Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:20:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на opice - 13.06.2015  (Прочетена 90220 пъти)
 
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: юни 24, 2015, 20:47:55 »

Страхотни сте  give_rose Аз също като чуя сватба в червено и се позамислям малко, но твоята ми харесва страшно много! Поздравления! smile
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: юни 25, 2015, 08:51:18 »

Мили момичета, много ви благодаря за хубавите думи Wink Наистина ме карате да се усмихвам ейййййй така  smile smile smile smile
Първоначално, когато мислехме, че сватбата ще бъде в хотел "Берлин", се бяхме насочили съм цветовата гама екрю, бледо оранжево, нежно златисто. Но когато сменихме хотела, сменихме и концепцията с цветовете smile Не съжалявам въобще за червеното. Смятам, че доста добре контрастираше и създаваше много хубав ефект.
Декорацията на изнесения ритуал, моя букет, гривничките за пирятелките, бутониерите за младоженеца и кума, както и декорацията в ресторанта я прави една наша позната флористка (или по-просто речено цветарка). Общо всичко ни излезе 500 лева, като вътре е включен труда на момичето, както и цената на цветята. Тя не посъветва цветята в букета да не са само червени рози, ами да направим микс от 2 цвята рози, плюс други видове цветя. Стана много приятен букет, чиято себестойност откъм цветя е не повече от 20 лева. В деня преди сватбата ходихме с тази флористка сутринта рано-рано на цветната борса на Димитър Петков. Тогава идват доставчиците на цветя от оранжериите и продават всичко на страхотно ниски цени. Накупихме цветя за около 250 лева. Само за да добиете представа ще ви кажа, че по-обикновените рози, които купихме за аранжировките, излязоха по 30 ст. бройката. Което е направо смешно на фона на цените, които предлагат агенциите за декорация. Само за сравнение ще кажа, че за подобна декорация от агенция Шейла, която се слави с ниските си цени, ми предложиха цена от 1200 лева. Може би в агенция Шейла щяха да направят декорацията на масите за гости с повече цветя, но след като мина сватбата, смело мога да твърдя, че човек въобще не трябва да се изхвърля с много пари за декорация. Когато ресторантът е достатъчно добър, една премерена декорация е напълно достатъчна. Наие имахме на всяка маса за гости едни малки аранжировчичи от цветя, като флористката беше вплела вътре и по една ябълка - символизираща Райската градина, плодородие и тн. Това с ябълките много се хареса.
Eто снимка от официалната маса.
Тони, относно арката, бяхме я наели от агенция Шейла. Арка без декорация и 4 стойки за цветя без декорация ни излезе 130 лева наем. В цената е включен и транспорт...
Тони, пак за теб информация, пускам една снимка, за да видиш колко са щедри от Суита - това представлява уелкъм дринка :/ Смятам, че са се изложили с количеството....
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: юни 25, 2015, 09:19:24 »

Като се има предвид, че заменяме торта за уелкъм дринка наистина си е смешно  beating

Иначе, все повече се замислям, дали да не разменя куверта с по-евтиния и да си направим декорацията с флористка и ние  good Ще видя, как ще се справят на свабтата на моята позната други ден.,. Тя с куверт+декорация  Wink

Понеже знам, че Суита имат нова собствена арка, затова те питах. Иначе, ако не ни хареса, ще вземем от Шейлата  good

На мен лично цветята ми се струват достатъчно  Bravo Ако не бяха прословутите свещници, които ще вземе от Гранд хотела, както и столовете за изнесения ритуал.. 100% щях да се насоча към флористка  huhhuh.gif
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #228 -: юни 25, 2015, 12:50:53 »

Колко ти взеха, за уелкъм дринка, това направо си е подигравка. При мен го изчисляват на 200 мл. Всичко е много хубаво. Това с купуване на цветя от Димитър Петков, е голяма далавера. Но аз реших да не рискувам и ги поръчах от вносител.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: юни 25, 2015, 14:14:32 »

Направо са се изложили с този уелкъм дринк.  crazy  Иначе всичко останало е много хубаво.
Аз пък харесвам червени сватби. И на мен ми мина през главата този цвят, но се отказах.  smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #230 -: юни 26, 2015, 15:16:34 »

Честито и от мен и ви пожелавам много, много, много такива усмивки като на снимките ви цяяяял живот!  twohearts

Аз имам и още едно въпросче, защото и от другата тема (за разходите) видях, че сте преминали повече от успешно по трънливия път на изнесената церемония- на коя община се спряхте, за да е официално и да не се подписва предварително? Още не съм ги огледала всичките в София област и цената там с транспорта ли е?
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юни 26, 2015, 20:39:17 »

Честито и от мен, Стеф smile С ръка на сърцето мога да ти кажа, че си страшно красива булка, много те харесвам, наистина smile А снимката, където сте семейството... Уникална, малкият е голям сладур  heart Всичко е било страхотно, но най-важното е, че вие сте си изкарали невероятно smile Успех в съвместния живот и пожелавам на Бобчо сестричка Wink
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юни 30, 2015, 09:06:34 »

Благодаря ви на всички за хубавите думи и пожелания!  give_rose Много сте мили!
Gehenna, изнесената церемония я организирахме чрез Сватбения център в Младост. Те ни предложиха този вариант. Идва длъжностно лице от Елин Пелин, община Равно поле. Беше една много мила жена, с много приятен и мек глас, говореше топло топло. Много ми хареса, въпреки че по принцип не си падам по тези тържествени слова :-D Общата цена, която сме платили за изнесения ритуал, беше 280 лева, като това включваше присъствието на длъжностното лице в уречения ден и час на нашето място.
Дадоха ни съвсем официален Акт за граждански брак, не сме ходили предварително да се подписваме или нещо такова.
Отделно с ДиДжеят бяхме уговорили да осигури озвучаване на изнесения ритуал, което по първоначални данни трябваше да е 80 лева, но в последствие Ди Джеят каза, че не му дължим нищо за услугата, правел го като подарък за нас. Както и да е, ние така или иначе му дадохме 60 лева отгоре. Когато човек си върши работата професионално, с удоволствие му даваш бакшиш, но за бакшиш за ресторанта дори и не ми хрумна. Хахах, ами обслужването изглежда не ме е предразположило към такива мисли....
Ина, много благодаря за комплимента!  И за сестричката...и ние му пожелаваме на Бобчо една Wink Да видим дали ще стане  pleasantry pleasantry
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #233 -: юни 30, 2015, 10:17:56 »

МНОГО ти благодаря за инфото! Аз не знам защо, всеки път като обяснявах, че съм чула как има опция, давах за пример Елин Пелин, та добре съм се ориентирала  lol Записвам си  в тефтера със задачки!

За бакшиша на ресторанта- поне предварително не са ви "уведомили", че за добро обслужване трябва и стабилен бакшиш (което ми се случи)...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юни 30, 2015, 10:26:06 »

Стеф, мен моя приятелка, която организира в годината на нейната сватба още 2.. Ме предупреди, че е хубаво да се каже, под някакъв вариант предварително, че ще трябва да се постараят за бакшиша.. Нейната сватба беше точно в Суит.. Тя ми каза, че всичко е било перфект от към обслужване и честно много съм притеснена след това, което ти ми каза.. Сега в събота съм там на сватба, ще ги гледам под конец, честно!!!  beating
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юни 30, 2015, 10:42:04 »

Тони, благородно (или не чак - хаха  Wink) ти завиждам, че ходите на толкова много сватби. Не знам защо така се получава, но нашите приятели не се женят, или не правят сватби. Имаме две двойки, които просто подписаха покрай раждането на децата си и не са правили сватби. Други се чудят да се женят ли, да не се ли женят. И така - никой от нашето обкръжение не се жени.  GROAN
Емо, завалията, не е ходил на нито една сватба през живота си. И сега за сефте му беше неговата лична  funnytooth funnytooth Но какво да се прави, късмет. Сега навиваме разни познати да се решат най-сетне, та да може и ние да участваме в подготовката и в емоциите покрай големите им дни.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #236 -: юни 30, 2015, 10:53:03 »

ооо Стефи спокойно и ние сме така smile Сега в събота бяхме на една сватба и подозирам че с нея ще си останем в близките години...никой даже и не мисли да се жени, а сега на тази сватба всички моми це криеха от букета  crazy
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юни 30, 2015, 10:56:44 »

При нас сега е бум.. Не е много за завиждане от към финанси да ти кажа.. Боли ме главата 24/7.. Винаги сме били доста добре финансово, ама едва се смогва от към събития тая година.. Пък е един голям разход на 05.09  girl_impossible funnytooth
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юни 30, 2015, 11:32:41 »

Тони, пари се изкарват, пари се харчат...пък и те за това са направени! Емоциите остават!  yahoo Тъй че не му мислете weddingday Хубаво е да има любов, да има сватби!!!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: юни 30, 2015, 12:24:23 »

Стеф, съгласна съм.  good И ние миналата година бяхме на 3 сватби. Тази година освен на нашата сме на още една (макар че нямаме покана още, де).  Иначе като цяло и нашите приятели не се женят.
Тези три сватби бяха на братовчедка ми, на братовчед на Влади и другата вече беше на приятели.
Като цяло хората покрай нас не се женят, за съжаление.  sad
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines