Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 06:57:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 239188 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #810 -: април 21, 2015, 13:53:35 »

Панди, много стискам палци за утре - ще мине и ще си отдъхнеш  good С интерес ще следя за някоя археологическа любопитна и неизвестна подробност Wink
Рататуй, кажи какво обичате да хапвате: аз днес готвих супа ала сноучето (хахха) - тиквички с елда (с лек пикантен привкус от малко джинджифил), вчера пък правих нещо като яхния с пилешко, у нас много се тачат едни пържолки по джинджърски от: http://thegingercookies.blogspot.com/2010/08/blog-post_05.html, а за най-лесно паста с някакъв сос....
Алиии, много сладък черньо  heart Мария сигурно полудя от кеф?!

Мисълта ми е, че не си струвад а хабиш нерви заради някакви читанки, които са станали преподаватели,понеже не им се е занимавало с друго (поне при мен масово бяха такива- който не става=преподава).
Нанси, къде това?

 Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.  Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Е, как да ви смогна?

Нанси, къде това?
« Последна редакция: април 21, 2015, 14:00:13 от Snow_White » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #811 -: април 21, 2015, 13:54:47 »

Хахахах Мариолкоо, как смешно го наричаш Г-н Пръцкам  funnytooth Душициии.. А Кюфтенца с доматен сос, не е нищо, даже за мама с новородено си е изтънчено  girl_haha  Много се радвам, как се напасвате и ще видиш Калата е супер-бебе ще те оставя да си вършиш домакинската работа.. Само не знам, дали не е по-добре да не те оставя и да си гукате само един на друг  Wink
Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше. Стига бе верно ли ? smile  girl_impossible
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #812 -: април 21, 2015, 13:55:32 »

Вкъщи е същия проблем. На мен нищо не ми се яде, ама трябва да има сготвено и обикновено се отговаря "квото искаш" или "боб". Няколко пъти така и накрая го оставих да яде каквото си намери, понеже аз минавам с 1 плод. Пък боба трябва да го готвя до към 24ч, че да стане за ядене.
Ауу, така обичам вкусен миш маш! Ето какво ще направя довечера!
Пандичка, много интересни неща ни разказваш. Ако ти се занимава, пиши пак smile Като ученичка ми беше много интересна археологията, даже се бях записала на един кръжок в училище. Веднъж ни заведоха на разкопки и беше страшен кеф! Пишехме есета за конкурси, голяма самоинциатива имаше, но после ни развалиха кръжока поради липса на интерес. След това по история на изкуството навързах повече нещата кое от къде и защо. Ама вече съм ги позабравила...трябва да си преровя тетрадките от училище аз smile
Еми, аз я имам тази книга, даже имам план да я прочета лятото пак, че съм я позабравила малко... blush
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Тони, наистина е прогрес при вас. ММ също се мъчи да ме учи да ям месо, даже вече мога да изям 1/3 пържола. Но само, ако съм на кеф. Имам прогрес, доброволно изяждам 1-2 кюфтета.

Внимание - 4 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Не мога да ви смогна! Връщам се да чета
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #813 -: април 21, 2015, 13:59:43 »

Сноуче, пастата е на най-високата стълбичка вкъщи, можем по всякакъв начин, ежедневно да я ядем.. Ама, само паста  pardon

Иначе пържолите ги мариновах с горчица, соев сос, бира, чубрица, черен пипер, сол, розмарин. Обилно овалвам всяка, в добре обърканите тези съставки (без бирата), след това ги подреждам с лук между тях и заливам с бира или червено вино. В случая бира, защото виното реших да изпия, като сложих край на сезона на червените вина  girl_haha DANCE Нищо особено, но се получават добре ароматизирани, и крехки. Това са свински пържоли, че пропуснах да кажа  blush

   
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
  Oh my ...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #814 -: април 21, 2015, 14:02:57 »

Сноу, много добре изглеждат тези пържоли, ще се пробват скоро време.
А какво обичаме, по принцип всичко, но рядко нещо му се дояжда на патока и с това ядене направо в чудо се виждам.
Съжалявам, че обърнах темата на битовизми, ама я какво оживление настана, все едно за секс се заговори  lol
Тони, мерси и това може скоро да се пробва, сега да е склонен да яде пържоли, ако не ще седи гладен!!!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #815 -: април 21, 2015, 14:04:09 »

Еми, книгата си я записвам да я търся. Звучи супер интересно.
Сноу, те бяха две на две черно бели и чисто черни котета. Голямо мачкане им направих heart
Не ми говорете за ядене. Като питам за идеи - квото направиш, виж си готварските книги, почни да ползваш чесън и лук... beating Аааа! Пък при нас готвенето е задължително. Мъжо си носи манджа на работа и готвя като за половин поделение (по военния въпрос).
Нансита, на кои разкопки си ходила? Аз също имам малки обиколки по разкопки. Баща ми пък са ходили от унито на Кабиле, в Търново... Има даже керамични парчета. Те нали ги описват и тия, които не са супер интересни, ги хвърлят. Обаче татко си ги посъбрал и аз много им се радвам.
Рататуйче, то с тия бременни булки тук - ни за ядене, ни за секс може да се говори huhhuh.gif
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #816 -: април 21, 2015, 14:06:03 »

Пастата и ние много я тачим, но заради Бубет гледам да не прекалявам с нея, за да има разнообразие. Преди обожавах да готвя, а сега, понеже трябва, ми е леко досадно....Въпреки всичко готвя с много любов, сигурно затова нямам епични провали в експериментаторството си  blush
Аз не ги мариновам отлкова дълго пържолите поради липса на време.....но почти винаги ги "гарнирам" с розмарин и бира и резултатът е както казва Ема: " Ммммммм" (представете си интонацията като на някой герой от 24kitchen , хахахах)

Ама ако кажете от гурме ще минем на секс  Wink
« Последна редакция: април 21, 2015, 14:09:09 от Snow_White » Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #817 -: април 21, 2015, 14:08:44 »

При нас пък мъжът ми готви, просто не мога. Има може би само 2-3 ястия, които на мен ми се получават по-добре. За сметка на това аз се опитвам да се усъвършенствам е сладките неща, ама нещо не успявам да й хвана цаката на нашата печка и повечето кексове ми седят леко тестени вътре... Но пък много обичам да си купувам всякакви форми и фирмички и пособия за декориране, от които почти нищо не съм пробвала smile малко се отклоних от темата. Та като си бях в Бургас по празниците и майка беше направила едно ново ястие, което много ми хареса, ама е малко пипкаво. Та в тава се нареждат по периферията (редуват се) тиквичка, домат, варен картоф (всички нарязани на шайбички), а по средата се слага задушени гъби с лук, сметана, зелен фасул и пилешко (като пилешкото не е задължително). После всичко се слага във фурната да се пече и като се извади, се настъргва малко кашкавал в средата. Ммммм много ми беше вкусно. Лошото е, че сега няма как да си направим вкъщи, че от 5 дена съм на 90-дневната диета и това по никакъв начин не се включва в нея smile
« Последна редакция: април 21, 2015, 14:16:26 от tweety_pks » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #818 -: април 21, 2015, 14:09:22 »

паста и пица мога да ям всеки ден. напоследък и на торта налитам  beating

Али, дай ми на лично офис на куриери и данните ти, да ти я пратя. Подарявам ти я книгата с удоволствие, то това ми бе идеята. smile

Сноу, да идваш често да пишеш, я как сме се оживили всичките.
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #819 -: април 21, 2015, 14:14:20 »

Сноу, зъботехниците са Wink
Али, край Нова Загора намериха една цяла колесница, ако не се бъркам и части от още 1 или 2. Иначе във В.Търново на Момина Крепост сме ходили, но там не ни даваха да пипаме нищо, така че не го броя. А и беше сладка работа - няма лопати, няма чудеса.

За секс трудно да говорим, виж какви сме срамежливи и не си казваме Wink  diablo

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Вярно ли?!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #820 -: април 21, 2015, 14:15:35 »

И в къщи се яде много паста ,Марти като беше на 1 годи и 6-7 месеца така нагъваше ньоки с извара или с пармезан и масло.Сега яде паста, но най -любима си му е паста ин бянко.ММ само с доматен сос я признава и като се опитвам да я разнообразя се мръщи,но я изяжда.А също обичаме много с риба тон и сметана.
Тази вечер сме на баница.Заредих се с кори от Македония и с македонско сирене  ,става чудна баницата с тях.
Боб и ние обичаме ,аз обичам и постни ястия ,но половинът не толкова.Правих онзи ден лазяня,за първи път със собствено производство сос бешамел ,стана разкош,даже като престоя една нощ ,на другия ден беше по вкусна.
 tweety_pks,същата работа съм с формички и пособия за декорация,без да ги използвам smile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #821 -: април 21, 2015, 14:26:31 »

Сноу, зъботехниците са

Ха, и ти ли си зъботехник? Намерихме си допирна точка  Wink Баща ми е зъботехник, завършил е във Варна, колко легенди и истории от следването му със слушалаааа....жалко е, че сега е паднало нивото....
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #822 -: април 21, 2015, 14:45:14 »

Да,ама само на хартия. По няколко причини спрях да работя. Първо, щото направих тежка алергия към едната съставка на суровата пластмаса, после щото ми плащаха макс 200лв/месец, не искаха да ме назначат, кво да говорим за осигуровки. Изобщо..без дълбоки връзки нищо не става в тоя бранш. Само ядове и голяма инвестиция,която няма как да се възвърне.
А има и някои свестни преподаватели останали, но няма да е за още дълго...тцтцтц, колко много имам да изпиша по темата...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #823 -: април 21, 2015, 14:58:50 »

Уха, а аз си мислех, че зъботехниците са добре платени. Явно, обаче връзкарите.. То в лекарската, зъболекарската, адвокатската професия е малко трудно без фамилията ти да е вече доказана в попрището  crazy pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #824 -: април 21, 2015, 15:05:06 »

Нищо не сьм чела предупреждава пиша ни в клин, ни в рькав, ама искам да кажа за ськровището: в Лувьра има често изложени ськровища от различни страни. На тях това им е работата, да организират такива изложби. Независимо, че сьм го виждала бих отишла пак (и може би ще отидем), но сьщевременно това са ми 3х15е=45е за билети, а си правя сандвичи у дома, за да не плащам храна навьнка, така че има различни перспективи.

Не че някой ме е нападнал или ми иска обяснение де, ама понеже сама си се чувствам виновна исках да го подчертая  blush

Много проблеми с това учене еееейййй. До тука ми дойде и аман от кокошки. Айде до довечера  give_rose give_rose give_rose
Активен
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines