Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 22:01:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 266401 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #705 -: април 17, 2015, 15:03:29 »

Фани, моля те не се измъквай, а кажи за клипа дето ни пусна!
Дано скоро се оправи малката.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #706 -: април 17, 2015, 15:05:12 »

След нея мисля да премина на Xplist - За Нея.  heart

О, това е страхотна песен. Жалко, че навремето не получи много гласност. Д-р Пит също имаше добри неща. Ама то в ерата на нелегалните дискове тия песни си ги разпространявахме като в секта Xixixi
Майлито само я знам като име - хич не ща да я гледам и слушам. Много ми е досадно по вестници и списания като запишат за такива "звезди" crazy
За бабите ми е смешно, като кажат "Аз сериали не гледам. Само онзи от 19 часа...". Върви разбери кой, при положение, че по това време вървят по 5 наведнъж Girl_hide
Фани има много да разправя. Само се измъква.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #707 -: април 17, 2015, 15:35:01 »

Панди, В навечерието е за българин, либоф голяма....Прочети го, ако ти се четат тежки и революционни. Wink
Мариолка, не и отнемай малката булка на свекървата, голяма драма се завихри тъкмо сега. На филма му падна научнопопулярната стойност и ме дразни, ама пък потвърждава разни неща за съдбата.
Селесте не съм гледала, Касандра - също. Сега си припомням за хиляден път Всички обичат Реймънд и се хиля на поразия.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #708 -: април 17, 2015, 15:37:04 »

svekarva, точно много тежка и революционна ми се видя. Може да я оставя за зимата smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #709 -: април 17, 2015, 15:38:44 »

Панди, В навечерието е за българин, либоф голяма....Прочети го, ако ти се четат тежки и революционни. Wink

Сега си припомням за хиляден път Всички обичат Реймънд и се хиля на поразия.
От както спряхме да гледаме новини ,винаги гледаме бтв комеди и Реймънд ,снощи много се смях на серията за гейовете.
Преди това гледахме Майк и Моли,установих ,че гледането на новините и облъчването ни с разни тикви много ме натоварваше....
Сега даже намирам за смешен и Домашен Арест  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #710 -: април 17, 2015, 15:52:11 »

Ние също се смеем много на Реймънд. По-смешното е, че сме сходен случай. Само дето при нас тъщата живее отсреща, а свекървата малко по-далечко tease
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #711 -: април 17, 2015, 15:54:40 »

Тръгвам от думата "революционен" и се сещам за "Стършел", трябва пак да я прочета. Това ми е една от най-любимите книги.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #712 -: април 17, 2015, 17:13:22 »

Панди, В навечерието е за българин, либоф голяма....Прочети го, ако ти се четат тежки и революционни. Wink
Мариолка, не и отнемай малката булка на свекървата, голяма драма се завихри тъкмо сега. На филма му падна научнопопулярната стойност и ме дразни, ама пък потвърждава разни неща за съдбата.
Селесте не съм гледала, Касандра - също. Сега си припомням за хиляден път Всички обичат Реймънд и се хиля на поразия.


Аа ма моля ти се как ще и го отнема,а съм толерантен човек, даже и ми разказа какво става и ми стана интересно но много бавно върви, ще видим Джевдаш ( как се казваше)  ще си върне онази втората малка булка хахах

Всички обичат Реймънд е класика, ние за това избрахме да живеем малко по далеч от свекърите.  Wink
« Последна редакция: април 17, 2015, 17:16:53 от mariola85 » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #713 -: април 18, 2015, 07:20:44 »

Здравейте, бамбини  heart  Bravo на вас бре. Много добре се досетихте за сюжета на клипа. Уж никой не гледа сериали пък всички знаят Касандра или Селесте  Girl_hide А пък тая в клипа, баба я гледа в някъв сериал по Диема Фемили - Дила се казва... Умира за нея. Та така за автора на песента да добавя - Челик хем текста хем музиката е негова, също така пее и мъжката част. Един от най-известните турски поп изпълнители - още от 91-2 някъде пее. Въпросната песен излиза през 2001 г. Женския глас е на Изел. И тя е много известна, като Мария Илиева да речем. Заглавието означава "Обет". Този обичай да ги сгодяват още в люлката все още го има в Анадола. Даже ако стане така както в клипа. Момчето, което се връща от Истанбул трябва да убие мъжа на момичето, за да си спаси честта.  crazy И ние имаме странни обичаи ама това ми се вижда направо анормално. Колко трбва да ти е промит мозъка, за да го направиш?! Имаше ожесточени дебати по книгите на Орхан Памук и Елиф Шафак точно защото пропагандират различна прозападна гледна точка на нещата. Първия например дълго време не можеше да стъпи в родния Истанбул, а човека е с Нобелова награда  Oh my ...
Пак се отплеснах... На Свекърва сватбата е била уникална, я бързо да каже - идваха ли на блага ракия?
Лек ден на всички!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #714 -: април 18, 2015, 07:37:23 »

Касандра и Селесте бяха първите и единствени сериали по онова време,дори и да не ги е гледал човек ,е слушал за въпросните дами.Аз съм в потрес от това колко млади хора гледат турските и индийски сериали.На бабите тотално им промиха мозъците,аз единствения турски сериал който гледах и то щото го даваха следобед по нова беше 1001нощ.
На сестра ми и се подигравам много за Малката булка тя  е голям фен на този сериал
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #715 -: април 18, 2015, 08:42:13 »

Когато става въпрос за женене на малки деца, за мен най- красивата и тъжна история е "Дервишово семе" на Хайтов. То Хайтов ми е един от любимите и стои до томовете на Чудомир, заедно с Емилиян Станев. Обичам разкази. за мен майсторството на един писател е да може с малко текст да каже много.
juji , Малката булка не е лош за пубери. Поне показва колко е важно да се учи, какво е семейството и как трябва да се води спор. Погледай няколко серии със сестра си и тогава я будалкай. Обичаите им са твърде далеч от нашите схващания и не можем да ги разберем, но не виждам причини да не ги знаем.
Гледам турските сериали през два- три. Север- Юг, първата част, ме накара сериозно да се замисля за нещата от живота...Да не говорим за страхотната игра на всички артисти. За мен са прекалено тежки и си ги спестявам като пропускам някои. Но след такъв сериал, американските просто ми тъпеят с повърхностния си хепи енд.  blum
Фанимира, тя, нашата беше малко по- сложна. Ние се оженихме заради разпределение, трябваше да си запазя мъжа от ходене в Сатовча. Подписахме в Пловдив, само с колеги и после ходихме на сладкарница, на 24.12., на Бъдни Вечер, но тогава не се празнуваше. Свекърите искаха сватба и я направиха по техните обичаи през април, та булката Ивана /тоест аз/ си беше е..... blush, та нямаше как да правят "блага ракия". Хаха, но по Нова Година, седмица след подписването, ходихме при свекърите и те ни разделиха да спим в отделни стаи, щото "какво ще си кажат хората". Какво значи едно свидетелство за брак, без църковен /аз не бях кръстена/, без сватба sad. По принцип още тогава "благата ракия" беше само събиране на близки роднини да доизпият ракията, без развяване на ризи и разни доказателства за честност и почтеност. Пък и аз не съм толкова стара, само на 61 съм funnytooth и съм трето поколение безсрамна гражданка Wink.
За добро или за зло, аз страдам от доста предразсъдъци и Македонецът е единственият ми секс партньор. Хаха, то и по тази причина сигурно все ми е мерак и все за мъже говоря funnytooth. Както и да е, бяхме се опитали да направим нещо седмица преди подписването, ама така и не разбрахме какво точно е станало. Аз, нали съм си карък, видях петно на пликчетата чак след неговото тръгване. И кел файда, като му казах по телефона...Скрих "съкровището", ама майка ми намерила гащите и старателно ги изпрала, даже в белина ги топнала. Аз, ако съм мъж, няма да повярвам на такава девственица. Абе, будала голяма съм smile, ама - на, характер с ранена в Рак планета...
Иначе, преди да подпишем, до последно не знаехме дали няма всеки да си стои по къщата след брака. Той беше в общежитие с още трима души в стаята, ние живеехме в две стаи с точно четири легла и или брат ми трябваше да спи с майка ми и баща ми, или с нас. Аз, като пловдивчанка, нямах право да съм в общежитие, пари за квартира нямахме. Хихи, неговите съквартиранти отидоха при приятели по други стаи, а мен тайно ме вкараха в стаята. Да е жива и здрава портиерката, че се правеше, че не ме вижда. Та "благата ракия" беше по този повод. На следващата вечер цялото общежитие се извървя през стаята да ни попита как е минала първата брачна нощ, да ни остави нещо, което вече не им трябва за бита  Wink, а аз наистина правех ракия със захар на един спиртник. Отиде една дамаджана ракия, дълго време воняхме на спиртоварна...Пък ракията беше "върла и люта" македонска Wink
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #716 -: април 18, 2015, 08:56:02 »

Хилоууу  blum

тази седмица го ударих през просото, хич не съм влизала да ви видя. Ще наваксам тея дни и ще се опитам да ви изчета smile
Чакайте да ви се похваля. В четвъртък имахме вечер на специалността от университета. Събрахме се студенти от специалността от всички курсове иии всичките ни преподаватели дойдоха. В едно заведение бяхме иии беше супер супер супер яко !  yahoo yahoo danceg Така не бях се забавлявала от много време вярвайте ми ! И то не със студентите - те масово стояха по масите и пиеха. С преподавателите обаче направо бяхме във вихъра си - танци да видите !  danceg Имах възможност първо да седна да си поговоря с преподавателите в неформална обстановка, като с приятели и останах очарована от тези хора. Наздраве след наздраве и след малко бяхме на хорото . Само си представете кооолко огромна ми беше усмивката докато танцувах между един от любимите ми асистенти и един лектор , който също харесвам страшно много. Направо сияех ! smile Много танцувахме , ама много ! Хора, ръченици, рок, ретро и като за финал направихме един латино-маратон ! Просто не съм спряла да се смея с тях! В края на вечерта ме поканиха с тях на бар , да довършим празненството.
В петък се видях с няколко от преподавателите ( при някои от тях имах и лекции) и останах изненадана от отношението има към мен , държаха се много много по-фамимлиарно от преди. Говорим си ( макар и аз да им говоря на Вие ) все едно сме приятели. Толкова съм щастлива , че не мога да ви го опиша smile smile

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #717 -: април 18, 2015, 09:07:09 »

Свекърва, благодаря за разказа  Bravo Задоволи любопитството ми! То по това време са си били такива обичаите, но само формално. Мои познати може би 4-5 г. по-големи от теб са ми казвали: Абе ква ти първа брачна нощ  blum ние докат се земем си бяхме омръзнали, хахаха
Пък за другото какво е казал Оскар Уайлд : Единствения начин да се оттървеш от изкушение /демек мерак/ е да му се отдадеш  pleasantry тъй че както казва щерката :Go, Diego, go  yahoo
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #718 -: април 18, 2015, 09:27:13 »

Ехеее, свекърва , голяма история! Честно много ми беше интересно. Боже за какво кратко време колко се е променило всичко. Ама пък виж, емоции сте имали колкото си искаш  Bravo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #719 -: април 18, 2015, 10:13:26 »

Аз си мисля, че в деня на сватбата много ще ме изнервят всички, които ще са в нас. Сигурна съм, че ще бъдат много хора и не знам как ще ги издържа.  crazy
Това с пийването за отскок е добра идея, но хич не разбирам от алкохол. Даже се чудя на сватбата какво ще пия.   blush
За сълзите, просто няма как да няма. Тогава, сигурно ще съм хипер развълнувана, пък и се познавам.  cray
От сега се подготвям, че няма как в самия ден всичко да е ок.

Фани
, да се оправя бързо каката.  Wink За клипа,  то от това ще излезе цял филм.

Като знам колко ги плюх тия индийски сериали.  crazy Нямаше такава тъпня, просто. А сега? Гледам Малката булка.  Oh my ... И освен, че го гледам, ми е и интересно.  pleasantry
Сериали си гледам - и турски ЯКО.  blush   Иначе и американските не ги пропускам.  pardon

Ходила съм на едно моминско парти, ама сега като се замисля, си беше по-скоро събиране по женски. Нямаше изненади, нямаше подаръци...нищо. nea

Панде, много готин клип. Не бях го гледала.  Bravo

Наде, Xplist - За Нея   good  heart Това ме подсеща, че като малка слушах много бг рап. Мишо Шамара - т'ва, онова.  tease

juji,
този Домашен арест така и не можах да го харесам. Мъчих се да го загледам, но нито един път не успях да се разсмея. Явно не е за мен.

Свекърва
, за Север юг, абсолютно подкрепям. Този сериал беше Уникален.  heart
За мен е без значение дали е турски или друг. Като българите не могат да направят качествени филми и сериали, ще си гледам чуждите.  danceg
Активен
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines