Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 11:39:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юли 2015  (Прочетена 176943 пъти)
 
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #525 -: юли 24, 2015, 14:17:19 »

Добър ден и от мен!
Аз цяла нощ сънувах как размразяваме хладилника и фризера и то защото го правихме до одеве, де biggrin
Чери, много неприятно, когато се е случвало да нямаме ток се чувствам безсилна. Дори едно кафе не мога да си направя.

Наде, дай Боже скоро наистина да се сбъдне съня ти и да има един хубав пръстен със сватба преди това  smile Аз преди няколко дни пък сънувах, че на нещо като видеозон виждат, че съм бременна.

Тони, защо отпадат? Ще откриеш твоите, ще видиш. Аз моите ги взех от няма и къде, просто защото нямаше други, но ти си упорита и ще ги намериш smile

svekarva , не знаех за змиите, но като се замисля е логично да им е любимото място. Ще се наслаждавам на полетата само отдалеч. Иначе мен повече ме притесняват насекомите и паяците, толкова са ми неприятни, че не мога да го обясня дори.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #526 -: юли 24, 2015, 16:05:15 »

Александрова, има камера и звук. Хора които следят и наблюдават работата ни. Веднага се обаждат ако видят, че не предлагаш правилно някой продукт. Или в края на месеца ти дават винаги оценки на базата на това наблюдение
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #527 -: юли 24, 2015, 16:48:41 »

Здравейте  smile

Не мога да ви изчета.. И не знам какво да коментирам по напред lol Сега и мм е отпуска и не мога да седна на компютъра от него, докато реша какъв да си купя..

И мен ме е страх от змии и то много, тук по някога срещам едни черни и направо тичам като луда   funnytooth то и те се плашат от хората та бягат. По лошо е че в последно време се разхождат бикове по улицата вечер ( тук крави и бикове са на свобода или заградени, така че излизат лесно ) е като ги видя сърцето ми слиза в петите.. Оная вечер срещнахме един с колата, почнах да треперя от страх да не тръгне към колата. Добре, че се обърна и тръгна на другата посока..

nadelina88 стискам палци да се случи в най-скоро време, а щом и тм е сънувал сватба, може и да обмисля нещо  girl_wink

juji не бих работила на такава работя, на която да ме наблюдават толкова много. Няма лошо да има камери, но мисля че това е прекалено.

 

Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #528 -: юли 24, 2015, 18:16:34 »

Сиску няма ли по хубави работи за сънуване?  lol

Иначе Наде целия форум тръпнем в очакване за теб... Ще бъдеш събитието на форума- дългоочакваната сватба kiss2

Ние отиваме в Борисовата, днес е малко по добре откъм климат, че тука последно време от жегите малчо ни яде ни спи както трябва sad та днес поне е по- нормално....

Свекс- още една допирна точка с теб- аз се занимавам с търговия на зърно, та това с полетата ми е известно Wink
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #529 -: юли 25, 2015, 01:07:08 »

Здравейте момичета.. тук било много  забавно, аз сега ви открих.... иухуу  yahoo
 Тони ако не е минало кръщенето, да  споделя, че като бях кръстница   трябваше да купя кръстче, икона, олио, мед, сапун, кърпи - две и дрешки + обувки  за малката, за да не забравя нещо сложих всичко в една кошница, а една прекрасница я украси,, стана много сладко... А и съм чувала, че като станеш кръстница Бог ти опрощава греховете smile 
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #530 -: юли 25, 2015, 04:08:56 »

В момента с Кари сме на вълна : Кога ще правим кръстене на Кико? Имаме доста приятели християни и всеки път като й кажа, че няма да му правим такова "кръстене" като на Кристина напримерсе почват едни разочаровани въздишки обяснения и т.н. Всъщност не знам какво трябва да й говоря за религиите на тая възраст. Засега не знам доколко го разбира, но й казвам, че Бог е един, но хората просто го наричат по различни начини. При нас кръщава най-възрастния в рода, има си специална молитва, която се изчита и накрая три пъти му се казва името на бебето на ушенцето му. Като във "Великолепния век", както Султана ги кръщава. Казва се: Името ти е ........ X 3 пъти. Гледах го тоя сериал като научнопопулярен. Много обичам такива исторически сериали като Тюдорите например.
Лолитка, добре дошла в месечната тема. Тук с пълна сила важи: Колкото повече, толкова повече Wink
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #531 -: юли 25, 2015, 06:05:00 »

Фани, добре си и обяснила, просто продължи и и кажи, че при вас това се случва по различен начин. Обясни и го с прости думи.Ще те разбере и ще и бъде интересно. Аз на Мартин всичко казвам, не му говоря като на 4годишен.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #532 -: юли 25, 2015, 07:01:47 »

juji, и аз всичко им обяснявам. А пък на 4 - вече са достатъчно големи, за да разбират всичко.

Честно казано, това е малко извън темата, но аз съм малко против всякакви лъжи и нелепици, които се казват на децата, независимо с каква цел - включително разни заплахи от рода на: "Ако не си легнеш, ще дойде Баба Меца/Торбалан.." и пр. Но ми е трудно да се преборя с роднините относно "Дядо Коледа". Пък и то навсякъде има разни Дядо Коледовци - може би тази година ще ѝ обясня историята.  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #533 -: юли 25, 2015, 07:54:29 »

Добрютрооооо!
Сигурно е вярно, че жегите изнервят хората blush Повиших тон на колежката, навиках майка ми - не се понасям сама каква бях вчера. Сега съм гузна и станах рано да правя палачинки.
Фани, предполагам, че Кари не се вълнува от разликите в религиите, на нея и се иска да има тържество. Така си мисля, защото аз умирах от завист за приятелки католички, като ги обличаха с бели рокли за Конфирмацията. Все си мечтаех да ме открадне някой и да стана и аз католичка, много се държаха те по Соца и много колети от Запад получаваха. В тази връзка, вие Обрязвяне правите ли?
Хехе, аз пък като научнопопулярен гледам Малката булка, индийски. Хем е в сегашни дни, имат си компютри и мобилни телефони, но яко пазят традициите. Кръщаването става пред цялото село, като бебето наистина няма име преди това. Прави му се хороскоп и се гледа с коя буква е удачно да започва името му. После роднини и приятели се събират, дават предложения и се приема име, което майката и бащата харесват. На голямо тържество, главата на семейството изрича името на детето и се почват пак ядене и танци.
В крайна сметка, целта на религиите е да държат семействата и общността заедно. Сега все повече се разделяме и роднинските връзки се късат даже съзнателно. Всеки има право на избор, което е и правилно, според мен. Аз лично мисля и хиляди пъти съм се уверявала, че "кръвта вода не става", но пък моята истина може да не е истина за другите. Ама как философски се настроих, не е работа...
Котката бройка гълъбите и трака със зъби Wink Много големи и се виждат и не се закача с тях. Как ли ми се чуди на акъла, че не им обръщам внимание и не ги ловя smile
Приятен и ползотворен съботен ден на всички! Ние потегляме да правим консерви домати в селото на бившата ми колежка. Реколтата тази година е много добра, та иска повече ръце да се оползотвори.
Хехе,  menyanthe да не стане като при мен и моята снаха Коледата funnytooth Внимавай, свекърва ще ставаш...
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #534 -: юли 25, 2015, 09:45:14 »

Здравейтеее... Аз също мисля че Кари иска тържество, а не толкова да разбира религията...

Ние по тоз повод харесахме един свещеник като ходихме да му пеят за 40дни - Рядко срещано явление  е да срещнеш свещеник с излъчване на духовност и благост... Много си го харесахме, но кръщене мислим да правим догодина чак и да е скромничко а не като повечето ни позняти напоследък - кръщенето по пищно и от сватба... lol

Свеки какво става в Малката булка - засякох един 2 епизода видях че Джегдиш се оженил пак ма не хванах кога се е развел и дека е бабето?lol

Иначе мен Фил отсега ме бъзика каква свекърва съм щяла да бъда... И аз понеже все споря че ще съм много готина, той ми вика "ако ни доведе някоя Николетка Лозанова няма ли да възроптаеш? " а аз му казвам - няма да роптая,  направо директно я хващам за парцалките и като мръсно коте навън хахахаххаха
Всичко е в кръга на майтапа де
« Последна редакция: юли 25, 2015, 09:46:49 от milenkata » Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #535 -: юли 25, 2015, 09:53:22 »

Наде за бой е вече този Митко. Хем го иска , хем му стиска  Wink Хайде току виж станали двете неща заедно и скоро време. Аз отдавна спрях да се надявам на каквото й да е и ...абе по-хубаво ми изглежда всичко. Ако се реши да се врече за което й да е добре дошло , ако ли не - живи и здрави да сме само.
Аз май по сред лято се разболява. Днес не се чувствам никак добре sad Не знам на какво се дължи - дали на напрежение покрай работата / днес пак имаме сватба, а около тези събития си е напрегнато, особено когато съм сама / , от това, че пия няколко различни хапчета и може да си оказват влияние или на факта, че не се наспах добре. Относно сънищата - аз цял живот сънувам ли кошмар, то задължително присъства някаква мечка  crazy pardon
menyanthe според мен е хубаво детето да вярва в нещо. Било то Господ, Дядо Коледа или Блясъчко. Може би го отдавам на това, че аз съм вярвала и някак си вярата ме е крепила, че щом мама не ми купува колело, то ако съм послушна Дядо Коледа/ Мраз ще ми го донесе . Но въпрос на гледна точка. Може би след време ще ми се промени мисленето. Даже живот и здраве ако успея поне за Коледните празници да съм си в къщи обмислям кой да маскирам да изиграе ролята на Дядо Коледа и да зарадва племенника . Вече ще сме на 2г. и се надявам да не се изплаши.
Аз продължавам да работя, а на Вас желая една спокойна и ползотворна съботна почивка. А на работните като мен успешен ден  blum
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #536 -: юли 25, 2015, 10:49:43 »

Привет, привет! Как сте днес? smile
Миленка, определено има и други по - приятни неща, но не знам от жегите ли от какво, тези дни сънувам само някакви странности. И после цял ден са ми в главата, но гледам да се абстрахирам.
А относно кръщенетата, точно вчера гледах снимки от един ресторант. То не бяха подаръчета по масите, икебани и вази с цветя, та пандели, балони...  crazy Аз също съм на мнение, че няма нужда от такива разхищения и пищни украси, но различни хора всякакви...
Фани, много ми харесва как си й обяснила за религиите.  smile А за сериалите, аз бях луднала по Тюдорите. Много ми хареса и изгледах сезоните на един дъх. smile
Миши, взимай някакви превантивни мерки, най - неприятно е в жегите да си болен и подсмърчащ. Дано няма нищо, а да е временно неразположение.

Хубава събота на всички! Аз отивам да нагледам брат си, че нашите са на море, а той милия му било скучно сам biggrin
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #537 -: юли 27, 2015, 07:04:57 »

Хайде, госпоици, ставайте! smile
Как ли ще я изкараме тази жегава седмица? Аз поне ще гледам да съм из къщи, че съм в списъка "стари хора" и трябва от 12 до 18ч. да си стоя на климатик. В момента правя течение с цел охлаждане, но освен мухи, нищо друго не влиза през отворените врати и прозорци в посоки север - юг.
Миленка, в Малката булка времето върви в няколко плоскости Wink. Бебето на Гаури и Джагдиш още не се е родило, но Ананди завърши някакво образование с отличие. Сега сюжетът е дали ще надделее майчината обич и връзката на сина със семейството му, или една нахална и егоистична снаха, ще успее да го превърне в нов човек Wink. Хехе, последното е цитат, повтарят го почти във всеки епизод и съм го научила наизуст. Бабата още е стожер на семейството, но леееко се вчовечава. Работата отива към връщане на Джагдиш и семейните ценности. Гаури много упорито иска да шофира и май нещо ще и се случи...По един сън на Ананди, нищо чудно да се наложи тя да гледа детето /когато се разбра, че Гаури е бременна, Ананди сънува детето, че и дава шоколад, а после майка му го вика/. Иначе засегнаха проблема със сурогатните майки, вторите жени и отново за абсурдността на детските бракове.
Хайде, работете, трябва някой да ми пълни фонда blum
Имаме точно такава преса за кафе. Макар да съм върл привърженик на филтър кафе, това ми харесва.


* morning-coffee.jpg (39.17 KB, 364x261 - видяно 1708 пъти.)
« Последна редакция: юли 27, 2015, 07:18:34 от svekarva » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #538 -: юли 27, 2015, 09:14:26 »

Здравейте и от мен smile

При нас малко паднаха температурите с няколко градуса, та се живурка.. Ама няма да е за дълго, пак ще стане мор август.. Добре, че мм излиза отпуска, за да може по често да го карам да отидем на плаж.. Имаме и басейн на работата ми, но все нямам желание да ида там.. Повече ми харесва морето  Swiming

Ние празнувахме 3 рождени дни в събота наведнъж.. Толкова се изморих, че още не мога да се наспя и да съм адекватна..
Когато имам възможност и аз гледам и "моята карма " и "малката булка" интересни са ми заради обичаите и традициите, които имат. Много ми харесва сплотеното семейство, което при много български семейства липсва.

Иначе сигурно ще съм още без лаптоп, защото ще трябва да помогна на баща ми за операция и на двете очи.. Която, за да е направена както трябва си струва доста пари.. И няма как и двете неща в момента  pardon

Хайде да пийна едно кафе да се събудя малко, че трябва и да готвя нещо.. Хубав ден smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #539 -: юли 27, 2015, 09:52:53 »

Хайде и аз да се разпиша - добро утро  give_rose

Лавандулата мноооого хубава, обожавам я, ще си сложа няколко стръкечта на шкафа в банята като най-после стане готов  Wink Змиите ме ужасяват и мен  angry

Наде, стискаме палци всички да ви се сбъднат сънищата, ама тоя твоя Митко може и да му се втрти вече в главата щом даже го е сънувал  smile

Фани, хубаво ѝ ги обясняваш ти на твоята госпожица, и според мен всичко е заради празненството Wink Иначе и аз не съм привърженик да се говори лигаво на малките деца и да им се обясняват някакви простотии за Торбалан, баба Меца или че ако пеят на масата ще се оженят за цигани  crazy

Жужи, аз в предишната работа имах камери и шефът ми обясняваше как всичко виждал ама хиа не беше така  pleasantry Така че може и при вас само да ви психират а да не е толкова затегнато положението Wink

Еми и Сиску , приятна обиколка на Габровско и Трявна - на мен този Район ми е много любим и мислим там да ходим след сватбата с ММ също Wink

Сериали аз не гледам, особено тия индийските като ги видя ми изглеждат актьорите като бавно развиващи се  blush

Ние с ММ в петък бяхме на тойм билдинг и мнооого се забавлявахме  danceg Всичко беше много добре организирано, имаше много интересни игри, храната беше вкусна и достатъчно, особено ММ се поразмаза от ядене и накрая с отбора в който бях спечелихме награда в една от категориите и сега ще ходим на пейнтбол, катерене, боулинг иили картинг (има гласуване)  Girl_hide Събота и неделя бяхме в провинцията с цялото семейство при бабите, леля ми и братовчедите ми то Италия се прибраха и се размазахме от обиколки, ядене и пиене 2 дена...по-големият ми братовчед като го видях  Oh my ... Ми той станал почти колкото ММ, един огромен, красавец а е само на 16, не знам другата година като дойде с какви размери ще  е вече  Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines