Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 04:27:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дограмата!  (Прочетена 59689 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 19, 2007, 09:07:30 »

Ние всъщност накрая узбрах петкамерна на Саламандър и засега сме много доволни,нищо че още не живеем там.Много по безшумно стана и сега в големите студове без отопление и абсолютно разрушено  е около 12-13 градуса
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 29, 2008, 13:19:39 »

Ние сменихме вече дограмата на апартамента.Сложихме алуминиева дограма на Exalco с нискоемисионно стъкло.Не излиза евтино, но съм 100% сигурна в качеството. Предубедена съм към ПВЦ дограмата и ще ви кажа защо....Имам съседи, които имат ПВЦ дограма вероятно от 6-7години и трябва да ви кажа, че не прилича на нищо, особено на стаите, където почти цял ден пече слънце.  Каквото и да си говорим, ако ще и 10камерна да е, това е стъклото, а то няма общо със самата дограма. ПВЦ-то си е пластмаса, независимо, колко камери има. Смятам, че то е подходящо само за вътрешна дограма, но не и за външна. За сравнение още ще кажа, в къщата на родителите ми дограмата също е алуминиева и е на 16 години, но   е като нова. На дали ПВЦ дограма на 16 години ще изглежда така. А относно конденза, който няма гаранция, че няма да се образува, на каквата и да е дограма, висок риск има ако прозорците са плъзгащи.Знам го от опит. Всеки сам преценява каква дограма да си сложи, но моят съвет е да предпочете алуминиевата. Доста съм прочела по въпроса и имам много приятели, които се занимават с това,всички са на това мнение. Разбира се, ако поръчвате алуминиева дограма в никакъв случай не трябва да бъде със студен профил.
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 05, 2008, 14:59:27 »

На нас в събота ще ни сменят дограмата PVC на Viva Plast братовчед му на милото я прави и ни я препоръча пък да видим ще кажа после как е като поживеем малко и поне изкара една зима Girl_hide girl_wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 13, 2008, 20:39:31 »

Я дайте малко цени за дограма колко ви е струвала и каква е.интересува ме цена на вратопрозолез и да стандартен прозорец.

винаги съм си мечтала и за френски прозорец така че ако някой има такъв ще се радвам да сподели цена.
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #19 -: май 14, 2008, 02:56:16 »

пвц-тисен-германия-140-150лв.на квадрат.мъжа ми я слага така че нямахме проблеми с това! blum
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #20 -: септември 20, 2008, 20:13:43 »

гучи,
светни ме какъв е този френски прозорец?и на друго място съм го срещла в постове,но не знам какво точно представлява! sad smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 20, 2008, 20:18:02 »

френски ако не се лъжа е от долу до горе,няма стена а е прозорец
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #22 -: септември 20, 2008, 20:20:42 »

ей!това е супер! :bravo:ние ще си правиме точно такъв !а аз даже не знам и как се казва!ама е скъпичък!!! girl_impossible
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 02, 2008, 11:53:24 »

Искам да ви питам алуминиевата или пвц-то е по-добра и 4 или 5 профилна,и защо?  pleasantry За фирми не питам,защото май там избор няма милото blush и строителите посочват с коя ще се работи,но в това не съм сигурна,та затова за сега няма да питам коя фирма ми препоръчвате smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 02, 2008, 12:04:18 »

По пронцип алуминиевата, но с термо двойка, а не студен алуминии.Тя е и по-скъпа от PVC-то.Мъжо работеше такива неща като живеехме в София и аз уж малки съм се образовала.От пластмасовите най-добри са немските Шуко, Саламандър.Българските който са на пазара в повечето случай са по някакъв лиценз, но как са направени на място един господ знае.
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 02, 2008, 12:07:03 »

Моето мнение като човек продаващ тази продукция на крайния клиент е :

1. Термо алуминий
2. ПВЦ 5 камерна
3. ПВЦ 4 и 3 камерна
4. Алуминий  good

НО разликата в цената между Термо алуминия и  ПВЦ не е малка.
Пример: ето такъв прозорец има следните цени с различните материали:
1. Термо алуминий /ETEM/: 819 лв.
2. ПВЦ 5 камерна /TROCAL - немска/ - 535 лв.
3. ПВЦ 3 камерна /KBE - немска/- 501 лв.
4. Алуминий /ETEM/- 604 лв.
« Последна редакция: октомври 02, 2008, 12:08:45 от Tеди » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 02, 2008, 12:17:01 »

Мерси много мила за изчерпателното мнение give_rose Явно ще е или термо алуминий или ПВЦ 5 камерна,зависи какво предлагат производителите.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 14, 2008, 12:56:54 »

Работех в голяма фирма за дограма, в цяла България монтира, шефа ми не пожела да сложи на нито един негов приятел алуминий, тъй че от мен това мога да кажа. Алуминия дето викаше шефа ми си е желязо, студено е, не е приятно, дрънка, хлопа! Аз съм с две ръце за ПВЦ-то. И някъде нагоре четох нещо от сорта на "ако ще и 10 камерно да е, това е стъклото, ПВЦ-то си е пластмаса", камерите се отнасят са ДОГРАМАТА, не са стъклото, при стъклото има - единично с различна дебелина, двоен стъклопакет и троен стъклопакет /най-добрия/. Ако мога да бъда полезна с нещо ще се радвам да помогна give_rose
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #28 -: април 26, 2011, 22:10:05 »

Момичета помагайте! Предстои ни смяна на дограмата на целия апартамент, мислим за ПВЦ, но ни се иска нещо наистина качествено. Мненията тук са отпреди три години, дайте моля актуални отзиви за фирми производители и дистрибутори/монтаж. Става въпрос за Варна, но инфо като цяло от коя марка сте доволни и от коя не също ще ни бъде полезна! Благодаря на всички предварително! give_rose
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 26, 2011, 22:45:12 »

Днес се занимавахме с дограма за едната ни стая.

В крайна сметка живота й е максимум 15 до 20 години. Някъде четох, че живота на уплътненията е 5-15 години. Затова не сме мислили за алуминиева дограма, направо се ориентирахме към PVC дограма.

Въпросът в момента е избор на марка. Съдя по дограмата на терасата, която е Salamander - на около 5 години и значително по-евтината TROCAL в спалнята ни на 2 години. Цвета на втората е по-жълт от първата. Което ме навежда на мисълта, че след 5 години TROCAL ще е в лошо състояние.
Освен това механизма на вратата се наложи да се ремонтира 2 пъти (всяко лято)  angry .

Единственото нещо, което съм забелязал в Salamander е пластмасата, която покрива пантите - стана жълта като лимон. Явно там е било евтиното изпълнение. Но не зная дали фирмата, която я поставя, не е направила номер с пантите.

Освен това апартаментът ни е напълно южен, лятото е прекалено слънчев. Затова съм предвидил и външни щори.

Получаваме оферти и ще ги разпиша тук утре.

Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines