Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 07:26:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 266100 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: април 10, 2015, 18:36:31 »

И аз минах на Великденска вълна. Сложих един веган козунак сега във фурната, преди изпичане изглежда супер - един пухкав, въздушен, мекичък, огромен.... След изпичане - ще видим, но ще се яде утре.  pardon

Утре ще боядисвам и яйца. Купих 30 - ще видим колко ще оцелеят.  girl_wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #481 -: април 10, 2015, 18:54:09 »

Олеее колко яйца боядисани,  ние имаме само 15 ама и те са ни много. При нас мама ги боядиса, имахме един купешки козунак и го подядох днес...

За обичая както казах трябват ти червено и бяло яйце и здравец и докато се къпе се минава с по цялото тяло три пъти и се казва" Червено,бяло детенце, здравичко". Wink
« Последна редакция: април 10, 2015, 19:23:58 от mariola85 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #482 -: април 10, 2015, 18:59:44 »

Ааа, ясно. Не се пуска вьв ваната, а само се минава детето. А здравецьт? Сигурно се дьржи с яйцето… Ще го направя сигурно, много ми харесва  good И тя ще се кикоти  girl_haha
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: април 10, 2015, 19:27:32 »

Инче, то днес Разпети петък, не се работи. И аз не учих и утре ще ми се видим края на света. След празниците ще имам атестация и очаквам мойта научна ръководителка да ме клепе пред двама професори, които досега имаха хубаво мнение за мен.

Днес и тук е хубаво времето и се мачках една котка на двора smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: април 10, 2015, 21:02:53 »

Ето такъв веган козунак си спретнах аз:





Утре ще докладвам и за вкуса!  pardon girl_wink Ако е сполучлив - ще споделя и рецептата.  girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #485 -: април 10, 2015, 21:07:40 »

За всеки случай на вид го докарва идеално  good
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: април 11, 2015, 10:00:56 »

inaxastra , как да седне да учи човек в такова хубаво време и по празниците ... И аз да съм и аз нямаше да уча !
menyanthe , гости приемаш ли , че ми потекоха лигите !??!!?  shok
pandapanda , тегли й една ... Wink Щом професорите те харесват винаги можеш да се измъкнеш Wink
djosi , супер са ти станали яйцата smile Ще почерпя ако и моите станат така ...  girl_wink
rosit@ , ако ми остане време днес ще пробвам рецептата, че звучи вкусно smile smile Ще покажа после резултат smile
mariola85 , и ние така от години не сме си били във Варна за празниците , ама ще го преживеем smile Днес мисля да слезем на разходка към курортите, че и без това трябва да капарираме ресторант за сватбата ииии после ще се разходим като за сефте тая година около морето Wink Яйца ще боядисвам малкия като заспи smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: април 11, 2015, 10:19:46 »

TeddyLisheva, inaxastra, благодаря! Ама на вид не стана толкова хубав, колкото трябваше. Забравих да го наръся със захар отгоре - щеше да придобие по-козуначен вид, така да се каже.   blush
На обяд ще пробвам и как е на вкус (малко ще наруша принципите на 90-дневната диета, ама какво да се прави...  pardon )...

Сега и аз боядисвам яйца. Дотук - едно спукано, но децата бързо му видяха сметката.  girl_wink

Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #488 -: април 11, 2015, 10:24:26 »

Я колко сте мълчаливи всички днес... Май всички боядисват яйца... По този повод по - надолу има снимчици на моите яйчица kiss2
Аз сега се събуждам и съм в суууупер настроение.... smile знам че никаква ме няма тези дни ама те пък едно след друго сумати задачки lol  Сигурно след малко пак ще хвръкнем навън - времето е прекрасно. Вчера изкарахме 4 часа в Борисовата.

Я кажете на църква довечера ще ходите ли? Ние ще сме на Семинарията ако някой ще ходи там да каже smile


* received_10205261147760933.jpeg (73.48 KB, 960x540 - видяно 118 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #489 -: април 11, 2015, 10:41:18 »

Аз сега се сьбуждам. Мслех да пия кафе с форума в леглото ама вчеа казах на леля Здравка, че сутрешното кафе ще си го пием заедно и тя ме чака от няколко часа.

Ще боядисваме по-кьсно.

Теди, имам два изпита тази седмица и не мога да си позволя да прецакам края на учебната година само защото има сльнце. Абсурд ! Проблемьт е, че ми беше зле физически, обаче сега ги експедирам на пазар и сядам.

На Църква няма да ходим, тя е далече, с дете без кола не става. Преди живеех до нея и не изпусках.

Марта гледа емотионите и вика Я тоя е като мене -  yahoo
 smile
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: април 11, 2015, 11:06:52 »

Здравейте smile
И козунаци и яйца всичко е хубаво, важно е че ги правим с желание smile
Ина стискам палци за изпитите, но знам че ти ще си пак най- добрата във випуска Wink
Мenyanthe не се притеснявай с всеки следващ ще е все по добре, аз и такъв не мога да направя  pardon
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: април 11, 2015, 11:36:40 »

Козунакът се получи добре. Използвах ето тази рецепта:
http://goodnaturedfood.org/2013/05/02/%D0%B2%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D1%83%D0%BD%D0%B0%D0%BA-%D1%81-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB-%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD-%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC/

Но използвах олио вместо кокосово масло/шафран. Брашното беше брашно за козунаци плюс малко ръжено-пшенично, добавих един намачкан банан и стафиди в тестото.
Като пропорции горе-долу следното:
1кг брашно,
1 1/2 ч.ч. захар (тръстикова)
1 кубче мая
3 с.л. суров сусамов тахан, разтворен в около 200мл вода
сокът от 1  портокал и от 2 много малки лимона
1 намачкан банан
150г стафиди
1 ванилия
олио.

Иначе следвах горната рецепта при смесването на продуктите. Единствено ми загоря отдолу, но това е защото се притесних да не се препече отгоре.  blush Следващият път ще е по-добре.  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #492 -: април 11, 2015, 11:57:32 »

Хубаво си направила, че си използвала олио. За кокосовото масло има спорове, а аз като видя че има спорове вьрху нещо го гледам сьс сьмнение и го избягвам, докато не се зане окончателно (има твьрде много наситени мастни киселини вьтре, както при всички палмови масла, повече отколкото в животинските и вдига холестерола).

Може някой пьт и аз да я пробвам тази рецепта. Имам всички продукти (без маята де, но тя се намира сьщо, не е проблем).  good

Интересно ми как се е надигнал вьпреки банана. Обикновено бананите дават една малко тежка консистенция, но твоя изглеждаше супер добре.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: април 11, 2015, 12:13:18 »

Доста се надигна - ако го бях оставила по-дълго или бях го сложила във фурната на 50 градуса за 1 час - щеше още повече да се надигне...

Да си покажа и яйцата:


Установих нова техника за боядисване - със салфетки вместо памук - отбелязва се и самата структура на салфетката - хареса ми.  girl_wink
« Последна редакция: април 11, 2015, 12:23:08 от menyanthe » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: април 11, 2015, 13:55:20 »

Здравейте и от мен!
Ние още не сме боядисали яйцата, чакам патето да се прибере от риба. С кума си купиха заедно лодка и не издържаха и заминаха да я пробват.
Аз си пооправих вкъщи, мариновах малко агнешкото и сега чакам да си дойде мм да боядисаме яйцЪта и да ходим навън.
И ние ще ходим на църква довечера, ама в квартала, събира ме се голяма компания и така.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines