Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 08:18:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 77   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Май 2015 - С труд по пътя към книжовността :)  (Прочетена 240928 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #60 -: май 03, 2015, 20:59:43 »

Да, Мариолка, ходи се. Това е нещо като първо показване и гостуване при близки роднини. Едва след 40-тия ден може да ходи Калата по гости, иначе ще им се чупят съдовете, ако го направи преди това Wink. На бебето се подарява яйце - като символ за дълъг живот, желязна пара - да е здрав и сол - да има всичко в живота си. Wink. На майката пък се дава пита или хляб, сама да си я изяде. Точно този обичай се спазваше и по мое време, и по времето на майка ми се е правил. Виж погачата, в този и вариант, е малко поразкрасен сега. Ама пък не може всичко да се прави както преди, нека има разнообразие.
Онази високата братовчедка омъжи ли се? Малкият нещо се е отдал на работа, хич и не говори за жени и яко ме притеснява. Дано не стане като брат ми, чак на 45 реши да се зажени....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #61 -: май 03, 2015, 21:31:42 »

Ама задължително ли е утре да отидем? Че е е понеделник. Ние вече го водихме у свекърите няколко пъти. smile

Ти за малкия не се коси, той е пичага, все върти нещо без да знаеш. smile. Ей го брат ми как ни изненада, оп троп и аз се сходих и всички Oh my .... Братовчедката нещо ни е притеснила и тя, много е отслабнала и имаме съмнения че е от лошо, дано е напразно, но май е булимичка, но никой не иска да го признае, майка и баща и най малко.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #62 -: май 03, 2015, 22:01:09 »

От булимия не се отслабва. Да няма анорексия по-скоро?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #63 -: май 03, 2015, 23:02:15 »

От булимия не се отслабва. Да няма анорексия по-скоро?

Оф аз все ги бъркам двете, станала е кости и кожа, май анорексия по скоро, абе дано да не е, но за последнитер месеци е страшно вече дори.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #64 -: май 04, 2015, 06:14:36 »

А, казано е след 40-тия ден. Чак пък задължително, нищо не е. Едно време изобщо не са ги водили по гости преди това и  е било първото посещение на майката у майка и. И аз като теб ги измъкнах на 5-тия ден по разходки и гости. Ходихме у майката на моя приятелка, която живее близко до църквата.
Оф, сериозно звучи това с братовчедката. Може и депресийка да е, дано се справи това хубаво момиче heart. На теб също ли не казва?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 04, 2015, 06:56:18 »

Добро ви утро! Честита му погача на Калоян! Да му е хубава съдбата и дълъг живота!  give_rose За 40тия ден и аз съм го чувала, но сега има най-различни вариации. Изведи го нанякъде, пък то се знае, че с бебе, няма да седиш с часове  good А ти кога ще ни пуснеш някоя друга снимка? Да го видим юнака!
Инче, свекъра се казва Зейнал/ има го и вариант Зейнел/. Милото не го харесва. Сега е полудял по Алпер. Бил го харесвал от време оно. Сещам се още като говпрехме за име за Кари, го вметна това, ако случайно се роди момче.  crazy
Гледам, че сте споменали за анорексия и депресия, дано му няма нищо на момичето, че са сериозни и двете. Определено трябва да се ходи на лекар без да се игнорира проблема, че от опит знам - задълбочава се  crazy
Я бързо се отчитайте кой какви ги свърши през празничните дни? Ние си изкарахме супер. Помъкнахме и бебешките дрешки от село, бабата купи на братовчедките обувки с панделки от една сергия. Принципно от такива места не пазарувам, ама рекох да не й чупя хатъра.
Очертава се хубаво време днес. Лека работа и лек ден на всички!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 04, 2015, 07:55:37 »

Добро утро smile

На работа съм, имах огромно желание и настроение, докато не видях колежката ми, която в 8ч. вече даваше заето и беше натиснала Паник бутона  pleasantry . Тя е ужасна, толкова натоварваща, никога не успява със задачите, винаги тича, бърза, най-НЕорганизирания човек във вселената. Опитвам се да не ми прехвърля напрегнатостта си, ама...  GROAN insane

Ние бяхме на селото ми, имаше събор, събрахме се родата, да зарадваме баба ми  pardon Времето беше прекрасно, просто обичам пролетта, нито е много топло, нито е студено... Моя сезон  heart

Мариолка, честита да му е погачата на Цар Калоян. Да расте здрав, палав и да е умен, много умен, другото ще дойде само kiss2 Искаме снимки, от сесията, от погачата, нещо се спотайваш!  beating За братовчедката... Много не приятно, трябва да внимавате много.. Имам приятелка, която е с този проблем, не в дълбока фаза де, но редовно посещава психолог, което съм сигурна много й помага! Не знам, защо хората виждат срама у това да посещават психолог, ако един ден имам нужда, бих отишла с най-голямо удоволствие  pardon

Колкото до имената, напълно съм за да са български имената, а не да кръстят детето Джъстин на дядо му Димитър  crazy Ама и Грозданка ми дойде в повече  blush

Свекърва, това с гостито след 40-тия ден, за първи път го чувам, честно обожавам историите, които разказваш.. Ядосвам се на моите родители, защо не си спомнят такива неща.. Хммм  nea

Прекрасна седмица ви пожелавам на всички, да знаете Миленка ще роди тази седмица, сутринта се събудих с това усещане  yahoo Yes
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #67 -: май 04, 2015, 08:49:50 »

Добро утро! Много теми сте подхванали, а аз от сутринта съм многоръка... Стегнах един чувал с дрешки за братовчедката, дето е на 5 месеца. Скоро ще ги пращам, че да има кой да им се радва. Стегнах една торба за даряване - кога ли ще успея и това да свърша blush Оправих на дребната дрехите - кои евентуално на есен ще й стават и кои ще носи сега. Чакат ме още две нейни перални. Май летни дрехи почти няма да купувам този сезон. Остава и някой ден гардероба да й подредя.
Мариолка, честита ви погача! Нека Калоян да е общителен, харизматичен и усмихнат! Аз го знам така - след църквата се носи в три къщи. Имаше нещо - да се носи в семейство, което нямат дете, за да могат и те да се сдобият с такова. Да си носи в дом с много деца, за да има и вашето семейство много деца... Третото не го помня. Ама ние това не успяхме да го спазим - директно отидохме в свекървата, където се събрахме по женски. Просто 40-я ден беше баш на 1.12. и времето беше ужасно - мъгливо и пред дъжд pardon Важното е да не се прибирате директно вкъщи.
Анорексията и болимията са страшни. Много акъл не давайте какво и по колко да яде, че това супер много дразни. Казвам го от опит... Имах (за съжаление) години, в които бях цифром и словом 47 кг. Вижте от къде идва проблемът.
Това с имената е тема безкрайна. И за мен има имена безкрайно архаични, които не бих ги ползвала за детето ми. Фани, аз съм 100% ЗА да ползвате турски/мюсюлмански имена вместо американски nea Същото важи и за арменци, евреи и тн. Аман от традицията с тия Ни-Кол-Ни-Въже. Или Андрея за женско име... Това е същата простотия като онзи филм "Никита". Ми това е мъжко име, ама американците какво ли разбират crazy
При нас масово са Мартиновци. Като се скарат на един и всички се ослушват funnytooth за тях ли става дума. Дядовците се смеят, че имат запазен час при дядо Поп да си сменят на стари години имената.
Последно, че стана еднаааа.... Това списание за Бекъмови и аз го имах. Жалко, че сега в ерата на интернета и цифровата фотография ги няма подробно тия снимки, които ги имаше там. Беше ми интересно пак да ги видя след толкова години. Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: май 04, 2015, 09:05:34 »

Здравейте smile

Както сте разбрали, аз вчвета имах прекрасен ден  give_rose

Аз и Кейт харесвам, и Виктория. Вярно е, че имат стилисти. Те и братовчедките на Уилям имат стилисти сигурно, ама винаги изглеждат като злите сестри на Пепеляшка. Харесвам и испанската кралица Летисия, макар, че тя не е толкова популярна като Кейт, но също е фина и изискана дама, макар и не благородничка.

Тони, аз имах съученик Гроздан. Явно по нашия край се среща това име. Понеже е нисичък му казваха Малката гроздова.

Alichka специалността е Минало и съвремие на Югоизточна Европа, или както аз им казвах на кратко - без бъдеще. Аз имах лекции с тях и бяха много надъхани всичките - винаги идваха първи на лекции и сядаха най-отпред. А за това на има Медицина в СУ, това не е странно. Началото на МУ е било като факултет на СУ. За СУ беше важна да си върне този факултет - все пак всеки голям университет ими тези три факултета - право, медицина и богословие.

Днес у нас е голямо събитие - приятелят на сестра ми се завръща след 7 месеца работа на кораб. Сестра ми вчера сготви какво ли не, а аз сега и една баница ще спретна.


Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #69 -: май 04, 2015, 09:33:33 »

Панде, уби ме с малката гроздова... ПГР му казват по нашия край. Преди време нали е имало Пловдивска гроздова ракия, та съкращението още битува.
Да, то от бързане не писах правилно тогава. Наистина така беше името на специалността. Тя една позната учеше висше и казваше, че ще завърши специалност "Безработен". tease
Медицината в СУ са си болни амбиции - да ме прощават. Тук става въпрос за човешки живот, а не за локумджийство. Да видят базите и практиките на други университети, пък тогава да прокарват подобни идеи beating Практиките са под всякаква критика в повечето специалности - твърдя го, защото майка работи в университет, та редовно пътува и вижда за какво иде реч. Те хората и Еразъм го правят по по-достоен начин, а тук е пародия.
Братовчед ми пътува с кораби. Wink Та след подобно прибиране винаги си тестват здравината на пералнята, независимо колко и как са се прали по корабите.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #70 -: май 04, 2015, 09:37:42 »

Би трябвало и здравината на матрака да тестват Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #71 -: май 04, 2015, 09:41:17 »

Анорексията е психическо заболяване. Сьс сьвети да се яде и т.н нищо не се променя. Тя ако я има, най-вероятно не си дава изобщо сметка за сьстоянието си. Получава се изкривяване на вьзприятията и човекьт не се вижда такьв какьвто е в действителност. Започва да се обзалага сьс себе си за постигане на нови и нови цели (все по-малко килограми) и постигането на целта носи огромно удоволствие за момента, но никога не е достатьчно.

Не й добра прогнозата на тая болест, ако не й помогне специалист много трудно ще се измькне сама, а за семейството сьщо е много тежко. Пьк те често не разбират сериозността на ситуацията, защото човекьт остава деен, вьрши това, което трябва и прочие. Има анорексици, които са тичали маратон (45км).

Не знам колко си близка с тях, а й е супер деликатно, но да знаеш, че ако й е това, има нужда от помощ, а хората около нея от подкрепа.

Малката гроздова беше много яко  good

Не знаех, че Еразмусьт го има в Бг и се казва Еразьм. Всеки ден ме научавате по нещо  good

За морякьт е голямо вьлнение еййй, чак аз се развьлнувах като си представих какво усеща тя сега heart

Докато пиша и все някой добави.
Те не знам (сигурно ще тестват де, няма как иначе), но от нашата сграда, единствените, които имат редовен матрачен живот са 65 годишните сьседи над нас. Можеш да си свериш часовника по тях. Той през седмицата не е тук. Работи като строител. Идва в сьбота, целия ден чука, тряска и пробива, точно в 22ч яко им скьрца леглото, в по щастливи дни се удри даже в стената, изкачва се в кресчендо, после тишина и вода в банята. Всяка сьбота без пропуск. А останалите се споглеждаме и вьздишаме с тайна завист.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 04, 2015, 09:42:24 »

Би трябвало и здравината на матрака да тестват Wink
[/quote
Би трябвало и здравината на матрака да тестват Wink


Ооо, да със сигурност.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 04, 2015, 10:27:33 »

О, тя сестра ми се е побъркала. Сигурно изтърка плочките в банята една по една. Излезе от зимния сън, както и казвам аз. Докато го нямаше само ходеше на работа и си седеше в стаята, много рядко излизаше. Добре, че ги поканиха на сватба и той реши да се прибере по рано, че края на юни го чакахме. Той не е моряк, като сервитьор на круизен кораб на Карибите работеше, за да си спести малко пари, че е най-голято от 3 (от страна на баща му даже 4) деца и все сам се оправя.
Междудругото, чакаме го с пръстен уж, стискайте палци. Може скоро пък да срещна сестра ми из сватбените теми.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #74 -: май 04, 2015, 11:22:01 »

Aй сиктир Тони - ти миленка питала ли си я иска ли толкоз рано да ражда хахахахах
Базикам се.
Пак ми отне време да ви изчета, но успях.

По въпроса за погачата - Свекс и на мен ми стана интересно с тези обичаи. По нашия край (разбирай старозагорския) пък изобщо не се прави погача. на 40 дни на бебето се обикалят роднините с детето , за да го видят, като всяка къща поднася дарове, но погача в този и смисъл , който сега виждам че правят всички, не се прави smile Като стигна до тоя момент ще питам из форумските дебри и аз като Мариолка

За анорексията и булимията не искам да се изказвам , че поста ще стане .... Ще кажа само, че това са психически заболявания. Аз съм човек , който харесва себе си, смея да твърдя че не страдам от комплекси нито по отношение на визията нито по отношение на характера си. Е имам си разбира се трески за дялане и неща върху , които работя, но за мен за да развиеш някое от тези заболявания или да рушиш себе си по подобен начин, значи имаш сериозни проблеми със себеусещането си и очевидно нямаш реална преценка за нещата smile
Аз се харесвам каквато съм, щастлива съм със себе си. 5 кг по-малко няма да ме направят по- щастлива. Като всяка жена и аз имам дни, в които не се харесвам и не се чувствам добре, но те не са ежедневие. Обичам храната и за мен тя е повече от "просто ядене". Никога не съм се ограничавала откъм храна, не съм била на диета в живота си и не смятам и да бъда... Според мен е важно човек да се приема какъвто е. Имам приятелка която никога не е била под 80 кг, а с такъв размах си ги носи. Тя се харесва и излъчва увереност. Не съм чула някога някой да я засегне на тема "дебела си" на нея не и дреме и това си личи и така си печели уважението на хората около нея. Носи си килата с гордост и да ви кажа изглежда си страхоооотно smile
Ох отплеснах се...

Моя уикенд мина целия навън. Даже малко се поуморих и сега ме болят всички възможни мускули. ПО-забавното е че след малко пак излизам хахах  crazy lol
Вчера направихме бременна фотосесия с Гого - мисля че много хубаво се получи smile Тоя човек е страхотен. Така те предразполага, че се превръщаш в едно отпуснато и разнежено романтично създание и забравяш за всички грижи. Много добре ми се отрази, на мечо също. Снимахме в парка зад Хилтън, като са готови снимките ще ви показвам.
Какво друго ...
Ами една девойка с която сме с един термин роди в петък и ние с мечо леко се шашнахме и се усетихме , че верно време не остана до раждане.Ходихме на свиждане - бебето едно малко, сладко - две шепи шушон heart разтопихме се
В събота мечо ми прави шоколадово суфле - за първи път прави, много хубаво му се получи...
Ох абе пълноценен уикенд беше...

Сега ще ви оставям, отивам на педикюр отново, че пак ме болят крачетата.
Гушкам ви всички и ви пускам една снимка от вчерашния ми тоалет за сесията - добре че беше мечо да ми купи един панталон, че ми втръсна от черни клинове - цялата зима на това изкарах...
Ай до после kiss2


Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 77   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines