Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 04:23:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 61   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Юни 2015-Честит ден на детето!  (Прочетена 193851 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #30 -: юни 01, 2015, 14:42:03 »

Здравейте миличкиии... Аз сега се прибрах - по случай 1ви юни и по случай че не ме свърта на едно място направихме 3 часа разходка - много съм доволна подробности след малко
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 01, 2015, 14:49:15 »

Ooo, браво, Миленка! Надявам се мъика да е мирувал. Wink

Аз се сещам за мнооого игри,ама за охлюва и кралю-порталю не се сещам.
Ние играехме на Рай, Шоколад (подобна на Дама), Държави и още други, чиито имена не помня. В града бяха основно момчетии, а на село все девойки. Редовно целия асфалт беше орисуван с принцеси, пеперуди, цветя, къщи и животни. Пък който имаше цветни тебешири, беше цар!
На кукли много играехме, правехме торти от кал...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #32 -: юни 01, 2015, 14:54:07 »

На мен никога не са мои позволявали да се мьрлям (гледаше ме баба ми) и вскякави к'фтета и торти от кал.. забрави !

Затова пьк живехме до "гимназията" и всеки ден ходехме в двора да сьбираме тебешири (рядко, но понякога имаше и цветни). Гледахме кой е намерил по-голям тебешир и викахме кьм ученеците на процорзите на пьрвия етаж: "Какоооо, моля те, хвьрли ми един тебешир !"  biggrin

Пьк над нашата улица е стадиона и като минаваше рейса на Пирин, спираше долу на ьгьла, качваше ни всичките и ни возеше до стадиона. Там ни стоварваше и ние тичахме надолу (и викахме "ааааааа")  blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #33 -: юни 01, 2015, 15:00:42 »

Кър за първи път го чух от моя мъж. Преди малко му попаднах в интернет на правилата и май нещо подобно сме играли. Твърде вероятно обаче да е същата игра под друго име, което въобще да не си спомням.
Лелееееее, татко ми даде вчера един кашон детски книги. yahoo Какви неща има тук!!! Има супер старо издание на "Неродена мома", "Агликина поляна", запазила съм и "Сладкодумни страници" за 3-ти и 4-т клас с различни разкази, "Амфиса", приказки на Шарл Перо, Братя Грим, няколко книжки с триизмерни рисунки... Толкова съм щастлива!!! danceg
Нансита, наскоро видях не цветни тебешири, ами флумастери за духане. С едни шаблони ми скриха шапката децата какво могат да правят по асфалта.
Миленка, и ти ще станеш скитня като мен. blum Май на тази марка количките ни побърква crazy

Допълвам... Ние се мърляхме, ама умерено blush Играехме на един огромен пясъчник, който по-късно разбрах, че бил основи за ОФ клуб. После през ранните 90-те започнаха там да строят нещо си... Докато се построи смени няколко собственика и предназначения. Обичахме много да се гоним по отделните стаички, правихме си апартаменти, тухлите четворки ползвахме за телевизор, видео, а коритата за бъркане на цимент - като вани или ги обръщахме като дивани. От изпускане на една такава тухла ми е и деформиран нокътят на малкото пръстче на крака. Кръв, рев тогава tease , ама пък си имам спомен.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 01, 2015, 15:06:52 »

Ааа, ние не сме се мърляли толкова. Поне аз де. Никога не съм можела да търпя мръсна дреха на себе си. Само ръцете ми са били кални. Ама пък и ние играехме пред вкъщи, та не беше сложно да вляза и да се измия. Иначе надали някой щеше да ме навие.
Шиехме рокли на куклите...

Али, ама това са си малки съкровища! Дано не им се случи случка, както стана с моите. Сестра ми ги "прочете" на бърза ръка.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #35 -: юни 01, 2015, 15:31:42 »

 Offtopic
Брей, таман вчера след цял ден работа почна да й се вижда края на дипломната (колежката написа супер дискусия 8 страници и много добре написана) и току що получихме корекциите: почти всичко е за преправяне  crazy crazy crazy

А е за четвьртьк. Дори нямам сила да се издразня.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #36 -: юни 01, 2015, 16:43:46 »

И за да вьржа последното гайле с топика, една случка от оня ден:

Някьде щяхме да ходим с Фабио и обясняваме на Марта, че това е за вьзрастни и тя не може да дойде, защото е още дете. Тя ни поглежда и казва разочаровано: "Искам и аз да сьм вьзрастна, не искам вече да сьм дете", а ние и двамата едновременно, сьвсем спонтанно и всеки на родния си език вьзкликваме един през друг:

"Ооооо, супер, айде, много яко, ти ще ни водиш на училище, ще ходиш на работа да изкарваш пари, ще ни купуваш разни неща, ще чистиш и готвиш, ще ни водиш в парка, а ние ще си играем и няма да се грижим за нищо."

И тя, която вьобще не очакваше таква реакция от нас, е така  Oh my ... Oh my ... Oh my ...

 funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 01, 2015, 16:52:50 »

Хахаха, милата Марта! Изобщо не е очаквала такъв отговор, сигурна съм.  funnytooth funnytooth

Вижте на какво попаднах в нета- уникални фрази от БГ филми.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #38 -: юни 01, 2015, 17:19:44 »

Присетих се и за филмите  lol lol lol

Утрепвация  judges

Ама не са ли истина пьк? И ако ми каже някой как могат да бьдат преведени, за да бьдат представени пред света… То нашето кино, като френското-само ние си го разбираме  pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 01, 2015, 17:24:54 »

Якоооо! "Когато говориш с мен, ше мълчиш!" хайахайа
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #40 -: юни 01, 2015, 17:34:24 »

Хаха гледам за филми говорите... Наистина нашето кино само ние си го разбираме, че даже понякога и ние не можем... Тъй де, каквито и субтитри да сложиш не става - ходи обясни на чужденците наште китни бг реплики - те именно затова са смешни - защото са наши и само ние си ги разбираме smile

Дребния май му почват колики че киселее нещо, но иначе яде като разпран и ака като за световно! Много му се радваме с мечо, а.мечо е тоооолкова сладък като го дундурка или му говори нещо, че нон стоп.ме разсмива и шевовете ми май отт смях ще минат накрая хахаха lol

Горката Марта какво ли си е помислила kiss2
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юни 01, 2015, 20:17:02 »

Честит празник на детето и от мен. smile
Нека вашите деца да са здрави и много щастливи.
Нека и ние, вече порасналите деца на мама и тати, никога да не погубваме детското в себе си.
Честит празник и на всички врачанки ( и на себе си, разбира се). За съжаление тази година ще пропусна хубавата ни заря, защото не съм в града.
Стискайте ми палци, защото ми остават още два изпита.
Съжалявам, но не успях да прочета всичко изписано.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юни 02, 2015, 07:41:38 »

Добро утро, момичета smile Днес пак съм носталгична, по това време преди ставах с небивъл ентусиазъм, за да се кача на Околчица за днешния ден..



Гледам за филми сте обърнали темата... Неразбираеми са за чужденците, но са ми забавни и интересни... Аз съм наредила в листа за гледане "Момчето си отива", представяте ли си не съм го гледала, а е сниман във Враца  blush
Миме, успех, няма страшно, ще се справиш не е нещо, за което да се притесняваш.
Поредната глупост с тая Академия гледах сутринта. Новият ректор е някаква си вчерашна асистентка, дясната ръка на стария, страшни наглеци ..  girl_impossible
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 02, 2015, 08:04:38 »

Добро утро! И тук да си кажа довечера съм сама с Кари. Нищо чудно да дойде довечера с мен да брои, диша и ражда заедно с мен. Дано наистина не родя през следв. 36 часа!  Girl_hide Верно големи глупости в тая академия, отделно патаклами в Гърмен, току някой бебе я пребито, я убито и на всичкото отгоре в неделя ще ми излиза Беновска при Дикофф да питала тя В качеството на каква била дошла румънката Маковей да дава акъл на ББ?! А пък Инглийския й беше тотал излагейшън! Няма ли един свестен джурналист в милата родина с приличен чужд език - поне да успее да си зададе въпроса правилно  blum по-добре да мълчат като задават въпроси, хаххаха  danceg
« Последна редакция: юни 02, 2015, 08:06:16 от fanimira » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #44 -: юни 02, 2015, 09:35:05 »

Брутру, аз нали не сьм от вашия край, освен сирените на обяд и празничната музика по радиото за друго нямам навик  blush

Още една седмица и идва майка. Как ще сме не знам… Хем се радвам, хем сьм много притеснена.

Иначе сме записани двете на ателие по носене на бебето, че ние количка не използваме до прохождането, този пьт е лятно бебе и нито имам нещо купено (за носене), нито знам какво да избера. Та другия петк и сьбота сме на информнативно и после на практическо ателие. Майка ще е още шашната от пьтването, а и е на френски, ама дано й влезе нещо.

Онзи ден колежката написа последната част от дипломната и за кратко се видя светлина в тунела. Горкото момиче, това беше най-трудната част, аз прьста не си мрьднах вьрху нея, а тя беше написала супер дискусия, която много ми хареса.
Пратихме я за корекция, която получихме 20 мин по-кьсно и преподавателката я беше разбила тотално. Всичко е за пренаписване, за Nти пьт. Колежката сдаде багажа както аз от ония дни и каза, че се отказва, повече няма сила, ще остави за догодина и пр. Направо ужас. Аз я пратих да си почива, казах й тоя ден нищо да не пипа, а да иде да яде сладолед и да си купи нещо хубаво. Пьк днес ще виидм какво ще правим. Още не сьм говорила с нея. Почнах да преработвам дискусията, ама не е лесно  sad

Та тьй. Поправителния ми по невро-анатомия е на 17 юни вечерта.

always_and_forever на теб кога точно са изпитите, да знам, да мисля за теб и да ти пращам енергия?

ПП. Четох как една гинеколожка защитава приятелката си и колежка, която уби бебето. Поврьща ми се.
http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/bebeto-v-teteven-e-mozhelo-da-byde-spaseno-6037077

"Във връзка с твърденията на родилката Наташа Габровска, че върху корема ѝ е било сядано, Григорова беше категорична, че в съвременното акушерство тази практика не се прилага по никакъв начин."

Затова на нашата Миленка й счупиха ребро…

"И младите майки не искат да разберат, че тогава няма кой да роди бебето, ако тази жена не напъва."

А пьк аз доколкото сьм чула, не че имам някакьв опит, ама родилните напьни са толкова силни, че и да искаш не можеш да ги спреш. Ама сложете ги хубаво легнали родилките, за да не може гравитацията по никакь начин да помага, обратното, нека дьрпа бебето назад, а не надолу и крещете им, бьдете груби с тях, какво са дошли тука да се глезят, така не се става майка…

Ох, ще отида да я заплюя в лицето тая безсрамница !!!
« Последна редакция: юни 02, 2015, 09:51:04 от inaxastra » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 61   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines