Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 04:35:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 266576 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #765 -: април 20, 2015, 14:12:56 »

Какво си правите? Да се включа - първо четох, че има недоволство срещу липсата на активност във форума след сватбата - мина доста време от моята сватба и не знам доколко мога да ви бъда полезна в подготовката, но нал съм нахален, си пиша и ли пиша  tease Май съм ветеран, почнах да пиша през 2007ма и после родих, пак писах, като почнах работа престанах да пиша, сега като забременях пак се върнах и така. Явно човек има различни приоритети през различен етап от живота си! Какви момичета имаше дето висяха по 25 часа в денонощието във форума, надпреварваха се за мнения, а сега почти не остана никой от старите познати...  pardon е па и новичките си ви бива  good
Бюджета - дето вика моя приятелка преди години още като се сгаджосвахме с мъжете си: "Наште парички са общи - всичко стои в мойто портмоне, хахаха  blum та и при нас с времето се получи така - взимам картата на милото и действам по сметки, разходи и шопинг, че той милия няма време...
ЗА Съжителството преди брака  good, но и 100 години да живееш пак не е гаранция, че няма да има изненади - някои мъже като станат на 45-50 г. и превъртяват  shok Късмет  girl_wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #766 -: април 20, 2015, 14:18:58 »

ЗА Съжителството преди брака  good, но и 100 години да живееш пак не е гаранция, че няма да има изненади - някои мъже като станат на 45-50 г. и превъртяват  shok Късмет  girl_wink
Сега с екселерацията и по-рано може да дойде този момент funnytooth
Аз пък нали все се оплаквам, че никой не ни кани. Сега да се похваля - в неделя бяхме на гости в един съученик на ММ. Страхотно гнезденце са направили! Решихме, че ще започнем с ново пожелание към двойките около нас "Пожелаваме Ви да не се ожените септември-октомври тази година!". То бива, бива, ама чак толкова не бива - канени сме на 3 сватби в рамките на 4 седмици... Из цяла България crazy
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #767 -: април 20, 2015, 14:36:11 »

Еха, колко сте изписали!
Миленка се завърна и написа като за 1 месец отсъствие biggrin Винаги се радвам на постовете ти, пиши ни Wink
Али, моя баща е военен и представи си какво е у дома- точно както ти описваш. Бая зор видях да го отуча да ме разпитва и сега не смее много много. Горката ми сестра, какво я чака след някоя годинка.  diablo
Наще другари са над тия неща със сватбите. Живеят си заедно,не щат и да чуят. Ние поведохме хорото, сега чакаме другите.
Фани, има нещо такова - като гледам на мои колежки мъжете...  crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #768 -: април 20, 2015, 14:49:32 »

nansita, този индивид е типичен представител - маникюр на кутрето, голям златен пръстен с червен камък на едната ръка, късо подстриган, кара дизелова кола, неядящ криви картофи, женен за детска учителка, която грижливо те посреща на входната врата с кутия бонбони, живеещ в голям апартамент - целият в ламперии, персийски килими, големи фотьойли и акумулираща печка funnytooth Иначе поне с чувство за хумор Wink
Като се запознах с ММ и баща му tease Ами къде си видяла военен да не разчита на шапката си? Все да чопли и блъска нещо... Но и свекърът не е бил цял живот на тая работа.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #769 -: април 20, 2015, 14:52:50 »

Али, всичко е 1:1 Bravo с малки разлики. Хигиеничния нокът на кутрето липсва. Пръстена го махна, че му пречи да си чопли дизелката. Само мама не е детска учителка.
Божкеее, колко ли още като мен има?! И как ли са оцелели?  crazy
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #770 -: април 20, 2015, 14:55:44 »

Щом приемате всеки, мисля, че е време вече и аз да се включа, а несамо да шпионирам smile Когато ми беше сватбата черпех много идеи, нотака и не писах, не защото не искам да помагам, а просто си бях стремителна и още съм се smile По въпросът за съжителството преди брака съм абсолютно за. Ние смоя човек както нашите ме бъзикат заживяхме преди да се вземем. Бяхме в едно общежитие и неговия съквартирант беше колегана нашия вече към, тогава много добър приятел. Та откакто се запознахме, с моята съквартирантка и bff непрекъснато бяхме в тях. В момента в който се събудим и веднага горе. Моята приятелка поне си правеше кафе и тогава се качваше, а аз дори и кафе не си правих smile а те ми правиха.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #771 -: април 20, 2015, 14:56:59 »

Джоси и аз да си кажа, правенето на сватбени и бебшки теми е чест и привилегия а не задължение на някой, обикнвено ти я прави някой с който си близък. По новите рядко разбират смисъла на темите, не са изчели всички теми под ред за да ги разберат.

За бюджета, аз съм предала моята карта на ММ още като бяхме гаджета. Стана така пе бях пред фалит, заради широките ми пръсти и работенето в мол, и решихме че за да спестим той трябва да управлява парите. Отворихме спестовна сметка, внасяхме всеки месец солидна сума пари, за една година спестихме доста пари,мда си направим сватбата сами. След това свикнахме и с нвговото пестене спестихме и за апартамент. Буквално до ден днешен получавам джобни. Не съм лишена от нищо, но факта че не разполагам с повече от 20 лева ме спира да харча безрасъдно. Та при нас това работи.  Wink

Хайде, че Господин Поакан стачкува и не иска да спи....а за първи ден сме сами двамата.... Тормоооз
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #772 -: април 20, 2015, 15:22:07 »

За съжителство преди брака вече писах. И за мен си е повече от задължително, поради причините, които и Миленка изброи. Чак когато заживееш с този човек ще разбереш дали ще я бъде тази връзка.
Е, Миленка доста ме разсмя с тези маргаритки, но си е така.  funnytooth

ММ си е възпитан много добре. Голяма упора ми е и винаги ми помага - чистене, готвене, пазаруване, пране и т.н. Златен ми е, няма как да не го похваля. heart Сега, когато той работи, а аз съм си в къщи, гледам главно аз да се грижа за тези неща.
Деленето на бюджета на "мой и твой", винаги ме е учудвало и признавам си, че не го разбирам. Особено що се отнася до големи хора, живеещи заедно, с деца. Интересно ми е дали се следи и кой колко вода и ток е изхарчил и сигурно после всеки си плаща само изхарченото от него. nea
От както сме заедно с ММ парите ни винаги са били общи. Никога не сме казвали това е мое, а това твое. Дори сега, когато аз на практика не получавам пари, защото не работя, той ми казва, че това, което изкарва и което има е и МОЕ. Много ясно, че винаги бих постъпила като него, защото все пак сме семейство, макар и все още без брак.
Единственият минус според мен (засега) е за изненадите, както и Миленка беше писала.

За моминските партита - аз нямам много големи очаквания за моето. Кумовете живеят и работят в София, макар че кумът си е от Враца. Досега все се говори за ергенското парти на ММ (и то не от кума, а от други приятели). Един път не чух нещо за моето моминско. Все тая! Аз и затова не очаквам нищо. Сигурна съм, че другите ми приятелки също са на принципа "ако някой го организира, ще дойдем". Жалко!  huhhuh.gif

За снимката от форумската среща - големи сладурани сте всички.  butterfly Пу, пу  girl_in_love

Али  funnytooth и как реагираха на пожеланието ви?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #773 -: април 20, 2015, 15:32:50 »

Момичета, и моя баща е военен, ама има и по-страшно от това- майка ми е следовател от 30год. Представете си какво е майка ти и баща ти да са на 250км. от мене и да знае каква беля съм направила, още преди да съм я измислила. Като станах тийн, знаеше непрекъснато къде съм, с кого и какви са родителите, бабите и т.н на въпросното гадже.
Баща ми пък не ме пускаше никъде след 22, без нощни дискотеки, без преспиване у приятелки, за малко да ми провали морето. Бях на 17 и щях да навърша 18 на морето, като чу че ще съм непълнолетна и седмица преди да тръгнем каза НЕ, няма да ходиш, ама мама го убеди.
Оф, аз си махнах гела от ноктите, бях 2 год и нещо с гел и сега съм като с отрязани пръсти, но пък много лесно пиша.
Мариолка, да ти кажа това с бюджета, както си го написала почва да ме изкушава- дали и аз да не предам счетоводството в мъжки ръце
« Последна редакция: април 20, 2015, 15:36:32 от ratatui » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #774 -: април 20, 2015, 15:47:14 »

Ох, ние сме с някакъв общ профил, което ме навежда на мисълта - Ето, защо сме толкова откачени и пишем тук хахаха Моят баща също е бивш военен, колкото и да мразеше това, но наследствено от дядо ми.. Той се пенсионира много бързо, защото започна друга много по-интересна и доходоносна работа, но манталитета го проявява и до днес  crazy Ако щете ми вярвайте, когато бях малка ме е гонил от масата, докато вечеряме в случай, че си изпусна вилицата на земята.. shok Луда работа, но поне така никога не се лигавех, научих се от съвсем малка поне 4-5-годишна, да се храня с нож, вилица, знаех какво е двоен, троен прибор и излизайки навън по ресторантите, никога не ми режеха на малки хапчици яденето, защото се справях по-добре и от майка ми  Yes Това, обаче за сметка на строг военен режим вкъщи  nea pardon

Мариолка, при нас пък е точно обратното.. Аз съм спестителя, ако зависи от ММ бюджета ни, две седмици след заплатите ще сме на червено, камо ли да спестим.. Заплатата се дава при мен и аз разпределям всичко, така е било винаги и вкъщи..  pardon От време на време, когато имам по-големи харчове, какъвто е периода сега около сватбата или преди това за апартамента, се изнервям.. ММ си мисли, че като ми даде н-сума и ги събера с моята заплата, те се размножават, но аз бързо го стопирам с малоумните игри за плейстейшън и т.н  funnytooth beating
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #775 -: април 20, 2015, 16:08:35 »

Мариолка, калпазанчетата разбират точно кога да въртят врътки. След ден- два ще свикне и ще върне стария ред.
За темите- има го и това, който иска, сам да си направи тема, само да се съобрази с единия месец преди датата.
Не се хващайте за думите кой колко ток е изхабил, има си сметки за това и те са общи. Аз плащам всичко по банков път - ток, вода, интернет. Той - заемите /примерно/. И двамата пазаруваме общо за храна, кой когато може. Ако трябва да се купи прахосмукачка или да се пратят пари на децата, отново се разбираме от коя сметка ще се вземат. Той е изключително пестелив и зная, че няма да направи голям непредвиден разход. Аз също се простирам според чергата си. По този начин всеки контролира собствените си разходи и има поглед върху общите. Естествено, че и двата пъти, когато бях в неплатено майчинство, той плащаше всичко. За лично мои нужди - козметика и превързочни материали, както и някои дребни разходи, ако купувам подаръци винаги съм намирала начин да спечеля нещо - правила съм преводи и даже шиех поли по едно време. На децата никога не сме давали джобни, докато бяха ученици. Когато са им трябвали пари, казваха колко и за какво. Малкият с участие в националния отбор почна да печели много рано, но всичко внасяше в сметка. Бяхме им открили сметки и всички подарени пари отиваха там. Хехе, имало е случаи, когато сме искали пари от спестяванията на децата, после сме им ги връщали с лихвите. Мъжът ми пращаше пари на родителите си, но не смятам, че е редно да зная по колко и за какво. Те бяха с ниски пенсии и е нормално да поема част от лекарствата и разходите им за ремонт. Аз не съм давала на моите, но сега майка ми живее при нас, та вероятно се изравняваме. Въпрос на организация и виждане smile
Сега се сещам за една весела случка, за едно съседче. На него му даваха джобни и един ден го слушам в магазина да пита продавачката какво може да купи за 20ст. Всеки ден си харчело паричките до стотинка. Та няма да ги мисли... Wink
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #776 -: април 20, 2015, 16:33:56 »

Не се ядосвам, но просто реших да споделя с вас какво мисля по въпроса със сватбените теми.
Иначе за съжителството преди брака съм напълно ЗА. Така двамата се опознават и разбират дали ще може и за напред да са заедно. При нас винаги аз съм държала парите и съм се грижила за всичко, което трябва от плащането на сметки до пазаруване и т.н. Като отида в магазина ще похарча примерно 100лв, а мъжа ми дваойно  lol От както живеем заедно гледам да контролирам тези харчове, за да може да си позволяваме да си купим по скъпи вещи или неща от който в действителност имаме нужда. Така успяхме да съберем пари и за бъдещата ни голяма сватба. А трябва да мислим и за напред.. 
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #777 -: април 20, 2015, 16:54:16 »

Свекърва, ти все едно за мен писа... Аз също от много малка започнах да си вадя пари - стипендии и работа. Работата ни я осигуряваха от училище. Хем на училище не ходиш, хем опит трупаш, хем ти и плащат Wink Е, не беше ежедневно, а 2 пъти в годината, ама пак беше готино. Така си събрах доста парички, с които по-късно ремонтирахме стария ни апартамент. ММ същият - като има, може 1 ден да харчи и 2 да спестява.
Рататуй, ти направо ме разби shok Ей, с конкурс си избирала родители, да знаеш Wink
Сещам се за една приятелка от детинство. На нейното му викам - сам да си изгониш детето. Кога и къде да ходи, с кого да ходи... Контрол! Не можеше да играе на нашия паркинг, при положение, че той се виждаше от тяхната тераса. Но НЕ - пред техния блок, дето видимост няма. Вечеряше се точно в 19 часа и нито минута повече. Веднага след това - миене на чинии. То няма лошо да научиш на нещо детето, ама да го дресираш така. pardon Като родител си давам сметка, че най-лесно ще е да разпитвам. По-трудното е да науча детето да споделя и да има взаимно доверие. Е, аз не съм по лесните неща... Да видим.
Мария, ами хихикат си LAUGHTER То има предистория. Това момче първо бяхме поканили за кум. Обаче се раздели с приятелката си. Ту заедно, ту отделно. Накрая той сам се отказа, защото това не е току така нещо несериозно. Беше казал, че като се зажени ние пък ще му станем кумове. Това ще е супер чест, обаче все пак минаха няколко години и се не знае какъв акъл ще му дойде. Та сега се хилим, ама ако вземе се зажени и ни покани girl_impossible
Имах и още за писане, ама ще спра до тук... За есента, за плановете, за професионалното изкривяване...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #778 -: април 20, 2015, 17:05:52 »

Али, какво да се прави, такива и си ги обичам! Докато бях малка никого не са ми спирали да си играя, обикалях града /Смолян, баща ми ВКР в полицията, майка следовател, всички ги познаваха и никой не смееше да ме пипне/. Като се премистихме в София, бях на 10-11 и нямах приятели беше ми много трудно, после си намерих и естествено почти само момчета /по-добре се разбираме от малки/ и понеже тях ги пускаха навсякъде и аз исках, ама след 22 не можеше да мръдна.
Майка и сега си има професионално изкривяване и като сме заедно, все пита къде отиваме, с кого и такива работи. Наистина е много важно да научиш детето си да ти има доверие, за да може то само да споделя с теб, а не на сила да се чуди какви да ги измисля. Имах приятелка, която контрола на техните я превърна в кварталната ......, ама тя беше от училище вкъщи и обратно, не можеше да излезе и за 5мин.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #779 -: април 20, 2015, 18:32:58 »

Ooo,парички си изкарвам сама от много малка. Още като ученичка работех цяло лято в цеха на леля и бях нещо като ОТК. За тогава изхарвах повече от минималната сега и успявах да си заделя някой лев. Така нашите не се натовариха с бала ми, аз сама успях да си платя роклята и куверта. Не че нямаха пари, но така реших. А през учебните години имах стипендия. После в УНИ-то пак от стипендии успявах да скатая някой лев. И добре,че стана така. След като напуснах стажа изкарах няколко месеца без работа.
Али, такива родители колкото искаш. Аз се сещам за моя приятелка от село, която сега спи с най-гнусните селски типове, понеже до университета я държаха на каишка. Сега не можеш да й насмогнеш. А беше толкова умно момиче...
Активен
Страници: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines