирам, че и при другите булки я има същата тенденция.

Свекърва, безценни съвети! Напомнят ми на седянките на село при едната ми прабаба. Вечер се събираха да плетат/шият/бродират, пък дечурлигата им изнасяхме представления или "бродирахме" покрай тях. За нощницата самосиндикално реших да е контрастна на чаршафите, за да ме открива по-лесно ММ.  girl_haha LAUGHTER
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #583 -: юли 29, 2015, 09:20:21 »

Добро утро и от мен!
Благодаря за кафето и закуската.  pardon
Аз закусих с това, само че май не ме засити за дълго.


В тези жеги никъде не излизам през деня. Седя си вкъщи и си мисля, че ми е по-хладно. Все още продължавам да търся оферти. Сложна работа било това организирането на почивка. Вчера цял ден с това се занимавах и днес май ще е така.
Снощи бяхме на китайски с приятели, като естествено аз нищо китайско не хапнах.  pleasantry

Хайде спокоен ден на всички....  tease
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #584 -: юли 29, 2015, 10:39:28 »

Ох, да споделя нещо, което ме вдъхнови.. Казвам ви нямам търпение да имам такова семейство и да си обикаляме България през уикендите.. Дано имаме финансовата и времева възможност, разбира се...

http://eattravelloove.blogspot.com/2015/07/blog-post_28.html  heart heart heart
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines