Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 06:19:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 265093 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: април 07, 2015, 06:38:03 »

Добрутро!  heart и тук е ужасно времето, а трябва да ходим за подарък за 2г. момиченце. Добре, че Кари си е вкъщи, винаги измисля хубави подаръци. Момичета, има ли бои за яйца, които се нанасят с четка? Мойто диване е гледало някаква реклама по ТВ и сега ме кара да рисуваме по тях с четка, а с обикновените едва ли ще стане  crazy
 good
Пак вкусотийки сте майсторили май снощи, я дайте отзиви. Ние с мама ще правим козунак утре
« Последна редакция: април 07, 2015, 06:40:41 от fanimira » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 07, 2015, 07:33:10 »

Вчера си спретнах една питка за днес по ей тази рецепта:
http://lussisworldofartcraft.blogspot.de/2015/03/layered-vegetable-bread.html

Само че използвах ръжено-пшенично брашно, в тестото не слагах черен пипер, а сложих подправка за пица и самардала и използвах хималайска сол. И направих постния вариант - без мляко и яйце.
Пълнежите: първи ред: айвар и шарена сол; втори ред: сурови гъбки; трети ред: маслинова паста.





В момента ѝ се облизвам вече, ама мога чак към обяд да ям от нея.  pardon
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #242 -: април 07, 2015, 08:03:52 »

Добро утро! smile

menyanthe, много готино изглежда тази питка. Със сигурност е и вкусна. Запомням си я, за да я пробвам и аз някой ден.

Фани, има едни бои в пластмасово шишенце, които се затоплят директно с шишенцето, и после с четка можеш да боядисваш с тях. Ние ползваме такива всяка година за част от яйцата. Наситена и брокатена е боята, създава много лъскавина и следователно са доста по-скъпи от обикновените. Провери в големите вериги магазини, трябва да имат избор от различни видове боя.

Как украсявате яйцата по принцип? Рисувате ли със свещ? Слагате ли листа от градината в чорапогащник? Миналата година рисувах с писец усмихнати личица върху яйцата.

Отивам да чета на предната страница. Лек ден ви желая!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 07, 2015, 08:11:31 »



Днес се чувствах точно така... Имаме гости, на ММ зет му и неговия брат, на когото днес предстои операция.. Снощи поръчахме храна за вкъщи, мен за разлика от Мария (браво, много вкусно изглежда питката!), много ме мързеше... Снощи, докато изгледах Капките и после не можах да заспя, а сутринтаааа  smell oversleep

За Капките, обожавам Ненчо, ама снощи според мен по-добър беше Криско (истинският) biggrin Изнервят ме колко го подценяват, снощи му беше най-добрата имитация, а Фънки пак - 5т. Дават на тая кокошка Нона по 6-7-8, грехота!  nea

Е много е мрачно навън... Хайде да идват високите температури, искам Великденската ни трапеза да е на открито.. ММ има много хубава къщичка в едно село Калипетрово до Силистра и толкова си мечтая да не сме затворени вътре в апартамента в Силистра, а да сме около барбекюто  heart

Миме, видях си писала за БТ във Враца.. Мама преди си търсеше оперативен счетоводител.. Сега, обаче по-скоро има нужда от човек с опит, че главната им счетоводителка е доста зле.. Ще попитам, дали някой неин познат не си търси, тя работи с много фирми.. Преди време бях чула, че моя съученичка си търси работа като теб и мама говори с неин познат, той искаше да се види с нея, като й се обадих тя ми каза "Ще ставаме трима" хаха и аз се отказах да помагам. Ще попитам, обаче  good
Само да вметна, че аз също съм завършила Финанси (във Варна); но това не ми пречи да работя като счетоводител, при положение че съм учила всичките счетоводства, а като магистратура записах финансов контрол и външен одит.. Та, фирми, в които си търсят само и единствено хора, които са завършили счетоводство, без да са ми дали тест да покажа, какво знам и мога  hunter Това, че нямаш опит, не означава, че не знаеш счетоводството на теория, което от няколко прости, основни задачки може да се разбере... Българска действителност..  diablo

Хубав и спорен ден на всички.. Мен днес многооо ме мързи  shok
« Последна редакция: април 07, 2015, 08:13:48 от alexandrova_90 » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 07, 2015, 08:19:23 »

Тони, ти да не мислиш, че мен не ме мързеше?  Wink blum Ама пуста лакомия... Тази питка като я видях (особено снимката в блога - моята не стана толкова красива!), така ми се дояде, че вече няколко дни я мисля.  girl_wink  pardon

И на мен ми писна да е студено, те го дават да почне да се затопля и по Великден да стигнат 17-18 градуса температурите, но го дават все ветровито и май пак няма да е много приятно навън.  nea

Едно време много повече ми се занимаваше с боядисване на яйца. Сега най-много да ги нашаря с памук. (т.е.вземам едно парче памук, наклепвам го с различни бои - много готино става с червено, оранжево и жълто, например или със синьо,зелено и жълто - и след това увивам яйцето и го оставям да постои няколко минути). Иначе и със свещи съм рисувала, и листа съм слагала в чорапогащник, и обелки от лук съм слагала (тогава стават едни като мраморни)....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #245 -: април 07, 2015, 08:22:39 »

Добро утро!
Тони, страхотен охлюв tease Припомни ми последната събота. Попринцип нали малката е свикнала да спи отделно и като види някой  в стаята и става да играе. Baby_G Пък то още... 5 сутринта (да кажем). Да, обаче този път имаше номер от наша страна - бяхме с едни огромни тежки юргани и нищо от нас не се виждаше. Поспахме си малко повече blum
Мария, за БТ има някои изключително глупави разпоредби. Понеже пишат проекти и чакат пари от ЕС, не знаят как да формулират нещата. И ако в проекта е отбелязано завършили само "Счетоводство", не може да станеш счетоводител с "Финанси". Глупаво, ама факт! Просто нашенци още прохождат в писането на проектите. pardon
Фани, и ние ползваме от тези желатиновите бои - водят се със сатенен или с перлен ефект. Само че ни е по-удобно да ги мацаме с ръкавици.
Роси, за суха коса си трябва системно "маскиране". Много зависи дали я боядисваш твоята коса и в какъв цвят си. Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 07, 2015, 08:33:14 »

За коса съм слагала кристали, но не им помнв марката  crazy просто се рових из Кауфланд и намерих някакви за 5-6 лв, излязоха не лоши или аз съм си го втълпила   Wink
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 07, 2015, 08:36:08 »

Добро утроооо! Wink

Определено най-сигурният начин за намиране на работа е с познати ... за съжаление все още е така. И аз обикалях две години по интервюта в София и на няколко пъти на хубави места ми казваха, че съм втора и какво ли не ми е достигало? Връзки.
Та няколко основни съвета от моите "мемоари" - направете си регистрация в jobs.bg като посочите от кои области на работа се интересувате и всеки ден ще получавате на мейла безплатно обяви за работа от тези области (иначе за Сф поне има 20 стр. нови обяви всеки ден и не винаги човек има време да изчете всичко).
На интервю двата основни кофти въпроса според мен са: Защо напуснахте еди коя си фирма от CV-то? и Имате ли деца? На първия въпрос отговарях, че съм се преместила в Сф и това е наложило промяната, а на втория веднага след като кажех, че имам дете без никой да ме пита добавях, че ходи на градина и имаме баба и дядо в града, които помагат smile
always_and_forever, нямаш ли някоя позната в банка и искаш ли да работиш в банка? С Финанси сякаш към това се ориентират основно.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #248 -: април 07, 2015, 08:36:18 »

Роси, да се изкажа и аз за косата. Пробвала ли си с масла за коса? Майка ми има много суха коса и маслата на Икаров, които са на съвсем ниска някаква цена й помогнаха доста.

menyanthe, да, да, да, и с памук!!! smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: април 07, 2015, 08:55:16 »

Ох, и аз като Мимето.. Преди многооо се занимавах и токова удоволствие ми доставяше... Сега пак се кефя, ама ги правя само с тези перлени бои, за които говорите и с памук.. Може тази година, като сме много хора и да измислим нещо заради племеницата, която е на 5 и със сигурност ще се кефи много.

Иначе за работата в банка... Като си търсех работа, след като се преместихме в София, ходих на интервю в Пощенска банка (без да искам съм пуснала, изобщо не искам да работя в банка).. Интервюто ми беше с трима човека, мениджъри в различни отдели  + HR, беше на български стандарните неща, след това на английски, като HR ми задаваше въпросите на български "Хайде сега малко на английски и ми задава някакъв въпрос на български" и аз с насмешка (не ми пукаше от изхода, отидох за спорта pleasantry) й казах на български - "Сега аз на български сигурно да ви отговоря, като ще е на английски, не се ли предполага, че и въпросът трябва да е зададен на английски" и те другите се поразсмяха... Мина и това, после тест с въпроси, които да ви кажа 4-5, ако не си учил финанси няма как да отговориш, пресмятане на дивиденти, акции, т.н и други които и от обща култура можеш.. Много ми е интересно повечето супер невежи касиери, как го минават тоя тест  nea Аз кандидатствах за консултант дребно банкиране.. Явно се бях справила добре, понеже след първоначалния отказ при заплата 700 нето  crazy Ми звънна със заплата 1000, аз й казах "Като на търг се чувствам наддавате ли в момента"  crazy и отказах отново, после вече не й вдигах, а тя започна да ми пуска смс  shok Всички ми се смееха, че ме изнудват да работя, а аз не искам  huhhuh.gif

Ох, отплеснах се, но мисълта ми е, Миме, не се ядосвай за ходенето по интервюта, безценен опит е и след 3-4 спираш да се притесняваш, защото си осъзнала възможностите си!

Роси,
освен маска, можеш да използваш и арганово масло. Аз в месеца по два пъти си слагам на Keune, много съм доволна  good
« Последна редакция: април 07, 2015, 08:57:05 от alexandrova_90 » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: април 07, 2015, 09:06:49 »

Ох аз да ви кажа снощи имах чувството, че гримьорите на две капки бяха в отпуск. Ми нямаше еидн гримиран като хората. Даже Криско хич не го бяха барнали. Човека много добре имитира, ама грима си е 50% от предтавянето. Аз като го гледах виждах Криско, не Джъстин. Маца беше по зле и от баба Яга. Не ми се коментира Жана, направо... bad
Напоследак гримьорите много се дънят и от там и преставянето. Мен най-ме е яд, че Азис и да пръдне на микрофона пак ще получи 10 или 9 точки от публиката. Ми с Лили беше добра имитация, ама след това не ги заслужаваше тези позиции. Верно, че бат ти Джексън е адски труден, ама това не значи, че като правиш нещо трудно трябва да получаваш отличен за стърание. А пък Фицата завалията има толкова ясно изразени мъжки черти, че женските му роли приличат на добре гримират травестит. Той не е виновен, пак до гримьорите опираме.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: април 07, 2015, 09:14:25 »

Здравейте!
Тоя охлюв съм аз всяка сутрин. Така не ми се става, не мога да се наспя и това е. Не съм от най-поспаливите, ама какво ми става сега- не знам crazy
Роси, за суха коса добре действа маската с макадамия и арган на Macadamia . Аз я използвам от повече от половин година и съм супер доволна.
Яйцата ги боядисвам с памук. Вече не ми се занимава толкова, а и не искам да си цапам ръцете с боя. С ръкавици ми е много трудно да работя, така и не се научих. Тази година може да пробвам да купя латексови ръкавици и да мажа смело. Веднъж пробвахме с перлената боя, но станаха много тъмни и не ги харесах. А миналата година се вдъгнових да ги рисувам с восък, даже купих комплект за рисуване с восък и си поиграх. Равносметката-1 яйце за 30 мин. Голяма играчка пада, но стават красиви. Лошото е, че ги начупихме преди да ги снимам. pardon
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: април 07, 2015, 09:17:42 »

Значи за косата ползвам хининова вода и арганово масло от ейвън.По принцип ми казаха да го слагам след всяко къпане и само в краищата.Предният път като си мих косата не го дложих и беше много ужасна,снощи си сложих и днес ми се струва по-мека и лъскава.Незнам дали си втълпявам,но е факт.
п.с.Косата ми е кафява и за последно я боядисвах преди 2 години и повече неискам и да чувам за боя,поне докато не почне да побелява. tease
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #253 -: април 07, 2015, 09:23:21 »

Може да ползваш и такава маска, но я нанасяй само по краищата на косата.
Нансита, и на нас първия път ни станаха много тъмни. После им хванахме цаката и видяхме, че трябва много внимателно да се съчетават цветовете. Ние не ги мажем с ръкавиците, а много леко потупваме само с пръсти. Така не се наслоява прекалено много боя Wink

П.П. Лелеее, че огромна снимка! Сменям я NO


* 20120904-BPMWSNBDN.jpg (56.3 KB, 520x520 - видяно 159 пъти.)
« Последна редакция: април 07, 2015, 09:26:52 от Alichka » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #254 -: април 07, 2015, 09:24:40 »

Гледате ли "На кафе" или всички сте на работа? Много готина история на една майка, свързана с препядствия и щастлив край, въпреки всичко. Изкефи ме много доцента, който коментира, за това реших да ви го напиша. Тя вика "3 месеца бях в болницата, трябваше само да лежа, не ми даваха да мърдам" И доцента вика "Тя се разхождаше в стаята, не й давахме да ходи на кафе, дадохме й паролата на интернета и тя постоянно сърфираше, имаше кабелна - имаше забавления!" Най-много ме изкефи как се изрази един белокос възрастен позитивен и усмихнат човечец с тази съвременна дума "сърфираше".  funnytooth  heart
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines