Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 03, 2024, 19:29:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 255524 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: април 09, 2015, 12:42:32 »

Ами, Али баща ти е много прав! Сутрин тука в градския има само едва ходещи пенсии, не стига че не могат да ходят, ами и все места търсят, аз ако не се чувствам добре ще си стоя у нас няма да обикалям безсмислено София! И не знам как ме целят, все мене ще дигнат!
Оплаках се!
Али, качи после една снимка на ноктите да им се порадваме!
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: април 09, 2015, 12:47:50 »

Фани, я разкажи малко за матриархата, че така хубаво звучи  pleasantry Кой ли добър човек го е измислил smile

Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: април 09, 2015, 13:11:39 »

Я да аз са споделя, че да ми олекне малко яда. Днеска ми превеждат болничния за миналия месец от НОИ. Имам 2 дни и очаквам да получа същата сума както при каката. Поглеждам, малко ми се виждат парите. Седнах да изчислявам. Ми да, никой не си е направил труда да види, че майчинствата ми се застъпват и влизам в члена за застъпени майчинста. И съответно сумата е намалена, на база на минималното майчинство дето съм взимала изминалата година. В крайна сметка загубата е по около 140 лв на месец. Не са малко пари!
Аз като се ядосах и им звъня. Жената по телефона, много учтива, ама ми обяснява, че трябва да ида лично. Още повече се ядосах, в мойто състояние да ме разхождат за нещо дето вина нямам и никой не ще да провери. Понеже днеска последно свеки е на помощ, та запалих колата, щото и на мен ми кипи отвътре. Отивам, поне нямаше хора. След половин час проверка, служителя /също много мил/ казва, че ще пусна запитване. Викам му " Като ме гледате така може и да не мога да дойда втори път". На ум си викам "Така без входирана молба или каквото и да е ще има да чакам". Та уговорих го дъ звънне и да пита веднага. След 5 минутен разговор се оказа, че понеже двете декларации, са подадени в един и същи ден, систамата не ги е обвързала и за това така са изчислени нещата. Пуснаха сумата за преизчисление и каза, че на 14ти ще ми пуснат остатъка, ако ли не даде телефон да се обадя. Та поне нещата се оправиха след час и половина загубено време. Понеже ако служителката беше направила проверката по телефона, нещата можеше да станат за 5 минути.
И понеже по празниците стават чудеса, ми казаха че имам право на половината майчиснстово за Алексче, докато не изтекат двете години. Та звънях на работодателя, да ми пуснат декларацията след празниците.
В крайна сметка всичко свърши добре, само нервите ми останаха. Но си мисля, ако я нямаше свеки как и кога щях да ида с малката да се разправям. И как мама му стара все грешките с в ощърб на хората?!?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #423 -: април 09, 2015, 13:22:57 »

Оф, Пънки, аз ходих при тях с новородено вкъщи на седмица... По телефона не можело, `щото личните данни и "бля-бля" глупости! Иначе са много мили, там точно опашка няма, ама само разкарват хората. beating
Аз нали се оплаках за декларацията, дето ми скъса нервите. Остава ММ да иде и да я подаде, пък да видим дали ще ни преведат пари обратно. Така де - полагат ни се като на младо семейство pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: април 09, 2015, 13:31:25 »

Али, и аз чух за тия декларации. Ама ще оставя ММ да се занимае, щото ми омръзна всичко да правя сама. Така ме е ядосааал  beating От 2 седмици го карам да се обади за една обява на жилище и се мота.
Пънки, големи за заспи там. Мен ме разхождаха 1 месец, щото системата им не отчела някаква подадена декларация. Аман. Важното е, че всичко се е наредило!
На мен все ми е жал за тия възрастни хора и ги пусках пред мен. Обаче откакто станах свидетел на един скандал в метрото, не ги пускам никъде. Една баба вдигна лудия сканддал в метрото на млада бременна жена, че нямало къде да седне. Ама и аз като не си мълча, стана патардията веднага. Как не я беше срам тая бабка, не знам! На жената ясно й се виждаше коремчето. А миналия месец в 102 един възрастен господин вдигна едно момченце с гипсиран крак! Аман от нагли пенсионери! beating
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #425 -: април 09, 2015, 13:38:46 »

И мен ме е жал за старите. Дори и сутринта в наплива да са трьгнали не ги знае кьде отиват и по каква причина. И мен са ме гледали накриво, когато сьм била сутрин с бебето, а то не е било от кеф.

Иначе тук не стават масово. Особено младите сьс слушалките и айфона. Много е грозно ! Мен сега като доста бременна ми стават предимно жени на моята вьзраст, които явно познават това сьстояние. И то в скьпите квартали. Болницата ми е в гетото и като ходя там и хиляда човека да има в рейса рьгат те и не им дреме, пьк за ставане да не говорим.

Затова пьк аз не мога да седя ако има някой, който преценявам, че трябва да седне. Просто не ме свьрта от неудобство. И дори сега ако сьм седнала и имала някоя баба дето я виждам, че й е мьчително да е права и никой не й отстьпва място й ставам и я уверявам, че сьм добре и дьржа на крак.

Затова пьк ако някой който ми изглежда вьв форма се опитва да ме вдигне (или детето ми сьс счупен крак) може да забрави просто. Гледам по здрав разум да сьдя нещата.

Вие барем имате майчинство. Мен една стотинка не ми се полага, като ме осигурява Фабио sad
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #426 -: април 09, 2015, 13:47:31 »

О, Ина, права си, че случаи - всякакви. Да е жива и здрава баба ми! Когато я помоля - идва жената. Лошо ли е времето, да вали - тя е тук. Помощ ми е само това да не разнасям малката в дъжд и сняг до кухнята. Иначе и в магазина трудно влизам, че с количката едва се маневрира, а иначе всичко се дърпа и пипа tease
А то едва ли има държава, където лесно да дават пари nea
Брей, днес едни боядисани яйца не видях тук!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: април 09, 2015, 13:50:33 »

Ох, Пънки, аз се изнервих като прочетох написаното, камо ли ти  diablo
Колкото до това, трябва ли или не да се пускат възрастните хора с предимство.. Преди ги пусках, ходех в университета и не мога да кажа, че имах безкрайно много време, ама повече от сега - тогава ги пусках... Сега, обаче пускам само майки с бебчета, всичко други да си чакат реда, нямам няколко дни да се редя за преглед или болничен, гадно е ама ... pardon
В обществен транспорт се возя рядко, направо се задушавам от всичките хора, които ме блъскат, пипат, миришат sad .. Винаги стоя права, защото нямам търпение да сляза  blush
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Така ви обичам, като не се смогва да четем хахахаха  give_rose good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: април 09, 2015, 13:51:43 »

Али я кажи за каква декларация си се оплакала, че аз съм изтървала?
Ох старите хора са за съжаляване. Лошото е, че това поколение след мен хич не се трогнат да стават. Просто родителите им явно не са ги възпитали както трябва. Аз да си призная понякога ставам, някой път ми е уморено и не ставам.
Но На мен за да ми стане някой трубва да е набор около баща ми. Иначе просто забрави. Аз и за това гледам да ходя в междинни часове, дето няма трафик в градския транспорт.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #429 -: април 09, 2015, 13:55:12 »

В обществен транспорт се возя рядко, направо се задушавам от всичките хора, които ме блъскат, пипат, миришат sad .. Винаги стоя права, защото нямам търпение да сляза  blush

lol Факт! И аз бях така в София, особено с пустия ми навик да си купувам светли дрехи, разбирай и палта.

Някой беше питал за бандеролите за яйца - да не ровя назад, че ме мързи blush http://iliannas.blogspot.com/2012/04/blog-post_6498.html Ето за това става дума.

Пънки, нали имаме ипотечен кредит. Понеже с мъж ми сме далеч от 35 години, имаме право да ни възстановят сума. Парите са 10% от внесените през годината лихви по кредита. За целта се вадят документи от работата, от банката и тн и се подава данъчна декларация. Вие не сте ли подавали такова нещо?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: април 09, 2015, 13:57:43 »

Дам, това данъчно облекчение е доста приятно, но има условие да нямаш друг имот на твое име  pardon
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: април 09, 2015, 13:59:13 »

Ние нямаме право. Иначе знам, че връщато около 400-500 лв за година.  Но то си зависи от дохода и кредита де. Знам, че е голямо обикаляне и вадене на справки. Пък и новите бланки на данъчните декларации са много гадни sad
Аз мойта си я подадох в началото на месеца и бях много доволна, че чаках само час!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: април 09, 2015, 14:08:28 »

Оф, напомихте ми, че на 14ти до обяд съм при личния, а следобяд при АГ-то, по някое време до обяд ще трябва и до работа да ходя, може би няколко дена да въвеждам заместничката - вече съм решила, оставям я да работи само й давам насоки, дано така да стане. А аз получих имейл, че имам превод на болничен преди няколко месеца, така й не си направих труда да проверя къде е грешката, че беше малка сумата. Ми така де, няма все мен да ме цакат, няма да фалират с 15 лв., които така и не проверих дали наистина са ми преведени по сметката  tease Какво искате да знаете за нас? Питайте, аз ще разказвам. Например напишете в гугъл Хъдрелез, много хубав пролетен празник и съвпада точно с Гергьовден.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #433 -: април 09, 2015, 14:18:15 »

fanimira, я разкажи нещо типично и особено за сватбите. Или пък при раждане на дете smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #434 -: април 09, 2015, 14:36:14 »

Рататуйче, в полу завършен вид... След малко ще махам излишния лак, че бая се понаплесках pardon


* Picture14.JPG (34.45 KB, 640x360 - видяно 123 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines