Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 03, 2024, 22:01:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 255548 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: април 09, 2015, 14:41:19 »

Али, много красиви цветенца си нарисувала! Браво  Bravo
Аз за Хъдърлез намерих нещо много интересно. Семейството събира листа и цветове от 41 билки, които се варят заедно с яйце за всеки член от семейството. Обаче не разбрах къде го ядат това яйце?! В уикипедия са написали следното " После изяждат яйцето си в една задължително дървена бъчва". В бъчвата ли влизат? shok Днес съм малко бавна..
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: април 09, 2015, 14:44:32 »

Али, бравоооо! Много красиви цветенца  Bravo Ох, на мен ми се счупи един нокът и сега съм ужасяваща, точно средния пръст е наполовина, много грозно.. На маникюр съм, чааак на 16  crazy  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #437 -: април 09, 2015, 14:53:11 »

Мерси! Аз на маникюр от бая време не съм ходила, че трудно мога да го организирам това мероприятие.
Днес Свекърва ми се губи. Явно репетира - я реч, я зимнината... Пък и нищо повече не разказва за Сингапур.
Ето идея за нещо готино https://www.youtube.com/watch?v=fJ_3IWGocP8 Тук преди рейсовете бяха подобна сцена, ама с поп-фолк привкус funnytooth
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #438 -: април 09, 2015, 14:59:11 »

Много яко  good

Аз никога не ходя на маникюр  sad Иначе нямам коса, но пьк имам супер нокти - дьлги, твьрди… Само дето вчера и на мен ми се счупи един и днес трябва да го изпиля.

Докато пиша и чета форума, си прослушвам запис на лекциите и си дообработвам фишчетата. Като слушам, само аз взимам участие в лекцията. То нещо като диалог между професора и мене (отвреме-навреме се включвам де, не че му дудна постоянно). Другите се обаждат по един/ведньж на час с такова мьнкане, че дума не се разбира  NO
« Последна редакция: април 09, 2015, 15:01:38 от inaxastra » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: април 09, 2015, 15:03:51 »

Али, много готино! В нашия географски регион може да се чуят я някой стар чалга хит за изневери и други сърцераздирателни драми, я някой нов ултра модерен хит на поп-фолк изпълнител, който неможе да реши към коя полова принадлежност спада....Как да не обича човек грдския транспорт?!  heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: април 09, 2015, 15:07:31 »

Завърнах се. smile Добре ми се отрази една дълга разходка. Де да беше и по-топло.  pardon

Теди, добре дошла. smile

Ние яйца няма да боядисваме днес, а в събота.

Гледам, че за Истанбул сте писали. Много ми харесва и ми е малка мечта да го посетя.  smile Вие поне сте били там.  pleasantry Ние и без дребно човече, хич не обикаляме. ММ работи и събота. Къде да идем за един ден?! Ужас!  cray

Фани, много ми е интересно да чета за различни традиции. Аз също до сега не бях чувала за алиани, но ми беше любопитно да разбера за какво става дума.

Рататуй
и аз на скоро имах "сблъсък" с такива нахалници пред лекарския кабинет. Ама нали писах тук да се оплача, няма да се повтарям.  pardon
И аз уважавам по-възрастните и отстъпвам място, но по-малките наистина не са възпитани на това. Има си и възрастни, които са големи чешити. Големи скандали вдигат в болниците.
 
Али, много хубави цветя. Моите нокти са много чупливи. Писна ми...  cray
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: април 09, 2015, 15:21:11 »

Али, ти си голям майстор!  Bravo Bravo Bravo Шапка ти свалям, справила си се страхотно!
Аз свърших работа при личната, добре че отидох час по-рано, че после 100 човека дойдоха и всеки киха и кашля, а аз съм малко хипохондрик.
Утре ще се мушкате ли под масата?
Инче, по принцип и аз уважавам възрастните, но има някой които скучно ли им е, злобни ли са винаги гледат да се заяждат. Днеска дойде един дядо при лична, взе да пуска майтапи, мил човек. Миналия път един си вдигна скандал сам със себе си, защото никой не му пригласяше.
Аз също мразя градския, ама добре че се качвам от първата спирка и гледам да седна, че често ми става лошо и някой път едва издържам и слизам, ако съм права.
Пънки, за съжаление в институциите, почти винаги тяхното объркване, струва нерви на човек. Хубавото е, че си се оправила що годе бързо.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #442 -: април 09, 2015, 16:19:06 »

Оххх сори че ме няма тея дни, ама не съм се спряла, даже си признавам че се уморих и искам почивка.

Пънки като те четох чак мен ме хвана яд. Подобен случай от днес в банката ама вместо да се нервя, станах и си тръгнах. 10 човека там, аз съм за плащане на кредит- 2 минути е да ми дадат вносната бележка и охраната се зъби... Е разходих се до друг клон ама ми беше спокойно...

Иначе боядисах яйца, мъничко тази година само колкото да има, ама боите се оказаха стари и слаби и не ми станаха малко бледи станаха... Не съм доволна... За кво дадох пари за бои, дето са боклук... Много ме хвана яд.....

Ох днес съм кисела sad иначе Али много хубав лак и цвят, аз от 3 дни се каня да се лакирам и все нямам време..

Честит Рожден Ден на Свекърваааа!!! Да ни е жива и здрава и все такава готина kiss2
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #443 -: април 09, 2015, 16:44:21 »

Ама Свекърва днес ли има ЧРД? Не съм знаела никога. give_rose Само хубави неща пожелавам. И време, и мерак за любов да има Wink

ratatui, уж майстор, ама без материали. Нито имам четките, нито боите на водна основа sad Имам си само инструмент за точки, за който ММ бра срам по магазините. Бяха го питали дали е за него или за някой друг laugh
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: април 09, 2015, 16:52:24 »

 funnytooth funnytooth funnytooth Леле, Али как се е навил да го търси изобщо? Представям си го как е обяснявал и продавачките как са гледали. А щом нямаш инструменти си още по-голям майстор, щом си сътворила тази красота.
Аз вече 2 години съм с гел и сега реших да го махна, та още 10 дни съм с хубави нокти и после не ми си мисли на какво ще приличат.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: април 09, 2015, 16:57:29 »

Фани, аз съм огромен почитател на суфизма.

аз да се лакирам нямам търпение, а яйцата- в събота привечер.
Пораздадох Великденските дарове, та мирясах, а и така имам място по малката масичка вече хаха.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #446 -: април 09, 2015, 17:00:04 »

Имах ЧРД. Това ми беше едно от желанията. Пратих го в идеалния център на града. Имал работа с големия бус до клиент и съчетал. Едва го наврял на синя зона... Слязъл от буса и тръгнал към магазина. В тоя момент спряла една кака и му се размахала "Здрасти!". ММ: shok "Ми, здрасти!". "Аз да ти платя за синята зона" и му тикала левчето. Той  shok shok После се огледал, че служебните му дрехи като на тия от синята зона funnytooth
После в магазина се умъкнал 2 метра мъж, 100 кила, а онази го сразила вече с въпроса tuktuk olele
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: април 09, 2015, 17:02:09 »

За всички, които я пожелаха, не Полегнала е Тодора ами алианска сватба  tease
По времето на баба са се правили зимно време, че да няма работа по полето и са траели по 1 седмичка. Като минат зимата 10тина сватби, тъкмо нямали време да скучаят вкъщи. Не знам какво точно се е правило всеки ден през седмицата, ще ви разкажа какво правихме на нашата. В началото ме беше яд и не исках да се занимавам с всичките им "глупости", но сега не съжалявам, че сватбата ми беше 3 дни, хахаха.
Петък вечерта носиха дарове за мен в един голям стар сандък - имаше стара булченска носия- кадифена със шалвари и елек с бродерии, злато, старинни предмети такива неща. Показват се един вид за примамка на булката - да види колко е заможно бъдещото й семейство. Отгоре на сандъка сяда малко момченце, на което се дават парички и лакомства. Той е един вид пазач на имането в сандъка. Питаха ме дали ми харесват и съм съгласна да се омъжа за сина им. Бяхме само най-близки роднини.
В събота до обяд у нас идваха роднините и аз им целувах ръка, за да се прощавам с тях. В същото време имаше такава сбирка и в къщата на младоженеца. Пеят се народни песни в съпровод на саз /струнен муз. инструмент подобен на гъдулка или китара/. Бях облечена със носии.
После отидох на прическа и грим и облякох роклята.
След обяд дойдоха да ме вземат. Първо пращат кола с агне, яре, теле в багажника - като дар, един вид от къщата на бащата на булката излиза живо същество, но също идва едно. Тази кола е вестоносец, че сватовете пристигат. Беше голям смях, защото бяха накарали мъжа на братовчедката на милото - немец да докара агнето, че се беше притеснил за горкото агънце. Чак като се увери, че у нас му е добре миряса...
Следва продължение...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: април 09, 2015, 17:08:50 »

Леле, Фани, доста сложно ми звучи. А кажи какво направихте после агънцето? А като каза агне, яре, тели и си помислих, че и трите животинки ти ги карат у вас.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: април 09, 2015, 17:15:33 »

Леле, Фани, доста сложно ми звучи. А кажи какво направихте после агънцето? А като каза агне, яре, тели и си помислих, че и трите животинки ти ги карат у вас.
Сложно звучи отстрани, но те са си свикнали хората, знаят си обичаите наизуст кое след кое следва. Агънцето го гледаха наште, сигурно са го заколили след някоя друга година
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines