Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 11:17:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 266159 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #525 -: април 14, 2015, 09:38:53 »

Добър ден!
Аз прочетох отгоре-отгоре, Фани и аз се нареждам ако има снимки и с нетърпение очаквам продължение на разказа ти.
Радвам се, че всички са изкарали добре празника. Ние бяхме при свека, естествено трябваше да ме подразни, а върха беше като сравни мен и етървата с кучето, като каза че явно кучето има най-голям шанс скоро да роди и да види бебе.
Котката ни пак е разгонена и вече няколко дни ни държи мирно, както и част от комшиите. Сега спи гадината, нали по цяла нощ се дере и е страшно изморена  beating
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #526 -: април 14, 2015, 09:44:19 »

Рататуй, ти ме уби  Oh my ... Свекърва ти да не е мръднала нещо??? Егати  diablo

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #527 -: април 14, 2015, 09:52:23 »

Христо Воскресе!

Здравейте,
Тъкмо се връщам от среща с моята научна ръководителка и реших, че е време за нещо по-приятно. Не мина много зле де, само малко ми натърти  колко малко съм свършила и колко било недостатъчно и как сега тя трябвало да измисли нещо, защото така не можело да ме отчислят. Сега чакам да ми прочете доклада и да си каже мнението. Винаги супер много съм се старала за такива работи, а сега имам чувството, че само чакам да мине от ред. Преди, когато бях под такъв стрес много се мотивирах и мобилизирах, а сега много се уморява и натоварва. Да видим какво ще излезе накрая.

inaxastra много ти се възхищавам, колко си амбициозна. повечето професори само могат да си мечтаят да имат толкова съвестен и осъзнат студент. дано твоите те оценят.

И мен ми е много интересно разказаното от Фани. Тя има снимки в албума. Аз съм го разглеждала няколко пъти и сега ми екеф да чета текста към картинките.

ratatui свекърва ти кърти мивки с такт. дано си го пускаш по край ушите.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #528 -: април 14, 2015, 10:00:54 »

Ами, какво да ви кажа тя напоследък често взе да има такива излияния, ама не й обръщаме никакво внимание. Пожеланията й за Коледа бяха "Айде, че е време да се увеличаваме!", аз нали съм глупава и си мисля, че говори за новата снаха, ама мм бързо загря и я пита "Що, бе майко да не си решила да раждаш пак?" и естествено, понеже аз блеех се обърна към мене и ми каза "Еми, то явно че никой като не иска сигурно ще трябва аз да родя"  crazy crazy
Посмейте се на воля на приумиците на една леко изтрещяла жена!
Панди, успя ли да поучиш по Великден. Радвам се, че добре е минал разговора с научната ръководителка.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #529 -: април 14, 2015, 10:45:33 »

Рататуй ти уби рибата!

Аз пък тази седмица съм със свекърва вкъщи, да видим дали ще има за докладване след като мине  Wink че нали все съм нащрек. smile
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #530 -: април 14, 2015, 10:58:28 »

mariola85 , успех със свекървата ....

ratatui , да коментирам ли ?!?!?!  crazy crazy crazy Тази жена е за освидетелстване бе , луда не ами .... думи нямам хахах ама ако съм аз с голямата уста не ще да прави такива изречения още дълго biggrin

Панда , има и такива моменти ! За жалост понякога идват точно когато не искаш. Но стискай зъби - и мотивирана и немотивирана все ще се справиш !
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #531 -: април 14, 2015, 11:07:14 »

Панда, явно и ти като мен вече си напьлно наситена и не можеш повече. Мерси за комплимета.

Рататуй, извинявам ти се, ама на свекьрва ти много се смях. Знам, че ако аз бях на твое място щях да сьм силно раздразнена, за а се изкажа любезно, ама нали е на чужд грьб ми е смешно. Опитвам си да си представя тя какво си мисли. Сигурно си представя, че така ще ви мотивира и я виждам как обсьжда с комшийките: "Представяш ли си? И аз тогава й викам… Пьк дано се усети…"  girl_haha Не ти е лесно. Успяваш ли да не си го слагаш на сьрце или те работи?

Аз сега звьнях по местата, на които сьм пратила молби за стаж с врьзки и препорька.

Едната дето миналата година щеше да ме вземе, а в последствие ме отказа, заради бременността (официално, защото не ходех на писхотерапия), ми беше казала, че за тази година няма проблем. Сега като говорих с нея ме увери колко много мобли има и че е тотално претоварена, но ще се опита да намери време да погледна моята и евентуално ще ми звьнне да ми каже…

С една дума: прати ме на майната ми.
Стана ми криво. Какво й пречи да ме вземе? Мен или някой друг, за нея е все тая, нито печели, нито губи. А е позната и на парти сме били заедно… Не знам.

От другите две чакам обаждане, като е малко вероятно да е "да" отговорьт  sad Като ми мине изпита се хващам сериозно да звьня по всички места, кьдето сьм без препорьки и дори не знам името на психиложката. Тежка е тая работа сьс стажа…

Знам, че като ви пиша тия работи сьм винаги напьлно извьн темата и никой не го интересуват моите терзания, ама това, че го споделям ми помага да го преживея по-лесно, така че ще ме прощавате  give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #532 -: април 14, 2015, 11:09:10 »

Мариолка, пожелавам ти хубава седмица! А майка ти замина ли си? Само двете ли ще бъдете?
Теди, какво да ти кажа аз съм решила да не хабя каквито и да е нерви за нейните тъпотии, тя от доста време се опитва да провокира скандал и не разбирам защо. Свикнала съм да си премълча и без това не я виждам супер често, та за 2-3 пъти месечно я изтрайвам.
Инче, аз го написах за да развеселя, на който му е смешно. Става ми тъпо като си изтърси тъпотиите, след това не ми пука. Ние със етървата сме измислили вече пъкления си план един ден като имаме деца  diablo
« Последна редакция: април 14, 2015, 11:14:08 от ratatui » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #533 -: април 14, 2015, 11:24:36 »

Здравейте и от мен. Тези дни нямах време за форума, затова се надявам всички да се си прекарали хубаво празниците.  smile
 
На мен първият от почивните дни (петък) малко ме натовари. Ама то е така, защото тръгнах с някакви очаквания, а накрая бях супер разочарована. Обиколката ми в търсене на роклята, удари на камък. Нямам рокля.  cray Поне ММ си купи костюм. Много е хубав.  heart
В събота боядисахме 5-6 яйца и оставихме свекървата да ги довърши, защото ние отпрашихме към село. Още ме боли цялото тяло и едва стъпвам. Работа на село винаги има.  angry
Неделята мина в разходки напред назад. Беше ми много приятно, защото най-после успяхме да си починем.  Дадохме първата си покана- на мама. Тя много се развълнува и се разплака. smile Свекървата също се зарадва. Вечерта бяхме запазили маса в един ресторант и излязохме с кумовете, най-после да ги поканим официално. Малко глупаво се получи, че първо по телефона ги поканихме да ни кумуват, но нямаше как иначе. Кумата много се зарадва и също се просълзи, когато им дадохме поканата. Прекарахме си страхотно. Отдавна не бяхме излизали само четиримата.
Вчера решихме да се качим до Леденика. Макар, че в града беше много хубаво времето, горе беше доста ветровито, така че не стояхме дълго.
От днес пак ще си умирам от тъпотия и ще се надявам следващите почивни дни да дойдат по-бързо, за да мога прекарам повече време с ММ.  heart
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #534 -: април 14, 2015, 11:32:02 »

Ина , в грешка си, не е вярно, че никой не го интересува. Аз съм на същото дередже със стажа. Изкарах един  стаж заедно с още 3 мои колежки. най-много се гърчих и най-ефективно работих от 4-те ( това без излишно да се хваля, просто така беше .. ) освен това си изградих страхотни отношения с колегите от различните отдели, но явно на двете шефки не им се хареса , че съм прекалено честна ( не обичам да си премълчавам нищо) и явно не им бях удобна  pleasantry и взеха две от колежките ми на работа, което ме обезсърчи малко. Заслужавах работата , но ... здраве да е ! Сега си подготвям документите за стаж на едно от местата, където искам да работя занапред и се надявам да ме вземат, но се сблъсках с другия проблем - препоръките. Всичките ми преподаватели ме харесват и с радост откликнаха , че ще ми дадат препоръки , но .... всички до един ми казаха " О, разбира се , че ще ти дам препоръки, за теб винаги! Само си ги напиши, аз ще ги проверя и ще ги разпиша " .... Направо ми идеше да се гръмна.  GROAN как да се хваля сама ? Но и с това се преборих, сега трябва само да ми ги разпишат и ги пращам ииии ще стискаме палци да ме вземат ! sad
ratatui , аз не мога да мълча и на свекърва ми ясно и категорично й показах, че няма да стане нейната. Да видиш как като им тропнеш с крак и се научават да мълчат. Няма да ми тровят нервите за тоз дето духа ( с извинение  blush  )
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #535 -: април 14, 2015, 11:41:07 »

ratatui, хич и не крой планове, че като нищо да се изпериш с две момчета като мен, та да станеш двойна свекърва funnytooth Значи, моята свекърва също си казваше нещата в прав текст:"Вчера запалих свещи на Богородица да имате близнаци, че вече ще ти прегори матката и да ги гледаме на едно!" Аз родих на 27 с чисто съзнание и само един месец неуспешни опити. Ама хората на село трудно си представят, че може да се ожениш и да планираш раждане след три- четири години...Обясних и един път още в началото, че не можем да имаме деца и да живеем на квартира и синът и да пътува за работа на 100км. Пък тя отговори " Божке, каква глупост! Ти роди пък все ще го отгледате!" Твърде далеч и е било от възможностите да го възприеме и след това не и обръщах внимание. Ама цялата тяхна рода ме работеше за тази пуста матка Wink. От друга страна, брат ми хем се ожени късно, хем и 10 години нямаха деца и жена му един път ми каза:"Защо никой не ни пожелава да имаме деца?" и ми дойде да се навра в миша дупка. Едни се сърдим, като ни го пожелават, други се сърдят, като не им го пожелават crazy Аз  все още пазя пълно мълчание на тема внуци. Замислила съм обаче да попитам какви им са намеренията, че да не стана лоша /то винаги ще съм лоша, ама поне ще съм осведомена лоша/ sad.
Не е лошо да кастрирате котката, така само се мъчи...Лекарите казват, че даже е предпоставка за рак в по-късен етап. Има и едни хапчета, ние и давахме на нашата няколко месеца. Мячат по- малко и се кротват на втория ден.
always_and_forever, ще си намериш рокля, не се е случило булка да остане необлечена heart
Стажантките, на мен също ми е важно как се справяте. Изживяла съм ги тези неща със синовете и да ви кажа, повече се радвах на намирането на работа и стаж, отколкото на дипломирането им. Много късмет ви желая, на Пандето също good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #536 -: април 14, 2015, 11:47:38 »

Свекърва, твоите истории са  funnytooth Какво значи "ще ти прегори матката"?
А за момчета аз съм навита, тамън ще й покажа някой ден как може да се държиш нормално със снахите си  Wink /ЕВЕНТУАЛНО!/
Котката от 2 месеца все я водя и все нещо се обърква, запазих час взе че се разгони и това е вече за 2ри път. Трябваше да е тази седмица, ама я пак ни скрои номер angry
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #537 -: април 14, 2015, 11:54:04 »

Ина, за мен винаги си по мойта тема. Като гледам колко е трудно при теб, обаче, ми става малко съвестно, че тук повечето неща са през просото, а аз пак не се справям. Аз сутринта малко иззлобях, ама права е жената. Хората пишат дисертации по 200-300 страници, а аз черно ня бяло имам 40 текст и отделно стотина каталог. Изпитите съм си ги взела и трита с отличен, предала съм 2 статии, може и да ме смъмрят, че са очаквали повече, но това е положението, няма как за 2 дена да стане чудо. Другата ѝ докторантка вече осма година пише, а тя даже винаги е работила по разкопки, ходила е на 4-5 специализации в чужбина и от една година работи в съседния кабинет на научната ни ръводителка в музея - винаги е била в такава среда и има много връзки.  
Ох пак се отплеснах, ама ако ви досаждам, може да прескачате постовете ми следващата семица. Аз ще пиша с големи букви като мине четиристранната среща.

Благодаря за всички, че ми пожелавате успех и ме търпите  give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: април 14, 2015, 11:55:47 от pandapanda » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #538 -: април 14, 2015, 12:04:10 »

Аз също се възхищавам и на Пандето, и на Ина. То не е лесно да минеш 20 години и да учиш. Просто се пренасищаш на учене, на емоции, на простотия човешка (понякога и това го има). За мен висшето ми в повечето си време го считам за глупаво организирано и похабено време. При нас се караше през просото. Само имаше гръмки изказвания и хвалебствия. Иначе... Бай Ганьо по потник и тупа космати гърди колко е велик. pardon Ама то и последствия от училище. Бая гърч бяхме видели. Толкова учене, зор, търчане. В един момент вдигаш сам летвата, а университетът не може да ти покрие очакванията.
Ох, по темата за децата... дали да коментирам crazy Последно време много хора се заяждат с мен да съм раждала още едно-две-мъжко да е-женско да е diablo "Пари ми дайте и здраве, а не празни приказки" им казвам на такива. За деца аз съм се научила много-много да не питам и акъл да не давам. Никой не знае какво е в къщата на другия. Така свикнах и майка ми да се държи, поне да си пази женското любопитство за себе си.
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #539 -: април 14, 2015, 12:05:34 »

Панда, пиши пиши, аз ще те чета , че ми е интересно. Макар заради дечко още да си влача бакалавъра ( прекъснах 2 години по майчински като родих иии сега още съм 3-ти курс ...) Но съм решена да изкарам и магистратура и докторантура , така че и мен това ме чака , макар и в друга сфера на образованието Wink
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines