Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 09:26:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Модерна сватба  (Прочетена 3623 пъти)
 
venelinapeeva
Любопитен
*
Публикации: 27


« -: юни 28, 2015, 23:29:00 »

Здравеите момичета!
В затруднено полужение съм и се надявам да успеете да ми помогнете с някоя идея.

Искам сватбата ми да е модерна а не традизионо българска.
Не ми харесва идеята да бъда купена за 20лв, мъжа ми да ми търси обувката или други подобни традиции. Бих искала да има по модерни игри и закачки по време на цялата сватба.

Четах че някои от вас са накарали някои близък при пристигането на младоженеца да му бъдат задавани въпроси. При всеки правилен отговор на младоженеца да се прави крачка напред а при всеки грешен да изяжда по един рязън лимон или нещо подобно... Получава се много смешно и интересно!  yahoo Много ми допадна като идея!!!  Bravo

Сещате ли се за други подобни идеи и неща които могат да бъдат направени по време на сватбата...при взимането на булката или наи вече в ристоранта???

Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #1 -: юни 29, 2015, 10:16:04 »

Сегашните времена е лесно да направиш каквото искаш. Никой не те задължава, в повечето случаи beating
Например аз също мисля да няма откупуване, какво ще ти кажат?! Аааа не може без 10x2лв. Дори в традицията със старо/ново/синьо лежи идеята за една паричка(пени) за късмет и толкова. Казваш на мъжа си "влизаш при мен, няма какво да търсиш и да даваш". Да няма някоя леля отстрани да викне давай пари. Сега на вратата, които те пазят, трябва да сте се разбрали предварително. Срещала съм вариант, в чинийка резен лимон, магданоз и  бонбон.Уж нали ще има неприятни моменти, но накрая все да ви е сладък изхода от проблема. Сама може да доизмислиш нещо уж неприятно за ядене, а мъжа ти да го харесва. Ще е по-добре. Моят нагъва и лимони, и магданоз, та с радост ще си ги хапне, ама аз как ще го целувам после angry .
Игрите в ресторанта може да сведеш до минимум, особено ако сте с добър ДЖ никой няма да отчете липсата им. Разбира се аз искам поне захранването в началото, а и то там довещата диктува какво се прави. Играта с обувките, от досадна може да я направите забавна с весели въпроси, нещо по-така ако има.На последната сватба много се смяхме точно на тази игра. Четох за вариант  гости да играят лимбо или нещо друго и най-добрия печели нещо за спомен. Аз съм си и харесала да теглим"обещания" в забавен стил - "обещавам да не се женя повече, обещавам да те слушам дори, когато мълчиш" и т.н.
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #2 -: юни 29, 2015, 11:05:37 »

Ако толкова не искаш да е традиционна и да включва български обичаи, влез в Pinterest и напиши в търсачката wedding games. Ще имаш месец разглеждане  smile Там варират от някои варианти на обувките, предложението на Sunny_bear  с обещанията- например сложени в балони и младоженците пукат на случаен принцип и каквото им се падне.
Американците играят дженга или туистър. Слагат картички на масата и гостите отговарят на питанки от типа "как да кръстим първото си дете" или "къде да е първата ни почивка".

Традиционен ритуал там (за тук изобщо не се прилага) е смесването наразличен цвят пясък в общ съд- все едно смесват съдбите си. При нас най-близък еквивален може би е свещите при гражданския...

По-младите избират и опцията за бирен понг.

Индийците имат много интересен ритуал, при който слагат пръстените си във вода и не знам си какво се прави... там ми е малко по-непознато.

Общо взето това, което не е традиционно за нас, е стандартно за друга страна. Предполагам и булките там вземат от къде ли не чужди идеи. Реално ритуал с обувка има на много места, просто варира. Индийците също крият обувките, но на младоженеца и след церемонията до колкото знам шаферките искат откуп.

На запад сега става много популярно също така вместо книга за пожелания, гостите да напишат нещо на алтернативни предмети- от дърво за дженга, до обикновени листа, които се пъхат в кутия, пинята и т.н. и на годишнината си младоженците имат какво да отворят.

В Аржентина вместо да се хвърля букет, има едни... ъъ.. като панделки на тортата и дамите все едно теглят късмети така от тортата. Не мога да го обясня добре. Но на едната нишка се слага халката на булката (или пръстен просто) и която дръпне нишката с пръстена- тя е следващата, която ще се жени.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines