Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:18:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 61   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Юни 2015-Честит ден на детето!  (Прочетена 193796 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #15 -: юни 01, 2015, 09:52:48 »

Ние пьк ще ядем истинска италианска домашна пица, нека ви е!  lacnl8 TONGUE
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #16 -: юни 01, 2015, 10:13:29 »

Чудесата къде ли живеят? Чудесата къде ли се крият?

Чудесата къде ли замръкват? Чудесата са просто-магия!

-Те са край тебе и мене! Чудесата, това са децата!

Децата, които не знаят почивка, децата, които живеят, танцуват и пеят с усмивка.


Ето го стихчето на Фанимира. blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 01, 2015, 10:15:33 »

Добър ден! Честит празник на всички, а на всички майки весело прекарване с малчовците!
Тони, ама дай я тая рецепта с това пиле де. Ние пиле не ядем почти, ама искам да пробвам тая вкусотия.
Ина, искам и аз афтентична пица  Плачещо момиче
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #18 -: юни 01, 2015, 10:18:11 »

Искаш ама няма  blum А да видите колко е гадно като само си говорите за манджи коя от коя по-апетитна   beating

Помолих сега свекьрата да вземе като иде до магазина някакво малко подарьче за Марта и една паста красиво декорирана. Тя сигурно много ще се зарадва. Честно е да има и ден на детето. Тук франсетата имат ден на майката, ден на бащата, а на детето нямат  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 01, 2015, 10:24:27 »

Роси, пуснала съм я в Готвенето или Рецептите не знам и аз.. виж пуснах и втората  huhhuh.gif

Ина, то даже на детето е най-прекрасния празник, как няма да имат  beating Нали е международен ден на детето..  blush
За пицата не мога да ти завидя, виж да беше паста.. Слюнкоотделям...  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #20 -: юни 01, 2015, 10:31:01 »

Хихи, може само в България да е международен Wink.
Фиби /майката на Изабел/ беше разказвала, че в Холандия има друг ден на детето. Тогава позволяват на всички деца да вършат пакости и да си "връщат" на роднини и съседи. Хубаво, че този си е техен и няма международна популярност.  blum
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #21 -: юни 01, 2015, 10:32:59 »

Е ние пьк пасти ядем всеки ден, най-различни видове. Така че, паста …  nea

Международен може би на страните от Соцлагера?  crazy
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 01, 2015, 10:34:48 »

Е, Свекърва, много яко звучи този ден в Холандия! Искам  и аз да имаше такъв когато бях малка. Пакости на воля  Love girl ,не че нещо ме спираше, ама така ги правех с леко свито сърце, като знам че ще ми се карат.
Сега ще потърся Тони!
Ина, ти ще видиш, аз някой ден ще дойда във Франция и ще искам да ми направите пица и паста, пък  Xixixi
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #23 -: юни 01, 2015, 12:36:15 »

Здравейте! Честит празник! give_rose Пожелавам ви чисти по детски души и безпричинно щастливи дни!
Ние днес усетихме цялата атмосфера. От събота при нас са започнали тържества. Има концерти на центъра и по кварталите. Днес бяхме в Градската градина, скрити от силното слънце. Подаряваха ни книжки - и за четене, и за оцветяване. Имаше неща с послание и кауза... Разходихме се до пеещите фонтани (с изпокъртените плочки). Малката се пързаляше на едни пързалки точно като за дребни. Не ме остави - само ме водеше за ръка, църкаше и показваше кое я впечатлява повече. За съжаление тя ще проспи шествието на приказните герои. Важното е, че все пак имаше хора. Учудващо много хора! Смях, песни, балони... Винаги съм свързвала акумулаторните колички, купчините балони, хартиените шапки, кривите огледала и въртележките с 1 юни! Kinder Подробно - може в нашата тема да разкажа и за малката мишка, и за подаръците.
Цялата тази олелия и какафония от цветове и звуци бих казала, че ме зареди с енергия yahoo
Фани, няма лошо да живеете, където ви е добре. Лошото е, когато затръшнеш вратата след себе си. Така не оставяш обратен път към страната ни на децата си. Моя съученичка и приятелка от детските години заминаха в Щатите. Вече 15-тина години са там. Тя за тези години почти забрави български, защото вкъщи баща им ги караше да говорят на английски. Не е редно! Жалко е и за всички, които имат желание да учат езика ни, а няма къде. Един език никога не е излишен, било то и "непопулярният" български.
И на мен ми се налага да готвя прозаични манджи - днес ще сме на боб в гърне Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #24 -: юни 01, 2015, 13:43:44 »

Много готино, че има разни тьржества  Bravo Bravo Bravo

Аз на Марта й взех една тарталета по-красива за следеобдна закуска, едно смути (все неща, които обикновено не яде), грозния подарьк, за който писах в Отдушник и й купих ластик за скачане, та барем някаква файда да има от 1ви юни. и мисля, че ще е много доволна. Сега трябв да тьрся в нета и как се скача, защото помня само Ема-Есаса и Кате-Катерина, другите (немската, английската и пр) сьм ги забравила  pardon

ПП. Яко, немската я има в Уикипедия  good
Само броениците ги писали кьм игрите на ластик, ама не са.

И за който не знае още, Ема-Есаса е криворазбрания спелинг на Мисисипи (ем-ай-ес-ес-ай и т.н). Аз бях монго изненадана да чуя това, преди години.
« Последна редакция: юни 01, 2015, 13:47:20 от inaxastra » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #25 -: юни 01, 2015, 14:01:41 »

И за който не знае още, Ема-Есаса е криворазбрания спелинг на Мисисипи (ем-ай-ес-ес-ай и т.н). Аз бях монго изненадана да чуя това, преди години.

Ха! Изненада ме и мен!
Ние на въже много не сме скачали, ама аз израснах с момчета в квартала и с 4-ма братовчеди pardon Момичетата бяхме кът! Виж, на ластик много скачахме. Това си беше революция - как да вкараш женска игра с тия разбойници. Там пак имаше българска, английска, немска...
Някои от броилките ги има вкарани като песни из You Tube.
Ей, аз се чудих наскоро как се играеше на една игра "Държави". Чертаехме нещо с тебешири, ама какво беше... Имаше и една игра, в която питахме какво е времето. Ако беше слънчево, който мижи започва да гъделичка останалите да се засмеят. Ако беше мъгливо, играеше се като сляпа баба. Другите времена не ги помня. "Охлювът" го помня - беше като "Дама", ама с друга форма на полето за скачане. Някой сеща ли се за издадени книжки с такива игри? Май към някакъв вестник бяха huhhuh.gif
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #26 -: юни 01, 2015, 14:06:58 »

Не знаех, че има такава книжка. В нашата махала дежурните на ластик бяхме аз, Мими, Ани и Косьо (тримата са пьрви братовчеди). Мамка му, Косьо винаги ме биеше на ластик  diablo  Имам сериозни психически травми все още (по други причини де) заради него. Нищо, че аз имам нормален живот, а той повече или по-малко се провали, поне по стандартите.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 01, 2015, 14:07:37 »

Аз пък знам само тая Ема-Есаса (демек Мисисипи). Другите май никой не ги знаеше...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 01, 2015, 14:25:38 »

И аз се сещам за Ема (това за Мисисипи го чувам за първи път  shok) да си призная мразех да скачам на ластик  nea Сещам и за Охлюва, Дамата, друго не си спомням... Ние си умирахме от кеф да играем на ръбче.. Игра с топка, не знам колко от вас я знаят.. Правехме си турнири, лудница  Wink

Искам и аз да съм навън на празника на детето, а не в тъпия офис  GROAN
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #29 -: юни 01, 2015, 14:35:27 »

Знам рьбче и "Кралю Порталю, отвори порти" и имаше някаква царица-магарица  crazy Имаше и царя с дебелия корем, пьлен с крем, какво ядохте, какво правихте и трябва да мимираш…

А "Кър" ??
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 61   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines