Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 04:33:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 266570 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #750 -: април 20, 2015, 10:53:38 »

Да, Тони, всеки може да я чете.
Ох и аз трябва да организирам моминско и направо не знам какво да правя, трябва да е много хубаво, булката ми го заслужава напълно, но ме е страх въпросната ни завистлива приятелка да не го съсипе, както опита с моето.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #751 -: април 20, 2015, 11:01:50 »

Рататуй, да дам една идея за парти. Много ми хареса как се е получило и е супер сантиментално.
Една приятелка е организирала моминкото парти на нейна близка. Набравили са го като скок във времето - от ученическите й години, до сватбата. Разходили са я из целия град и са й припомняли мили спомени от детството, студентските години, първата среща с НМ. Навсякъде е трябвало да разгдава гатанка, за да получи указанията за следващата изненада. Накрая са финиширали в любимия й бар и са направили много готино парти с ленти "Булка", "Кума" "Мис еди-какво-си".  heart Аааа, да! И на всяко място са се снимали  и са направили албум след това.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #752 -: април 20, 2015, 11:04:29 »

Много яко, звучи нансита! Аз обмислях нещо като спа, ама да видим. я не обича барове и дискотеки, та си мислех за спа и след това или ресторант, където да е по-усамотено и да има изненади за нея.
Абе, направо не знам какво да правя!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #753 -: април 20, 2015, 11:07:13 »

Много ми харесва това, което разказа, Нат  good Понякога е трудно за осъществяване, ама зависи от ситуацията.. По темата с моминско парти, стига да има време и пари, а също и поне няколко момичета, които да са достатъчно ентусиазирани, могат да се получат великолепни неща  good

Много съм против това, че се вижда от всеки.. Аз си споделям бая неща, като ми е криво, а шпионират доста хора.. Щом така е решено  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #754 -: април 20, 2015, 11:09:52 »

Може да си откраднеш идеята и примерно едното място да е любимия й салон за красота. Там да й осигурите процедури,които харесва  (маникюр, педикюр, почистване, масаш, грим, прическа и т.н.).

Тони, това с отделните бюджети винаги ми е било странно.Първоначално ми беше неудобно да сме с общ бюджет. На ММ заплатата е в пъти по-голяма от моята и излиза,че все той плаща всичко. Отстрани погледнато изглежда грозно, обаче аз отделям някой лев за фонда жилище.
Имаме една приятелска двойка, която си плаща сметката поотделно. Момчето плаща неговата част, момичето нейната. А си живеят заедно. Чудя се дали са си разделили и храната на рафтовете в хладилника?! huhhuh.gif
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #755 -: април 20, 2015, 11:19:06 »

Имаме една приятелска двойка, която си плаща сметката поотделно. Момчето плаща неговата част, момичето нейната. А си живеят заедно. Чудя се дали са си разделили и храната на рафтовете в хладилника?! huhhuh.gif
funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth , представих си как всичко е надписано и си има етикет мое и твое. Това наистина е странно, да живееш с някого и да си пазите парите.
Имам още около 3 месеца да измисля перфектното моминско парти за нея и само се чудя как да стане, за да е всичко перфектно и да й хареса. Ще помагате, това е ясно!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #756 -: април 20, 2015, 11:22:00 »

Привет!
Писали, писали, ама никой кафе не предложил...
Хаха, Фанимира, имала съм възможности безброй за задоволяване на мераци, ама нали казвам - пусти задръжки smile. За мен е недопустимо...Пък и къде да правя сложни схеми, че да не ме хванат и да си създавам допълнителни ядове. Разликите с мъжете на приятелките ми не са кой знае какви, та да си знаем мястото Wink, особено сега, след 37 години съвместен живот.
Иначе за съвместното съжителство преди брака всяка двойка сама решава как е най- добре. Жената на брат ми също не даваше и дума да се издума да заживеят заедно преди да са подписали. Синът пък изкараха 5 години преди да се оженят, малкият твърди, че не иска никоя да се нанася при него без да има ясни намерения за женитба. Тази работа зависи от много неща и според мен, изобщо не могат да се правят изводи за бъдещото развитие на брака само по този показател. По онова време нямаше сегашните контрацептиви и сексът беше огромен риск за забременяване. Обаче пък това рядко плашеше някого и студентските общежития бяха пълни с бебета и млади семейни двойки. Общо взето, почти няма разведени или поне не са повече от сегашните разводи.
Та като стана дума за развод, преди дни пак го бяхте разисквали във връзка с реакцията на децата. Аз си плашех мъжа, че ако се разведем, ще му дам и двете деца, той да се грижи за тях, а аз ще си вея байряка. И като нищо щях да го направя. Сещам се и за една случка с малкия: Беще втори клас и родителите на негов съученик се разведоха. Какво са си говорили децата и как са си обяснили причините за раздялата не зная, но скоро след това той ме попита:"майко, нали баща ми е много красив?" Е, казах, че е силно казано да е някой красавец, ама питането продължи:"Ти можеш ли да си намериш по-красив?" Това вече дълбоко ме усъмни и започнах аз да разпитвам, та разбрах, че се страхува да не се разведем и ние. Хехе, най- вече заради хубост бих се развела funnytooth.
А, забравих, плашех си мъжа, че ако се стигне до развод, ще пратя на майка му телеграма, та да я прочете цялото село и ще искам съдействие от Партийната организация. Едно време това беше равно на публично линчуване smile
На тема отделни бюджети също смятам, че зависи от двойката. Естествено, когато трябва да направим някаква голяма покупка или голям разход, всеки от нас казва с каква сума разполага и решаваме от къде ще се тегли. Но никога не съм знаела точната сума, която получава съпругът ми, нито пък бих му позволила да се интересува от моите доходи. Държа да съм самостоятелна, затова и да работя за мен е изключително важно. Все още ми е трудно обаче да разбера големият като си пишат чекове със снахата, та да си връщат парите един на друг. Аз не връщам даже и ресто от някоя покупка Wink, защото заплатата на Македонеца е по- голяма от моята. Хаха, майка ми и баща ми бяха като нас, а свекървата даваше цялата си заплата на свекъра и той се разпореждаше с бюджета.


* .jpg (9.38 KB, 259x194 - видяно 1768 пъти.)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #757 -: април 20, 2015, 11:29:35 »

Здравейте smile

always_and_forever аз съм с къдрева коса, ако това е ориетиращо за снимките от срещата Wink

Моето моминско парти беше пост-момиско, защото беше след сватбтата, че нали сватбата беше тайна. Организира го сестра ми, която година преди това беше организирала за най-добрата си приятелка. Беше у нас, само с най-близките ми приятелки. Имаше игри и беше много готино  heart

Аз с ММ не знам от кога точно живеем заедно, защото той постепенно се пренесе при мен. Също така и не разбрах как ти стана общ бюджета. Аз все си кътах мойте пари и все казвах, че знам как ще ни станат общи, ама стана и за мен е напълно нормално. Притесняваше ме това, че съм забелязала как в някои семейства уж са общи парите, ама са под надзора на мъжа и жената все от него трябва да иска. За щастие при нас не е така.

Аз за сватбените темички, не се ядосвайте. Всеки има право на избор дали да пише или не. Аз си спомням случаи, в които момичето е било много активно по всички теми за организация на сватбата, но може би им е било неудобно да споделят по лични неща и не пишат особено в темите си и не показват снимки.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #758 -: април 20, 2015, 11:37:07 »

При нас, от както се помня все майка е хазната, не че тате няма пари, ама май ги даваше на нея, че помня как един път ми беше купил рокля за барбито, за няква сума около 1/3 от заплатата му и майка какво го е правила после не знам  pardon. От както се е пенсионирал картата му с пенсията е дадена на майка и тя управлява бюджета. У нас е същото, патето ми даде картата си и ми каза, ето ти заплтата ми, разполагай с нея, само гледай сметките да са платени и да има ядене. Следим си заедно разходите и преценяваме за по-големите неща как и кога ще се купят. Нали сега и аз се водя на заплата, нея не иска да я пипаме, че ще ни трябват готови пари за сватбите и аз слушам.
Оф, нещо ми е криво днеска и не знам защо!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #759 -: април 20, 2015, 11:45:17 »

Ай пак 2 страници изписани - кога да ви чете човека....

Понеже темите са много, поста ще е дълъг. Wink

Така за темите на момичетата - на срещата я засегнахме тази тема. Мисля че е безмислено да се прави тема на някой с под 50 мнения и напълно споделям мнението на Джоси. В самите правила се пише , че тема се прави не по задължение, а по желание. Ако си се сближил с някоя от другите форумки достатъчно , за да пожелае да ти направи тема. Затова според мен малко новичките (без да се засягате) избързвате с правенето на теми за тази или онази булка. Има такива момичета, които не желаят да създават контакти тук, а желаят просто да получат необходимата им информация.. Не всички са кукувици като нас , дето са контактни и си стават близки хахах Wink Съответно  според мен си личи отдалече кой има желание да поостане из форума и кой не. Макар че моя набор булки бяха много активни по темите си, писаха , изградиха отношения (имаше и такива дето ме побъркваха на лични и не само мен - Мариолка и Еми ще се сетят за един вечно мрънкащ случай ахахах) и после - мълчание. Момичето което направи моята тема, не съм я срещала из форума от тогава...
Така че, според мен булките , които искат освен да им бъде помагано и да помагат се виждат и си личат от далече - примерно Тони - хахаха та тя е с повече мнения от мен , а се регистрира преди има няма няколко месеца. Активна е, идва на срещите и показва лично отношение... На такива булки трябва да се правят теми, а не на такива дето не им е до това. smile Не обвинявам и не съдя никой - хората сме различни, не всеки иска да си излива и споделя емоциите във форум, може би за това тез девойки дори не си пипват темите - а и не съм сигурна дали са ги видяли и дали им пука - на тях други неща са им по-важни, отколкото споделянето с непознати...
Така че момичета, ако ще си създавате теми една на друга, първо се убедете че има смисъл и не го правете ей така...
За мен лично темите не са за чешене на езиците, а за споделяне и в последствие помощ на други булки kiss2

Не можело повече от 8500 символа.... мрън
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #760 -: април 20, 2015, 11:45:34 »

Тъй - следващата тема - според мен един брак (или семейни начала без брак) абе да го наречем едно семейство не може да бъде стабилно, ако не е живяло заедно и ОТДЕЛНО от родители и роднини.
Обосновавам се веднага - независимо отколко време е връзката дали от 3 седмици, 3 месеца или 3 години, както викаше баба ми "Докат не изядеш една торба сол с тоя човек на една маса, не го познаваш" Защо ли? Защото всички знаем че едната гола дива и страхотна любов не е достатъчна за стабилно семейство. Бита е най-големмия страстоубиец. Ежедневието, проблемите, ако щете и ставането сутрин дори може да превърне една красива връзка в кошмар.
Имах едно гадже преди Фил - голяма любов бяхме, много страст много нещо - оказа се че не можем да живеем заедно...  Аз ставам за работа сутрин , той спи до обяд, аз вечер си лягам в 11, той иска да ходи по дискотеките, за него е ок да имаме гости до 2-3-4-5 сутринта през седмицата , за мен не. Аз обичам да готвя, той- да се храни навън, той хърка ужасно много и без телевизор не заспива, аз спя на тишина..... Е как да стане?! Няма как... Тук идва момента с компромисите и ако половинката не е склонна на такива - е тогава колкото и любов да има, връзката отива по дяволите.
А защо казвам отделно - защото когато наблизо има мама и тате на единия или другия, трудно бихте видяли собствените си малки битовизъмчета. Примерно ти си сикнала мама да чисти къщата основно , ти истиш само твоята си стая и най-много да и помогнеш с нещо, родителите плащат сметките - ти помагаш вкъщи, но не е като да плащаш сам... Схващате гледната точка. И после един ден тези хора като се отделят какво става - мъжа разбира , че жена му не знае че пералня се пуска повече от 2 пъти седмично, а тя разбира че той е свикнал мама да му събира чорапките от пода и да му мие чиниите... И става едно мазалоооооо, което какво прави.... руши връзкатааааа.... Защото? ... Ами защото тези двама души са свикнали някой друг да взема решения вместо тях, да се обича безгрижно без отговорности - е да ама една връзка преди всичко Е отговорности... Чарът на брака е да се бориш да съхраниш тръпката когато сутрин нямаш време да се гримираш и мъжа ти те вижда всяка сутрин разчорлена, да съхраниш тръпката и да накараш жена ти да те желае, въпреки че днес ти миришкат краката и се прибираш потен и мръсен от работа- това не е да се видим в някое кафенце, където и двамката сме се изкъпали и миришем на маргаритки и всичко е чудесно и ние се обичаме - това е битовизма. Чарът на едно семейство е да се обичат двамата души въпреки тези неща, да ги приемат един за друг, да се борят за лично време и пространство, да намират опора и утеха у другия....

Много се разпилях - това е моето скромно мнение. Накратко - ако двама души не са почивяли поне 6 месеца минимум преди да се замислят изобщо за женене, то много трудно би им се получило стабилно семейство. Не казвам че е невъзможно, но е рядкост Wink

3 нови отговора - брейййй
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #761 -: април 20, 2015, 11:59:42 »

А забравих за бюджета - ние с мечи сме от началото на общ бюджет. Някак си от самосебе си стана... Минусът на това е, че трудно правиш изненада на любимия без той да се усети, защото и двамата разполагате с пари Х на брой и го знаете. При нас парите се държат от който е на кеф в момента. хахах lol Не сме разпределяли моите, твоите, нашите - аз съм взела заплата днес, отиваме на заведение аз вадя и плащам, утре трябва да се платят сметките - мечо минава и ги покрива... примерно... smile

Иначе ето разяснение коя коя е на снимките :

Отляво надясно - Еми, Пандичка, до тях със синьото е Snow wite, аз съм със слънчевите очила и бялата тениска и до мен е Тони



Ай стига ви толкова от мен засега - нали все не съм активна напоследък - мисля че се покомпенсирах малко с 3 поредни поста хахахах kiss2

Слънчев ден на всички, после пак ще се включа да филосовствам Wink
« Последна редакция: април 20, 2015, 12:01:19 от milenkata » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #762 -: април 20, 2015, 12:13:03 »

Хахаха, Миленка, то мнение като за три седмици назад Wink Така се смях за миризливите крака!
Ей, снощи ММ си заслужи мачкането! Така мило ми стана. Събрали сме се пред блока и някой подметна, че и аз отивам при тях, а ММ като каза каква му е готина жената. Щях да падна! danceg С едно изречение такъв комплимент направи Girl_hide Мачках го! Нямаше как...
Свекърва, ти Хамериканците ги остави. Децата ти мислят по-различно. Те живеят в друг свят, друга култура...
По този повод (различните култури) - имам позната в Щатите от много години. Тя толкова се е променила като мислене! Дойде си преди 4 години и вика "Някой ден, като се омъжа...". Тогава беше къде 30-те и ми беше странно. Има си връзка, не живеят заедно, не си харчат парите заедно, всеки на почивка с приятели ходи и хал хабер си няма да засилят нещата. Някак си аз съм изкривена и винаги към 25 съм се виждала със семейство и дете (деца). Смешно беше, че ще излизаме някъде по баровете. Отиваме в тях да я взимаме и баща й (бивш военен - профи изкривен) ни пита "Къде ще ходите? В колко ще се приберете? Кой ще бъде с вас? Колко души ще сте?...." tease Та тя от над 10 години не живее при него!
Братовчедът на ММ пак така - баща му по чужбините години наред. Една вечер вече си е тук и звъни по телефона на братчеда "Къде си? Защо закъсняваш? Щом живееш още в моята къща ще се съобразяваш!". Братчедът в първия момент - шок! После lol
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #763 -: април 20, 2015, 12:34:20 »

Ако ме приемате, да се включа и аз по темата - ние сме заедно от повече от 7 години (на сватбата ще станат точно 8 ) и вече все едно сме минали един брак, както обичам да се шегувам, и да - знаем, че заедно сме силни, че се обичаме и че можем да изградим стабилно семейство. Обаче много често ми се приисква да бяхме пристъпили към брака още първата година - две, когато тръпката е най-силна, когато все още си лудо влюбен и нищо наоколо няма значение (не ти пука ще има ли кой да пере чорапите, ще има ли къде да живеете и т.н.). При нас това нямаше как да стане, защото тогава бяхме сравнително малки и не сме и помисляли, но повечето ни приятели направиха точно така и са много щастливи, но сигурно си е до късмет де. И едното, и другото има своя чар, своите плюсове и минуси, но в края на крайщата, ако си намерил половинката защо да чакаш smile (само че подкрепям да сте поживели малко преди това заедно)
« Последна редакция: април 20, 2015, 12:36:31 от Tinkata » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #764 -: април 20, 2015, 13:27:03 »

Tinkata, приемаме те разбира се  yahoo  Тук се приемат всички, имащи какво да кажат, да се оплачат, да споделят  pardon
Активен
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines