Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:59:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 77   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Май 2015 - С труд по пътя към книжовността :)  (Прочетена 238951 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #45 -: май 03, 2015, 13:03:35 »

То и тук приемат всички, няма изпит, само се записваш по документи. Пьрвата година на бакалавьра са около 700 човека и нагоре. Завьршват между 16 и 20.

Думата от кой край е? Аз сьм любител на такива.

Вдьхновихте ме и намерих кьде са копринените шапчици и бродираните ризки. Боже, коко е хубаво да имаш момиченце  heart heart heart И вьпреки, че всичко е минало химическо, на ризката има две жьлти петна. Ще трябва да я освежа преди да използвам.

Ох, само да мине вторник да почна да редя бебешките…  yahoo yahoo yahoo

С тях беше и кутията с кото казах на Фабио, че сьм бременна с Марта: книга с поезия и рисунки "За един чудесен бьдещ баща", бебешки обувчици, теста за бременност и картичка сьс стихче, което бях написала, за да му кажа, че сьм бременна. Картичката е от тези от нашата сватба, с печата с нашите инициали  heart heart heart Вьтре е и пьпа на Марта и гривничката й от болницата  cray Яко се разчувствах  blush

Какво за тая пелена говорите, само дали е наследствена?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #46 -: май 03, 2015, 13:05:11 »

Ина, допълних си предния пост, че голяма говорилня с теб направихме tease
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #47 -: май 03, 2015, 13:35:48 »

Напиши в нета изписване на кралското бебе и ще я видиш че съм през таблета а и погача подотвям ама на таблета вися аххаха, бъзикам свекърва че я беше впечатлила на Джордц пелената ( първото дете на Уилиям и Кейт)

Е ти па, не е като тя да е искала да я снимат, за едни папарашки снимки няма да я мразим. Wink

Аличка аз от Паоло Ботичели ги бях взела, много бяха хубави ама се счупиха след три години носене.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #48 -: май 03, 2015, 13:50:29 »

Аз я видях вече, ама се чудех по какьв повод я обсьждате. Сега гледах внимателно и не разбирам дали е сьщата като на принц Джордж, но поне е много подобна. Между другото не ми изглежда рьчно изработена. Плетката е машинна според мен. Шапчицата ме кефи повече и ми изглежда странно, че пелената е бяла, а шапката екрю.

Али, говорилня, имаме 100 страници да пьлним, като спят другите го гледай като изпьлнение на дьлга от наша страна  funnytooth

Обувките й са яки, ама аз не мога да ходя на такива обувки. А Марта като я видя и вика: Я виж, има сьщата като моята коса  pardon
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 03, 2015, 14:02:32 »

Аааа да, за Виктория Бекъм и аз съм съгласна, като бяхме малки в училище си имахме група Спайс Гърлс и аз играех винаги Виктория  tease
Определено е много стилна, страшен фен съм и.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #50 -: май 03, 2015, 14:06:06 »

Али, говорилня, имаме 100 страници да пьлним, като спят другите го гледай като изпьлнение на дьлга от наша страна  funnytooth

 lol Така се чувствам удовлетворена!
Брей, уж мислех да се лакирам, ама няма и днес да стане. Имах да пера на ръка, а сега ноктите са едни "напоени" и лакът не им държи много. И утре няма да е, че ме зоват разни обиколки по институции. Няма да се оплаквам, да не развалям мохабета.
Ина, думата я проверих - от турски е и в различните краища се произнася различно (чепрашък, чапрашик и др.).
Донесоха ми от на ММ брат`чедката един чувал с детски дрешки yahoo Има уникаТни неща! Тя редовно ми дава дрешки. Което ми харесва - носим, което не - даваме на някой, даряваме... Има и неща, които не ни стават, че нали ги опва дребната на ширина smile Вчера на коконата й купихме слънчеви очила. Оказаха се големи pardon Ще чакат ред!
Cerise, абе и за нея има крайни мнения, та затова "тайно" Wink само на вас ви казвам, че я харесвам.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 03, 2015, 15:18:59 »

Аз за стил говоря за Бекъмова, иначе издънките всички си ги имат. А за противоречивите мнения... със сигурност ги има.

Аз да се отчета с днешните семейни решения - след няколко месечно мрънкане от страна на моя мъж се съгласих да вземем коте.
Той пък, след няколко месечно мрънкане от моя страна и след като го накарах да измие кухнята, докато аз чистя банята, се съгласи да си вземем жена да чисти.  yahoo Аз така или иначе бях решила да го направя, ама все пак като е с негово съгласие съм още по-доволна.
А за котката.... ще я преживея някак. Не са ми любими тези животни, ама пък ще е някакво разнообразие вкъщи.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 03, 2015, 16:12:44 »

Здравейте и от мен... След малко тръгваме към София, обичам дългите почивни дни, жалко само че утре сме на работа  pardon Времето е толкова хубаво, че не ми се тръгва  butterfly butterfly butterfly

Гледам коментирали сте кралското бебе и Кейт... Аз многооо, многоо я харесвам, толкова ми е мила, добродушна.. Просто има хора, чиито физиономии ме карат да ги харесвам безумно, просто и прекрасно излъчване  good Много ми е интересно, как ще се казва и защо го пазят още в тайна, след като я показаха, поне името да й бяха казали  huhhuh.gif
Сигурно ми е толкова интересно за името, защото преди броени дни разбрах, че моя приятелка от детството на село е станала майка.. Много се зарадвах, докато живеех във Варна сме се срещали няколко пъти, не сме до там близки, но все пак много я обичам и държа на нея.. Ходихме на госъи при баба ми и разбира се, първото нещо, което ми казва е новината, казвам й че знам, но не съм разбрала как ще се казва бебчето, а тя "Грозданка"  Oh my ... Аз си помислих, че се шегува, а тя ми обяснява как майката на моята приятелка е била в нас, черпила я е, казала името и баба ми попитала е как така Грозданка, а тя й казала, че свекъра се казвал Гроздан и искал бебето да се казва на него  shok Викам да я бяха кръстили Грета или Гергана, ама Грозданка  crazy Пък и да не живеем в 1930г  pardon Горкото бебче, да им е живо и здраво, но със сигурност ще се чуди "Родителите ми мразеха ли ме, че ме кръстиха така".

Виктория Бекъм, я обожавам от малка... Въпросната рокля от сватбата  heart Спомням си едно списание БТА, което прелиствах милион пъти, разказваха за всеки от тях по отделно, как са се запознали, как се е стигнало до сватба и т.н.. Обожавах ги, а и до днес им се възхищавам на семейството  heart

Спирам да пиша, че тръгваме към София...

Миленка, днес качи снимки, уникална си, толкова си красива , чак викам пу-пу, да не те урочасам  crazy heart kiss2
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 03, 2015, 17:01:40 »

Ми явно и такива чешити ги има, Тони. на една приятелка мъжа настояваше да кръстят сина им Ганчо, на майка му Ганка. Тя категорично отказа - да бе да, да му викат "Ганчо-Тиганчо"  tease кръстиха го Георги. Милото лудна по едно време като каза да било традиционно и старо името на бебо  crazy че ма хвана шубето да не вземе да го запише Сюлейман, хахаха ама нещо му мина. Дано не му идват повече такива! А и на свекъра няма да е щото как да измислиш име със З  shok освен Захир - по книгата на Коельо  pardon на каката ще е с К явно.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #54 -: май 03, 2015, 17:25:54 »

Привет!
Пелената май е същата, с която взеха първото дете. Тогава пишеше, че Кейт е поръчала да и я изплетат по подобие на тази на принца. Предполагам, че е ръчно плетена, не вярвам да тръгне да ползва някаква обикновена. Роклята и първия път също беше препратка към роклята на точки на Даяна. Сега го дава по- свободно.
Ина, песните ги качих във ФБ, но тук не мога...Все ми дава съобщение, че е голям файлът. На теб също не мога да ти ги пратя там, защото си с много ограничения и забрани и даже и предложение за приятелство не хваща. Ако някой може да се справи, да действа. Виждам, че Мариолка и Миленката са "харесали" изявите на котката.
Тези дни бях доста заета с пресяване на летни и зимни дрехи и почистване на избата, та ще оставя панделката за по- нататък. Мъжът ми само слухти какво правя и задава куп въпроси. Много обича да ме организира да свърша нещо друго, което той смята, че е важно и изнервя обстановката.
Имам колежка Грозданка. Харесва си името, пък и тя самата е много чаровна и покрай нея го свързвам с хубави чувства. Казват и Гери на галено, което обезсмисля замисъла, ама Грози май е по- кофти. Има четири внучки, но даже и буквичка на нея няма. Имам и съученичка Лозанка с внучка Лозица. Не зная, аз все си мисля, че човек прави името...Харесва ми и това, че има модерни имена, харесва ми и традицията да се подновяват имената, които иначе биха изчезнали. Гроздето като плод е красиво, лозата е изящно растение, защо да е грозно името crazy
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #55 -: май 03, 2015, 17:45:42 »

Жалко за песните  sad Що не ги качи в групата на мамите, пьк после ги махни ако искаш. Проблемьт на акаунта ми е, че е само фиткивен. Няма нищо вьтре, няма приятели, стена, информация… Служи ми само за да изкарам ученето, да мога да следя информацията на университета и после адиос. Аз сьм анти-ФБ.

Мен иначе пелената ми се вижда машинна: твьрде е ситна и гладка за рьчно пелтиво  nea Почти 100% сьм сигурна.

За лозата си права, но не знам, и аз не бих си крьстила момичето Грозданка, наистина твьрде архаично ми звучи, а и нали така викат на гроздовата ракия и ми прави кофти асоциация.

Фани как се казва свекьр ти?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #56 -: май 03, 2015, 18:34:13 »

Свекс а дано някой поднови Македонеца. Междудругото направи ми хубави впечатление че в момента са модерни традиционни и силни имена поне за момчета, в априлската група на Калоян има страшно много царски имена, Борис, Самуил, Калоян,Асен, хан Крум, християнски имена като Димитър, Иван, Георги, Лазар,Петър. Радвам се че изчезна модата с чужбинските имена ксто Раян и Майкъл. Виж за момиченца има го дежурното Никол няколко пъти. Wink, но има и една Роня. :)и други интересни и хубави имена.

Мина и погачата. smile утре остава и молитвата. После след няколко месеца ще планирам и кръщенето. Имах си и прекрасни форумски гости Пандето и Рататуй. Вкъщи има сладко за две сладкарници а аз съм на диета от утре. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #57 -: май 03, 2015, 20:05:13 »

Ами честито ви погача, дано са дали хубави орисии на Калата! Ти утре къде ще ходиш на гости с момъка?
А, не вярвам да подновят името на Македонеца, много религиозно звучало в Америка. Нали знаеш, ние се борим за презимето  Wink, ама и там сме склонни на компромис..
Хаха, Ина, изобщо не ми дойде на ума за ракията...Аз си представям колежката зад името. Както и като чуя Калина си представям една много бойна и дръпната комшийка от детството, дето псуваше като хамалин. А по принцип е хубаво име, дори царската дъщеря се казва така.
Ще ми се пелената да е ръчно плетиво, ама пък защо да не е машинна изработка? Нима щеше да е по- хубава, ако беше я плела Кралицата? Нещо ми се върти, че някой мъж от семейството им шиеше гоблени, та работата е доста объркана.  nea Дрешките на първото бебе бяха съвсем непретенциозни, на бухалчета май. То всяко тяхно действие е премислено и обсъдено от хиляди страни, знае ли се какво искат да демонстрират crazy
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: май 03, 2015, 20:28:07 »

Момичета, на мои познати детенце се роди преди 4-5 години, кръстиха го Цако, на дядо си Цако. Сега им се роди момиченце - кръстиха я Христа, на дядо си Христо.
Та... имена да искаш. Вероятно някой ден и мойто дете и име ще обсъжда някой, няма как да се хареса на всички. Ако се хареса на всички ще кажат, твърде популярно е. Тъй че...
Аз самата хич не харесвам името, на което моя мъж държи. Ама той тропа по масата и казва това ще е. Грам не искам да си кръстя детето с това име, ама ей на... Както казахте, чешити всякакви. /Пък при мен, нероден Петко/
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #59 -: май 03, 2015, 20:33:29 »

Свекс и на гости ли се ходи? Ех не мога хвана края на този обичай? Ти имаш и друг син та Лазар си го пази. Wink
« Последна редакция: май 03, 2015, 20:41:44 от mariola85 » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 77   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines