Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 01, 2024, 20:20:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 255322 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: април 09, 2015, 10:10:37 »

Али, нормално вие сте с малък човек.. И аз ще се кротна като дойде дребно човече  pardon Но, много искам да обикаляме и с нея/него, от малко да свиква  tease
Колкото до 100те човек, това се очертава и при нас, само че колкото повече хора има, толкова по-хубаво ми е на душата. Обичам празници с много хора, иначе е толкова скучно  nea
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: април 09, 2015, 10:27:36 »

Тони, не разчитай на това. Едвам изчакахме да стане на 40 дни малката и тръгнахме по пътищата родни. Оттогава не се спираме. Вече и с автобус пътуваме. Рекорда ни е Сф-Търговище с автобус без преспиване. Но тъй като беше за състезание и имаше други момиченца беше много забавно yahoo
Ние не сме точно турци, а алиани. И сме малко по-различни като традиции и разбирания от нормалните турци. Често са ми казвали, че алиани идва от alien  blum имам предвид приятели, които не са алиани и след като ни опознаят по-добре. В нашите храмове например се палят свещи и жените също ходят за разлика от традионния ислям. Жената при нас се ползва с голямо уважение, нещо като матриархат е
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #407 -: април 09, 2015, 10:33:36 »

Бьлгари-алиани са и моите сьседи, дето живееха тук срещу старата ни квартира. Та от нея чух за пьрви пьт за такава деноминация  good Често си пиехме кафето заедно. Ама откакто се пренесохме и аз заучих не сме се виждали почти.

Те не се ли казват така, защото следват Али? И май в джамия не ходят, защото Али е бил убит пред джамията (може и да са ми обьркани спомените де).
« Последна редакция: април 09, 2015, 10:39:56 от inaxastra » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: април 09, 2015, 10:41:59 »

Фани, аз честно казано за първи път чувам за алиани, може ако имаш желание да ни разкажеш повече някой път. Аз много обичам да ми разказват за обичайте в различните религии. В университета имах един курс по ислям и до ден днешен това ми е любимия курс, преподавателя беше страхотен и го слушах като хипнотизирана.
Аз също обичам празници с много хора, но да са ни близки, а не просто суматоха. А и зависи с кого сме.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: април 09, 2015, 10:45:17 »

Фани, в уикипедия пише, че сте затворена общност и усърдно криете ритуалите си. Амааха!!  tease
Отивам да дочета какво са написали там за тази религия. Признавам си, нищо не знам по темата.  blush

 Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.  
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #410 -: април 09, 2015, 10:45:50 »

Хахахах, точно и аз щях да пусна линка  smile

http://bg.wikipedia.org/wiki/Алевии
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: април 09, 2015, 11:02:20 »

Аз пък съм живяла един месец над Демир Баба Теке Wink Та от там знам разни работи.

Аз отивам да боядисвам яйца smile
Ние сме вече при родителите на ММ. Имам смс от Еконт, ама може и да няма кой да ми го звеме преди 14ти  pardon

Аз се опитвам, да поучвам тук, че много се мотах, ама се притеснявам, че ще решат, че се скатавам. Да видим.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: април 09, 2015, 11:26:07 »

И аз се зачетох, то много интересно, бе.. За първи път чувам... Обожавам да научавам нови неща  Reading
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: април 09, 2015, 11:39:11 »

В миналото може и да е било затворена общност, но напоследък идват доста журналисти и пишат нелоши материали за нас. Рутуалте са свързани и със суфизма - т.нар. ритуал Сема например. Който е ходил в Турция може и да го е виждал. Пиша от тел. иначе бих пуснала линк. Основна максима е: "Който и да си ела" т.е. отворени сме към всички. Иначе в България има сравнително малко населени места населени с алиани, няколко села около Разгад, Търговище, Силистра и Кърджали. Идва от Али, да инче и също така турците ни наричат Къзълбаши, "червеноглави" заради разноцветните забрадки на жените от етноса. В Демир Баба Теке често ходим, когато някой от селото има курбан се ходи да се коли там. То е алиански манастир. Природата наоколо е великолепна и някак мистична, има някаква енергия crazy
Около Търговище пък има теке където според легендата е живяла мома и преданието гласи, че когато жена иска да има дете носи и дарява булченските си дрехи там и скоро се сдобива с рожба. Там е пълно с шалвари, най-различни булчински и сватбени одежди, които бедните могат да вземат за сватбения си ден и отново да ги върнат след събитието. Чувала съм, че като ги взимат оставят някаква малка сума дарение за храма- не е задължително кой колкотп може.
Живот и здраве мисля да занеса и моята като се роди бебо
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: април 09, 2015, 11:47:01 »

Фани, е много интересно, все едно чета притча..  shok heart

Еми, прочетох, че си нервна. Добре дошла в клуба! Днес, ако не убия човек, ще е добре, буря ми е в главата и хормоните хахах Чакам шефа да извади бонусите, но се ослушва.. За първи път  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #415 -: април 09, 2015, 11:55:49 »

колкото повече хора има, толкова по-хубаво ми е на душата. Обичам празници с много хора, иначе е толкова скучно  nea

То това е така, ама нещо последно време се претоварихме с мъжО и имаме нужда от усамотение blum Иначе и ние сме ОК да се видим с хора. То ако не са почивните дни, рядко може да се организира нещо.
Фани, и на мен ми е много интересно да чета smile Аз нищо не знам за вас, признавам си. blush Моята приятелка е българо-мохамеданка, та при тях - съвсем различни неща са. Да не говорим, че е от другия край на страната, а всеки край си има традиции при една и съща вяра дори.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: април 09, 2015, 11:57:00 »

Ето това , примерно, не го срещнах в уикипедя! Фани, много благодаря за информацията! Супер интересно е, ако ти се занимава- разказвай.  Reading pc-mainiak
Тони, нашите бонуси  pleasantry ги дадоха. Ваучери за храна и малка сума. Пак е нещо. Намерила съм и аз за какво да се оплаквам.  crazy
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: април 09, 2015, 12:18:01 »

Ali, говори ми.. От края на февруари до средата на март един приятел на Илиян беше в София на обучение и спеше вкъщи.. После роднините му бяха в нас преди 2 седмици на доктор, после аз с майка ми в Плевен, сега тази седмица пак роднините му.. Сега отиваме при техните с нашите хахаха ииииииии в този период имахме една вечер, която не беше заета в графика и дойде братовчед ми да спи в нас  crazy Другата седмица съм на рожден ден на моята приятелка, а обещах и на майка ми да засадя парника със зеленчуците, защото не искам да го прави тя.. Нямам търпение всичко да свършииииии и да отидем някъде само двамата, без телефони!!!  girl_impossible

Нат
, шефа, никога не ни е пропускал за празници, за Коледа дори ми даде повече от половин заплата, аз като видях в картичката  shok Сега нещо се бави. Ако ги даде утре и мен ме няма sad (ние работим на празниците без почивка, защото народа трябва да тъпче(яде)), но аз си почивам  pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: април 09, 2015, 12:21:30 »

Оф, направо ми писна да чакам пред личната. Дойдох час по-рано уж да съм първа и вече една бабка и дядо хиляда пъти ми казаха, че са първи и да ни ставали скапдали! Писна ми от тия честно, винаги има някой старец дето да се заяжда с хората плед кабинета. Младите хора, дето бързат за работа или за друго не се карат, тия старци дето няма кво да правят и само се моткат само стойки чупят!
Фани, историите са много интересни! Когато можеш съм сигурна, че всички ще се радваме да чуем още за вашите вярвания, традиции и обичаи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #419 -: април 09, 2015, 12:30:10 »

ratatui, татко ми твърди, че трябва пенсионерските карти за градски транспорт да не важат сутрин и привечер в голямата лудница. LAUGHTER Така щяло да се ограничи напливът по поликлиники, пазари, магазини... Абе, време за работещите да свършат нещо.
Аз днес се наканих да направя малко разкрасителни процедури. Правя второ кафе за деня, че ми се мота нещо главата, и ще рисувам китки. Нека ноктите ми видят малко цвят yahoo
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines