Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:06:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 58 59 [60] 61   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Юни 2015-Честит ден на детето!  (Прочетена 193769 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #885 -: юни 30, 2015, 10:20:09 »

Тони, е да може би ще е хубаво, заради стила, който сте избрали, но и според мен е малко безумно толкова пари да се дадат за толкова малко време. Абе, в крайна сметка каквото решите. И без такава кола пак ще е хубаво.

Еми, и аз исках да те питам същото като Фани, ама все ми беше неудобно.  pardon Много интересни са твоите открития.  blum
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #886 -: юни 30, 2015, 11:11:46 »

Добро утро smile

Вчера ходихме из мебелните магазини да обзавеждаме нашите приятели, днес се надяваме вече да им дадат ключ от апартамента.
Снощи беше доста приятен Петровден. Ние започнахме постепенно да си обзавеждаме градината. Имаме фонтанче и онзи ден го чистихме, пребоядисвахме и реставдирахме, взехме LED лампички и сега свети много красиво. Вчера беше нещо като лято при нас.

Днес пък си пиша в месинджъра от сутринта със свекър ми - никога не съм общувала толкова с него, а е много приятен за общуване. Доста е интелигентен.
Сега заминават със сестрата на моя мъж на прехода Камино до Сантяго де Компостела. Там ще прекара 50 годишнината си. Доста ми е интересно като ми разказва за преходите си.

А аз да ви се оплача и питам за съвет.
Вчера ми дойде, обаче по същия наин като предния месец първо си ме боля нормално корема и пих Нурофен. След това почнаха едни режещи болки в стомаха, все едно съм се натровила с храна, отдолу под слънчевия сплит. Не знам как болят коликите, ама сигурно е така. Странно, последните месец-два ми се случва това. Някаква идея?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #887 -: юни 30, 2015, 11:18:15 »

Чери, аз да ти кажа, не знам дали има някаква връзка... Но, откакто не се пазим с Илиян, ПМС са ми ужасни.. Толкова много ме боли, аз принципно никога съм нямала проблеми.. Хапчета не пия за това.. Не ме боли или поне се търпи.. Тези няколко месеца, обаче ме боли ужасно.. И гърдите ми винаги са били уголемени преди цикъл, но сега зърната ме болят зверски.. Всеки път си ми идва, за жалост не е от бременност.. Освен нова закъснение де хахаха  pardon Това с колики и високо болката, не може да е същото, но може да се дължи на това де.. знам ли  huhhuh.gif
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #888 -: юни 30, 2015, 11:23:21 »

Чери да не е някакво преплитане на червата? Посъветвай се с лекар smile

Тони - дават го Антураж, ако искаш да спестиш пари или отидете в четвъртък или купете карта. С карта даваш примерно 50 лв наведнъж но после можеш да гледаш 3 филма и билета излиза по 5- 6 лв  good

Иначе Миме - то бебето не е проблем да остане само, проблема е психически да се пречупиш да го оставиш на друг човек да го гледа. На мен ми е много свито, защото свекърва ми се паникьосва той като плаче и вместо да го успокои, вдига ръце и почва да крещи "олеле, той плаче" и така не му помага и хич не го упокоява. Другото е че е обсебена малко от него и не го пуска и само на ръце го държи и така лошо го свиква... Успокоявам се с това че свекър ми е прекрасен и спокоен човек и доста разумен и ще я стяга. Но психически е трудно да остаеиш някой друг при бебчо - най малкото вече 40 дни съм 24/7 с него и сигурно ще ме обземат лудите, но знам че колкото по рано свикнем и двамата да не сме залепени един за друг толкова по- добре и за двамата - така де не искам да съм обсебваща мама, искам да съм готина мама Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #889 -: юни 30, 2015, 11:34:06 »

Миленка, твърдо за съм да свикнеш да го оставяш.. На Илиян сестра му остави за една нощ детето си, на собствената си майка, чак когато стана на 5 години  shok То бива, то може, ама това ми е леко извън пътя.. Никога не я беше оставяла за няколко часа или нещо такова  crazy Всичко ще е наред, а най-важното е че двамата с Фил ще си останете малко сами, да си погукате  blum
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #890 -: юни 30, 2015, 11:44:38 »

Днес бях за последно на работа. Очаквах да си изработя деня и сега ми е малко кофти. Не че изгарях от желание да работя точно там, но някак гадно ми стана. В 2 ще ходя на обяд с колеги, та нямам търпение.

Напуснах по много причини - и здравословни, и лични такива. Сега не знам какво ще правя. Ще видим.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #891 -: юни 30, 2015, 11:54:36 »

menyanthe, кураж - за добро е! Разбирам те.. Аз принципно изчаквам да мине сватбата и ако не забременея до края на година, ще си сменя работното място със сигурност.. Просто достигнах максимума и се чувствам изчерпана, нося и поемам и чужда отговорност на моменти дори на шефа ми.. А не виждам повече развитие... Въпреки това, би ми боло много тъжно и тежко, та разбирам те  give_rose Ще дойде по-добро нещо, ще видиш smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #892 -: юни 30, 2015, 12:02:14 »

И аз така си мисля - че ще дойде нещо по-добре. Пък и имам някакви идеи в главата - ще видим какво ще стане накрая. Поне ще имам повече време за форума сега.  girl_wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #893 -: юни 30, 2015, 12:15:13 »

Здравейте!
Днешната ми програма беше почти на максимум изпълнена. Най-важното го свърших, че гонех и срокове. Чувствам се изморена, но и удовлетворена. Покрай всичко за вършене успях да се сдобия и с 2 чифта нови обеци danceg Минах и попътно през една кинкалерия, за да се сдобия с необходими материали.
Чери, вчера се чудих дали да го казвам, ама постът на Ина ме подтикна girl_haha Гледах преди време филм за крокодилите. Имало значение на каква температура им се мътели яйцата. Полът на крокодилчетата зависел от определени диапазони на температурата на околната среда. За бебеправене при хората не съм чувала да има изследване как би повлиала температурата. Може да направите научно откритие Wink
Миленка, аз за първи път оставих малката на 45 дена някъде. Свекърът имаше юбилей и ходихме на заведение. Два дни преди това празнува рожденния си ден с роднините (плюс моите родители), а ние бяхме в графа приятели Wink Беше ми мноооого терсене. Оказа се, че малкото човече е усетило липсата ми. Нашите я бяха изкъпали, нахранили, сложили в леглото, а тя не беше заспала. Заспа едва, когато се прибрах вкъщи към 2 през нощта. shok
Оставяли сме малката в нашите отсреща. Буквално мога по нощница да изтичам до тях. Обаче пак ми е било терсене пречупването и психическата нагласа. А всъщност си е полезно да не обсебвам детето ми. Хем и по този начин изгражда връзка с баба и дядо smile
menyanthe, дано намериш нещо подходящо в скоро време good И аз съм на вълна евентуална нова работа и ми е толкова объркано. Кога ще тръгне детето ми на ясла? Дали ще бъде там всичко наред? Дали ще ми оправят отпуската? Дали ще намеря нещо по-добро като работа......... sad
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #894 -: юни 30, 2015, 12:19:33 »

Чери, и според мен е по-добре да се посъветваш с лекар.  smile

Миленка, за това, че за самата майка е трудно да се отдели от детето си, при условие, че е свикнала да е залепена за него го разбирам до някъде. Ама чак до тоалетната да не можеш да отидеш ми е много странно.
Това въпросното бебе, за което говоря съм го гледала аз, съвсем сама, още докато беше на 10 дена. Аз, която нямам деца, никога не съм се грижила по такъв начин за новородено. Дори сега като се замисля не знам с кой акъл съм се съгласявала.  crazy Тогава можеше да ми го оставя, за да си върши някаква работа (навън), а сега, не.  crazy Според мен майката да се отделя дори и за малко от бебето си е добре както за нея, така и за детето.
Ще бъдеш готина мама, естествено.  blum Сигурна съм, че когато една жена стане майка, тогава в нея се обажда майчинското и тя най-добре знае кое е добре за детето й.  heart

menyanthe, сигурна съм, че хубавото те първа предстои.  smile Аз вярвам, че всичко е за добро и ще си намериш нещо много по-добро, когато му дойде времето. Пожелавам ти и здравословно да си добре!  smile

Али, много обичам обеци. Честити да са ти!  smile
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #895 -: юни 30, 2015, 13:57:35 »

И на мен ми беше кофти да го оставям като бебе, а и сега много ми липсва, когато е далече. С майка ми не можем да си го разделим smile
Миленка, зависи много на кой го оставяш, ако е твоята майка (има и оправни свекърви) и си сигурна, че когато плаче и е тъжен, тя ще намери начин да го успокои, а не да откача, естествено си много по-спокойна.
Първият път, когато го оставих беше също толкова малко бебе и бяха дошли едни приятели от Сф (тогава живеехме в СтЗ) да ни канят за кумове. Та мотаме се из мола, по някое време се прибрахме всички вкъщи и аз така се бях втурнала да кърмя и да съм с бебето, че изобщо не видях на масата питката и виното (сякаш това беше). Страшна бъдеща кума, смяха ми се после.
Та естествени чувства са това, но постепенно свикваш да ги контролираш до голяма степен smile   
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #896 -: юни 30, 2015, 14:18:06 »

Явно всички сме в период на търсене...На мен от две седмици ми е безперспективно и л..няно sad. Излезе решението за пенсия и сумата не е дори задоволителна. Но това е едно на ръка, да съм жива и здрава да я получавам дълго, пък гладна няма да остана. Кофти е, че съм ангажирана с майка ми и съм "вързана" с часове и разстояния nea. Изобщо, главата ми е празна и безидейна, не искам да дремя по сериали, изнервена съм и даже книга не мога да харесам и да чета повече от час. Изобщо....
Та, menyanthe, ако мога с нещо да съм ти полезна по твоите проекти, казвай. Не искам пари, нужно ми е размърдване на мозъка. Wink В службата идвам по за ден- два да довърша разни работи, но по всичко чувствам, че не ми е вече мястото тук. Племенникът е с другата си баба и понеже аз съм по- строга, хич няма желание да е с мен.
Появата на бебе е огромно изпитание за здравината на семейната връзка. Ако към физическата умора се добави и финансова криза, работата става много деликатна. Миленка, ползвай бабите максимално, няма да се разглези толкова лесно Борис. Сега поне не пълзи и не ходи да прави бели Wink Аз пък съвсем лесно ги оставях, само някой да имаше да ми предложи да ги гледа. Свекърва ми си имаше мото "Малечко дете без майка не гледам!", което обезсмисляше ангажирането и с каквото и да е, та майка ми изнасяше целия товар. Но пък тя не беше физически здрава и все гледах да я пестя. Ако сега, с този акъл се върна в онова време, добре зная какво да правя Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #897 -: юни 30, 2015, 14:19:17 »

Добър ден! От четенето по диагонал съм запомнила следното:
Чери, бягай на лекар, момиче, не е шега работа!  beating
Миленка, няма как да не се притесняваш, но мисля, че ще ви се отрази много добре излизането! Гледай да се разсееш малко, че от опит знам как се откача.
Без никой да се обижда, мразя жени, които правят чупки и стойки все едно само те са раждали или са майки. И като се почнат едни към бъдещите майки: Ще видиш ти като родиш, нямаш и минутка за себе си, как да го оставя, ами и никой не ми помага, ама пък чуждите деца много кротки, а мойто само реве... И т.н простотии.
Като не си създаваш свободно време, няма да имаш - и за половин час да изляза се гримирам. А не с ханцук и косата вързана на кукуригу, после що мъжете гледали встрани  crazy
Като не мой го оставяш ходи на първата му брачна нощ с него  blum
Никой не е длъжен да ти гледа децата - било то майка, сестра, свекърва! Помощта е на взаимни и доброволни начала. Каквото почукало това се обадило!
Чуждата кокошка винаги изглежда като патица! Все чуждите послушни!
Добре, че тук нямаме от тая порода - нищо в живота дори и майчинството не бива да се взима толкова насериозно. Правете всичко по силите си за малките си съкровища без да се вманиачавате и психирате , учете ги да бъдат самостоятелни good като ви поотраснат мъниците ще ме разберете!
« Последна редакция: юни 30, 2015, 14:28:30 от fanimira » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #898 -: юни 30, 2015, 14:49:53 »

Свекърва, сега разбирам защо не се вясваш много-много и тук smile
Фани, на 100% съм съгласна с теб. Децата минават през периоди - днес са послушковци, утре са най-големите тарзановци. Аз също не ходя с "ханцук". Трябва някой ден да ви разкажа за баба ми, Бог да я прости. Уникална жена, уникална дама! Та тя ме погна още като дете за анцузите, нищо, че живееше на 300 км от нас. Гримирам се, лакирам се, боядисвам се и мразя външния ми вид да е в безпорядък, било то и до магазина и с детето под мишница. Аз съм кифла - казвала съм го blum
Когато детето ми беше новородено, беше още по-лесно. Спеше на 3 часа, знаех кога ще яде и имах възможност да отделям време за себе си. Сега времето е малко по-ограничено, но аз съм казала - не си ли дам почивка, няма кой да ми я даде. good В рамките на 3 чса имам възможност да сготвя, пооправя, да отделя време за хобита, да си почина...
Иначе последно време при мен е супер парадокс - родителите ми живеят отсреща, дет се вика. Свекърите са на 15 мин пеша от нас. Мъжът ми верно ходи на работа, ама уж почива събота и неделя. Та на цялата хуботия рядко има някой, който да ми гледа детето повече от 20-тина минути. Просто нямат хората времето, а не са и длъжни. ММ последните седмици само помагаше на техните на вилата. Добре, че сега малко поспряха и да имаме време да сме заедно. chee
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #899 -: юни 30, 2015, 15:07:11 »

Аз пък не се гримирам, връзвам си косата на опашка, ама пак си мисля, че не съм за изхвърляне.  blush

А за децата - оставям ги без свян да ги гледат бабите. Те вече и попораснаха, де. В началото имах известни притеснения, особено по повод свекървата, ама сега нямам проблеми.  girl_wink

svekarva, не знам дали има какво да помагаш точно в момента. smile Но ако измисля нещо, ще свиркам.  blum
Активен
Страници: 1 ... 58 59 [60] 61   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines