Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 12:18:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 255928 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: април 10, 2015, 15:59:03 »

Оф и аз искам разходка, а патето ми отиде да рита и го чакам като куче да ме изведе някъде  smile
Мушнахте ли се под масата днес? Ние ходихме до църквата и уж да понапазаруваме, ама беше страшно лудница из магазините.
Инче, добре че не е имало хора и си попаднала на готин персонал.
Тая година ме мързи да правя козунаци /тя хлебопекарната ги прави, ама пак ме мързи/ и утре ще направя един за нас само, за другите ще купувам и това е. 
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: април 10, 2015, 15:59:56 »

Аз пък съм си тук и като никога няма да изчезнем по празниците. Обикновено друга година с цялата ми рода заминаваме на почивка по Великден и е супер весело , но не знам защо тази година нещо не се организирахме.

Мързелът вкъщи продължава с пълна сила, малкия си легна и вече повече от 3 часа спи. Аз изчетох половин книга иии вече чакам да се събужда и да отлитаме да поиграем навън.

djosi , как така топлиш боята ? Топла вода ли ползваш за боядисване ? Ние имаме домашни яйца и сещайте се - никак не са бели , така че ще ми трябва целия късмет на света , за да ми се получат красиви яйцата ...  sad Като добавим и липсата на настроение и желание ...  nea
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: април 10, 2015, 16:12:08 »

Инче,ей сега ти я давам рецептата за мен не е нищо особенно.
Джоси и нашата боя я разтворихме в гореща вода с 2 лъжици оцет,но все същата работа.Вярно е това за белите яйца...тях гледахме да ги слагаме впо-светлите цветове (жълто и оранжево),но най-зле взеха,че станаха именно те.Незнам каква е тая химия тази година,но като цяло от варенето се разминахме само с 5 жертви. pardon
Забелязала съм,че винаги като се търси нещо определно и нищо не се намира,но след това като не ти трябва го срещаш под път и над път. crazy

Та Инче,ето я и рецептата:
500гр.брашно
2яйца+1жълтък за намазване отгоре
80гр.захар
1п.суха мая
200мл.прясно мляко
70мл.олио
щипка сол
ванилия
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #468 -: април 10, 2015, 16:17:37 »

Джоси не, защото междувемременно получихме колета от Италия и вьтре имаше много сладки (3 вида различни). Докато не ги изядем, кекса отпада  pardon

На моята боя си пише, че трябва да е вряла водата и че става и за цветни и за бели яйца (тук бели няма). Твоята каква е Джос, да не е сьщата (немска на хапчета). Сложи ли й оцет?

Рататуй, как можа да си помислиш, че не е имало хора. Даже си отнесох и навикването, защото нали се дава пьрвата урина, а само бременна може да си представи сутрин като стане колко й се п…ка. Обаче закуска за семейството, обяд за детето, да го отведа на училище та после на тичане до лабораторията, щях да умра. Минавам пред всички, само за да си поискам стерилно шишенце (2сек) и този чийто ред беше, който беше вьзрастен и инвалид ме нахока естествено и хич не му се слушаше моето обяснение. Не го и чу де. Важното е, че след 2 сек имах шишенце  Girl_hide После като се изпразних вече си застанах отзад на опашката  pardon

А иначе ми дадоха такьв стол, защото явно лиспваше едната лаборантка и кабинета й беше празен, а пьк аз като заприпадах по столовете в чакалнята  не беше красиво за гледане  girl_haha Не си представях чак такьв ефект.

Дано да нямам захар. Марта вчера си легна кьсно, а тя като не си легне навреме много се разстройва и цяла вечер рева, че може да имам захар. Ходи й обяснявай, че сьм здрава и нищо ми няма. Много се беше изплашила за мене  girl_haha Горкото ми детенце…

Нов отговор

Роси, само това ли е? Някакви чальми на месене, печене? Украса?
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: април 10, 2015, 16:20:43 »

Ето така ми изглежда питката,като в суров вид изглеждаше много по-хубава,но аз си разбрах грешката и следващия път ще я поправя. blush
http://prikachi.com/images.php?images/99/8042099J.jpg
Ние не сме се мушкали под масата,а така да ми се искаше да идем на църква,но уви.То кога се обикаляше?
Верно е голяма лудница из магазините.На паркингите няма къде да се паркира,вътре неможе да се разминеш с количката,чакаш доста на опашка,ако искаш нещо от охладените витрини за месо...ама няма как...винаги е било така по празници. pardon
Теди и нашите яйчица са си домашни,но пак се намериха 1-тина яйчица по-белички,но въпреки това пак не им се получи боята. nea
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Връщам се да дообясня за питката...ама съм и аз.
« Последна редакция: април 10, 2015, 16:23:14 от rosit@ » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #470 -: април 10, 2015, 16:25:29 »

Каква ти беше грешката?  blush
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #471 -: април 10, 2015, 16:38:50 »

Ето ме и  мен. smile

За първа година съм в София за Великден и ми е много мъчно... Не мога нито на цръква да отида нито нищо, че нали съм левуса  Wink, добре че снахата ми донесе здравец да изкъпем Калоян утре вечер и ние. Вие тук къпете ли се със червено и бяло яйце и здраявец събота преди Великден?Иначе и ние днес му дръпнахме една разходка из Дружбенското междублоково панелно пространство. Абе все едно си на село, кончета пасят тревичка ( с каруца натоварена с пластмасови бутилки)  кучета котки идилия.  blush  Утре ако господинчо е в настроение пак.

Ина тоя тест е супер гаден, трепериш от глюкозата. Мен ми се размина бременна тъй като знаех че имам проблем и нямаше нужда от натоварване, то е и супер вреден тоя тест...

Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: април 10, 2015, 16:43:43 »

Значи само да добавя към рецептата,че трябва 1 с.л.мед или захар и вместо 1п.суха мая се слага 20гр. свежа мая.Моля да ме извиниш ама се разсеях за минута по телефона и ето го резултата.
Аз го замесих в хлебопекарната,но ти,ако ще го месиш на ръка ти пиша как точно:
  В топлото прясно мляко се разтваря маята с меда и след като шупне се добавят останалите продукти и брашното на части омесвайки до получаване на меко и гладко тесто.Оставя се да втасва,за да се удвои и му е нужно около един час и половина.Готовото се разделя на четири равни части, които се разточват на обли кори с диаметър 27 см, които се налагат една върху друга,като по между им се маже с шоколад.Оформянето на самото цвете е по метод на Валентина Зуркан от блога " My cooking book" : http://www.mycookingbookblog.com/питки-ала-валентина-зуркан/
Така оформената вече пита се оставя да втаса за около половин час,след което се намазва с жълтък,разбит с капки прясно мляко.Пече се за около 25 минути в незагрята предварително фурна в началото на 170 гр.,а след това на 180 гр.
Това беше написано под самата рецепта и така ти го описвам.Наистина не е нищо сложно и става доста бързо и вкусно.
А моята грешка беше при самото оформяне на питката,че по средата не се изрязва с чашката,а само се отбелязва средата и е желателно да се пече в по-голяма тава,а аз я пекох върху обърната тава и почна да ми се разпада. blush
« Последна редакция: април 10, 2015, 16:47:00 от rosit@ » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #473 -: април 10, 2015, 17:04:55 »

Може ли да не слагам шоколад? Не обичам…

Мариолка, теста не е задьлжителен. Дават го само ако си в рискова група. Казано честно не ми го бяха дали, но понеже сьм постоянно сьс зверска жажда си имам сьмнения и предпочитам да сьм спокойна. Сама си го писках (над 35 сьм и сьм качила малко повече от нормалното+жаждата). Най-вероятно не е нищо, но искам да си махна тая мисьл от главата.

Преживява се теста, не е края на света. С Марта вместо глюкоза имах 2 кроасана и една чаша портокалов сок и май още нещо. Не сьм и стояла в лабораторията. Само се вьрнах за втора проба. А сега пробите бяха три през час.

Аз не сьм го чула тоя обичай да се кьпе с червено яйце и здравец… Я го кажи как е, Марта взима вани и може да й сложа  good

Най-сетне се кьносах. Бях буквално като вещица и едни дьлги сиви коси. Оня ден фризьора като ме видя и му призля (имах около 5см корени, ама какви…) и каза, че тя всьщност кьната добре хваща (имаше предвиди нагоре, кьдето беше останала кьна, защото разликата беше огромна). 

Хич не ми се учи и пише, и утре пак ще ме налегне стреса и ще ви рева, че днес деня ми за работа абсолютно нищо не направих, цял ден празен и спокоен - нищичко !!  GROAN Гответе се за скисналата аз, добре че ви няма, ще си хленча сама, а после само трябва да трьгнете от последната страница  funnytooth
« Последна редакция: април 10, 2015, 17:08:25 от inaxastra » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: април 10, 2015, 17:13:48 »

Използвах някаква боя на капсули стига за 70 яйца от България ми я изпратиха. Сложих топла вода в бурканите и после капсулата и 1с.л. оцет ( много силен ) Варих по 20 яйца и докато ги извадя от водата стоплях боята в микровълновата на 2 мин. и така станаха. Но обикновените яйца станаха по хубави и наситени цветове.
Ето една част от тях smile по назад в темата съм публикувала гъшите яйца, който боядисах.


* WP_001076.jpg (18.05 KB, 336x448 - видяно 156 пъти.)
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: април 10, 2015, 17:14:55 »

Ето още


* WP_001075.jpg (19.08 KB, 448x336 - видяно 152 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #476 -: април 10, 2015, 17:19:12 »

Хубави са ти много, защо се оплакваш?

Аз сега току що се сетих, че друга година купувам друг тип боя, като каза капсули. Нещо тотално сьм се обьркала… Май тая на таблетките беше кофти… Оная с каспулите беше за студена вода. Вай !!! Бе каквото стане това, важно е Марта да е щастлива, а щом има клепане и тя участва, ще е щастлива  danceg

И баничка ще имаме. Леля Здравка вчера сама отиде да пазарува с нейни си пари, иска да ни черпи баница за Великден  yahoo
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: април 10, 2015, 17:21:39 »

Аз не се оплаквам, просто казах, че с белите не стават наситени цветове.. Иначе и аз си се мазах за традицията и после ги раздадох около 70 яйца.
Ето крайния резултат с украсата smile


* WP_001091.jpg (21.72 KB, 448x336 - видяно 158 пъти.)
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: април 10, 2015, 17:34:08 »

Ако неискаш да слагаш шоколад,според мен ще е най-добре да увеличиш малко захарта,че иначе рискуваш да не ти се получи много сладка. pardon
Джоси,според мен са ти са се получили добре яйцата,макар че винаги може и по-добре.
Моя малък хулиган се събуди след близо 4 часово спане...явно доста се е поизморил от тичане в Дунавската градина и хвърляне на камъчета в Дунава. tease
Багажа на половина е стегнат,вкъщи ухае на козунак,но си мисля,че нищо няма да се получи или поне на външен вид,защото в рецептата четох,че доста се надувал,а моя не е е особенно надут,но каквото-такова. pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #479 -: април 10, 2015, 17:38:18 »

Лелеееее, колко много яйца си боядисала !!! Аз мислех 12 да правя, но май ще вдигна малко, за да нося и на колежките в университета.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines