Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:49:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 77   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Май 2015 - С труд по пътя към книжовността :)  (Прочетена 238935 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #1080 -: май 29, 2015, 15:56:37 »

За репортажа на Господари на ефира ли говорите или има и друг?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1081 -: май 29, 2015, 16:01:10 »

Да. Не го гледай!
Комплиментите към теб винаги са заслужени  Wink  heart
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #1082 -: май 29, 2015, 16:12:07 »

Да си призная, сега прочетох за раждането на Марта и осъзнах защо се възмущаваш на нашата система и отношение тук. Във Франция е доста по-различно, Боже, кой ще те остави 3 дни да раждаш тук? Ще си намерят 1000 оправдания да те сложат под ножа. Но раждането ти е било дълго и емоционално, дано със София мине по-бързо и гладко. Не знам как си издържала на напрежението и особено като са ти казали за падналите тонове, аз след такова нещо сигурно не бих мръднала от болницата. Но едно е сигурно, тия теми са много ценни, аз и моите някак трябва да си ги запазя някъде, че нещата се забравят, а тия разкази са така ценни и уникални!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1083 -: май 29, 2015, 16:23:02 »

Аз го видях вече. Тя си има и червено конче на рьката  cray

Не сьм мислела, че ще го кажа някога… ама докьде стигнах: По-добре мащеха Франция, отколкото майка Бьлгария.

А тази шефка на отделението искам, искам… искам да я измьчват. Нищо няма да й се случи, нали? След две седмици вече никой няма да говори за това, както вече никой не говори за акушерката, която беше била новороденото.

Преди турците са ни били и клали, ама са ни били врагове и са ни мразили. Искали са ни злото, на враг това се иска. Ами ние си между нас, кьм тези, които са като нас, брат-брата дето се казва… ??

Искам да я измьчват и я мразя, защото ме предизвиква да искам такова нещо за друго човешко сьщество, а още повече и като психолог би трябвало да я разбирам. Не искам да я разбера, а ако я разбера това не я оправдава. Убийца!!!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1084 -: май 29, 2015, 16:25:08 »

А на тия Господари на ефира им е супер зле направено предаването. Не е подобаващо в такьв случай да пускат вьзгласи на запис. Отвратителна дьржава.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #1085 -: май 29, 2015, 16:34:48 »

Ина, спокойно сега!  Friend Ти кога успя да го гледаш?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #1086 -: май 29, 2015, 16:39:55 »

Ами той е навсякъде тоя репортаж. Нечовешко, не знам как може да има такива същества, то те хора не са. И предвид, че не е изолиран случай, как може да е практикуващ лекар тая? Не знам, напоследък такива неща изплуват в медиите, че де чудя в каква държава живеем, че и си търпим и всичко се потулва и забравя и просто си продължава живота напред?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1087 -: май 29, 2015, 16:40:38 »

Аз сьм спокойна, защото това на мен няма да ми се случи. От два месеца ме учат как да раждам и сьм предоволно информирана как да протече добре всичко. Болницата ми е в гето, но с много добра родилна политика, шефа на отделението е страхотен човек (той изроди Марта) и му имам пьлно доверие.

Но сьм изпьлнена с ужасен гняв и адска мька за жените в Бг и сьм разкьсвана между желанието да направя нещо и желанието да си изгоря паспорта и да забравя за сьществуването на това място.

Какво да направя? Какво като имам информация? Нали я споделям. Кел файда. Мнението на обществото и така се прави тук е толкова тежко, че няма мрьдване. Нали майка ми, сьседката, педиатьрката така каза… (обратното на това, което е нормално и което се прави в дьржавите с грижа за детето и майката).

Божеееее… Боже!
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #1088 -: май 29, 2015, 16:54:20 »

Аз лично следя с голям интерес какво пишеш по темата за раждането, но в другите темички. Какви съвети ви дават и т.н. Доколкото знам, тук не е практика и младите родилки не знаят какво ги чака....после не знаят как да напъват, как да дишат, как да си подхванат детето после.
Надеждата ми беше в частните болници,ама и там не е гаранция вече.

Пък за паспорта...това съм го чувала от много други българи,живеещи извън страната. Ама пусто му родолюбие.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #1089 -: май 29, 2015, 16:57:44 »

Абсолютно, откакто си мислим за дете, единственото, което мисля е: Добре, че няма да раждам в БГ.
Не бих си го причинила.

Иначе, Ина, продължавам да съм спокойна, че и повече. Всичко се нарежда по-добре отколкото го очаквах.
Пари продължаваме да нямаме, аз от миналата седмица пак не съм на работа, но се обадих на тате с крайно решения да я отменям и той както винаги ме успокои: "Абе дъще, на мене ми беше ясно, че пари за сватба нямате, още като тръгнахте да я правите. Аз нямаше да ви се навия на акъла, ако не бях подготвен. Стига Тоя отгоре да не ни спре, сватбата ще я направим."  heart Най-страхотния мъж на тая земя.
Онзи ден ходиха с мама до Джъмбо да купят украсата, аз бях харесала едни свещници, те ми се обадиха, да кажет, че не им харесвали. Предложиха ми едни други. Аз малко се ядосах в началото, ама казах да взимат, което им се струва по-подходящо. (Дали са с 3 см по-високи или по-ниски.... Животът продължава.)
Та освен прекрасните родители, имам и най-прекрасните приятели, които ще минат 3000км. и си промениха плановете за цялата година заради мен.
Свекърите и те само ми се въртят на пета, много ги обичам /като изключим ситуации като вчера/, само чакат задачи да им давам и са супер стриктни.
Кумовете са ми супер, само дето вече е сигурно, че няма да могат да дойдат и да са свидетели за подписването, ама ... и те сега се опитват кариери да градят, не се върти света около мойта сватба.
Малко мъжа ми е проблема, ама ... примирила съм се вече.  pardon
Ухх, че се отплеснах, извинявам се   god
А сайта за кремовете, казаха че имало един за стрии, уникален бил....
Цените поне според мен са много приемливи.

нов отговор беше публикуван...

Мен хич не ме гони родолюбие, аз съм на мнение, че хората, които искат да са в България трябва да останат там и да се грижат за страната си и такива като мен, което не искат да са там - не трябва да бъдат.


Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1090 -: май 29, 2015, 17:03:58 »

Както пишеше сьс спрей на една стена в София: Обичам Родината, но мразя държавата !
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #1091 -: май 29, 2015, 17:16:05 »

Не че нещо, ама аз пък в Англия не бих родила и за секунда не съжалявам, че си се прибрах и родих тук, но аз си познавах екипа, в България е важно да познаваш хората, с които ще се сблъскаш, иначе не се навивам и аз. smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1092 -: май 29, 2015, 17:17:28 »

Защо?
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #1093 -: май 29, 2015, 17:21:58 »

Сега го изгледах и през цялото време си мислех само: Да не ти се налага...
В такива случай разбирам вуйчо ми, който бие наред. Няма да изпадам в детайли, обаче ошамари попа на погребението на леля му и то никак не без причина.
Аз съм доста агресивна и да ви кажа, в подобна ситуация хич няма да ми мине на акъла за телевизията или който и да е. Ще и пратя двама, да я подредят, пък после... я ме осъдят, я не...
Ние до сега все сме попадали на хора и в болници и в полиция и къде ли не, ама такива зверщини виждам, че направо...

п.п. Виви, аз пък толкова познати имам дето са родили тук, една недоволна няма.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #1094 -: май 29, 2015, 18:09:46 »

Изгледах го! Ужасно!  cray Горката жена. Боже, през какво само е преминала и като знам, че има толкова много жени, които преживяват такива кошмари. Тази лекарка дали ще си получи заслуженото? Съмнявам се! И да я уволнят, като гледам не е първа младост, направила си е кариерата, поживяла си е с титлата доктор. К'во й пука на тая?! Справедливост за пореден път се съмнявам, че ще има. Както всичко останало и това ще бъде за три дни.  cray
Активен
Страници: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 77   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines