Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 09:52:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дограмата!  (Прочетена 59647 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: октомври 18, 2007, 20:39:39 »

Момичета споделете каква дограма имате?От коя марка ПВЦ сте най-доволни и въобще някакви особености?Нещо интересно около дограмата>Много сме босички с милото в тая област и само обикаляме по фирмите ама пусто друго си е някой да ти каже добра дума за марка и за каквото и да е свързано с дограмата.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 18, 2007, 22:21:41 »

Ох, Фийби баща ми работи точно в тази област, занимава се с дограми и прозорци, но тъй като аз много си нямам представа от работата му, засега не мога да ти бъда в помощ, но обещавам утре като говоря с него по телефона да го разпитам и след това да те информирам. Става ли?
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 19, 2007, 13:41:27 »

fiibi_bg , миличка ние миналата година си сложихме дограма - рехау и сме много доволни , да ти кажа не разборам много от дограма , но мога да кажа че изолира шумът перфектно и задържа температурата, с две думи сме много доеолни
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #3 -: октомври 19, 2007, 13:47:26 »

fiibi_bg, зетко работи в такава фирма и слагат дограма из цялата страна. Фирмата е шуменска, ако искаш, ще ти пусна контакт със зетко да се чуете, той поне ще даде компетентно мнение Wink Аз лично много не разбирам, чувала съм, че е хубаво де повече камерна, над 4 и че е хубаво да е алуминиева. Нашата ще е Саламандър, но все още не живеем в новата кащурка и не знам как ще е  Girl_sing

Между другото хубава тема, ако някой разбира повече, нека ни "светне" и нас  Wink 
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 20, 2007, 18:30:11 »

Момичета ,
аз немога да кажа че съм най-големият специалист , но с това се занимаваме с мъж ми.Имаме офис за дограма , дистрибутори сме на най-голямата фирма за дограма в България .
Неискам да си правя реклама , но дограмата наистина е хубава , профилите са немски - Trocal , петкамерни са , има и трикамерни които пък са Rehau , аз лично съм за 5 камерните.
 good
Ако някой се интересува по-подробно и желае контакт с нас да  ми пише на лични , за да не пиша тук , че ще стане реклама Wink
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 22, 2007, 10:26:13 »

ами ние питахме разпитвахме и най-накрая сложихме PVC 5 камерна за вайс профил - цвят златен дъб !!!! много си ни харесва !!! в сравнение с бялата алуминиева дограма в момента вкъщи smile и някак си предава по-уютно, макар че все още не живеем там !! поръчхаме си я с двойното отваряне и вратата на терасата си може и отвън да се заключва !!! smile в офиса имаме Рехау, бяхме доволни , но за съжаление един ни наводни един много силен дъжд, беше влезнала водата през отваряемия прозорец и паркета е ужас, явно не бяха сложили някакъв предпазител или кво не знам, но факта си  е факт !!!!
Активен
pbizart
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


http://kadesdete.bg/bg/contest/pagenum:2 Прегръдка


« Отговор #6 -: октомври 24, 2007, 21:51:01 »

Мисля, че Rehau са добри. Но има много фирми за монтаж, само ще кажа , не ползвайте Mr. AL- 2 пъти ни объркаха поръчката, счупиха едно стъкло, не сложиха мрежата където искаме, после я местиха, пък и някак си криво я слижиха.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 25, 2007, 08:07:20 »

аз питах милото нашата е Profi Link !!! smile уж била австрийска !!!!  pardon
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #8 -: октомври 25, 2007, 09:11:25 »

А в офиса ни дограмата е Hueck и изглежда добре и аз поне нямам оплаквания в моята стая, но при нас може би избора е от професионална гледна точка .... дейноста ни е изграждане на офис сгради и явно за такива големи центрове тя е подходяща, защото навсякъде я предпочитаме. Ако това помогне на някой  pleasantry не знам дали върши работа като препоръка за дограма за дома  pleasantry
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #9 -: ноември 04, 2007, 00:46:26 »

Момичета споделете каква дограма имате?От коя марка ПВЦ сте най-доволни и въобще някакви особености?Нещо интересно около дограмата>Много сме босички с милото в тая област и само обикаляме по фирмите ама пусто друго си е някой да ти каже добра дума за марка и за каквото и да е свързано с дограмата.

Миличка, ПВЦ-то е хубава дограма, даже доста  smile Но ако има начин, защо не сложите дървена дограма - по-хубаво от нея няма good give_rose give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 04, 2007, 09:27:04 »

Аз знам че дървената е най-добрата,но за целият апартамент ще ни излезе около 6 хил лв,а сега ако дадем толкова за дограма ремонта ни ще се забави с доста време.За сравнение най-скъпото ПВЦ ни излезе 2700 петкамерна на Сламандър.Това е последният ни избор.Вече я поръчахме и чакаме до седмица да ни я поставят.Моля се само монтажа да е добър защото това е толкова важно колкото избора на дограма!
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #11 -: ноември 04, 2007, 11:38:49 »

Аз знам че дървената е най-добрата,но за целият апартамент ще ни излезе около 6 хил лв,а сега ако дадем толкова за дограма ремонта ни ще се забави с доста време.За сравнение най-скъпото ПВЦ ни излезе 2700 петкамерна на Сламандър.Това е последният ни избор.Вече я поръчахме и чакаме до седмица да ни я поставят.Моля се само монтажа да е добър защото това е толкова важно колкото избора на дограма!

Успех с поставянето, fiibi_bggood smile
Активен
lini_barabini
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 27



« Отговор #12 -: ноември 15, 2007, 22:17:22 »

Ами какво да кажа по въпроса за поливинилхлорида. Хубаво евтино няма! Изводите оставям за вас.
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: декември 18, 2007, 21:10:38 »

Ние проблем с дограмата нямаме Wink,защото милото има  фирма за алуминиева и PVC дограма,външни и вътрешни ролетни щори,парапети и т.н.И все още  не сме си направили апартамента както трябва  :girlsigh:но и до там ще стигнем
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 19, 2007, 09:03:46 »

Аз също съм за PVC дограма пролетта сменяхме дограмата на апартамента и съм много доволна само за инфо да кажа че има и  шест камерна на Blik с широк профил нашата е такава smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 19, 2007, 09:07:30 »

Ние всъщност накрая узбрах петкамерна на Саламандър и засега сме много доволни,нищо че още не живеем там.Много по безшумно стана и сега в големите студове без отопление и абсолютно разрушено  е около 12-13 градуса
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 29, 2008, 13:19:39 »

Ние сменихме вече дограмата на апартамента.Сложихме алуминиева дограма на Exalco с нискоемисионно стъкло.Не излиза евтино, но съм 100% сигурна в качеството. Предубедена съм към ПВЦ дограмата и ще ви кажа защо....Имам съседи, които имат ПВЦ дограма вероятно от 6-7години и трябва да ви кажа, че не прилича на нищо, особено на стаите, където почти цял ден пече слънце.  Каквото и да си говорим, ако ще и 10камерна да е, това е стъклото, а то няма общо със самата дограма. ПВЦ-то си е пластмаса, независимо, колко камери има. Смятам, че то е подходящо само за вътрешна дограма, но не и за външна. За сравнение още ще кажа, в къщата на родителите ми дограмата също е алуминиева и е на 16 години, но   е като нова. На дали ПВЦ дограма на 16 години ще изглежда така. А относно конденза, който няма гаранция, че няма да се образува, на каквата и да е дограма, висок риск има ако прозорците са плъзгащи.Знам го от опит. Всеки сам преценява каква дограма да си сложи, но моят съвет е да предпочете алуминиевата. Доста съм прочела по въпроса и имам много приятели, които се занимават с това,всички са на това мнение. Разбира се, ако поръчвате алуминиева дограма в никакъв случай не трябва да бъде със студен профил.
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 05, 2008, 14:59:27 »

На нас в събота ще ни сменят дограмата PVC на Viva Plast братовчед му на милото я прави и ни я препоръча пък да видим ще кажа после как е като поживеем малко и поне изкара една зима Girl_hide girl_wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 13, 2008, 20:39:31 »

Я дайте малко цени за дограма колко ви е струвала и каква е.интересува ме цена на вратопрозолез и да стандартен прозорец.

винаги съм си мечтала и за френски прозорец така че ако някой има такъв ще се радвам да сподели цена.
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #19 -: май 14, 2008, 02:56:16 »

пвц-тисен-германия-140-150лв.на квадрат.мъжа ми я слага така че нямахме проблеми с това! blum
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #20 -: септември 20, 2008, 20:13:43 »

гучи,
светни ме какъв е този френски прозорец?и на друго място съм го срещла в постове,но не знам какво точно представлява! sad smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 20, 2008, 20:18:02 »

френски ако не се лъжа е от долу до горе,няма стена а е прозорец
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #22 -: септември 20, 2008, 20:20:42 »

ей!това е супер! :bravo:ние ще си правиме точно такъв !а аз даже не знам и как се казва!ама е скъпичък!!! girl_impossible
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 02, 2008, 11:53:24 »

Искам да ви питам алуминиевата или пвц-то е по-добра и 4 или 5 профилна,и защо?  pleasantry За фирми не питам,защото май там избор няма милото blush и строителите посочват с коя ще се работи,но в това не съм сигурна,та затова за сега няма да питам коя фирма ми препоръчвате smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 02, 2008, 12:04:18 »

По пронцип алуминиевата, но с термо двойка, а не студен алуминии.Тя е и по-скъпа от PVC-то.Мъжо работеше такива неща като живеехме в София и аз уж малки съм се образовала.От пластмасовите най-добри са немските Шуко, Саламандър.Българските който са на пазара в повечето случай са по някакъв лиценз, но как са направени на място един господ знае.
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 02, 2008, 12:07:03 »

Моето мнение като човек продаващ тази продукция на крайния клиент е :

1. Термо алуминий
2. ПВЦ 5 камерна
3. ПВЦ 4 и 3 камерна
4. Алуминий  good

НО разликата в цената между Термо алуминия и  ПВЦ не е малка.
Пример: ето такъв прозорец има следните цени с различните материали:
1. Термо алуминий /ETEM/: 819 лв.
2. ПВЦ 5 камерна /TROCAL - немска/ - 535 лв.
3. ПВЦ 3 камерна /KBE - немска/- 501 лв.
4. Алуминий /ETEM/- 604 лв.
« Последна редакция: октомври 02, 2008, 12:08:45 от Tеди » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 02, 2008, 12:17:01 »

Мерси много мила за изчерпателното мнение give_rose Явно ще е или термо алуминий или ПВЦ 5 камерна,зависи какво предлагат производителите.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 14, 2008, 12:56:54 »

Работех в голяма фирма за дограма, в цяла България монтира, шефа ми не пожела да сложи на нито един негов приятел алуминий, тъй че от мен това мога да кажа. Алуминия дето викаше шефа ми си е желязо, студено е, не е приятно, дрънка, хлопа! Аз съм с две ръце за ПВЦ-то. И някъде нагоре четох нещо от сорта на "ако ще и 10 камерно да е, това е стъклото, ПВЦ-то си е пластмаса", камерите се отнасят са ДОГРАМАТА, не са стъклото, при стъклото има - единично с различна дебелина, двоен стъклопакет и троен стъклопакет /най-добрия/. Ако мога да бъда полезна с нещо ще се радвам да помогна give_rose
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #28 -: април 26, 2011, 22:10:05 »

Момичета помагайте! Предстои ни смяна на дограмата на целия апартамент, мислим за ПВЦ, но ни се иска нещо наистина качествено. Мненията тук са отпреди три години, дайте моля актуални отзиви за фирми производители и дистрибутори/монтаж. Става въпрос за Варна, но инфо като цяло от коя марка сте доволни и от коя не също ще ни бъде полезна! Благодаря на всички предварително! give_rose
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 26, 2011, 22:45:12 »

Днес се занимавахме с дограма за едната ни стая.

В крайна сметка живота й е максимум 15 до 20 години. Някъде четох, че живота на уплътненията е 5-15 години. Затова не сме мислили за алуминиева дограма, направо се ориентирахме към PVC дограма.

Въпросът в момента е избор на марка. Съдя по дограмата на терасата, която е Salamander - на около 5 години и значително по-евтината TROCAL в спалнята ни на 2 години. Цвета на втората е по-жълт от първата. Което ме навежда на мисълта, че след 5 години TROCAL ще е в лошо състояние.
Освен това механизма на вратата се наложи да се ремонтира 2 пъти (всяко лято)  angry .

Единственото нещо, което съм забелязал в Salamander е пластмасата, която покрива пантите - стана жълта като лимон. Явно там е било евтиното изпълнение. Но не зная дали фирмата, която я поставя, не е направила номер с пантите.

Освен това апартаментът ни е напълно южен, лятото е прекалено слънчев. Затова съм предвидил и външни щори.

Получаваме оферти и ще ги разпиша тук утре.

Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 28, 2011, 15:17:25 »

Цените, които получихме са по-високи от колкото очаквахме. Поне от спомени преди две години бяха с 100 лв. по ниски. Инфлация, какво да прави човек.

Абсолютно същите размери и разположение:




ПВЦ 5 камерна /SALAMANDER- немска/ - 596 лв.

PVC REHAU 5 камерна, цвят бял, стъклопакет 24мм. Нискоемисийно 4мм /16/4мм флоат клиър, обков  Winkhaus/ произход Германия  - 606,00лв. (тук е с комарник)


24мм 4мм бяло/4мм LowE (нискоемисионно или т.н. к-стъкло)

Дограма с Koemmerling 5 камерна:  510 лв
ПВЦ перваз 150мм вътрешен: 41 лв
Ал.перваз 100мм външен: 21 лв
Общо: 572 лв
 
Дограма с КВЕ 5 камерна: 479 лв
ПВЦ перваз 150мм вътрешен: 41 лв
Ал.перваз 100мм външен: 21 лв
Общо: 457 лв

--------
Външна алум.ролетна щора, бяла от две части (малка на 1/3 и голяма на 2/3): 395 лв
Алуминиеви щори вградени в стъклопакета: 600 лв  sad
« Последна редакция: април 28, 2011, 15:24:24 от Teo » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 28, 2011, 15:19:53 »

Тео не виждам размерите и не мога да сравня с нашите оферти от миналата година.Иначе цените са невероятни така е.Предполагам сте си решили отваряниета как ще са и какви ще са комарниците?
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 28, 2011, 15:31:21 »

Да картинката се беше скрила. Оправих я.

Проблемът при нас е че имаме котка, която веднъж вече се опита да лети.

Затова ни трябва комарник, който да е здраво закрепен. За сега предвиждам един върху двуосово отварящия се прозорец. На панти със заключване. Мрежата ще я подменя с Трикси (TRIXIE) против падащи котки. Уж не могат да я скъсат или прегризат. Но това на място ще го говоря, като изберем каква точно дограма ще сложим и какви щори.

С външни щори нещата клонят към над 1000 лв.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 28, 2011, 15:44:32 »

Ние сме сложили ролетни комарници точно заради котките ни две на брой.Засега не са летели, но никога не е късно, а живеем на 5-тия етаж.За такава мрежа която си писал мисля за терасите, да ги обиколя от всякъде.И ние сме с един комарник при двуосово отварящия се прозорец, а мисля да сложим в последствие и друг на обикновенния прозорец.Общо взето схемата ни е същата като вашата само размерите ще проверя довечера в къщи smile и съответно какви пари ни искаха.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 28, 2011, 15:56:07 »

Ако сте нямали до сега комарници те съветвам да не слагате ролетни. След като се скъсат ще сменяте механизма, докато тези на панти сами можете да си ги подменяте. Слънцето не им прощава след 3 години ще станат чупливи.

За мрежа Триски миналата година исках оферти от магазини за домашни любимци и проверявах по интернет. Най-евтино, с включена доставка, излизаше да се купи от Германия от онлайн магазин (почти наполовин цена).
В ebay има доста ментета, предимно китайски. В един форум за животни видях една снимка на подобна мрежа, на която котката се промушваше в дупките. Явно е била прекалено разтеглива.

Друго нещо с което трябва да се внимава е гаранцията и фирмата, която поставя дограмата. При родителите на жена ми дограма Шуко има разхерметизирани прозорци - появява се влага в скъплопакета. Работата е там, че фирмата вече не функционира и гаранцията я няма.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 28, 2011, 16:10:02 »

Мъжът ми работеше във фирма за дограма, той беше в цеха окомплектовчик го водеха, той настоя за тези комарници.В интерес на истината кумовете имат прави ги мъжът ми и вече 5 г нямат проблем с тях не са мръднали.Фирмата уж сме я избрали по-голяма и по-свястна така да кажем, че мойте родители си сложиха дограма от една Плевенска фирма и сега стой та гледай каква е красота в къщи.Ама ние като им приказвахме не бяхме прави.Шукото е страхотна дограма стига да се сглоби добре, в Плевен никой не работи с нея защото е скъпа.Ние сме с Трокал пак е немска.От българските бягаме умишлено, Мерал беше ходил в цех на Вайс профил и беше останал меко казано въмутен.

За тези мрежи още го мисля, засега котките нямат никакъв досег до терасата.Голямата ни е бягала два пъти прибираше се като огладнее.Бягането и се състоеше в разхождане по покрива на блока.Малката засега я е страх от всичко.Затова хич и не ги пускаме там.Но в новото жилище нещата ще са различни и там ще трябва да се опашат терасите няма начин.И аз ги гледах по немските сайтове, че са по-евтини тия мрежи и тряжва да е яка. щот тия диването само се мушкат някъде.

Сега ги гледам нашите прозорци, размерите са 800 отваряемо крило двуосово, 1050 неотваряема част и 800 отваряемо едноосово, височина 1330. това с немски профил Трокал, обков Wink Hous, нискоемисийно стъкло с алуминиев и PVC перваз е на стойност 545.98 с ДДС.Това е миналата година 06 месец, фирмата е Ролпласт.
« Последна редакция: април 28, 2011, 17:01:18 от магито » Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #36 -: май 02, 2011, 17:17:43 »

Много благодаря и на Тео и на Магито за бързата реакция и за изчерпателния отговор! Първите оферти, които разгледах бяха на Ролпласт, но от много места ме посъветваха да не им се доверявам, сега имали много неща на промоция, предимно на Трокал, които не били от най-качествените (предполагам по-нисък клас Трокал, а не че Трокал е кофти като цяло), но с които предимно работели. След упорито ровене тук-там непрекъснато излиза марката Саламандър, към която явно клоним. Естествено качеството си идва с цената, както и Тео е отбелязал в офертите които е получил, но за един път на 20 години, мисля че си заслужава да се дадат малко повече парички, но да стане добре. И ако марката е да речем ясна, остава въпроса с фирмата-изпълнител - мили препатили съфорумци, дайте съвет и за това lol))
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 02, 2011, 22:29:29 »

Ние се чудим между Саламандър и Кьомерлинг.
До сряда ще се разходя из фирмите предлагащи Саламандър и ще пиша.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 03, 2011, 12:48:33 »

И ние другия месец смятаме да сменяме дограмата,та и аз ще следя темата с интерес.Който има някакъв положителен опит с някоя фирма-нека  бъде така добър и да сподели  good
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 09, 2011, 23:09:44 »

В крайна сметка се спряхме на дограма от Сити Комфорт - Кьомерлинг - Energy стъкло, заедно с ролетна външна щора и комарник ролетен. За котарака ще се слага допълнителна рамка с мрежа.
Разликата между Саламандър и Кьомерлинг в цената почти няма (около 20 лв.).

Предложиха ни вградени щори в стъклопакета, но аз харесвам външните щори.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #40 -: май 10, 2011, 10:14:40 »

Ние щори не искаме никакви, на втория етаж сме и по-скоро се борим за допълнителна светлина, тъй като отпред има доста дървета, които естествено не са кастрени от общината от години. За комарници не сме обсъждали вариант за момента, но сме много близо до морето и проблеми с комарите като цяло нямаме, може би по-скоро заради мухите ще обсъдим варианта. А котарака няма склонност да лети, засега поне  good, вече е на три години и даже не излиза извън терасата. Иначе си записвам Кьомерлинг-а и Сити Комфорт-а, като започнем сериозните проучвания с цени и фирми, ще давам и аз инфо!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 10, 2011, 13:36:47 »

Всъщност те се оказаха най-вежливи, няколко пъти сменях желанията си и ги залях с въпроси.
Сега реших да е с троен стъклопакет.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 11, 2011, 12:22:44 »

малко късно се включвам в темата, до преди няколко месеца и ние прекарахме доста време в чудене каква дограма да сложим, най- накрая се спраяхме на Трокал, Ролкпласт, петкамерна, троен стъклопакет, с нискоемисийно и високоенергино стъкло отвътре и отвън, вътре е с газ аргон пълно. Доволни сме от изработаката и монтажа. поръката ни беше голяма-8 прозореца и 2 врати и имахме 25 % отстъпка, поръчахме си и комарници за всички отваряеми крила, в Пловдив просто няма начин без комарници.Ако мога да помогна на някой, ще се радвам
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 01, 2011, 18:00:14 »

Да, на мен, с цени и размери.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 16, 2011, 11:56:07 »

ами платихме 5200лева за 2 врати, 4 малки отваряеми прозореца с комарници, 4 големи прозореца (2 на 3 някъде) с комарници на отваряемите части, един  тесен и дълуг прозорец 0,40 на 2,80- това всички в цвят орех и един прозорец бял 2 на 3 някъде. подпрозоречни плотове на половината прозорци.Това са размери +- не са съвсем точни, но наистина бехме взели няколко оферти от различни места и тази беше най- добрата, много сме доволни и от обслужването.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #45 -: юли 21, 2011, 21:03:36 »

Ние сложихме Профилинк и сме доволни, произвеждат се в Пловдив по австрийски стандарт. Колебаехме се между Трокал и тази, но така ни излезе малко по-евтино.  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 22, 2011, 10:11:05 »

Момичета всяко нещо правено в БГ по някакъв си стандарт е остарял техен вариянт продаден в България.Добре е да го знаете.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #47 -: юли 22, 2011, 13:20:47 »

За мен е важно монтажът да е добре, а то десетки производители и фирми. Само ми е странно защо в кухнята на външен сме сложили 4 камерна, ама толкова сме разбирали тогава.
Активен
daniela_sl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юли 26, 2011, 14:01:53 »

Здравейте момичета!Кажете нещо повече за пвц саламандър,чета по форумите,че много я хвалят и някой да ми каже,ако може каде правят такава,става въпрос за Сливен!Благодаря!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 23, 2011, 10:37:48 »

Аз забравих да разкажа за Сити Комфорт и сагата с тях. В началото пълни обещания, допълнителни рамки за решетки на мрежата за котки, без разпробиване на профилите за външната щора. Накрая обаче резултата беше друг, още на слагането зейна дупка в профила при което стигнахме до скандал. Успяха да ме убедят, но ми стана ясно, че в Сити Комфорт се обещава докато не вземат парите. После по стандартната процедура. Обещаните рамки така не ми бяха доставени, след като в офертата пишеше допълнителни профили, после се оказаха допълнителни профили за нещо други.

От качеството съм доволен, от нервите не.

Всъщност ги избрах заради обещанията, накрая за да се отърва си платих и това е.
« Последна редакция: август 25, 2011, 13:57:13 от Teo » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 23, 2011, 18:17:21 »

Вече и аз мога да дам отзиви,защото в Събота сложихме и ние дограма.Ползвахме услугите на майстор,който си работи сам,а не на фирма.От Асеновград е човека,препоръчаха ни го приятели.Дограмата ни е на ВИВА ПЛАСТ.Много сме доволни,както от качеството на изпълнение,така и от цената.За 3 големи прозореца,2 врати и 1 малък прозорец ни взе 1270лв,колкото ни беше казал. Монтира я 2 седмици,след като взе размера. good
Това е за гр.Пловдив.  smile
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #51 -: септември 04, 2011, 21:59:29 »

Ние си сложихме Salamander, двоен стъклопакет, немски обков, немски машинки и т.н. преди около месец, даже още стои с лепенките, днес започнах почистването след майсторите. За момента сме много доволни - има много добра шумоизолация - отсреща в блока къртеха днес с едни машини, затворих всички прозорци и ефекта беше като MUTE-то на телевизора - само картина, без звук, а на отворено не се траеше. За топлоизолация ще мога да кажа като захлади и като имам по-дългосрочни наблюдения. За монтажа - Миг Маркет - това е за Варна, не знам дали работят и в други градове - от монтажа на PVC-то сме много доволни, момчетата се справиха за един ден с два тройни прозореца, две врати и голяма тераса, като междувременно и демонтираха старата дограма. Нивелираха си всичко идеално, стараха се много, изпипаха си нещата. Монтажа го направиха точно когато бяха обещали, някъде около две седмици след подписването на договора - коректни са и в това отношение. Но имаме и четири плъзгащи врати, които са алуминев профил, които два пъти идваха да ги оправят, тази седмица ще ги викаме пак - като качество са ок, но монтажа на алуминия май им куца. А, да, и вратата на банята ни е от тях - също алуминиева - от нея и от монтажа сме доволни. Като цена не мога да кажа в момента - трябва да си погледна из документите, но предвид че избрахме най-скъпия вариант, цената беше повече от добра. За PVC препоръчвам и марката и фирмата с две ръце!
« Последна редакция: септември 04, 2011, 22:01:43 от Денито » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 04, 2011, 22:06:23 »

Ние си сложихме Salamander, двоен стъклопакет, немски обков, немски машинки и т.н. преди около месец, даже още стои с лепенките, днес започнах почистването след майсторите. За момента сме много доволни - има много добра шумоизолация - отсреща в блока къртеха днес с едни машини, затворих всички прозорци и ефекта беше като MUTE-то на телевизора - само картина, без звук, а на отворено не се траеше. За топлоизолация ще мога да кажа като захлади и като имам по-дългосрочни наблюдения. . За PVC препоръчвам и марката и фирмата с две ръце!

Ние сме със същата марка вече 4 години и сме много доволни.Петкамерна с двоен стъклопакет и Ка стъкло .Наистина сме много доволни !
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #53 -: септември 04, 2011, 22:08:26 »

Да, това пропуснах да кажа - нашата е същата - петкамерна, двоен стъклопакет, КА стъкло - то ни се стори най-подходящо за нашите условия - светлина, греене, изложение и т.н.
Активен
key_key
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #54 -: ноември 03, 2011, 15:00:57 »

здравейте!
И пред нас стои дилемата за смяната на дограмата. Препоръчаха ни Veka 5-камерна, с троен стъклопакет, от 2 бели и едно нискоемисийно Ка стъкло. Половината от думите не ги разбирам biggrin и искам да питам дали някой има подобно чудо в дома си smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: ноември 12, 2011, 11:25:56 »

здравейте!
И пред нас стои дилемата за смяната на дограмата. Препоръчаха ни Veka 5-камерна, с троен стъклопакет, от 2 бели и едно нискоемисийно Ка стъкло. Половината от думите не ги разбирам biggrin и искам да питам дали някой има подобно чудо в дома си smile

имам Ка стъкло, това което описваш ми звучи и като шумоизолация  blush, определено е по-топло и по-тихо, поне два пъти по-добре  е отпреди  холът... give_rose
Ако не искаш да се изръсваш и обема на прозорците за сменяне е голям, може и българска дограма- моята е такава и съм доволна.
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines