Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 18:37:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 77   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Май 2015 - С труд по пътя към книжовността :)  (Прочетена 240105 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #150 -: май 06, 2015, 19:06:08 »

Аз преди ММ не съм имала дълги връзки, нито съм живяла с някой, с нито едно бивше гадже не съм приятел във фейса нито поддържам някакви отношения с тях. Поддържах с един, ММ не направи никаква забележка, но не беше редно да се чувам по телефона с някой докато гаджето ми седи до мен. Виж бивша жена е съвсем различно нещо, не можеш да сравняваш гаджета от 6 месеца с бивша жена от 15 годишен брак. А и като съм палила беше на 20, деца сме били все още. smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #151 -: май 06, 2015, 19:12:16 »

Пачоран, говорех за месечната тема, не по принцип good Но имаш страшна памет, аз сьм склери.

Дьржиш ли да си говорим на Вие? По навик от общуването с останалите се обьрнах на ти, но ако е важно за теб, сьм приспособима.

Мариолка, много скромна си била.


 
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #152 -: май 06, 2015, 19:18:48 »

 Не, не , нищо лично ! Това с "палила"  има съвсем друг смисъл според мен, а защо не и действие. Честно кзано аз лично не правя разлика между съпруга и приятелки. Има ли любов и сексуален контакт...нещата са сериозни..не са като в детската градина. Не е нужно да се оправдаваме за връзките си в живота, но не бива и да послъгваме.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: май 06, 2015, 21:04:48 »

Аз лично си пазя снимките от всички, чат пат ги гледам. Даже имам на компа, мъж ми си ги е гледал по собствено усмотрение сам, разказвала съм му, ако изяви желание. Честно казано, не умея да си държа устата затворена на тема минал личен живот, споделям си smile . Все пак това е опит, който ми е ценен. smile smile smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #154 -: май 06, 2015, 21:21:47 »

Еми много съм съгласна с трб smile

Интересна тема се заформи за бившите.. smile аз си признавам бая съм "походила" навремето. С всички съм останала в добри отношения, а двама считам за най близки мои приятели, те съответно вече са на ниво семейни приятели и Фил се разбира прекрасно с тях. smile имала съм съм много гаджета, които са били краткотрайни, но само 2 връзки преди Фил. С едното момче сме в добри отношения, с другото не точно... Тези 2 момчета всъщност са и снимките,  които махнах от албумите. Останалите са били детски любови на по 15-17 години съм била тогава... Държа да кажа че снимки никога не съм горила - пак казвам за нищо не съжалявам. Фил знае всичко за всички,  а аз никога не съм се срамувала от миналото си, така чеее...

Общо взето в нашия брак няма притеснения от бившите, тези ккоито наричам приятели - ами те наистина са, доказали са го в годините и смело твърдя че наистина има приятелство между мъже и жени. С техните половинки също се разбирам чудесно  и смятам че хората които си струват да запазиш в живота си, трябва да ги запазиш независимо от "титлата бивши" good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #155 -: май 06, 2015, 21:34:57 »

Ми аз честно за мен не си е струвало да ги запазя като приятели. Аз не съм имала много гаджета, но и никога не съм късала с гадже, те винаги с мен, някак си не събирах смелост и винаги драматично са ми приключвали връзките, от които аз съм излизала наранена, та за това не са ми мил спомен. Най дългата връзка преди ММ е година и половина. Миленка, аз казах че съм горила снимки, в студентски години, почерпена.  smile, ами така ми се пада, да не споделям нищо егаси.  crazy
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #156 -: май 06, 2015, 21:45:11 »

Не се коси, аз бих горила при сьщите условия сьщо  good Мисля, че би ми донесло задоволство в момента, ама не сьм имала сгоден случай. Но много яко ми изглежда такова действие, като на филм.  danceg Аутодафе и адио глупако…  Bravo
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #157 -: май 06, 2015, 22:22:47 »

Мариолка душко, не беше насочено към теб...  @}->--Извинявай ако те засегнах kiss2
При мен някак си беше поравно. Била съм от всички страни и съм рязала и мен са ме рязали, и съм страдала и са ме страдали - Абе наживях се в пълния смисъл на думата,  но пък така и разбрах какво точно търся у един човек обективно и към днешна дата съм убедена че така е трябвало да стане. Много пъти сме говорили с мечо,  че ако се бяхме запознали преди 5 години, щяхме да се разминем и да не се оценим един друг - както каза Еми - опит. При него също важи, в началото той подържаше отношения с бившата, но постепенно се отдалечиха - не съм имала нищо против, просто така стана...

В крайна сметка най- важното е човек да е щастлив с избора си и да не съжалява
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: май 07, 2015, 07:24:32 »

Добро утро! Като ми дойде музата може да се изкажа по темата - бивши. Сега както ви обещах малко спомени. Помня как седмица преди Хъдрелез минаваха да събират нишани/някакви накити с панделки или конци в различни цветове така че да си ги познаеш/. Комшийки идваха да ги дават на баба, че да не би да не успеят да си ги предадат, ако се случи да са на работа. Нишаните стоят в едно голямо менче до празника. На самия празник се става рано, вратите на къщите се украсяват със здравец и пролетни цветя. Дворовете се помитат още от предния ден, защото на самия празник е забранено да се работи. До обяд се ходи на гробищата, само там съм виждала да се работи на този ден - в смисъл да се оплеви или да се садят цветя. После започва подготовката за събирането на жените - Дернек, което се прави на открито и си има строго определена последователност. Костюмите са най-различни - обикновно най-малките стават Арап - с черните наметала и маските, по-големите се обличат като момчета, момите за женене в женски носии, а омъжените може да си облекат шалвари, които са им дар на сватбата от свекървата- като моята на снимката. Нося я и когато има Къна на роднини или близки прителки. Трябва да се науча как се почиства и сгъва, за да не я съсипя. Процедурата е доста сложна, заради бродериите и камъчетата. Не дай си боже да тръгнеш да я сгъваш както ти дойде - трудно ще я оправиш после, като закачиш украсата за кадифения плат.
Някъде към 2-3 ч след обяд се отива в местността където е празника. - горичка непосредствено до селото. Бабите са оборудвани със столчета, очила и тефтери където им е записан сценария, защото както казах последователността на песните, танците и ритуалите е строго определена. Когато си облечена в някаква носия, задължително участваш в ритуалите просто защото не те оставят на мира - всяка баба те дърпа и те подканя да се присъединиш. И така гледай по-възрастните участнички се учиш какво да правиш. Има въжена люлка закачена на голям дъб и момчетата люлеят. Питат момите на кого ще пристанат докато ги люлеят, повечето си признават, защото ако не признаеш те люлеят по-силно и по-силно докато изтърсиш някакво име  blum
По някое време когато вече сме се уморили от танци се вадят и нишаните от менчето. Вади ги малко русо момиченце, като покриват менчето с кърпа и вади на сляпо. Докато вади се пее и се гадае според думите на песента. Примерно баба беше пощуряла по едно време като бях мома, че са изтеглили нашия нишан на думата "сватба", има "рожба", имане абе всичко от живота. А момичето трябва да русо, защото при нас русите и бели жени символизират чистотата - предполагам, че се прави асоциация със светлината и слънцето.
И така хич не усещаш как са изминали 3 часа. Хубаво е да се поддържа жива тази приказка. Кметът на селото прави всичко възможно всяка година да организира празника. Намира костюми, организира участничките, съхранява нишаните. Много хубава жена, бабите даже са измислили песен за нея, чух я миналата година  good
И така сега почвам да чета какво се изписали вчера. А Инче, третата носия от клипа е ромска. Може би малко пооблагородена така да се каже, защото иначе са в много ярки цветове. Тя нали е ромска тая песен и нормално да има и такава носия. Знам, че като тойде Гергьовден и те вече излизали с каруците и почвали сезона така да се каже  good
Прекрасен ден ви желая!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: май 07, 2015, 07:45:12 »

Добро утро!

За снимки и за бивши - коментирайки вчера тази тема, аз погледнах само от моята камбанария и писах само това, което е редно според моето светоусещане. Лично за себе си не се смятам за двулична. Достатъчно искрена съм и затова винаги съм очаквала същото отношение към себе си.
Както обичам да се шегувам с ММ, ние сме заедно от детската градина, т.е. от доста малки. Преди него не съм имала кой знае колко гаджета и още по-малко сериозна връзка. Общо взето тинейджърска работа, която май никога не завършваше в моя полза. Останах с впечатлението, че все ме използваха и не съм видяла нищо хубаво от тях. Не съжалявам за нищо, защото както казват повечето, благодарение на това съм си взела поука, натрупала съм някакъв опит и най-вече, че нямаше да срещна най-прекрасния човек, ако тези неща не се бяха случили. Точно поради този факт, аз не намирам за нужно да пазя каквито и да е спомени от това ми минало, при положение, че за мен те не са хубави. Аз живея в настоящето и се топля само от хубавите спомени, най-вече всичко, което съм преживяла до сега с ММ. Според мен именно той ми е помогнал да се изградя като този човек, който съм сега. Точно той ме е променил към по-добро. За това смятам, че нищо друго не ми е необходимо.
В никакъв случай не съм имала предвид минали дългогодишни връзки и още по-малко бракове с продължителност 3-5-15 години.

пп. Малко сериозно го раздавам от сутринта, но за мен беше наложително да споделя това, защото иначе се чувствам леко изнервена.

Лек ден на всички  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: май 07, 2015, 07:49:52 »

Добро утро и от мен... Докато ви изчета  shok angry
По въпроса с връзките и снимките... Както казах и преди, не се срамувам от нито една моя връзка, била съм с българи, с турчин, с германец.. Имала съм една продължителна връзка, на която държах, другите не са били краткотрайни забежки, но нищо което дори да се е доближило до сегашната ми представа за връзка. Те са наистина хората, които са ми показали мога ли да съжителствам с човек, чиято култура и възпитание са различни от моята, какво трябва да търся и какво всъщност искам от човека до себе си. Единствената ми връзка, след приключването на която, спрях всякакви контакти с човека е именно най-сериозната, но по-скоро защото след като аз се разделих с него, той пожела така  pardon crazy Снимки пазя, показвала съм и съм разказвала, ММ много ми се смее  tease Той пък няма никакви снимки, много ме е яд.. Добре, че отиваме и на живо разбирам, кои са бившите по ужасяващите им погледи.. Аз такова мило създание, защо се отнасят така  pardon girl_haha Твърдо за съм, да се запазят снимките, но просто да не стоят в семейните албуми, които ще разглежда детето ми... Някак даже и за мен да си ги разглеждам и на едната страница един, на другата странаци ММ, на трета друг.. не ми се струва нормално, не от това че не искам да се знае с 1-2-35- ли съм била, а защото мястото им не е там.

Фани, много ми хареса разказа. Браво на хора като кмета ви (кметицата?), които съхраняват старите обичаи и не позволяват да загинат и да бъдат забравени  heart
Днес на работа ще е огън и жупел... Ще крещя, много ще крещя... Напрягам се и се самонавивим от сега  diablo
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #161 -: май 07, 2015, 08:15:07 »

Фанимира, страхотен разказ. heart
Като цяло, сценарият е смес от празнуване на Лазаровден /нишани и наричане/ и Спасовден /люлките/. Майка ми ми е разказвала за панаирите в Хасково,  където са включени някои от маскарадните елементи. За съжаление, всичко след 45-та е съсипано, смятало се е за отживелица...При вас имало ли е прекъсване в годините? Мъжът ми твърди, че при тях никога не е било проблем да идеш на църква или да празнуваш имен ден. В градовете обаче съвсем не беше така. От моето детство си спомням само суровакането на Нова Година. Баща ми си канеше гостите на 14-ти януари, по стар стил на Василовден, за да не разлайва кучетата. Баба ми и тя събираше родата по Коледа на 6-ти януари, като ни казваше, че тогава имаме семеен празник.
Браво на вашата кметица, а и на всички, запазили традицията и носиите си.
Хехе, то голямо обсъждане станало вчера за тези снимки. Пачоран доста е изместил темата, ставаше въпрос дали децата трябва да гледат снимките на бившите. Пък кой какво крие или казва на партньора си е съвсем друга работа и е въпрос на лично разбиране. Колкото повече остарявам /и помъдрявам/, толкова по- приемлива ми се струва приказката на баба ми, че на мъж всичко се не казва. Много ни липсва онова възпитание, че дори и само знание да е, за поддържане на брака, което са имали жените преди Ама хак ни е, като сме ритнали да сме еманципирани...
Та по тоз повод, едно купучино, както казва бабата на Миленката  Wink
както може да се очаква - няколко нови отговора


* _n.jpg (14.2 KB, 334x334 - видяно 1280 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: май 07, 2015, 08:18:28 »

Свекърва, тя и майка ми не спира да ми повтаря това, че "На мъж не се казва всичко", ама аз и голямата ми уста... Вече започвам дори, да осъзнавам, че не се казва, но по-силно е от мен  funnytooth
 Днес поне до 14ч. няма да мога да пиша, а вие сигурно ще изпишете света  cray
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #163 -: май 07, 2015, 08:26:06 »

Добро утро!
Вчера сте се активизирали. Пачоран, не просто влизай, ами пиши по-често. Виж каква дискусия предизвика Wink
За мен цифровата фотография оскверни снимките в истинския смисъл. За мен истинският смисъл е точно хубав албум, събрал смешни, важни, тъжни моменти, моменти, които ни карат да се умиляваме, усмихваме, смеем и плачем едновременно. Имам доста детски снимки - прилежно подредени. Виж цифрови имам още повече. Обаче това е щракане. blush Когато някои кадри са ми на сърце - вадя ги и ги подреждам.
По темата за бившите - ами не съм непорочна. pardon Когато се запознахме с мъжа ми, и двамата бяхме в дългогодишни връзки. Точно разочарованието от абсолютно безперскпективните отношения ни събра. Та извадени снимки с бивши... Май са абсолютния минимум. Дори си правя сметка, че не съм се снимала с всички бивши. Явно и нужда не съм имала nea То и моите родители много-много не са били наясно с нещата. Баща ми го беше срам да пита, майка пък е твърдоглава и със собствено мнение (често абсолютно неправилно). Темата за бившите с мъжа ми съм установила, че не ни е интересна. В началото всеки беше проявил някакво любопитство и до там. По-интересно винаги ми е било любопитството към "новия/ новата" от страна на родата. Тук има комични моменти, ама няма да навлизам в подробности сега...
Фани, сега ще чета разказите ти. За тях ми трябва специално време и внимание. Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: май 07, 2015, 08:43:07 »

Ами то и на мен милото ми е 2ия. Та от 1 отбор сме май, Инче  blush първия по принцип не го броя аз  blum
Много романтично ми се струва  heart heart heart и само ти да си, лошо няма!
Еми, който е срещнал мъжа си на 18-19 нормално  crazy
« Последна редакция: май 07, 2015, 08:48:54 от fanimira » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 77   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines